Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Desperado Mod do Third Age Total War Extended 4.8

  1. #1
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    Desperado Mod do Third Age Total War Extended 4.8

    Lista najważniejszych zmian jakich dokonałem względem Third Age 4.8;

    Więcej kasy na start kampanii. Oddziały startowe wszystkie prócz zasadzek są zwiększone mniej więcej dwukrotnie. Osady mają większe populacje i są bardziej rozwinięte. Obwarowania są mocniejsze. Wieże obronne z balistami dostępne są niemal w każdej osadzie. Rebelie są silniejsze. Większy zasięg ruchu armii, flot, agentów. Konwersja religii następuje szybciej. Zaawansowane jednostki dostępne są już od początku kampanii. Jednostki najemne są powszechnie dostępne i przypisane do poszczególnych osad, są nieco droższe w utrzymaniu od jednostek rodzimych danej frakcji, za to można je rekrutować zaraz po podbiciu osady co ułatwia zarówno podbój jak i zapanowanie nad podbitą prowincją. Artyleria ma większy zasięg i znacznie większy zasób amunicji lecz jest droga w utrzymaniu. Wszelkie bestie są silniejsze i trudniejsze do ubicia ale drogie w utrzymaniu. Jednostki najemne ludzi, krasnoludów i elfów walczą dla sił dobra, Trolle jako mało rozumne istoty walczą dla każdego kto trzyma bat, orkowie i gobliny walczą oczywiście dla sił ciemności, bandyci, piraci, ludzie wschodu i południa walczą dla każdego kto zapłaci, Mumakile są przerażająco silną jednostką, dostępną dla wszystkich nacji lecz tylko w rejonach pustynnych i jej utrzymanie kosztuje bardzo dużo. Więcej jest dochodów z handlu, rolnictwa, kopalń, portów, można sobie pozwolić na utrzymanie dużo większych armii niż miało to miejsce w oryginalnym Third Age4.8. Przywróciłem zabójców do gry. Enty można swobodnie rekrutować w Fangornie ale tylko wtedy jeśli nie przyznamy autonomii Fangornowi(!) Rzecz jasna drzewce będą walczyć tylko dla sił dobra. Nie ma jednostek o zerowym koszcie utrzymania. Enty w utrzymaniu kosztują teraz słono ale są bardzo silni. Nieznacznie pozmieniałem staty wielu jednostek. Rohan ma bonus do siły kawalerii aby odwzorować potęgę Rohhirimów, elfy mają mocniejszych łuczników, krasnoludy, czy Gondor silniejszą piechotę, Mordor oddziały o większej liczebności... Zresztą wiele oddziałów ma teraz inną liczebność, te podstawowe jak milicja czy "mięso armatnie" mają sporo większą liczebność. Odziały elitarne z kolei, są jeszcze bardziej elitarne, ich siła w boju została zwiększona.
    Jednostki dodane przeze mnie jako "najemne" na polu bitwy mają jednolity kolor graficzny. Wiem już dlaczego tak jest, dlaczego występuje taki błąd graficzny w animacjach, znalazłem użyteczne informacje w poradniku moderskim. Należy zedytować plik battle_models.modeldb w notatniku i pouzupełniać kody. Niestety edycja tego pliku jest mocno problematyczna a zważywszy na dużą ilość tych jednostek najemnych, których wpisy muszę zmienić, poprawki zajmą mi dużo czasu... Myślę, że póki co jednolity kolor Trolli dajmy na to podczas bitew nie przeszkadza aż tak bardzo, co najwyżej kłuje poczucie estetyki... ale grunt, że trolle robią dla nas sieczkę z wrogów Jak dokonam koniecznych poprawek to oczywiście udostępnię link do wersji poprawionej mojego moda.
    Życzę udanego podboju krainy Śródziemia Mile widziane wszelkie opinie na temat moda, również te krytyczne. Mod oceniam póki co na wersję Beta, dopiero go stworzyłem i jeszcze mało "w praniu" przetestowałem, więc jeśli zauważycie błędy w grze to nie wylewajcie mi na głowę wiadra pomyj tylko powiedzcie co trzeba poprawić a ja postaram się usuwać usterki w miarę moich możliwości.


    Link do pobrania wersji poprawionej moda: https://drive.google.com/file/d/1y7V...ew?usp=sharing Linki do poprzednich wersji usunąłem aby nie dochodziło do pomyłek w pobraniach.

    Opis instalacji: Plik rozpakować, jego zawartość wkleić do folderu z modem Third Age4.8, wszystko nadpisać. Przed instalacją wykonajcie sobie kopię zapasową folderu data z moda na wypadek gdybyście potem chcieli wrócić do pierwotnej wersji moda.
    Ostatnio edytowane przez Desperado32 ; 26-01-2024 o 08:53

  2. Użytkownicy którzy uznali post Desperado32 za przydatny:


  3. #2
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Dokonałem pewnych poprawek w modzie,powinien teraz działać lepiej. Między innymi dodałem więcej jednostek najemnych, głównie dla sił ciemności.

    Przykładowe jednostki dodane: Orły(te oczywiście walczą dla sił dobra), Czarne pająki(dostępne tylko w Mordorze i lasach Mirkwood walczące dla sił ciemności), Piechota Rudaur, Horda nieumarłych...
    Niestety nadal nie umiem skutecznie powalczyć aby zmienić tekstury jednostek tych dodanych jako "najemne" aby na polu bitewnym nie miały jednego koloru lecz wyglądały jak należy. Tylko nieliczne tekstury udało mi się w pliku "battle_models.modeldb" przenieść z jednej frakcji do drugiej. Najczęściej niestety próba dokonania zmian w pliku "battle_models.modeldb" kończy się jakże znajomym i jakże niechętnie widzianym: "crash to desktop", więc dokonywanie jakichkolwiek poprawek jest mozolne, czasochłonne i cholernie trudne... Nie wiem o co chodzi, postępuję wedle instrukcji z poradnika moderskiego ale coś tu jest nie halo, może ta instrukcja nie dała pełnej informacji co zadziałać aby było dobrze. Jednostki najemne nadal będą wyglądać na polu bitwy jak jednokolorowe duchy za co przepraszam. Póki co nic na to nie mogę poradzić.
    Poprawiona wersja moda jest kompatybilna z zapisami kampanii z wersji poprzedniej, którą udostępniłem. Bez strachu możecie wersję poprawioną nałożyć na poprzednią wersję i wszystko nadpisać. Zapisy kampanii będą działać.

    Link do pobrania poprawionej wersji moda: https://drive.google.com/file/d/1y7V...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez Desperado32 ; 26-01-2024 o 08:53

  4. #3
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Znowu będę się czepiał... Dziś w kampanii Gondoru wysłałem Boromira z armią i dokonałem desantu na Umbar. Miasto wygląda ładnie, nie przeczę. Ale... Mam takie pytanko... kto u licha tak zaprojektował to miasto... Jak niby te statki pirackie miałyby opuścić wewnętrzną przystań Dematerializując się przed zbyt wąską dla ich kadłubów i zbyt niską dla ich masztów bramą czy może teleportując się przez nią? No konia z rzędem temu kto mi powie gdzie tu u licha jest realizm...

    Ps. Niestety nie mogłem zamieścić zrzutu ekranu. Pokazuje mi informację, że plik jest za duży.
    Ostatnio edytowane przez Desperado32 ; 30-11-2023 o 13:14

  5. #4
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Mam gorącą prośbę do fanów Total War, którzy cokolwiek znają się na modowaniu. Proszę o porady jak skutecznie modować. Chciałbym przeprojektować miasta i forty lecz nie wiem jak się do tego zabrać. Jakich narzędzi powinienem użyć aby przeprojektować miasta? Mam tu na myśli dodanie możliwości rozmieszczania jednostek na murach, dodane nowych wież obronnych, poszerzenie bram, dodanie wrót do bram tam gdzie ich brakuje, zwiększenie rozmiaru fortów i tym podobne...
    Ostatnio edytowane przez Desperado32 ; 30-11-2023 o 14:59

  6. #5
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Zwracam honor temu komu się należy... w poradniku moderskim nie było żadnego błędu, to ja ciemny wiochmen źle odczytywałem wskazówki... połapałem się w końcu jaki błąd popełniałem w edycji pliku battle_models.modeldb. Teraz już mogę ruszyć z poprawkami z kopyta bo teraz już kumam co i jak należy działać. Faktycznie nie ma miejsca w tym pliku na najmniejszy błąd, każda najmniejsza pomyłka skutkuje wywaleniem z gry na pulpit. Póki co poprawiłem enty i łuczników elfów, śmigam z poprawkami dalej... Myślę, że za kilka dni będę mógł udostępnić łatkę do mojego moda, która naprawi tekstury jednostek najemnych i sprawi, że najemnicy na placu boju będą nareszcie wyglądać tak jak należy.

  7. #6
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Desperado32 Zobacz posta
    Zwracam honor temu komu się należy... w poradniku moderskim nie było żadnego błędu, to ja ciemny wiochmen źle odczytywałem wskazówki... połapałem się w końcu jaki błąd popełniałem w edycji pliku battle_models.modeldb. Teraz już mogę ruszyć z poprawkami z kopyta bo teraz już kumam co i jak należy działać. Faktycznie nie ma miejsca w tym pliku na najmniejszy błąd, każda najmniejsza pomyłka skutkuje wywaleniem z gry na pulpit. Póki co poprawiłem enty i łuczników elfów, śmigam z poprawkami dalej... Myślę, że za kilka dni będę mógł udostępnić łatkę do mojego moda, która naprawi tekstury jednostek najemnych i sprawi, że najemnicy na placu boju będą nareszcie wyglądać tak jak należy.
    Spróbuj może też z pytaniami na discordzie naszego Noyana, tam są fani tego typu rzeczy. https://discord.gg/hmsymgve
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  9. #7
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Praca nad plikiem battle_models zajęła mi znacznie więcej czasu niż przypuszczałem, ten plik jest wielki i do tego pomieszane są w nim jednostki i z Kingdoms i z Third Age więc zmian trzeba dokonywać niejako "na czuja". Uporałem się już z tym niemalże do końca, progresję prac nad tym plikiem oceniam na jakieś dziewięćdziesiąt parę procent. Niektóre zmiany będą widoczne dopiero po rozegraniu określonej ilości kampanii, ja jeszcze nie miałem na to czasu. Z pewnością poprawiłem tekstury jednostek najemnych, wyglądają one teraz na polu bitwy tak jak należy. Dokonałem też jeszcze wielu zmian w modzie między innymi poprawiłem błędy, które niestety zakradły się podstępnie do poprzednich wersji moda jakie udostępniłem. Dodałem jeszcze więcej jednostek najemnych i to już z poprawionymi teksturami. Mod w obecnej postaci pozwala na doprawdy fajną rozgrywkę, bogatą w akcję. Ponieważ zwiększyłem dochody wszystkich nacji i możliwości werbunkowe spodziewajcie się w kampanii wielu ataków ze strony wrogów i wielu dużych bitew z udziałem licznych armii. Teoretycznie zapisy z poprzedniej wersji moda powinny wam działać i z tą wersją poprawioną ale ze względu na poprawki jakich dokonałem w pliku descr_strat zalecałbym rozpoczęcie nowych kampanii.

    Oto link do wersji poprawionej moda:

    Opis instalacji: Plik rozpakować, jego zawartość wkleić do folderu z modem Third Age4.8, wszystko nadpisać. Przed instalacją wykonajcie sobie kopię zapasową folderu data z moda na wypadek gdybyście potem chcieli wrócić do pierwotnej wersji moda.

    Ps. Moda z pewnością będę dalej rozwijał i będę udostępniał poprawki. Ja ciągle coś w tym modzie poprawiam, jak tylko widzę jakieś niedoróbki to działam, ale tak jak wspomniałem, trzeba w kampaniach poszczególnych testować te zmiany a to wymaga dużo czasu.
    Ostatnio edytowane przez Desperado32 ; 26-01-2024 o 08:57

  10. #8
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Jestem zmuszony udostępnić kolejną poprawkę do mojego moda ponieważ dostrzegłem błędy w pliku battle_models jakie popełniłem. Błędów owych nie dostrzegłem od razu gdyż gra normalnie się odpalała i normalnie działała. Na szczęście dokonałem kontrolnego przeglądu pliku battle_models i te błędy wyłapałem i poprawiłem. Niby te błędne wpisy nie przeszkadzały odpalić grę i toczyć kampanię ale jednak na dłuższą metę mogłyby bardzo negatywnie wpłynąć na stabilność moda. Dlatego podaję link do wersji poprawionej kolejnej już... Dokonałem też jeszcze kilku kosmetycznych poprawek w modzie.

    Link do wersji poprawionej moda: https://drive.google.com/file/d/1y7V...ew?usp=sharing

    Pozdrawiam wszystkich fanów wojny totalnej
    Ostatnio edytowane przez Desperado32 ; 26-01-2024 o 08:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •