Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Drakensang

  1. #1
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Drakensang

    Czy ktos gral w Drakensanga i moze sie podzielic wrazeniami? Widzialem ostano przecene do ca. 40zl i sie zastanwiam czy nie nabyc - gralem w demo, ale bylo po Niemiecku, a ze nie jestem szczegolnei mocny w tym jezyku, to nie wyrobilem sobie zdania na temat gry ;-)
    Warto?

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    58
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Drakensang

    Grałem, warto
    Gra ma bardzo fajną (czasem przewidywalną) fabułę. System gry też niczego sobie. Za 40 zł, polecam!

  3. #3
    Gość

    Re: Drakensang

    Grałem, ale szybko mi się znudził, jak dla mnie bardzo dziwny system rzucania czarów i otwierania zamków. Pod tym względem jakoś wole gry związane z DnD

  4. #4
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Drakensang

    Dzieki za opinie :-)
    Wlasnie kupilem (w Saturnei jest przecena o 50% do 39,90) i zaraz bede instalowal - zobaczymy czy warto bylo

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Drakensang

    Jak ma się sprawa z klimatem gry? Parę osób twierdziło, że jest przesłodzony do stopnia właściwego teletubisiom ale wolałbym mieć informacje z pierwszej ręki.

  6. #6
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Drakensang

    klimat gry? to zależy od punktu widzenia. Mnie się gra generalnie nie podobała, Tobie może odpowiadać klimat i przeróżne inne aspekty gry

  7. #7
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Drakensang

    Klimat jak dla mnie jest OK - zwyczajne high-fantasy.
    Natomaist gra rzezcywisice jest old schoolowa pod wieloma wzgledami - np. sterowanie jest chyba gorsze niz w BG1, dialogi sa w wiekszosci nieudzwiekowione a skilli jest tyle i tak sie dziwnie je rozwija, ze caly czas siedze nad instrukcja ;-)

    Natomiast ogolnie gra daje rade - troche jest tam przynies, wynies, pozamiataj i zabij potwora, ale gra sie przyjemnie jak na 40 zl. Gdybym dal 80 zl, to pewnie bym juz byl niezadowolny ;-) Jak przejde to pewnie bede mial do odsprzedania, bo to raczej nie jest gra do ktorej sie wraca.

    EDIT: Pogralem jeszcze troche - gra sie rozkreca. Momentami przypomina mi Wiedzmina - niestety raczej ubogiego krewnego, ale zawsze to cos ;-)

  8. #8
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Drakensang

    Jestem w 3 rozdziale wiec dla zainteresowanych moge sie podzielic wrazeniami.

    Plusy:
    - ciekawy system rozwoju (jak juz sie go zrozumie, co proste nie jest),
    - duzo questow, duzo dialogow,
    - bardzo fajny i rozwiniety system craftingu.


    Minusy:
    - masa grindowania - krew mnie zalewa gdy zeby wykonac jakies zadanie musze przejsc przez loch z 150 szczurami,
    - brak skrotow - tj. idziemy przez jakis ogromne podziemia, na koniec wykanczmy bossa i w kazdej normalnej grze w tym momencie dzieje sie cos, co pozwlala nam od razu wrocic na powierzchnie - niestety w Drakensangu trzeba przez 5 minut wraca przez puste lochy, co niezmiernie irytuje,
    - strasznie oklepana fabula - de facto juz po 5 mintuach mozna sie domyslic cos sie bedzie dzialo dalej,
    - bardzo mala uzytecznosc magii (w D&D czarodziej na wysokim poziomie byl chyba najpotezniejszym czlonkiem druzyny, tutaj czarodziej to taki chlopiec do bicia, ktory moze innych leczyc),
    - grafika cos jak NWN1+.
    - najwiekszy minus to jednak zdecydowanie - zle zbilansowanie gry - niektore zadania poboczne mozemy dostac w momencie gdy nie mamy prawie zadnej szansy ich wykonac, bo jestesmy na to za slabi, co jednak okazuje sie gdy przejdzie sie juz jakies ogromne lochy i dojdzie do koncowego bossa ktory robi nam kuku w 3 sekundy.


    Takze grac sie da, ale jakiejs wielkiej przyjemnosci to nie daje - niemniej za 40zl mozna zdecydowanei pare wieczorow posiedziec.

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    58
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Drakensang

    Cytat Zamieszczone przez Janek
    Jestem w 3 rozdziale wiec dla zainteresowanych moge sie podzielic wrazeniami.

    Plusy:
    - ciekawy system rozwoju (jak juz sie go zrozumie, co proste nie jest),
    - duzo questow, duzo dialogow,
    - bardzo fajny i rozwiniety system craftingu.


    Minusy:
    - masa grindowania - krew mnie zalewa gdy zeby wykonac jakies zadanie musze przejsc przez loch z 150 szczurami,
    - brak skrotow - tj. idziemy przez jakis ogromne podziemia, na koniec wykanczmy bossa i w kazdej normalnej grze w tym momencie dzieje sie cos, co pozwlala nam od razu wrocic na powierzchnie - niestety w Drakensangu trzeba przez 5 minut wraca przez puste lochy, co niezmiernie irytuje,
    - strasznie oklepana fabula - de facto juz po 5 mintuach mozna sie domyslic cos sie bedzie dzialo dalej,
    - bardzo mala uzytecznosc magii (w D&D czarodziej na wysokim poziomie byl chyba najpotezniejszym czlonkiem druzyny, tutaj czarodziej to taki chlopiec do bicia, ktory moze innych leczyc),
    - grafika cos jak NWN1+.
    - najwiekszy minus to jednak zdecydowanie - zle zbilansowanie gry - niektore zadania poboczne mozemy dostac w momencie gdy nie mamy prawie zadnej szansy ich wykonac, bo jestesmy na to za slabi, co jednak okazuje sie gdy przejdzie sie juz jakies ogromne lochy i dojdzie do koncowego bossa ktory robi nam kuku w 3 sekundy.


    Takze grac sie da, ale jakiejs wielkiej przyjemnosci to nie daje - niemniej za 40zl mozna zdecydowanei pare wieczorow posiedziec.
    :roll:
    Ciekawe co powiesz wielu którzy uważają że jest to najlepszy graficznie rpg?
    Dla mnie dopiero Dragons Age może coś zmienić.

  10. #10
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Drakensang

    To jest najlepszy graficznie RPG? :shock:
    Sorry, ale Oblivion, Wiedzmin czy nawet Ghotic 3 sa wieki przed ta gra.

    Efekty swietlne wygladaja jak na DX5, HDR nie ma wcale, tla na duzych odleglosciach to kiepsko osadzone tekstury, wykonanie niektorych modeli terenu wola o pomste do nieba (tekstura w niskiej rozdzielczosci), cienie przenikaja przez obiekty, miasta sa poskladane z identycznych klockow (stad przypominaja te z NWN), modeli postaci jest kilka - roznia sie tylko szczegolami. Na dodatek animacje na pewno nie widzialy sie z motion capture nawet z daleka.

    Oczywiscie gra ma swoj klimat i moze sie podobac, ale piekna na dzisiejsze czasy to ona nie jest (ale tez nie o to w RPG chodzi).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •