Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 183

Wątek: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    Krzyczeli jak idioci w obronie Gruzji wprawiając w zakłopotanie nawet Unię Europejską, prowadzili politykę jako część UE bez żadnych konsultacji z UE. Zresztą napisałem "po części".

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    Na kłamstwa Rosji nic człowiek nie poradzi. Kaczyńscy próbują Polskę wprowadzić w dołek. Samym Rosjanom można wybaczyć - lud nieświadomy, omamiony kłamstwami. W ich podręcznikach jest nawet mowa o Grunwaldzie, w którym wygrali... Rosjanie jako Rosjanie a nie któreś z księstw (np. Nowogrodu, Moskwy itp.) O Polsce tam ani słowa. Teraz zaszli za daleko, ale europa może wierzyć w te kłamstwa, idealnym przykładem jest zakon krzyżacki, który w wielu krajach jest wzorem rycerstwa. Nasz kraj jest taki i będzie. Mieszkamy na takim terytorium, które zawsze stoi na czyjeś drodze. Od początku tej afery jestem ciekaw co miało oznaczać zdanie, że Putin powie coś ważnego.
    you must delete this account

  3. #13
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraina Siedmiu Bogów Ogdru-Jahad
    Postów
    428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    wracając do tematu:

    moim zdaniem Kreml szuka *gdzie się da* faux pas polskiego rządu przed 70 rocznicą wybuchu WWII (a dokładniej chodzi o Putina). to wszystko to jest pusta propaganda, nie mam pojęcia, w jakim świecie obecnie żyje Władimir I Putin. żeby się dalej nie rozpisywać: bardzo czekam na film dokumentalny, który tvp polonia zrobiła z jakimśtam niemieckim koncernem medialnym. premiera 1 września (chętni niech przeszukają internet).

    a co do sojuszu militarnego III Rzesza-RP - co za totalnie kretyńska bzdura. trzeba być chyba skończonym debilem, żeby nie wiedzieć, jaki stosunek mieli naziści do narodów słowiańskich.
    Na tym forum praktycznie nic się nie zmienia.

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    a co do sojuszu militarnego III Rzesza-RP - co za totalnie kretyńska bzdura. trzeba być chyba skończonym debilem, żeby nie wiedzieć, jaki stosunek mieli naziści do narodów słowiańskich.
    Faktycznie, sojusz Polski z III Rzeszą to już nie fantastyka historyczna ale pełne oderwanie od faktów i rzeczywistości.

    Co do polityki Kremla wobec Polski. Car Władimir potrzebuje dać narodowi wroga, żeby utrzymać poparcie, przecież nic tak nie jednoczy ludzi i nie kreuje przywódców państwa na mężów stanu jak wspólny wróg. My się nadajemy idealnie. Słowianie ale katolicy, większość Słowian jest prawosławna a więc zdrajcy. Biednych Rosjan uciskaliśmy jeszcze w XVII wieku a potem bezczelnie buntowaliśmy się przeciwko panowaniu Cara. Co tam jeszcze... ach tak no przecież w 1945 próbowaliśmy budować swoją przyszłość bez pytania się wujka Stalina o opinię no i ukochane przez Putina blok wschodni zaczęliśmy rozwalać właśnie my. Na oskarżenie o współpracę z nazistami nie powinniśmy się dziwić, wszak u moskiewskich satrapów to nie nowość.
    Takim działaniom powinniśmy przeciwdziałać. Ale nasi politycy wolą przecież zwalić winę za złe stosunki z Rosją na swoich przeciwników politycznych a nie przedsięwziąć coś konstruktywnego.

    Krzyczeli jak idioci w obronie Gruzji wprawiając w zakłopotanie nawet Unię Europejską, prowadzili politykę jako część UE bez żadnych konsultacji z UE
    To nie wiedziałem, że polski Prezydent musi pytać Unii o pozwolenie na prowadzenie polskiej polityki zagranicznej. A nuż jej to przeszkadza albo nawet wprawia w zakłopotanie.
    Wybacz ale to ostatnie naprawdę mnie rozśmieszyło.
    "Aut vincere, aut mori"

  5. #15
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    Cytat Zamieszczone przez Andsztal007

    To nie wiedziałem, że polski Prezydent musi pytać Unii o pozwolenie na prowadzenie polskiej polityki zagranicznej. A nuż jej to przeszkadza albo nawet wprawia w zakłopotanie.
    Wybacz ale to ostatnie naprawdę mnie rozśmieszyło.
    Mój błąd przyznaję się. Ale nadal uważam że krzyczał jak idiota a później jeszcze ta afera z rzekomym go ostrzelaniem żenada.

  6. #16
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    Ale nadal uważam że krzyczał jak idiota a później jeszcze ta afera z rzekomym go ostrzelaniem żenada.
    Dla mnie żenująca była reakcja marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego, który zamiast zamilknąć do czasu bliższego zapoznania się z sytuacją od razu zaatakował prezydenta mówiąc: "Jaki prezydent taka wizyta". Skandal za granicą, każdy powinien prezydenta własnego kraju bronić a nie podgryzać a tu taki kwiatek. Czy ten kraj jest normalny?

    Dla ciebie krzyczał jak idiota dla mnie zareagował kiedy Rosja zaatakowała suwerenne państwo a świat to olał. Z nami może być tak samo "jak przyjdzie co do czego".
    "Aut vincere, aut mori"

  7. #17
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    Cytuj:
    a co do sojuszu militarnego III Rzesza-RP - co za totalnie kretyńska bzdura. trzeba być chyba skończonym debilem, żeby nie wiedzieć, jaki stosunek mieli naziści do narodów słowiańskich.


    Faktycznie, sojusz Polski z III Rzeszą to już nie fantastyka historyczna ale pełne oderwanie od faktów i rzeczywistości.
    Nie dołujcie mnie ludzie. Trzeba w końcu rozróżnić próby porozumienia od współpracy. III Rzesza proponowała Polsce sojusz, podobnie jak KAŻDEMU państwu Europy Środkowej. Tyle, że my oczywiście wraz z Serbami, jako dwa najbardziej zawzięte i honorowe narody musieliśmy się wyłamać. A paplanie o stosunku nazistów do narodów Słowiańskich (powstrzymam się od używania wyszukanego słownictwa Andsztala) to już parodia. Zwykła ideologia do celów wojennych. Słowakom jakoś to nie przeszkadzało wybrać się wraz z Niemcami na ZSRR. Ukraińcom również. W Mein Kampf Hitler uznał Japończyków za niższą rasę na równi ze Słowianami i co z tego wyszło?

    Z perspektywy czasu uważam, że lepiej było zgodzić się na sojusz. Przynajmniej dzisiaj nie musielibyśmy już przejmować się paplaniem Rosjan, a winą by nas nikt nie obarczał (czy ktoś obarcza za wojnę Rumunię czy Bułgarię?).

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    Skandal za granicą
    Nie bylo zadnego skandalu. Najwieksze skandale dotyczace braci Kaczynskich sa spowodowane z ich wlasnej winy.
    Dla ciebie krzyczał jak idiota dla mnie zareagował kiedy Rosja zaatakowała suwerenne państwo a świat to olał
    Przeciez wiadomo jest ze to Gruzja rozpoczela konflikt, a jednak znajda sie ludzie broniacy agresora.

  9. #19
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    a ja się was z :idea: apytam co ma piernik do wiatraka :?: :!:

  10. #20
    Gość

    Re: Rosyjska wizja historii II Wojny Światowej

    Z perspektywy czasu uważam, że lepiej było zgodzić się na sojusz. Przynajmniej dzisiaj nie musielibyśmy już przejmować się paplaniem Rosjan, a winą by nas nikt nie obarczał (czy ktoś obarcza za wojnę Rumunię czy Bułgarię?).
    pytanie jak wtedy by Polska wyglądała, bo Stalin zabrałby połowę Polski, ale czy dałby jej kawałek Niemiec? raczej nie, i pytanie czy za karę nie zostalibyśmy wchłonięci jak kraje bałtyckie i nie bylibyśmy jedną z republik radzieckich? trudno powiedzieć.

    Można sobie gdybać co by było, ale się nie dowiemy, ja obstawiam jednak, że Polska by była o połowę mniejsza i na bank bez Śląska, który by się dostał Czechosłowacji.

Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Armie świata od II poł XiX w do I Wojny Światowej
    By maxcezar5 in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 23:49
  2. Gry o tematyce 2 wojny światowej
    By kowal357 in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 12:42
  3. Węgry w okresie II Wojny Światowej
    By Pinotchet in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 15:44
  4. Najkrwawsza bitwa Polaków od czasu II wojny światowej
    By voitek in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 19:21
  5. Największy zwycięzca 1 wojny światowej.
    By kopaa in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •