Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Taras Bulba

  1. #1
    Podczaszy Awatar kretu19955
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    629
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Taras Bulba

    http://www.filmweb.pl/f485118/Taras+Bulba,2009 Film produkcji ukraińsko-rosyjskiej przedstawiający kozaków w XVIw. Tradycyjne się już robi na wschodzie robienie polaków jako tych złych, gdyż podobnie jak w filmie "1612" też jesteśmy okrutnikami. Sceny tortur na kozakach nie przypadły mi do gustu(nie lubię zbędnej brutalności, tylko brutalne ładnie odwzorowane bitwy) bitwy nawet fajnie zrobione. Moim zdaniem film ujdzie(dzięki bitwą i husarii z tym, że tradycyjnie nie wszystkie konie są białe)

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Taras Bulba

    Pamiętam jak swojego czasu czekałem na ten film z wielką niecierpliwością podsycaną oglądanym wiele razy trailerem. Podobnie było przed premierą filmu 1612. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że odbywa filmy mnie bardzo rozczarowały.

    W Tarasie najbardziej podobała mi się scena kiedy jeden z synów Tarasa przybrany w polską zbroję siecze swoich kozackich braci. Naprawdę ta scena i jej ukazanie zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie i wprowadziła trochę bądź co bądź życia do tego nudnego filmu.

    Jeden wieczór można poświecić żeby obejrzeć ten film ale szczerzę wątpię żeby ktoś miał ochotę wracać do niego po raz drugi.

  3. #3
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Taras Bulba

    Filmu nie oglądałem ale czytałem recenzję kiedyś tam!Silnejszych słabsi zawsze stawiają w złym świetle. Nie ma chyba narodu, który nie stawiał by najeźców w dobrym świetle. Są wiec dwie perspektywy albo Polska pod rozbiorem albo najeźca w średniowieczu.

    Edit:
    Tak jak wspomniałem Tarasa Bulby nie oglądałem, ale co ci się nie spodobało w 1612. Zaj... kawaleria, Żebrowski też dobrze zagrał, niektóre sceny to oglądałem milion razy. Wprowadzili motywy folkloru rosyjskiego i ducha średniowiecza Rusi, ale to był film fobularny a nie dokumentalny.

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Taras Bulba

    Heh, jak teraz czytałem recenzje to historycznie produkcja nawala i jest to propagandowy antypolski film.

    Czyli można powiedzieć, że jest to, to samo co "1612" No ale jako fan tegoż okresu musze obejrzeć i potem sie wypowiem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •