Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: The Hundred Years War

  1. #1
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    The Hundred Years War

    W końcu dzielny rycerzu masz możliwość poprowadzenia angielskich armii na francuskich tchórzy, masz okazję zastąpić Dziewicę i samemu doprowadzić do dominacji Francji nad Anglią lub jednym z mniejszych państw pokazać arystokratom kto jest prawdziwym królem tych ziem!
    Jak głosi nazwa tematem jest wojna 100letnia.
    Walczymy na mapie zawierającej ok. 120 regionów, mając do dyspozycji państwa takie jak: Anglia, Francja, HRE, Aragonia, Flamandia, Burgundia, Walia, o kontrole nad ziemiami angielskimi i francuskimi. Mapa momentami jest naprawdę czarująca, widać, że w moda włożono trochę starań. Dodano także wiele nowych jednostek dla poszczególnych armii, a także wprowadzono wiele niespodzianek uprzyjemniających grę ;>

    Mod pod podstawkę Medka 2 ver.1.3













    Trailer:
    http://www.youtube.com/watch?v=JfTM-phmVno


    Mod jest robiony pod wersję M2:TW 1.3, działa też z 1.2, ale zwiększa się możliwość błędów gry.
    Aktualna wersją jest: V0.9


    Download:

    AUTO-INSTALLER VERSION:

    http://www.megaupload.com/?d=3OPKEE3B
    Use this link if you don't know how to instal the mod manually.
    (thanks to Sean Cappone for the upload)


    Alternative links without the auto-installer. You will have to manually extract and copy-paste:
    Fileplanet
    http://www.fileplanet.com/215688/210000 ... ent-Ans%29
    Megaupload
    http://www.megaupload.com/?d=OUBR39T7



    Instalacja:
    Wystarczy odpalić plik .exe (pobrany plik) i kontynuować zgodnie z zaleceniami.


    Więcej na:
    http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1236


  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gdynia
    Postów
    125
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Houndred Years War

    Ściągnąłem tego moda przed chwilą, zagrałem i jestem pod wrażeniem. Mapa kampanii jest naprawdę ogromna. Minus to zdecydowanie nowe jednostki, a także ich balans. Flamandia ma do dyspozycji samych pikinierów. Savoy - niby widać na koniach ich herby ale gdy na tarczy zauważyłem polskiego orzełka to mnie zatkało. We Francji są nowe ale niezbyt imponujące. Burgundia podobała mi się najbardziej. Reszty frakcji jeszcze nie widziałem dlatego nie będę wystawiał jakiejś oceny. Mod przede wszystkim miał się skupić na mapie a nie na jednostkach. Idealne do kampanii czy to hotseat, czy online

    Kacper z Oblusina [AAR]
    "Cóż jedną matką jaką znasz jest nadzieja... Głupią matkę masz..."

  3. #3
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Houndred Years War

    Cytat Zamieszczone przez kacperekPL
    Ściągnąłem tego moda przed chwilą, zagrałem i jestem pod wrażeniem. Mapa kampanii jest naprawdę ogromna. Minus to zdecydowanie nowe jednostki, a także ich balans. Flamandia ma do dyspozycji samych pikinierów. Savoy - niby widać na koniach ich herby ale gdy na tarczy zauważyłem polskiego orzełka to mnie zatkało. We Francji są nowe ale niezbyt imponujące. Burgundia podobała mi się najbardziej. Reszty frakcji jeszcze nie widziałem dlatego nie będę wystawiał jakiejś oceny. Mod przede wszystkim miał się skupić na mapie a nie na jednostkach. Idealne do kampanii czy to hotseat, czy online
    Cieszę się, że się komuś przydał
    Dyspozycja sił jest historyczna po prostu Flamandia słynęła ze swych niezwykle umiejętnych pikinierów, budzących respekt nawet w Ziemi Świętej


  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gdynia
    Postów
    125
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Houndred Years War

    Owszem, tylko np. Anglia słynęła z doskonałych łuczników - głupio by się grało samymi łucznikami

    Ale nie ma co krytykować bo to przecież jeszcze wersja 0.9 Nie wiem czy ktoś jeszcze pracuje nad tym modem lecz jeśli tak to może to być jedna z lepszych modyfikacji regionalnych

    Pozdro

    Kacper z Oblusina [AAR]
    "Cóż jedną matką jaką znasz jest nadzieja... Głupią matkę masz..."

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Houndred Years War

    No racja Ale Anglia tez słynęła ze swoich ciężkich rycerzy I faktem jest, że dopracowanie by się przydało, ale chyba nadal nad nim pracują


  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Houndred Years War

    A mnie panowie, się wydaje że ten mod jest co najmniej niedokończony a jeśli tak, to zrobiony lekką ręką że tak się wyrażę. Brak gatehouse'a w murach i wrzącego oleju, brak opcji szkolenia choćby milicji w miastach, w pliku descr_settlement_mechanics również bezmyślnie ustawione wartości dot korupcji, handlu czy choćby farm. system feudalny twórcom chyba niewiele mówi :-P Kolejna rzecz która mnie ciekawi, to co robią Maurowie w export_descr_buildings skoro brak w modzie tej frakcji. <lol> I dlaczego chcąc zmodyfikować ustawienia graficzno dźwiękowe, muszę je zmieniać ręcznie w pliku cfg. Dlaczego zmieniając je z poziomu menu gry, nie chcą się zapisać ? Oraz czyj to poroniony pomysł ustawiać domyślnie filtrowanie anizotropowe tekstur x16 ? Poza tym to standard.

    Mam jednak ochotę w niego zagrać, więc czeka mnie chyba modyfikowanie na własną rękę plików :-P

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Houndred Years War

    Cytat Zamieszczone przez wilk7486
    A mnie panowie, się wydaje że ten mod jest co najmniej niedokończony a jeśli tak, to zrobiony lekką ręką że tak się wyrażę. Brak gatehouse'a w murach i wrzącego oleju, brak opcji szkolenia choćby milicji w miastach, w pliku descr_settlement_mechanics również bezmyślnie ustawione wartości dot korupcji, handlu czy choćby farm. system feudalny twórcom chyba niewiele mówi :-P Kolejna rzecz która mnie ciekawi, to co robią Maurowie w export_descr_buildings skoro brak w modzie tej frakcji. <lol> I dlaczego chcąc zmodyfikować ustawienia graficzno dźwiękowe, muszę je zmieniać ręcznie w pliku cfg. Dlaczego zmieniając je z poziomu menu gry, nie chcą się zapisać ? Oraz czyj to poroniony pomysł ustawiać domyślnie filtrowanie anizotropowe tekstur x16 ? Poza tym to standard.

    Mam jednak ochotę w niego zagrać, więc czeka mnie chyba modyfikowanie na własną rękę plików :-P
    Jakbyś nie grzebał ręcznie w plikach lub nie instalował 200 modów na jeden plik to byś miał normalnie wszystko...
    Pytanie co do Maurów... albo NIGDY nie modowałeś niczego w Medku, albo masz problem :/ To chyba jasne, że w plikach są wymodowane inne nacje, z podmienionymi plikami na zewnątrz, bez konieczności zmiany takich pozycji... Patrz na inne mody...
    Jeżeli taki dobry jesteś zapraszam do robienia modów na własna rękę.


  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Houndred Years War

    Ehh, widzę że konstruktywna krytyka nie jest tu mile widziana.
    Jak bym nie grzebał ręcznie w plikach, to temat: modyfikowanie rzeczy w tej jakże zacnej grze, byłby dla mnie bajką o żelaznym wilku... :]
    No dobra, Maurowie tutaj to nieistniejąca Walia która ma się niby pojawić około roku pańskiego 1400, coś jak przymierze baronów (?) Tylko że się nie pojawią gdyż do 15 wieku ich kultura całkowicie znika z mapy kampanii. :-P Jaka szkoda.
    Wiesz, zawsze znajdzie się ktoś lepszy/bardziej doświadczony jednakże, osobiście nie narzekam.
    Mówisz żebym się zajął robieniem własnych modów zamiast psuć ci dobry nastrój na forum ? Coś konkretnego masz na myśli czy tak tylko ogólnie ? Bo w sumie jak by nie patrzeć, nie jest to taki do końca głupi pomysł. Dobra ale dosyć o tym tutaj, bo ktoś jeszcze uzna że spam i off-top. :-P

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Houndred Years War

    Cytat Zamieszczone przez wilk7486
    Mówisz żebym się zajął robieniem własnych modów zamiast psuć ci dobry nastrój na forum ? Coś konkretnego masz na myśli czy tak tylko ogólnie ? Bo w sumie jak by nie patrzeć, nie jest to taki do końca głupi pomysł. Dobra ale dosyć o tym tutaj, bo ktoś jeszcze uzna że spam i off-top. :-P
    Tak ogólnie to wystarczy zajrzeć choćby na Twcenter do pierwszego lepszego tematu z tworzeniem moda i możesz sobie znaleźć angaż... Pamiętaj, że takie mody są robione tylko przez amatorów, dodatkowo pod presją i ciągłym popędzaniem przez ludzie z forumów. I pamiętaj - edytowanie moda, a tworzenie nowego od podstaw to nie to samo. O ile pierwsze jest prościutkie nawet w trudniejszych aspektach, to drugie nie jest łatwe nawet przy najprostszych sprawach...


  10. #10
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Houndred Years War

    Ostatnio tylko dali preview Bretanii, ale od jakiegoś czasu istna cisza wokół tego moda, czy ktoś kojarzy co się stało ?
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Seven Years War
    By KLAssurbanipal in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 00:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •