Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Neverwinter Nights (1 i 2 z dodatkami)

  1. #1
    Witia
    Gość

    Neverwinter Nights (1 i 2 z dodatkami)

    Chciałem coś napisać o NVN2, szukam tematu w wyszukiwarce, a tu zong Trochę dziwne, że nikt do tej pory nie otworzył tematu o tej jakże znanej grze RPG.

    Ale do meritum... Ostatnimi czasy grywam sobie w NVN2 i muszę powiedzieć, że gra naprawdę mi się spodobała.
    Fabularnie jest całkiem OK. Wątek trzyma się kupy, wszystko jest w miarę logicznie poukładane, a na dodatek nawiązuje całościowo do poprzedniej edycji. Zaletą, przynajmniej dla mnie, jest to, iż gra opiera się na mechanice D&D 3.5 która jakkolwiek jest dosyć specyficzna i daje pole do powerbuildowania, na pewno jest jedną z najbardziej rozbudowanych i zagmatwanych ( pozytywnie oczywiście ).


    Jeśli idzie o klasy postaci to jest w czym wybierać i przede wszystkim całość jest lepiej zbalansowana niż w NVN 1 ( czyli D&D 3.0 ). Łowcą znowu można pograć, nie przedobrzono z łotrzykiem, dodano kilka klas prestiżowych dla postaci, które w NVN były... można powiedzieć - olane.
    Nadal jednak widać tendencję do faworyzowania klas magicznych - to nie ulega wątpliwości. 20 poziomowy wojownik nie ma absolutnie żadnej szansy na wygranie z magiem, kapłanem, etc, nawet jeżeli rozpocznie walkę tuż przy nim.


    Kampanie rozpocząłem już kilkoma postaciami ( wiem, że logiczniej jest zagrać jedną i skończyć nią kampanie, no ale co poradzę ) i najlepiej gra mi się niesamowitym rycerzem i wszelkiej maści klasami magicznymi ( z ukierunkowaniem na czarownika ). Fabularnie i 'ideowo' podoba mi się paladyn, ale niestety w grze komputerowej, gdzie liczy się tak naprawdę rozpierducha, ta postać dosyć szybko się nudzi ze względu na niski poziom 'efekciarstwa'.


    Co sądzicie o tej grze, jakie są wasze doświadczenia, upodobania do klas, itd. Czekam na odpowiedzi

  2. #2
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    siedze dosc mocno na scenie multi nwn2 ...
    jak ktoś szuka namiastki papierowego rpg to zapraszam.

  3. #3
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    Ogólnie w NWN grałem wyłącznie Wojownikiem lub Paladynem w kompani miałem towarzyszy od magicznej roboty - jakoś czarownikami mi się kiepsko grało - być może brak doświadczenia. A NWN2 kupiłem sobie w zestawie wraz z maską zdrajcy czy jakoś tak i do tej pory tego nie zainstalowałem i nie zagrałem - może się kiedyś do tego przysiądę - ale NTW na to nie pozwala - jak grac w taką grę to tylko z pełnym zaangażowaniem

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    Po przejściu Dragon Age wzięło mnie na RPGi. Chciałbym teraz zacząć NN2. Jak wygląda walka? Jest męcząca? Ile potrzeba czasu by przejść tą grę? Jakie są najlepsze dodatki?

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    Cytat Zamieszczone przez Spukologist
    Jak wygląda walka?
    Nie tak dynamicznie jak w DA, ale przy zatrzęsieniu atutów, umiejętności i czarów do ogarnięcia wcale nie jest to minusem
    Cytat Zamieszczone przez Spukologist
    Jest męcząca?
    Raczej wciągająca
    Cytat Zamieszczone przez Spukologist
    Jakie są najlepsze dodatki?
    Bezdyskusyjnie Maska Zdrajcy, dalej Wrota Zachodu, Gniew Zehira zdecydowanie najsłabszy.
    "Załatwmy to szybko i boleśnie..."

    Dzieje konfliktu norwesko-szkockiego - AAR

    "Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
    Terry Pratchett - Równoumagicznienie

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    Ta gra tak mi się spodobała, że grałem w nią od czerwca do października(z MZ i GZ) Chyba z 5 razy ją przeszedłem.

    Jak się gra pierwszy raz, to wielu rzeczy się jeszcze nie jarzy. Ale potem już leci.

    Pierwszy raz najlepiej grać wojownikiem, bo najmniej gwałtownie wejdziemy w tryb gry.

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    Ja za 1 razem zawsze gram magiem Gra świetna, fabularnie czy graficznie w porządku, ale właśnie system to największy atut - mechanika D&D robi swoje. Można by rzec, że jest tego nawet za dużo, bo jak ktoś, tak jak ja, lubi sprawdzić większość klas, to bez modu typu hale treningowe z 1 to niesamowicie czasochłonne ;p Dodam, że bardzo fajne są rozmowy między członkami drużyny, wstawki fabularne itd. W dodatki jeszcze nie grałem, ale spróbuje za jakiś czas maskę.

    Edit: Pykam właśnie w maskę zdrajcy, cudeńko 8-) nie porównam tego do klasyki rpg tylko przez wzgląd, że nadal jest to jedynie dodatek, choć i tak długością rozgrywki zjada 90% podstawek. Dialogi, npc, klimat niczym nie ustępują starszym rpg, a momentami nawet przewyższają, zaś mechanika d&d 3.5 (możliwe, że są też elementy 4, nie pamiętam, czy to tu, czy w gniewie zehira) to najlepsza mechanika w rpg, daje niesamowitą ilość kombinacji, zabawy z klasami, rasami, umiejętnościami etc.

  8. #8
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    Tak sie tylko wtrace Dragoncie

    zaś mechanika d&d 3.5 (możliwe, że są też elementy 4, nie pamiętam, czy to tu, czy w gniewie zehira) to najlepsza mechanika w rpg, daje niesamowitą ilość kombinacji, zabawy z klasami, rasami, umiejętnościami etc.
    Mechanike dnd, a spedzilem z nia duuuuzo czasu, uwazam za jeden z najgorszych systemow rpg Schematycznosc, schematycznosc, schematycznosc... Kazdy woj jest do siebie podobny, kazdy mag do siebie itd. Jest prosta w obsludze, dobrze sprawdza sie w walce, ale poza tym jest nudna i schematyczna

    Z reszta sie zgadza, MZ jest czyms czego brakowalo w cRPGach i na pewno zjada dobra podstawke

  9. #9
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    Ojjj grzeszysz Volo !
    Mechanike dnd, a spedzilem z nia duuuuzo czasu, uwazam za jeden z najgorszych systemow rpg Schematycznosc, schematycznosc, schematycznosc... Kazdy woj jest do siebie podobny, kazdy mag do siebie itd. Jest prosta w obsludze, dobrze sprawdza sie w walce, ale poza tym jest nudna i schematyczna
    mechanike papierową czy w grach typu nwn2? Przy takiej liczbie atutów jakie można wybrać, klas prestiżowych ciężko o dwie podobne postacie ;p
    gram na serwerze nwn2 rpg i poza pewnym powerbuildami to raczej schematów nie ma. Poza tym, który system w grach jest teraz lepszy..? wszystko idzie na maksymalne upraszczanie...

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Neverwinter Nights 2

    Mechanike dnd, a spedzilem z nia duuuuzo czasu, uwazam za jeden z najgorszych systemow rpg Schematycznosc, schematycznosc, schematycznosc... Kazdy woj jest do siebie podobny, kazdy mag do siebie itd. Jest prosta w obsludze, dobrze sprawdza sie w walce, ale poza tym jest nudna i schematyczna
    Że co? No chyba, że się gra jednoklasowcami, wtedy woj i woj, albo mag i mag mogą być do siebie podobni, nawet jak się bierze inne atuty. Ale w połączeniu z klasami prestiżowym i zwykłą wieloklasowościa, a potem epickimi poziomami, to różnice są już znacznie większe.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •