Strona 2 z 226 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2257

Wątek: Dyskusja ogólna wersja 1.5

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Tylko jak zrobią kampanię imperium masakrycznie trudną, to będzie to najlepszy sposób na odstraszenie graczy od moda. Gra powinna być zrównoważona (i chyba jest). Imperium jest podzielone na prowincje, nierzadko walczące ze sobą i do tego dochodzi chaos. Gra chaosem też łatwa nie będzie,bo Imperium ma sporo prowincji,które nadal mają swoich żołnierzy. Tak więc -trudno,ale nie niemożliwie.

    Edit:
    Ma ktoś informacje w jakim języku zostanie wydany mod? Bo boję się,że w języku twórców (rosyjski) :shock: . Po prostu nie wyobrażam sobie,żeby wydać tak wielkiego moda w innym języku jak angielski (wiadomo,że Rosja jest największym krajem na ziemi,ale jakoś super zaludnionym to nie). Wie ktoś coś na ten temat?
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  2. #12
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Cytat Zamieszczone przez Izabelin
    imperium jest coraz bardziej zdegenerowane.
    Na pewno nie bardziej niż za czasów skaveńskiej plagi, epoki Trzech Cesarzy i secesji Marienburga. Imperium jest zjednoczone i rządzone silną ręką.

    Cytat Zamieszczone przez Izabelin
    Tutaj dobro jest na przegranej pozycji
    Jeśli w Warhammerze Imperium reprezentuje siły dobra, to przysięgam, że nigdy już nie dotknę moich figurek :shock: Co najwyżej reprezentuje siły neutralności

    Cytat Zamieszczone przez Izabelin
    a zwycięstwo jest z reguły dziełem przypadku czy cudu i służy tylko odroczeniu tego co nieuniknione. . .
    2,5 tysiąca lat odraczania "tego, co nieuniknione".. niezły wynik

    Cytat Zamieszczone przez Izabelin
    Tutaj zwykły obywatel imperium uzbrojony w miecz i rusznice stawia czoła niewyobrażalnej potędze mrocznych i demonicznych sił
    Drobnym problemem jest dysproporcja sił. Gdzie stanie 100 Wojów Chaosu, tam pojawi się batalion 2000 żołnierzy w zwartym szeregu, gotowych osaczyć chodzące puszki... o ile coś ich wcześniej nie zje Nie zapominaj o zakonach rycerskich, wspomaganych nielichymi błogosławieństwami.

    Cytat Zamieszczone przez Izabelin
    i to jest właśnie fajne, że możemy dostać szanse wykazania się w próbie obrony Imperium mająd do dyspozycji garstkę słabych ludzi, których jedną nadzieją jest genialna strategia w walce przeciwko potędze chaosu, którego jedynym słabym punktem jest dowódca czyli AI
    Owszem, masz rację. Siła Imperium leży w liczebności, dyscyplinie i przewadze technologicznej. Jak powiedział Magnus: "Imperium wielkim czynią trzy rzeczy: stal, wiara i proch strzelniczy."

    Cytat Zamieszczone przez Izabelin
    Zauważ również, że każda kolejna inwazja chaosu to cios dla dobrych ras. Elfy i krasnoludy już mocno podpupadły przed powstaniem Imperium, a i Imperium z każdą kolejną szczęśliwie odpartą inwazją otrzymuje rany, które nigdy nie zabliźniaja sie do końca. . . chaos zdobywa kolejne przyczółki
    Kłóciłbym się, albowiem po każdej spalonej inwazji Chaos kurczy się do regionów okołobiegunowych i tam przez min. 100-200 lat leczy rany, zaś granice imperium już od kilkuset lat nie uległy zmianie. Do tego czasu także ludność Imperium się rozmnoży i powróci do dawnego stanu, nie mówiąc o udoskonalonym wyszkoleniu i uzbrojeniu. Kolegia Magii z Altdorfu i odrodzony, za sprawą Luthora Hussa, kościół Sigmara też rosną w siłę. Stałe przyczółki Chaos zdobywa więc w imperialnych miastach, poprzez różne herezje. Ale z tym też jakoś od paru wieków radzą sobie łowcy czarownic i kapłani. Warhammerowi wieszczę wieczną wojnę, chociaż wszędzie zapowiadają, że nadszedł "schyłek dziejów"

    Nie kłócę się teraz o to, "kto jest lepszy", żeby było jasne Z dyskusją możemy się przenieść do stosownego tematu w Tawernie, jest na drugiej stronie subforum. Może jakiś życzliwy moderator przeniesie? Grooogmiiir? ^^"

    @Biniu
    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Tylko jak zrobią kampanię imperium masakrycznie trudną, to będzie to najlepszy sposób na odstraszenie graczy od moda. Gra powinna być zrównoważona (i chyba jest). Imperium jest podzielone na prowincje, nierzadko walczące ze sobą i do tego dochodzi chaos. Gra chaosem też łatwa nie będzie,bo Imperium ma sporo prowincji,które nadal mają swoich żołnierzy. Tak więc -trudno,ale nie niemożliwie.
    Ani Imperium, ani Chaos nie są zjednoczone. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku trzeba będzie zdecydować, czy jednoczymy się dyplomatycznie, czy ogniem i mieczem.

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Edit:
    Ma ktoś informacje w jakim języku zostanie wydany mod? Bo boję się,że w języku twórców (rosyjski) :shock: . Po prostu nie wyobrażam sobie,żeby wydać tak wielkiego moda w innym języku jak angielski (wiadomo,że Rosja jest największym krajem na ziemi,ale jakoś super zaludnionym to nie). Wie ktoś coś na ten temat?
    Podobno tłumaczą już mod na angielski. Pożyjemy, zobaczymy
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  3. #13
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Przeczysz sam sobie . Na początku posta piszesz,że Imperium nie jest zdegenerowane,tylko zjednoczone i rządzone silną ręką, a na końcu temu zaprzeczasz. Tak czy siak Chaos ma łatwiej. Bo walki zazwyczaj nie toczą się na jego terytorium,prowadzi głównie walki łupieskie, natomiast imperium musi cały czas walczyć o przetrwanie. Chaos traktuje wojnę jako swojego rodzaju "zabawę",możliwość sprawdzenia swoich sił,wybrania nowych czempionów i wzmocnienie potęgi istniejących. Imperium toczy (nierzadko rozpaczliwą) walkę o obronę swoich ziem oraz musi zmagać się wewnętrznie (różne prowincje,skaveni próbujący cały czas coś zdemolować,sekty bogów Chaosu itd.).

    Edit:
    Wydaje mi się,że na moda jeszcze poczekamy parę miesięcy. Widziałem screeny sprzed paru dni. Część rzeczy wciąż musi być poprawiona,np. frakcje nadal mają takie same sztandary jak te z podstawki,generałowie wyglądają bez zmian (Chaos na szczęście ma już swoich dowódców i ich wykonanie jest naprawdę super) i jeszcze sporo innych. W pierwszej części moda nie będzie ani Bretonii,ani Mrocznych Elfów,Skavenów,Szkieletów(nazwa mi wyleciała z głowy) i jeszcze paru innych frakcji. Wymienię te co są na obecną chwilę:
    -Imperium (10 prowincji)
    -Chaos (Niepodzielny,Khorne,Nurgle,Slaanesh,Tzeenth)
    -Orkowie
    -Krasnoludy
    -Kislev
    -Elfowie

    Pozostałe mają być wydane wraz z kolejnymi odsłonami moda (ma być parę kampanii regionalnych, a na koniec dodana ma być Wielka Kampania).
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  4. #14
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 16 podziękowań w 11 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Janie Boruta. Zwróć uwagę na jedną rzecz. Dla Imperium zwycięstwo to odroczenie zagłady i lizanie ran, z kolei przegrana to totalna zagłada. Dla chaosu zwycięstwo jest zwycięstwem totalnym, a przegrana to po prostu konieczność zarzucenia planów podboju świata na kilkaset lat zaledwie I to jest obiektywy element tego świata. Imperium z zasady nie jest w stanie wygrać z chaosem czy wyplenić skavenów i wampirów.

    Każdy ma własną interpretacje warhammera - dla mnie jego klimat to nierówna i skazana na niepowodzenie, walka z potęgą zła i chaosu I mam nadzieję na naprawdę mroczny klimat i wysoki poziom trudności Dużo imo zależy od dużej ilości ciekawych klimatycznych eventów, od muzyki i plenerów. . .

    A co do języka to bym się nie martwił. Na pewno będzie wersja angielska. Jeśli twórcy by tego nie przetłumaczyli do momentu premiery moda to z pewnością przetłumaczy to ktoś inny.

    Ciekawe jak zostanie rozwiązana kwestia pustkowi chaosu bo dziwne to będzie jak np. armie kislevu czy imperium będą tam sobie mogły bezkarnie chadzać.

  5. #15
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Z kolei jeżeli nie będą mogły to też źle,bo nie będzie się dało nawet tknąć miast Chaosu. Tutaj niestety trzeba odejść trochę od poprawności z Lore.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  6. #16
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Nie chce nic mówić, ale za bardzo polecieliście w wyobraźnią. To nie są książki To jest stary silnik Medievala Za dużo sobie wyobrażacie, nie da się wszystkiego odtworzyć, a tym bardziej wprowadzić jakiś "supertaśnych" innowacji
    Polecam się wstrzymać z domysłami co będzie, co nie, jak zostanie zrealizowane i co fajnego by mogli dodać (etc.). Potem może Was spotkać duuuuży zawód przez to.

    Nie pokładajcie ogromnych nadziei także w dalsza rozbudowę Team się w każdej chwili może rozpaść, a i przebicie (muszą mieć jakąś motywacje, żeby to robić dalej) nie będzie wcale łatwe - patrzcie choćby na TATW itp. mody, które miały farta dostać się do "najlepszych". No i patrzcie też na poziom trudności niektórych jednostek... A potem módlcie się, żeby skinerzy im nie kojtneli podczas prac ;P


  7. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Przeczysz sam sobie . Na początku posta piszesz,że Imperium nie jest zdegenerowane,tylko zjednoczone i rządzone silną ręką, a na końcu temu zaprzeczasz.
    Yyy, eee, w którym miejscu? To, że w miastach lęgnie się herezja to nie wina cysorza ani jego kirferstów, tylko złego Kejosu. Imperium samo w sobie nie jest już tak bardzo rozbite, ma silną armię wzbogaconą doświadczeniami z Wielkiej Wojny i Burzy Chaosu, a magia też rośnie w siłę.

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Tak czy siak Chaos ma łatwiej. Bo walki zazwyczaj nie toczą się na jego terytorium,prowadzi głównie walki łupieskie, natomiast imperium musi cały czas walczyć o przetrwanie. Chaos traktuje wojnę jako swojego rodzaju "zabawę",możliwość sprawdzenia swoich sił,wybrania nowych czempionów i wzmocnienie potęgi istniejących.
    Ale tak jak z reguły Imperium się broni, tak samo z reguły Chaos przegrywa swoje inwazje. Nigdy nie doszli dalej niż Middenheim, a to ledwie połowa Imperium, co to jest? Już orkowie i von Carsteinowie łazili przez całe państwo bezkarnie, o Skavenach nie wspominając. Najgorzej ma Kislev, on już nie powinien istnieć tak na dobrą sprawę, ale ludzi z północnego wschodu twardcy są

    Walki między prowincjami to na chwilę obecną przeszłość, nie licząc jakichś tam małych utarczek. Pamiętaj, Ludwig Schwarzhelm o grobowym wyrazie twarzy i jego Miecz Sprawiedliwości niejedną wojenkę zakończył zanim się ona rozpoczęła

    A co do grywalnych frakcji - Bretonnia i Dark Elfy ponoć mają być dostępni w custom battle. A sztandary już nie są jak z podstawki meda, są już nowe. To samo symbole frakcji, interfejs, etc. Są też regimenty Dogs of War, co cieszy
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  8. #18
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Zapowiada się naprawdę ciekawy mod . Ciekawi mnie co będzie za rok, jak już oba wielkie mody o tematyce fantastycznej (Third Age i Call of Warhammer) zostaną rozwinięte,z setkami submodów
    i innowacji. I nie podam ci,w którym miejscu zaprzeczyłeś,bo nie chcę robić sobie na siłę wrogów i zniechęcać ludzi do mnie .
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  9. #19
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    I nie podam ci,w którym miejscu zaprzeczyłeś,bo nie chcę robić sobie na siłę wrogów i zniechęcać ludzi do mnie .
    Wiem, w którym miejscu Gdy mówiłem o zjednoczonym Imperium, miałem na myśli realia fluffowe i oficjalną historię świata Warhammera. A tam gdzie odpisywałem na Twojego posta, to pisałem o sytuacji jaka będzie w modzie - każda prowincja imperium osobno. Fluff Starego Świata a realia moda to jednak dwie różne sprawy
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  10. #20
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    No to przepraszam bardzo
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

Strona 2 z 226 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 14:12
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 00:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •