Strona 3 z 226 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2257

Wątek: Dyskusja ogólna wersja 1.5

  1. #21
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Widzę, że dyskusja trwa w najlepsze. Dobrze, dobrze... dla mnie. Dowiem się czegoś przydatnego o tym świecie.

    Cytat Zamieszczone przez jan_boruta
    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    A tam gdzie odpisywałem na Twojego posta, to pisałem o sytuacji jaka będzie w modzie - każda prowincja imperium osobno. Fluff Starego Świata a realia moda to jednak dwie różne sprawy
    Inaczej to chyba być nie może w przypadku Imperium. Oczywista oczywistość.

    Póki co jedna mała kampania z kilkoma nacjami. A ani jedna z nich to Sylvania. Ech...

    I jak oni - jeżeli dotrwają do tego - przedstawią Pod-Imperium?

    Co do wersji językowej - na pewno będzie wersja angielska. Co więcej o ile pamiętam z czasów przed wielkim upadkiem (forum) ktoś pisał o klimatycznych przemówieniach po angielsku, które można było zrobić i im wysłać. Czy jakoś tak... dokładnie nie pamiętam.

    Niepokoi mnie pewna rzecz - już dawno nie widziałem żadnych nowych screenów. To chyba nie najlepiej wróży.

  2. #22
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Póki co jedna mała kampania z kilkoma nacjami. A ani jedna z nich to Sylvania. Ech...
    Będzie Sylvania... Stirland okroili i powinna być. A w custom battle już na pewno.

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    I jak oni - jeżeli dotrwają do tego - przedstawią Pod-Imperium?
    Chyba tylko jako Skavenblight i przyległości. Nie pamiętam, ale chyba druga kampania ma się rozgrywać w Estalii, Tilei, Księstwach Granicznych, południowej Bretonii i Skavenblight braknąć nie może.

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Niepokoi mnie pewna rzecz - już dawno nie widziałem żadnych nowych screenów. To chyba nie najlepiej wróży.
    To znaczy że siedzą, pracują i nie mają czasu na screeny
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Mógłby ktoś podać zaktualizowaną listą obecnych frakcji w modzie (najlepiej podzielonych na te,którym da się grać i w kampanii oraz te,które zobaczymy tylko w custom battle)?
    Edit:
    Może ktoś potwierdzić,bo nie jestem pewny ale słyszałem,że mod miał wyjść w sierpniu,lecz mają opóźnienia i nie wiadomo kiedy. To prawda?
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  4. #24
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 16 podziękowań w 11 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Swoją drogą warto poruszyć jeszcze jeden ciekawy wątek dot. moda. A mianowicie prawa autorskie Gdy zdamy sobie z tego sprawę to zrozumiemy dlaczego mod powstaje akurat w Rosji Wątpię aby ktoś na zachodzie czy nawet w Polsce narażał się za darmo na bezpośredni atak prawników notowanej na londyńskiej giełdzie spółki. W Rosji to jednak co innego. Chociaż i tak módlmy się żeby GW się nie doczepiło zanim mod nie wyjdzie bo to mogłoby zaprzepaścić cały dorobek moda.

    Bo właściwie to aż dziwne, że nie wyszła jeszcze żadna komercyjna gra strategiczna dobrze odwzorowywująca warhammera fantasy w skali strategicznej. Były oczywiście stare dobre Warhammery SotHR, Dark Omen, ale tam nie było warstwy strategiczno-ekonomicznej, występowały zaledwie 3 nacje no i grafika nie taka. Poza tym ile lat temu to było. . . Z kolei Mark of Chaos kompletnie zawiódł oczekiwania. GW właściwie nie może sobie pozwolić na dobrą grę komputerową odwzorowywującą bitwy w battla. . . po prostu w momencie tak dobrej grafiki komputerowej i ogólnych możliwości kompa (możliwość epickich bitew, warstwy strategicznej itd.), komputerowy tytuł mógłby przyćmić klasycznego bitewniaka. Pod warunkiem, że gra byłaby niemalże doskonała mogłaby zdeklasować figurkowca, którego jedynym plusem pozostałby de facto aspekt modelarski i towarzyski - a ten ostatni i tak nie do końca bo gdy robimy sobie z kumplami nocki na mp z browami itd. to właściwie towarzyskość niczym nie ustępuje towarzyskości gier planszowych czy figurkowych No, a gra w stylu total wara ma liczne zalety. . . . dynamikę, czas rzeczywisty, epickość, dobrze dobraną muzyczkę, nienagannie "pomalowane" figurki, wspaniałe plenery no i przedewszystkim warstwę strategiczną (coś czego nigdy nie udało się zrobić w bitewniaku aby było grywalnie) no i brak kompletnego braku równowagi w sile poszczególnych armii (twórcy moda czy gry nie sprzedają figurek i nie muszą kierować się czynnikami ekonomicznymi opracowywując statystyki jednostek).

    Właściwie co lepszego mogą sobie wyobrazić fani Warhammera od dobrego moda do medka II ? Chyba tylko gry z możliwością grania w strategiczno-taktycznego mp w sieci. W medku trzeba wybrać jedno albo drugie.. . . no i ciekaw jestem jak rozwiążą kwestię magii. W najgorszym wypadku magia może być po prostu strzelaniem tyle, że mocniejszym i efektowniejszym niż strzała A skoro łucznicy mają dwie opcje strzelania to i ew. magowie mogliby mieć czar opcjonalny. Szkoda, że nekromanci nie będą mogli przywoływać szkieletorów :/

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Fani strategii i warhammera nie mają jeszcze tak źle. Zawsze jest świetny Warhammer 40 000awn of war i dodatki. Jednak osobiście wolę czasy fantasty battle i z niecierpliwością czekam na moda.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  6. #26
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    O prawa autorskie na zachodzie mogliby się bardzo czepiać, ale spójrzmy tylko na Third Age: Total War. Przez długi czas EA trzymało prawa do wszelkich wizerunków związanych z Władcą (tych "filmowych") i świętem na TWCenter było, gdy EA owe prawa straciło. Ale pozostaje zonk, bo Games Workshop też trzyma prawa do filmowych wizerunków, bowiem wydają oni figurkowego bitewniaka opartego na Władcy i w szczególności filmie - a jakoś do TATW Games Workshop się nie przyczepiło
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  7. #27
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 16 podziękowań w 11 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Tyle, że Lotr wydawany przez GW przynosi nikłe zyski, a może nawet straty. W każdym bądź razie nie sprzedaje się dobrze i to battle i 40ka są oczkiem w głowie GW

    Myślę, że ktoś kto by się porwał na takiego moda w Anglii czy USA mógłby mieć problem. Ostatecznie możemy liczyć na modderów z Białorusi

  8. #28
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).



    To lista frakcji... ale raczej nie pełna.

    W Custom Battles na pewno będą Wampiry.
    Cytat Zamieszczone przez Biniu
    Może ktoś potwierdzić,bo nie jestem pewny ale słyszałem,że mod miał wyjść w sierpniu,lecz mają opóźnienia i nie wiadomo kiedy. To prawda?
    Tak, z tego co czytałem to podobno tak.

    Cytat Zamieszczone przez Izabelin
    W najgorszym wypadku magia może być po prostu strzelaniem tyle, że mocniejszym i efektowniejszym niż strzała A skoro łucznicy mają dwie opcje strzelania to i ew. magowie mogliby mieć czar opcjonalny. Szkoda, że nekromanci nie będą mogli przywoływać szkieletorów :/
    Obawiam się, że zobaczymy tylko to co się uda zrobić na podstawie miotaczy ognia greckiego... o jakiś fikuśnych czarach raczej możemy zapomnieć... Chociaż... ci szpece podobno mają dać Krasnoludom Żyrokoptery :shock:

    Co do praw autorskich - zobaczymy. Ja mimo wszystko pobiorę moda jak najszybciej po jego premierze... tak na wszelki wypadek.

  9. #29
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Na początku lud też się obawiał praw autorskich co do TATW i ściągał moda jak szalony (nie tylko z tego powodu, ale również), co też i ja uczyniłem i chociaż w niego na razie nie gram, to mam na dysku cały czas

    Żyrosy są niepotwierdzone, mówili że latajek robić nie będą, bo np. nie mogłyby latać nad murami - po prostu silnik gry na to nie pozwala. Na pewno dementowali latajki chaośne. Za to ma być i jest potwierdzony Bloodthirster jako jedyna jednostka występująca samodzielnie, tj. jeden model w oddziale

    Lista frakcji co do Imperium mnie ciekawi, znaczy - co to za prowincja o różowo-czarnej tarczy. Wedle mapy kampanii powinna to być Sylvania, ale jeśli tak, to brakuje w takim razie tarczy dla Wissenlandu/Nuln. Wissenland sam w sobie powinien być szaro-biały, ale Nuln czerwono-czarny już może być. Może jestem mało domyślny

    Najfajniejsze/najgorsze jest, że w modzie będziemy dowodzić Reiklandem (biało-bordowa tarcza), a w grze póki co pod tym sztandarem żołnierze nie walczą w pięknych, białych mundurach, tylko w kolorach Altdorfu Oby Reikland mógł rekrutować jednych i drugich, żeby różnili się statystykami, ale żeby jednostki z obu armii były opłacalne. To samo tyczy się Wissenlandu i Nuln - z Nuln powinni być nieco lepsi strzelcy i działa, za to z Wissenlandu pikinierzy - oczywiście w odpowiednim umundurowaniu.
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  10. #30
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 16 podziękowań w 11 postach

    Re: Warhammer: Total War (Call of Warhammer).

    Zastanawiam się jak bardzo modderzy potrafią wniknąć w silnik gry. Skoro potrafią niektórzy potrafią polepszyć AI to może i da się zrobić jakąś ciekawą magię, w tym przyzywanie szklieletorów

    Swoją drogą, nie wiem jak to tam dokładnie działa, ale wydaje mi się, że w modzie duże znaczenie pod kątem siły i częstotliwości pojawiania się powinni mieć buntownicy, przypisani to poszczególnych regionów. W Sylwanii powinny pojawiać się szkieletory i wampiry, na północy Imperium zwierzoludzie, w górach skaveni, a zwłaszcza gobliny. Zwłaszcza po podbiciu tych terenów.

    Żal straszny, że silnik gry nie uwzględnia magii. . . a jeszcze większy, że nie ma normalnego trybu multi

Strona 3 z 226 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 14:12
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 00:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •