Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 169

Wątek: Pytania początkujacych moderów

  1. #111
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Teraz wszystko ładnie działa.Myślałem że film przed bitwą będzie taki sam a tu nagle widać jak jazda juliuszy przechodzi przez rzeke a moje słonie ukryte są w lesie.
    Teraz chciałbym się dopytać czy istnieje możliwość modyfikacji multiplayera?Pozmieniałem w odpowiednim pliku np.katafrakci na wielbłądach za 300 dinarów,szarża 9 atak 15,obrona 29,bonus do jazdy 9 ale gdy wchodze do gry to pisze że nie moge dołączyć do gry bo jest niezgodna wersja danych i że mają wszyscy BI 1.5 ver.

  2. #112
    Gość

    Re: Pytania początkujacych moderów

    aby grać z innymi nie możesz nic zmieniać w plikach nie da się tak łatwo oszukiwać na multi

    http://tgaw.eu/

  3. #113
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    co do kolegi kuba4101994 to mi udało się zrobić dwie własne bitwy historyczne (filippi i kanny). A jeśli chodzi o mnie to chciałem zapytać czy jest możliwość powiększenia liczby oddziałów w armii. Konkretnie jeśli robie bitwę gracza to max mogę tam wkliknąć te 20 oddziałów jak więc zrobić żeby można biło wkliknąć np 40? albo jak idzie generał po mapie kampanii to jest on i 19 oddziałów nie więcej... czy da się to zrobić jeśli tak to jak jeśli nie to jak zrobić żeby się dało zrobić? Pytanie drugie: Pytałem jak zmienić liczbę jednostek w oddziale? odpowiedz była ok (czyli że w data>export_descr_unit.txt linijka soldier) ale cóż to? wkliknąłem 60 (czyli 240 ludzi) i poszło wpisałem 100 już nie... czy da się to zmienić? jeśli nie to co zrobić żeby się dało? Liczę że ktos mi pomoże i z góry dziękuję

  4. #114
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Chyba się nie da wiecej liczby żołnierzy w oddziele dać nić to co próbowałeś.Co do większej liczby oddziałów(np.40) trzebabybyło popatrzeć jak to jest w bitwach gdzie są wsparcia czyli ponad 20

    EDIT:Spróbuj dodać jednostki tak jak na tej bitwie.To jest Hydaspes z Aleksandra ale tak samo będzie działać.Poprostu wciśnij enter i wprowadzaj jednostki.Napisz jak to sprawdzisz.
    Kod:
    faction	egypt
    character	Porus, general, age 50, , x 184, y 2 
    
    army
    unit		Indian General				soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
    unit		Indian Elephants				soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
    unit		Indian Elephants				soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
    unit		Indian Spearmen				soldiers 150 exp 2 armour 1 weapon_lvl 0
    unit		Indian Spearmen				soldiers 200 exp 2 armour 1 weapon_lvl 0
    unit		Indian Chariots				soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
    unit		Indian Chariots				soldiers 60 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
    unit		Indian Light Cavalry				soldiers 100 exp 3 armour 1 weapon_lvl 1
    unit		Indian Light Cavalry				soldiers 100 exp 3 armour 1 weapon_lvl 1
    unit		Indian Female Archers				soldiers 200 exp 3 armour 1 weapon_lvl 3
    unit		Indian Javelin Men				soldiers 200 exp 3 armour 1 weapon_lvl 3
    unit		Indian Medium Cavalry				soldiers 100 exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
    unit		Indian Longbowmen				soldiers 200 exp 1 armour 1 weapon_lvl 1
    unit		Indian Spearmen				soldiers 200 exp 4 armour 1 weapon_lvl 0
    unit		Indian Spearmen				soldiers 200 exp 2 armour 1 weapon_lvl 3
    unit		Indian Spearmen				soldiers 200 exp 2 armour 1 weapon_lvl 3
    unit		Indian Spearmen				soldiers 200 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
    unit		Indian Spearmen				soldiers 200 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
    unit		Indian Slingers				soldiers 200 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
    unit		Indian Female Archers				soldiers 200 exp 9 armour 3 weapon_lvl 3
    
    character	Teos, general, age 30, , x 184, y 10 
    
    army
    unit		egyptian general's bodyguard				soldiers 80 exp 4 armour 1 weapon_lvl 1
    unit		Indian Medium Cavalry				soldiers 80 exp 1 armour 1 weapon_lvl 1
    unit		Indian Medium Cavalry				soldiers 80 exp 1 armour 1 weapon_lvl 1
    unit		Indian Chariots				soldiers 30 exp 3 armour 3 weapon_lvl 3
    unit		Indian Chariots				soldiers 30 exp 3 armour 3 weapon_lvl 3

  5. #115
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    tak już próbowałem w historycznych... nie idzie. Kilka razy sprawdzałem w telamonie (chyba dobrze mówię telamon galia vs 2x juliusze) odblokowałem juliuszy i nie poszło:/ chodzi mi raczej o bitwy gracza żeby odblokować to na stałe

  6. #116
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    17
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Armia w miescie

    Miałem sobie zrobić ze na półwyspie apenińskim wszystkie miasta i armie należą do buntowników , miasta i należą do buntowników ale nie ma armii nigdzie a miasto jest bez garnizonów Jak zrobić żeby armie były w miastach? wrzucam mój plik descr_star jeśli mógł by ktoś przerobić ze zamiast rodów i senatu są buntownicy. http://hotfile.com/dl/94771727/48962...strat.txt.html
    Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem.
    Veni, vidi, vici.

    Zdradę kocham, zdrajców nienawidzę



    Juliusz Cezar

  7. #117
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    96
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    mam pytanie na które bardzo chciałbym dostać odpowiedz najlepiej w formie porady, potrzebuję zrobić zmianę statystyk broni pilum chodzi o to aby atak pilum zadawał większe straty oczywiście wiem że zmiany trzeba zrobić w pliku export descript unit tylko nie mogę połapać się który współczynnik powinienem zmienić?

  8. #118
    Gość

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Cytat Zamieszczone przez arturex8
    mam pytanie na które bardzo chciałbym dostać odpowiedz najlepiej w formie porady, potrzebuję zrobić zmianę statystyk broni pilum chodzi o to aby atak pilum zadawał większe straty oczywiście wiem że zmiany trzeba zrobić w pliku export descript unit tylko nie mogę połapać się który współczynnik powinienem zmienić?
    stat_pri 7, 3, no, 0, 0,
    lub
    stat_sec 5, 2, no, 0, 0,
    które wartości to już musisz sam się zorientować, dobrze tego nie pamiętam, a czy pri czy sec to zależy w której linijce występuje wartość pilum ale raczej w pierwszej.


    Cytat Zamieszczone przez Waraksas
    Miałem sobie zrobić ze na półwyspie apenińskim wszystkie miasta i armie należą do buntowników , miasta i należą do buntowników ale nie ma armii nigdzie a miasto jest bez garnizonów Jak zrobić żeby armie były w miastach? wrzucam mój plik descr_star jeśli mógł by ktoś przerobić ze zamiast rodów i senatu są buntownicy. http://hotfile.com/dl/94771727/48962...strat.txt.html

    Zobacz na wpisy frakcji, które mają określone miasta w sekcji armii, mają dopisane konkretne pozycje armii do miast x y (koordynaty) czyli są garnizonami

  9. #119
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    96
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    dzięki piękne Tiberius Caesar Augustus ale tyle wyszukałem już na forum tylko nadal nie wiem którą wartość dokładnie mam zmienić pozatym mam też problem z AI w RS II wiem że robisz swojego moda któremu bardzo kibicowałem teraz RS II zupełnie mnie oczarował ale te AI jest kiepskie zmieniłem już wartości kosztów pozyskania jednostek i w znaczącym stopniu poprawiła się sytuacja ale tylko w początkowej fazie rozgrywki gdy państwo któreś osiągnie więszą ilość prowincji znowu zaczyna produkować wiele armii ma to sens teoretycznie duże państwo może mieć wiele armii ale zawsze marzyłem że ktoś zrobi na tyle zbalansowane frakcje że o kampani przeciwko frakcji będzie decydowało kilka dużych wygranych bitew a potem tylko pozostanie przy oobronie własnych miast to byłoby najbliższe realistyce, pomyśl jeszcze którą dokładnie zmienić wartość bo właaśnie w tym modzie jak i we wszystkich wcześniejszych ta wartość według mojej wiedzy o Rzymie jest zdecydowanie zaniska, konstrukcja pilum pozwalała przebić i słabsze tarcze jeżeli nie zabiła jej właściciela to wbita w tarcze skutecznie uniemożliwiała mu jej dalsze wykorzystanie stąd chciałbym jej dołożyć wartości, szczególnie że np. falanga od przodu dla rzymian jest nie do pokonania i tak powinno być ale pilum rzymskie było tym atutem rzymian który pozwalał przerzedzić szeregi falangi tymczasem rzut kilkudziesięciu pilum zabija kilku greków (3,4), pozdrawiam

  10. #120
    Gość

    Re: Pytania początkujacych moderów

    z wartościami po kombinuj, a w The Great Ancient World III statystyki są bliskie ideału, polecam

Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 21:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 18:32
  4. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  5. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •