Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 169

Wątek: Pytania początkujacych moderów

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Dzięki za pomoc, ale na razie chyba się poddam. Niestety, powyższe sposoby działają tylko na Romka. Teraz sobie przypomniałem, że robiłem tę modyfikację regionów pod Rome, nie pod BI, i faktycznie używałem podobnej konstrukcji switch-moda (plus minus parę plików odpowiedzialnych za regiony). Pod BI to jednak nie przejdzie. Wypróbowałem chyba wszystkie możliwe kombinacje i albo włącza się zwykły Romek, albo gra wychodzi po ekranie startowym. Działa jedynie sklonowanie całego folderu BI. Wkurzająca sprawa, bo pewien jestem, że nie potrzeba aż całego folderu. Są przecież znacznie lżejsze switch-mody pod BI. Właśnie, może powinienem przyjrzeć się strukturze któregoś z takich modów? Możecie polecić coś możliwie najlżejszego co działa pod BI?

  2. #22
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Tu był spam, usunąłem

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    33
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Czy można przenosić jednostki z jednego do drugiego moda , jest poradnik po polsku na temat dodawania jednostek ?

  4. #24
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Mozna i jest. Jednostki jesli chodzi o modowanie TW sa nawet bardzo przenosne chociaż... są pewne kruczki, czasem jakichś jednak nie mozna tak do konca ale 'na ogół to ogólnie' mozna. Poradniki są tutaj jak dobrze poszukasz jednakze w wersji angielskiej niestety. Przed awaria forum były nawet po polsku ale teraz nie spotkałem juz sie dlatego sam czasem tu staram sie przypominac to i owo w tym wzgledzie w miare swoich skromnych mozliwosci tym którzy by chcieli coś pokombinowac pamietając jak dawniej sam chłonąlem w tym wzgledzie wszelkie porady i jak byłem wdzieczny ich autorom. Kto wie moze sie zabiore w koncu za napisanie powaznego poradnika jesli spotkam sie z taką luką w zapotrzebowaniu. Ale juz teraz z puzli rozsianych tu i uwdzie tu na forum mozesz sobie stworzyc ogólny a nawet szczegółowy obraz tego jak przenosic i dodawac jednostki. Sam narazie jak dotąd nie wspominałem chyba jedynie jak je likwidowac co tez w sumie jest wazne w modowaniu i czasem bardzo sie przydaje acz bez dokładnej wiedzy co nalezy zrobić nie nalezy sie za to brać gdyż to jest niemal zasada by szkód nie narobić w kampanii - dodajemy ale niczego nie odejmujemy jesli nie wiemy jeszcze co nalezy zrobic zeby to odjąc dokładnie. Tak wiec poszperaj, poczytaj, a jak cos to pytaj.

  5. #25
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    33
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Który plik odpowiada za przypisywanie jednostek do rekrutacji w danej prowincji

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Witam, chciałbym dokonać modyfikacji pliku descr_strat w modzie Europa Barbarorum (mam wersję 1.2 z rozszerzeniem Mini Mod packiem zainstalowaną na Aleksie) Zmianą jaką chciałem wprowadzić było dodanie w jednym mieście koszar o jeden lub dwa poziom wyższych niż są na starcie. Znalazłem nazwę koszar które chcę mieć w export_descr_buildings, skopiowałem ją sprawdziłem czy odpowiada startowemu poziomowi reformy wojskowej i zamieniłem w opisie frakcji w descr_strat. Zapisałem plik włączyłem EB zacząłem nową kampanie ale gra nie wzięła pod uwagę naniesionych zmian, w podstawce romea tak właśnie robiłem i nie było problemów, co jeszcze trzeba zrobić w EB żeby wprowadzić taką drobną zmiane

  7. #27
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Cytat Zamieszczone przez Hern86
    Witam, chciałbym dokonać modyfikacji pliku descr_strat w modzie Europa Barbarorum (mam wersję 1.2 z rozszerzeniem Mini Mod packiem zainstalowaną na Aleksie) Zmianą jaką chciałem wprowadzić było dodanie w jednym mieście koszar o jeden lub dwa poziom wyższych niż są na starcie. Znalazłem nazwę koszar które chcę mieć w export_descr_buildings, skopiowałem ją sprawdziłem czy odpowiada startowemu poziomowi reformy wojskowej i zamieniłem w opisie frakcji w descr_strat. Zapisałem plik włączyłem EB zacząłem nową kampanie ale gra nie wzięła pod uwagę naniesionych zmian, w podstawce romea tak właśnie robiłem i nie było problemów, co jeszcze trzeba zrobić w EB żeby wprowadzić taką drobną zmiane
    Najlepiej jakbyś podał frakcję i miasto w którym chcesz wprowadzić zmiany. Zwracam też uwagę, że w EB nazwy frakcji w pliku descr_strat nie zawsze odpowiadają tym na mapie. I tak żeby edytować Kartaginę należy przejść do sekcji egypt.
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  8. #28
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: [ROZWIĄZANE] Problem z liczebnością oddziałów

    Czy Da się wprowadzic swoje jednostki eventem ?
    Zrobiłem kilka własnych jednostek do Rodów rzymskich i chciał bym aby one wyskakiwały eventem np.
    Reformy "jakiegoś tam np.ecia pecia" i żeby ten event wyskakiwał po 19 turach .

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujacych moderów

    Chciałem wprowadzić zmiany w Rzymie, zauważyłem że SPQR w plikach EB figurują jako bodajże Seleucydzi a zmiana miała polegać na tym aby na starcie znajdował się barak z poziomu o jeden wyżej

  10. #30
    Łowczy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Export_descr_units

    Dlaczego w tym pliku nie ma Szpiega , zabójcy ani dyplomaty ?
    I Gdzie mogę ich znaleśc
    Wciskam ctrl+f wpisuje "spy,"killer" i "diplomat" i nic nie wyskakuje

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 22:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:32
  4. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:15
  5. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •