Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Elektrownia atomowa w Polsce

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    17
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Elektrownia atomowa w Polsce

    Popieram całkowicie, chociaż raczej mam drobne wątpliwości czy elektrownia taka postanie jeszcze za mojego życia. Ale byłoby miło, zwłaszcza wobec rosnących cen energii. Co do broni jądrowej, to stanowczo sprzeciwiam się jej stosowaniu, ale samo posiadanie takowej broni może być pożyteczne. Wzajemne zastraszanie jest bowiem najlepszym sposobem utrzymania pokoju.

  2. #22
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Szczecin
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Elektrownia atomowa w Polsce

    @ Iron_Marcin
    Jest to tylko moja luźna sugestia, bo przyznaję, że na fizyce i chemii [poza sposób uzyskania C2O5OH ] raczej się nie znam. Ale biorąc pod uwage, że ponad 60 lat temu potrafino konstruować rakiety wystarczające do przenoszenia takiej głowicy na niewielkie odległości to chyba obecnie, przy dużym postępie technologicznym nie powinno to być trudniejsze niż wtedy. Z punktem 2. jestem skłonny się zgodzić, bo faktycznie gdzie przetestować byśmy nie mieli. No ale jak to mówią "Polak Potrafi".

    A propos dziwnej powtórki początku XX wieku, to ośmielę się postawić tezę, że XX wiek jako epoka wcale się nie skończył by zaczął się na dobre wiek XXI, tak samo jak XIX wiek jako epoka nie skończył się na przełomie 1900/1901 tylko dopiero pierwszą wojną światową.
    "Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor". - płk Józef Beck

  3. #23
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Elektrownia atomowa w Polsce

    Cytat Zamieszczone przez Piłsudczyk
    Przy okazji budowy elektrowni atomowych można by poruszyć jeszcze jedną delikatną kwestię: broń jądrową. Gdy posiada się technologie pozyskiwania energii z atomu, to czemu by nie spróbować po cichu w tajnym ośrodku zbudowanym przy jednej z elektrowni jądrowych nie popracować nad takim rodzajem uzbrojenia. Nie potrzebaby go nam szczególnie dużo, ale nawet kilkadziesiąt głowic zapewniło by nam bezpieczeństwo w zasadzie na wiele dekad, albo i na dłużej. Pozwoliłoby też nie oglądać się na niepewnych sojuszników jak USA w kwestiach bezpieczeństwa. Z resztą spójrzmy choćby na taką Francję, gdzie większość energii pochodzi z elektrowni jądrowych, a i broń jądrową posiadają. (Możnaby też wysunąć tezę, że istnieje duże prawdopodobieństwo aby również Niemcy taką broń posiadały, choć się do tego nie przyznają).
    Po co nad nią pracować? "Trza zrobić ściepę narodową i kupić bombę atomową!"
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  4. #24
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Elektrownia atomowa w Polsce

    Słyszałem że Polska ma zbudować elektrownię wspólnie z Rosja na granicy z Kaliningradem.
    W wiadomościach było, także pisze tylko to co słyszałem.
    Ale myślę że to dobry pomysł jest - Rosja ma doświadczenie w tego typu konstrukcjach, a nam trochę ekologicznej energii się przyda.
    Problem tylko w tym, aby wynegocjować dobre warunki współpracy.

    http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,...ingradzie.html
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 13:16
  2. Lazaryci w Polsce
    By Busiek in forum Średniowiecze od 476 do 1492
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 22:11
  3. Rządy Forum w Polsce
    By Czik in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 07:57
  4. Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •