Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Wątek: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

  1. #71
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    Zrozum że nie ma gamplayu bez jakiegoś poziomu. ETW stracił na klimacie przez brak różnorodności! Każda frakcja niemalże była identyczna.
    Moje podejście nie jest takie jak piszesz. Ani raz nie pisałem że nie liczy się gameplay tylko wygląd. Pisałem coś zupełnie innego. Wiele osób pisze: niech zrobią gameplay i nie przywiązują wagi do wyglądu. Wiele osób zapomina że jedno nie nakłada się na drugie. Nie ma możliwości, że przez zrobienie dopracowanych jednostek ucierpi grywalność. Zapominają że to inne osoby są od grafiki a inne od programowania. To duża, znana firma. Nie pracują tam 3 osoby, z których jeden gość godzinami tworząc jednostki traci część czasu jaki mu pozostał na stworzenie AI! To jest praca wielu osób. Można zrobić historyczne jednostki i porządny gameplay. Kompletnie nie rozumiem myślania: jeśli poświęcą za dużo czasu na historyczne jednostki to ucierpi AI, taktyka itp. Niby dlaczego? Zastanówcie się najpierw.

    EDIT: Barsa dopisał post, więc odpowiadam. Stary a co ma budżet do tego? To że koleś zrobi coś z głowy a z książki trzeba mu już więcej zapłacić? Już 100 razy było pisane że zrobienie historycznej jednostki to mniejszy koszt bo zamiast kombinować w głowie można stworzyć jednostkę ze źródła, patrząc na obrazek a to OSZCZĘDZANIE CZASU, a zarazem BUDŻETU. Jak ci powiem żebyś coś narysował, a potem przerysował to na czym stracisz więcej czasu? Prościej się już wytłumaczyć nie da.
    Dobrym dowodem był NTW gdzie potrafili się sprężyć i odwzorować jednostki jakie powinny być a nie zrobić fantasy jak w ETW. Podejrzewam że za NTW wzięli mneij kasy niż ETW.
    P.S. A nowa gra ma nie być już dla mnie? Chcę pograć w coś nowego. Gra wyjdzie za półtora roku a podejrzewam ze do tego czasu NTW będzie mi całkiem znany.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #72
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    ETW stracił na klimacie przez brak różnorodności!
    Nie zauważyłem... Tak samo jak "wielka różnorodność" nie przekonała mnie do kupna NTW, bo za bardzo przejechałem się na schematyczności MTW2 i ETW(dodatkowo tu była masa bugów, "pierwsze spotkanie ze steam" itd.)

    Czy ja Ci piszę, żeby jednostki były "wymyślane", rodem z fantasy czy coś? Nie, jestem historykiem i też chcesz jak najbardziej historycznej gry(tylko, że na pierwszym miejscu zawsze gameplay), ale wolę żeby zapłacili więcej specom od gamplayu(zatrudnili lepszych) niż rozwodzili się nad grafiką, tu akurat dla mnie mogą zatrudnić średnich speców za mniejszą kasę, którzy niech tam czasem dadzą danemu żołnierzowi zły "kapelusz", "but" czy nie dodadzą wąsów, mnie to nie przeraża i nigdy w TW nie przerażało...

    Na szczęście w Japonii nie trzeba będzie wydawać wielkiej kasy na skinerów, bo za dużo tam roboty nie będzie zważywszy na poprzednie gry, tylko, że wątpię, że środki tu zagospodarowane pójdą na polepszenie gamplayu i pochodnych....

    A nowa gra ma nie być już dla mnie?
    W przyrodzie jest równowaga... tak samo w TW powinno być, było coś dla nowych graczy i "graficiarzy", powinno teraz być coś dla starszych i bardziej wymagających w stosunku do gameplaya...

    Visca el Barca!!!

  3. #73
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    Cytat Zamieszczone przez King Louise Assurbanipal
    Zrozum że nie ma gamplayu bez jakiegoś poziomu. ETW stracił na klimacie przez brak różnorodności! Każda frakcja niemalże była identyczna.
    Moje podejście nie jest takie jak piszesz. Ani raz nie pisałem że nie liczy się gameplay tylko wygląd. Pisałem coś zupełnie innego. Wiele osób pisze: niech zrobią gameplay i nie przywiązują wagi do wyglądu. Wiele osób zapomina że jedno nie nakłada się na drugie. Nie ma możliwości, że przez zrobienie dopracowanych jednostek ucierpi grywalność. Zapominają że to inne osoby są od grafiki a inne od programowania. To duża, znana firma. Nie pracują tam 3 osoby, z których jeden gość godzinami tworząc jednostki traci część czasu jaki mu pozostał na stworzenie AI! To jest praca wielu osób. Można zrobić historyczne jednostki i porządny gameplay. Kompletnie nie rozumiem myślania: jeśli poświęcą za dużo czasu na historyczne jednostki to ucierpi AI, taktyka itp. Niby dlaczego? Zastanówcie się najpierw.

    EDIT: Barsa dopisał post, więc odpowiadam. Stary a co ma budżet do tego? To że koleś zrobi coś z głowy a z książki trzeba mu już więcej zapłacić? Już 100 razy było pisane że zrobienie historycznej jednostki to mniejszy koszt bo zamiast kombinować w głowie można stworzyć jednostkę ze źródła, patrząc na obrazek a to OSZCZĘDZANIE CZASU, a zarazem BUDŻETU. Jak ci powiem żebyś coś narysował, a potem przerysował to na czym stracisz więcej czasu? Prościej się już wytłumaczyć nie da.
    Dobrym dowodem był NTW gdzie potrafili się sprężyć i odwzorować jednostki jakie powinny być a nie zrobić fantasy jak w ETW. Podejrzewam że za NTW wzięli mneij kasy niż ETW.
    P.S. A nowa gra ma nie być już dla mnie? Chcę pograć w coś nowego. Gra wyjdzie za półtora roku a podejrzewam ze do tego czasu NTW będzie mi całkiem znany.
    Ty zdajesz sie nie przyjmowac do wiadomosci faktów np. to wypieranie ze świadomości przecieków nt. powrotu do Shoguna. . . i widzisz. gra może byc DUŻA. Obejmowac nawet cały świat (o wow). Ale potem sie okaze, ze głownym atutem gry jest grafika i skala. .. . te reklamy. .. podbij cały świat. 10x wiecej jednostek niz w poprzedniej serii, 3x lepsza grafika, 100x wieksza mapa gry, efektowne bitwy morskie, nowe ulepszone AI, ktore sprawia ze gra jest bardziej taktyczna. . . duza skala gry = duza szansa na kolejny gniot. Mała skala gra + rozczarowanie np. ETW = że gra ma szanse byc dopracowana, innowacyjna, zawierac wiele nowych, fajnych klimatycznych elementów. Bo budżet jest ograniczony. Nigdy nie ma czegos takiego, ze masz nieograniczona ilosc forsy. . . i tutaj zamiast wydac kase na zrobienie 300-400 jednostek dla 30 frakcji, 200 prowincji itd. mamy szanse na 50-100 unikalnych i dopracowanych jednostek, 9 zróznicowanych frakcji (a moze nawet 10 bo ronini moga byc ciekawi w multi jako armia) i jakis ciekawy gameplay i pomysły, z ktorych kilka propozycji opisałem. . . np. rozbudowany system zdobywania doświadczenia przez generałów oddziały. Poziom skomplikowania rozwoju generałow i agentów mogłby miec podobna złożnosc do tej w herosach, postacie moglyby miec wiekszy wpływ na rozwój państwa, spiski, przekupstwa, oddziały mogłyby dostawac po dokonaniu jakis spektakularnych wyczynow specjalne zdolnosci albo imiennych wojowników z osobna unikalna tekstura, portretem, statystykami i spisem dokonań (np. ilosc wygranych pojedynków, zabitych wrogów). Czemu nie pojechac dalej. . . moze zaaplikowac do gry przedmioty ? np. katany, wakizashu, naginaty, zbroje, hełmy, konie, łuki, arkebuzy o róznych staystykach i specjalnych właściwościach, które możnaby dawac generałom/specjalnym wojownikom w oddziałach/agentom takim jak ninja.

    Przecież ta gra ma taki potencjał. . i moze byc po prostu cudowna. Marzę o takim połaczeniu, o hodowaniu w kampaniach multi jakis koksów, z doświadczeniem, unikalnym uzbrojeniem, ktre moznaby kupowac, zdobywac na wrogu, produkowac. . .

    Mogliby tez pójsc dalej z rozwojem mapy.

    Najpierw mielismy zwykle prowy w Shogunie i Medku, potem mapie z miastami w Romie i medku. Potem do miast doszły osobne miasteczka i farmy w prowincjach, ten system można jeszcze bardziej rozwinac i zrezygnowac z prowincji na rzecz braku prowincji (albo inaczej - takich mini prowincji). Po prostu mapa Japonii z wolno stojacymi miastami (tam gdzie mozna budowac duzo budynkow, rekrutowc zoldakow, stawiac zamki itd.) /miasteczkami/farmami/wioskami itd. kazda moznaby zdobywac i od razu z niej korzystac. Takie miniprowincje. Kazde miasto/miasteczko/wies/farma byłaby mini prowincja.

    Gra mogłaby byc boska. . .

  4. #74
    voitek
    Gość

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    Wiesz Desaix, jest przeciez mozliwosc skontakowania sie z ludzmi robiacymi gre. Mozesz im wypisac swoje pomysly, moga cos podlapac Nie mowie, ze na pewno to zrobia, ale mysle, ze jakbys ladnie to wszystko opisal to mogliby sie zainteresowac kilkoma opcjami, jesli nie w Szogunie to w kolejnym Total War

  5. #75
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    Pomyślę nad tym. Jak będę mial trochę czasu to sformułuje to w języku Szekspira i wyśle. Chociaż z drugiej strony ponad rok temu opisywałem tu i na twcenter jak mógłby wyglądaś sensowny multiplayer w ETW i najlepszy z moich pomysłów został faktcznie zaaplikowany, a mianowicie kampania na dwóch graczy z opcją przejmowania wojsk.

  6. #76
    voitek
    Gość

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    Szczegolnie mi sie spodobal twoj pomysl na zwiekszenie roli wladcy czy generalow. Taka wizja prowincji tez by mi pasowala, a i mapa bylaby bardziej plynna

  7. #77
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    Cytat Zamieszczone przez Barsa
    ETW stracił na klimacie przez brak różnorodności!
    Nie zauważyłem... Tak samo jak "wielka różnorodność" nie przekonała mnie do kupna NTW, bo za bardzo przejechałem się na schematyczności MTW2 i ETW(dodatkowo tu była masa bugów, "pierwsze spotkanie ze steam" itd.)
    Te zdanie się kupy nie trzyma. Jak mogła cię różnorodność nie przekonać w NTW po doświadczeniach z ETW skoro w ETW żadnej różnorodności nie było i wszystko było najbardziej ujednolicone w historii tej serii gier!!!
    Nie oceniaj NTW pod względem grywalności skoro w nią nie grałeś a bierzesz pod uwagę ETW. Równie dobrze mógłbyś napisać że najnowszej gry też nie kupisz bo ETW miał bugi. Co ma piernik do wiatraka? wtf? Myślisz ze najnowsza gra będzie rezygnacją ze steamu? Jeśli tak to ci mówię że z góry nastaw się na politykę CA jaka była przy NTW i ETW.


    Cytat Zamieszczone przez Barsa
    Czy ja Ci piszę, żeby jednostki były "wymyślane", rodem z fantasy czy coś? Nie, jestem historykiem i też chcesz jak najbardziej historycznej gry(tylko, że na pierwszym miejscu zawsze gameplay), ale wolę żeby zapłacili więcej specom od gamplayu(zatrudnili lepszych) niż rozwodzili się nad grafiką, tu akurat dla mnie mogą zatrudnić średnich speców za mniejszą kasę, którzy niech tam czasem dadzą danemu żołnierzowi zły "kapelusz", "but" czy nie dodadzą wąsów, mnie to nie przeraża i nigdy w TW nie przerażało...
    Tłumaczyłem w poście powyżej po edycji że zrobienie historycznej jednostki nie jest bardziej kosztowne, a może nawet odwrotnie.


    Na szczęście w Japonii nie trzeba będzie wydawać wielkiej kasy na skinerów, bo za dużo tam roboty nie będzie zważywszy na poprzednie gry, tylko, że wątpię, że środki tu zagospodarowane pójdą na polepszenie gamplayu i pochodnych....
    Bez przesady. Zbroje samurajów były tak samo różnorodne jak rycerzy z danego okresu. Można to porządnie zrobić a jeśli będą klony to wyjdzie kicz bo Japonia nie znała jednolitej uniformizacji i oddziały powinny się różnić przynajmniej trochę...


    W przyrodzie jest równowaga... tak samo w TW powinno być, było coś dla nowych graczy i "graficiarzy", powinno teraz być coś dla starszych i bardziej wymagających w stosunku do gameplaya...
    A myślisz że ja jestem graficiarzem tylko? Gdyby tak było to bym tych gier nie kupował bo wystarczyły by mi screeny.

    Nie wiem dlaczego sądzisz że jeśli zrobią Szoguna 2 to będzie gra z lepszą grywalnością itp. W innej epoce np. Rzymie już się nei da zrobić grywalności a same fajerwerki? Z twoich postów tak wynika. Powiem Ci że Szogun 2 (jeśli w ogóle powstaje na bank) może mieć najgorszą grywalność, gorszą od ETW, a MTW3, lub China TW może mieć najlepszą grywalność w serii, i może być odwrotnie. Nie ma reguły, zależy to od pracy CA. Nie rozumiem dlaczego uważasz że Szogun 2 znaczy super grywalność.

    Na resztę postów odpiszę jak wrócę.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  8. #78
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    Te zdanie się kupy nie trzyma. Jak mogła cię różnorodność nie przekonać w NTW po doświadczeniach z ETW skoro w ETW żadnej różnorodności nie było i wszystko było najbardziej ujednolicone w historii tej serii gier!!!
    A Ty dalej swoje... zrozumiesz wreszcie, że nie dla wszystkich większa różnorodność = grafika? Mnie tam w ETW nie przeszkadzała grafika, ot taki postęp w stosunku do MTW2, ładniej to wyglądało i tyle... NTW nie przekonało mnie do kupna niczym, a na pewno nie miało szans przekonać mnie grafiką. Dałem w nawiasie "wielka różnorodność", bo po przeczytaniu masy komentarzy/recenzji o grze doszedłem do wniosku, że dla mnie to ulepszone ETW, ot Empire było betą teraz wychodzi wersja 1.0 i nie mam tu na myśli grafiki, bo mi tam ona w ETW, jak wspomniałem wyżej, nie przeszkadzała... Uważam także, że CA nie potrafi zrobić gry w epoce prochu, za dużo czynników na polu bitwy dla nich.

    Tłumaczyłem w poście powyżej po edycji że zrobienie historycznej jednostki nie jest bardziej kosztowne, a może nawet odwrotnie.
    Dalej bawimy się w pisanie bzdur? Łatwiej jest zrobić jeden mundur dla 5 jednostek i go przekolorować, czy robić każdej oddzielny z Ospreya? Dalej łatwiej jest robić dany mundur przykładając mniejszą uwagę do szczegółów czy przykładając większa? ... :roll:

    Na szczęście w Shogunie będzie przekolorowanka, więc nie trzeba będzie do tego masy ludzi... jak zrobić różnorodność? Bardzo prostą innymi statami wynikającymi z tradycji rodowej, tak jak w Shogunie I, tylko na większa skale... to jest różnorodność dla mnie.

    Bez przesady. Zbroje samurajów były tak samo różnorodne jak rycerzy z danego okresu. Można to porządnie zrobić a jeśli będą klony to wyjdzie kicz bo Japonia nie znała jednolitej uniformizacji i oddziały powinny się różnić przynajmniej trochę...
    Ja na prawdę mogę grać "przekolorowankami"... aby były inne staty, dodane do poszczególnych frakcji jednostki specjalne i jednostki występujące tylko w danym klanie, nawet jak to będzie na bakier z historią, aby trzymało jakiś tam realizm epoki i było grywalne....

    Nie wiem dlaczego sądzisz że jeśli zrobią Szoguna 2 to będzie gra z lepszą grywalnością itp. W innej epoce np. Rzymie już się nei da zrobić grywalności a same fajerwerki? Z twoich postów tak wynika. Powiem Ci że Szogun 2 (jeśli w ogóle powstaje na bank) może mieć najgorszą grywalność, gorszą od ETW, a MTW3, lub China TW może mieć najlepszą grywalność w serii, i może być odwrotnie. Nie ma reguły, zależy to od pracy CA. Nie rozumiem dlaczego uważasz że Szogun 2 znaczy super grywalność.
    Nigdzie nie napisałem, że Shogun musi charakteryzować się najlepsza grywalnościa, mam tylko takie życzenie, że będzie teraz położony nacisk na ten aspekt... ale jestem pewny, że będzie bardziej grywalny od ETW i NTW. Dlaczego? Epoka.... łatwiejsze odwzorowanie walki.

    Żal mi tylko morza....

    Visca el Barca!!!

  9. #79
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 422
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Nieoficjalne info - kolejna gra pod NTW

    Przecież ta gra ma taki potencjał. . i moze byc po prostu cudowna. Marzę o takim połaczeniu, o hodowaniu w kampaniach multi jakis koksów, z doświadczeniem, unikalnym uzbrojeniem, ktre moznaby kupowac, zdobywac na wrogu, produkowac. . .
    Mam nadzieję że jedynie tego nie zwalą i wyjdzie im porządna gra.


    Cytat Zamieszczone przez Barsa
    A Ty dalej swoje... zrozumiesz wreszcie, że nie dla wszystkich większa różnorodność = grafika? Mnie tam w ETW nie przeszkadzała grafika, ot taki postęp w stosunku do MTW2, ładniej to wyglądało i tyle... NTW nie przekonało mnie do kupna niczym, a na pewno nie miało szans przekonać mnie grafiką. Dałem w nawiasie "wielka różnorodność", bo po przeczytaniu masy komentarzy/recenzji o grze doszedłem do wniosku, że dla mnie to ulepszone ETW, ot Empire było betą teraz wychodzi wersja 1.0 i nie mam tu na myśli grafiki, bo mi tam ona w ETW, jak wspomniałem wyżej, nie przeszkadzała... Uważam także, że CA nie potrafi zrobić gry w epoce prochu, za dużo czynników na polu bitwy dla nich.

    Widzisz, własnie jednak patrzysz na grafikę. NTW i ETW to zupełnie inne gry i łączy je jedynie ta sama grafika. Grywalnie i klimatycznie są zupełnie inne i NTW przewyższa tą drugą o kilka poziomów. Nie dostrzegasz tego bo przez szatę graficzną to wyłącznie dla ciebie ulepszone ETW. Innego kryterium nie masz bo w NTW nie grałeś. Jedynym co możesz ocenić jest tylko grafika. Dla mnie nei przeszkadza że na tym samym poziomie co ETW, bo jednostki są różnorodne i historycznie a nie jak w ETW czyli fantasy i prawie identyczne.


    Dalej bawimy się w pisanie bzdur? Łatwiej jest zrobić jeden mundur dla 5 jednostek i go przekolorować, czy robić każdej oddzielny z Ospreya? Dalej łatwiej jest robić dany mundur przykładając mniejszą uwagę do szczegółów czy przykładając większa? ... :roll:
    Nie narzekam że był to jeden mundur zamiast 5 tylko ze ten 1 nie był ani trochę historyczny. Nie muszą robić każdego samuraja innego. Niech zrobią podobne przekolorowane armie ale niech każda jednostka będzie historyczna. To nie sztuka przekalkować na 3d z obrazka ospreya.
    Tu nie chodzi o to że jednostka fantasy ma mneij szczegołów od historycznej. Dalej jesteś w błedzie. jednostki z ETW nie miały mneij szczegółów lecz te szczegóły były wymyślone. Szybciej byłoby zrobić też szczegóły patrząc na obrazek. W NTW jakoś potarfili to zrobić prawda? I gra jest bardziej grywalna od ETW.


    Na szczęście w Shogunie będzie przekolorowanka, więc nie trzeba będzie do tego masy ludzi... jak zrobić różnorodność? Bardzo prostą innymi statami wynikającymi z tradycji rodowej, tak jak w Shogunie I, tylko na większa skale... to jest różnorodność dla mnie.
    Skąd wiesz że będzie kolorowanka? Oby nie. Widziałeś kiedyś rysunki samurajów? Cieżko znaleźć kilku takich samych. Z kolei każdy dowódca był jedyny w swoim rodzaju. Jeśli dadzą ''uniformizację'' to bedzie niezgodne z historią.


    Ja na prawdę mogę grać "przekolorowankami"... aby były inne staty, dodane do poszczególnych frakcji jednostki specjalne i jednostki występujące tylko w danym klanie, nawet jak to będzie na bakier z historią, aby trzymało jakiś tam realizm epoki i było grywalne....
    Co ty bredzisz? A myślisz ze jak było w NTW? Że jak każdy oddział inaczej wyglądał to nie miał innych statsów? Tam każda jednostka inaczej wyglądała, statsy i występowanie w regionach też miała inne.


    Nigdzie nie napisałem, że Shogun musi charakteryzować się najlepsza grywalnościa, mam tylko takie życzenie, że będzie teraz położony nacisk na ten aspekt... ale jestem pewny, że będzie bardziej grywalny od ETW i NTW. Dlaczego? Epoka.... łatwiejsze odwzorowanie walki.
    Sugerowałeś wiele razy ze Szogun 2 będzie miał większą grywalność niż jakby robić Rome 2 lub Ancient Total War.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Wypadek w Niemczech - kolejna żałoba?
    By Mopek in forum Agora
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 15:44
  2. Nowe INFO o N:TW
    By Salvo in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •