Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 205

Wątek: Przeróbka polskich jednostek

  1. #21
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    Dwie uwagi. Po pierwsze rekomendowałbym Ci wstawienie wydatnego rozcięcia z przodu kiecy, a to dlatego że gdy takowego brak, w miejscu tym powstaje paskudny artefakt rozciąganej tekstury. Widoczne to jest zwłaszcza u kawalerzystów, którzy siedzą na wierzchowcu szerokim okrakiem. Druga sprawa to moim zdaniem kiepski dobór haftu na 'odzieży'. Jest słabo widoczny i jakoś taki no mało klimatyczny. Poszperaj po sieci, na pewno są ładniejsze słowiańskie wzory. Zresztą gdzieś miałem takie na dysku, jak znajdę, to Ci udostępnię.

  2. #22
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    O TM wróciłeś! Tu qwert tylko mam teraz nowego nicka po tym padnieciu forum. Ładne jednostki. Widze, że wzorowałes się na Szymonie Kobylińskim, sam sie "wychowałem" na tych atlasach historycznych, swietne rysunki były. Niekiedy moze fakt, nie dokońca zgodne z realiami historycznymi- te tarcze migdałowe, ale brakowało mi od poczatku piastowskich wojów w tym klimacie. niemniej jednak moim zdaniem ten mod ma sens jesli będzie Ruś, Litwa i Niemcy, np z Rusiczi i Lithuanian mod. Pozdro.

  3. #23
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    Dwie uwagi. Po pierwsze rekomendowałbym Ci wstawienie wydatnego rozcięcia z przodu kiecy, a to dlatego że gdy takowego brak, w miejscu tym powstaje paskudny artefakt rozciąganej tekstury. Widoczne to jest zwłaszcza u kawalerzystów, którzy siedzą na wierzchowcu szerokim okrakiem. Druga sprawa to moim zdaniem kiepski dobór haftu na 'odzieży'. Jest słabo widoczny i jakoś taki no mało klimatyczny. Poszperaj po sieci, na pewno są ładniejsze słowiańskie wzory. Zresztą gdzieś miałem takie na dysku, jak znajdę, to Ci udostępnię.
    Zaczerniłem to rozcięcie, tak że powinno być ok i bez rozciągania:



    Do nowych haftów wykorzystałem ukraińskie wzory ludowe, wygląda lepiej IMHO:



    i jeszcze metalowa zbroja lamelkowa dla spieszonych pancernych. Może być? :



    O TM wróciłeś! Tu qwert tylko mam teraz nowego nicka po tym padnieciu forum. Ładne jednostki. Widze, że wzorowałes się na Szymonie Kobylińskim, sam sie "wychowałem" na tych atlasach historycznych, swietne rysunki były. Niekiedy moze fakt, nie dokońca zgodne z realiami historycznymi- te tarcze migdałowe, ale brakowało mi od poczatku piastowskich wojów w tym klimacie. niemniej jednak moim zdaniem ten mod ma sens jesli będzie Ruś, Litwa i Niemcy, np z Rusiczi i Lithuanian mod. Pozdro.
    O witam. Tak wzorowałem się m. in. na Kobylińskim. Co do tych migdałów - chodzi ci zapewne o te żelazne okucia w poprzek i po skosie? Wg ciebie wywalić, czy przymknąć oko, podobnie jak w przypadku skrzydeł husarii? Co do moich planów odnośnie tego moda - są bardzo minimalistyczne. Chcę przerobić całkowicie modele, charakterystyki jednostek, unit cardy etc. i zrobić dodatek do vanillii. Oczywiście gdyby np EE:TW było reaktywowane to służę pomocą.

  4. #24
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    Cytat Zamieszczone przez thrashing_mad
    i jeszcze metalowa zbroja lamelkowa dla spieszonych pancernych. Może być? :

    Jak dla mnie - zdecydowanie NIE. Brutalnie będę szczery, zrobiłeś zbrojnik najgorszy jaki mogłeś... ale po kolei:
    - zasadniczo panuje opinia, że czy to lamelka, czy to zbrojnik (ponoć na podstawie znalezisk archeologicznych nie jesteśmy w stanie definitywnie stwierdzić czy dana blaszka odpadła od 'zbrojnika', czy od 'lamelki'), to jednak 'blaszki' nigdy nie były robione na 'styk', lecz zawsze w jakiś sposób jedne zachodziły na drugie (jak rybie łuski). U ciebie jest na styk (no chyba że ja źle widzę?). Sam też kiedyś myślałem że tak jest OK no i może w średniowieczu były takie pancerze w Polsce (na pewno były w Azji), tyle że dowody jakimi dysponujemy dziś ewidentnie wskazują na dachówkowato ułożone zbrojniki.
    - estetycznie wyszło to raczej kiepsko, zwłaszcza w górnej części, gdzie blaszki są porozciągane. Ja proponuje Ci tak - zrobić wersję pancerza zbrojnikowego, w którym zachodzące na siebie blaszki były nitowane do podkładu organicznego ze skóry. I tak też podłóż skórę pod blaszki a na kolczugę (tak by było ją widać na brzegach) i w miejscach gdzie teraz są wykrzywione blaszki (w górnej części) nie wstawiaj ich. Taki pancerz zbrojnikowy byłby swego rodzaju kamizelką złożoną z dwóch części (przedniej i tylnej) powiązanych ze sobą po bokach i ewentualnie na ramionach.
    - możesz pomyśleć o zróżnicowaniu wielkości blaszek na jednym zbrojniku, tzn 1 lub kilka rzędów łusek większych, kilka rzedów mniejszych itp, jaką tu zastosować prawidłowość? Szczerze mówiąc nie wiem, trza by było doczytać. Ale równej wielkości blaszki w sumie też mogą być.

    Jeszcze dwie rzeczy mi się przypomniały:
    - nie wiem czemu wszędzie dajesz czepce doczepiane do hełmu - to jest rozwiązanie na modę wschodnią (ruską), a myśmy jednak nawet we wczesnym średniowieczu bardziej ciążyli ku zachodowi, gdzie przeważnie robiło się kaptury kolcze - wkładane na głowę pod hełm
    - zauważ iż na normanie lednickim nosal kończył się haczykiem - do niego przyczepiano kolczugę - tak uzbrojony woj polski miał policzki chronione kolczą (choć czasem też i skórzaną/tekstylną) osłoną

    Mim krytyki muszę stwierdzić, że idziesz w dobrym kierunku

  5. #25
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble

    Jak dla mnie - zdecydowanie NIE. Brutalnie będę szczery, zrobiłeś zbrojnik najgorszy jaki mogłeś... ale po kolei:
    - zasadniczo panuje opinia, że czy to lamelka, czy to zbrojnik (ponoć na podstawie znalezisk archeologicznych nie jesteśmy w stanie definitywnie stwierdzić czy dana blaszka odpadła od 'zbrojnika', czy od 'lamelki'), to jednak 'blaszki' nigdy nie były robione na 'styk', lecz zawsze w jakiś sposób jedne zachodziły na drugie (jak rybie łuski). U ciebie jest na styk (no chyba że ja źle widzę?). Sam też kiedyś myślałem że tak jest OK no i może w średniowieczu były takie pancerze w Polsce (na pewno były w Azji), tyle że dowody jakimi dysponujemy dziś ewidentnie wskazują na dachówkowato ułożone zbrojniki.
    Coś takiego?



    - estetycznie wyszło to raczej kiepsko, zwłaszcza w górnej części, gdzie blaszki są porozciągane. Ja proponuje Ci tak - zrobić wersję pancerza zbrojnikowego, w którym zachodzące na siebie blaszki były nitowane do podkładu organicznego ze skóry. I tak też podłóż skórę pod blaszki a na kolczugę (tak by było ją widać na brzegach) i w miejscach gdzie teraz są wykrzywione blaszki (w górnej części) nie wstawiaj ich. Taki pancerz zbrojnikowy byłby swego rodzaju kamizelką złożoną z dwóch części (przedniej i tylnej) powiązanych ze sobą po bokach i ewentualnie na ramionach.
    Rozumiem - dobry pomysł.

    - możesz pomyśleć o zróżnicowaniu wielkości blaszek na jednym zbrojniku, tzn 1 lub kilka rzędów łusek większych, kilka rzedów mniejszych itp, jaką tu zastosować prawidłowość? Szczerze mówiąc nie wiem, trza by było doczytać. Ale równej wielkości blaszki w sumie też mogą być.
    Wiem co masz na myśli. Proponuje dać większe płytki z przodu i z tyłu, zaś na górze i po bokach mniejsze.

    Jeszcze dwie rzeczy mi się przypomniały:
    - nie wiem czemu wszędzie dajesz czepce doczepiane do hełmu - to jest rozwiązanie na modę wschodnią (ruską), a myśmy jednak nawet we wczesnym średniowieczu bardziej ciążyli ku zachodowi, gdzie przeważnie robiło się kaptury kolcze - wkładane na głowę pod hełm
    Daje je tylko w 2 z 3 typów szłomu, który miał przecież specjalne mocowania to czepców. Przy normanach ich nie ma.


    - zauważ iż na normanie lednickim nosal kończył się haczykiem - do niego przyczepiano kolczugę - tak uzbrojony woj polski miał policzki chronione kolczą (choć czasem też i skórzaną/tekstylną) osłoną
    Wiem o co ci chodzi. Ten typ hełmu zostawiam dla jednostek z XIIw. bądź też jako armour upgrade.

    Mim krytyki muszę stwierdzić, że idziesz w dobrym kierunku
    Dzięki.

  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    Jeśli chodzi o pancerze 'płytkowe':
    - dla lamelek (wiązanych drutem lub rzemieniem między sobą, bez podkładu organicznego) - płytki zachodzą na siebie krawędziami pionowymi, tworząc tym samym rzędy
    - dla zbrojników (nitowanych do podkładu organicznego bądź skórzanego bądź tekstylnego) - płytki zachodzą na siebie dachówkowato
    - z ziem przykładowo małopolskich mamy blaszki które można podzielić na dwie kategorie:
    a) wrzecionowate o rozmiarach około 1-2cm x 7cm
    b) zbliżone do kwadratowych o zaokrąglonych brzegach i rozmiarach 7,5 x 6,5 lub 4,5 x 4
    - przykładowo mamy w ikonografii wyobrażenie np Leszka Białego w kaftanie z płytkami, który sięga do kolan, pozbawiony jest rękawów, ma wydatne rozcięcie z przodu i przewiązany jest w pasie

    Pomyśl też o daniu elicie karwaszy, to była rzadka rzecz ale odkopano takowego w Polsce.

  7. #27
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    hmm. Mam coś takiego - przejdzie?



    (Jak coś to mogę zmniejszyć/inaczej rozprowadzić te płytki)

  8. #28
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    Nie. Bo:
    - już na oko widać, iż pojedyncze płytki mają więcej niż 7cm (w Małopolsce takich nie było, w innych dzielnicach nie wiem, ale we wczesnym średniowieczu to chyba Małopolska była najbardziej 'wschodnia')
    - jeśli to pancerz zbrojnikowy (na podkładzie organicznym), to układ raczej dachówki, a nie rybiej łuski. Aczkolwiek ten twój pancerz można potraktować jako lamelkowy który luźno spoczywa na podkładzie skórzanym, wówczas rybia łuska OK, tylko zmień rozmiary płytek.
    - te otworki... to są nity czy co? Powinno być ich więcej (chyba tak ze 4, albo i jeszcze więcej?), jeśli to nity (pancerz zbrojnikowy) to powinny być okrągłe i wypukłe

    Załączam zdjęcie z płytkami z terenu Małopolski - kształty myślę da się 'odczytać', skalę też masz załączoną.

  9. #29
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    Cytat Zamieszczone przez Silesian_Noble
    Nie. Bo:
    - już na oko widać, iż pojedyncze płytki mają więcej niż 7cm (w Małopolsce takich nie było, w innych dzielnicach nie wiem, ale we wczesnym średniowieczu to chyba Małopolska była najbardziej 'wschodnia')
    - jeśli to pancerz zbrojnikowy (na podkładzie organicznym), to układ raczej dachówki, a nie rybiej łuski. Aczkolwiek ten twój pancerz można potraktować jako lamelkowy który luźno spoczywa na podkładzie skórzanym, wówczas rybia łuska OK, tylko zmień rozmiary płytek.
    Nie ma prolbemu - mogę łatwo je pomniejszyć/powielić.

    - te otworki... to są nity czy co? Powinno być ich więcej (chyba tak ze 4, albo i jeszcze więcej?), jeśli to nity (pancerz zbrojnikowy) to powinny być okrągłe i wypukłe

    Załączam zdjęcie z płytkami z terenu Małopolski - kształty myślę da się 'odczytać', skalę też masz załączoną.
    Nie to nie nity tylko rzemień przeplatany przez otwory płytek i łączący je. To jest widok z Milkshape`a bez normal mapy - w grze wyglądałoby to bardziej sugestywnie.

  10. #30
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przeróbka polskich jednostek

    No to może pokusisz się o zrobienie obu wariantów, tzn pancerza lamelkowego gdzie płytki są łączone drutem/rzemieniem i nachodzą na siebie krawędziami pionowymi jak rybia łuska oraz pancerza zbrojnikowego, gdzie płytki są nitowane do organicznego podkładu i zachodzą na siebie dachówkowato. Żeby zrobić oba typy bardziej charakterystyczne, to lamelce dałbym przewagę płytek wąskich, natomiast zbrojnikowi dałbym płytki w przewadze zbliżone do kwadratu.

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. przeróbka medievala
    By czacha77 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 19:30
  2. przeróbka medievala 2 total war i inne
    By Setherial in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 15:17
  3. odblokowanie legionow polskich i innych jednostek polski
    By creative2 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 17:08
  4. Rok polskich zwycięstw - zapraszam na inscenizacje
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 22:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •