Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Gra brytami

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Gra brytami

    Mam pytanie odnośnie gry brytami. A konkretnie to o niszczenie falangi germanów w początkowej fazie gry. Za cholerę mi to nie idzie. Gram na vh/vh.

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra brytami

    Co do tego zależy jakimi jednostkami dysponujesz... zakładając, że to początek gry masz drużyny ew wojów. Wykorzystaj jazdę o ile jakąś do tego by falanga odwróciła się w stronę jazdy, wtedy uda Ci się uderzyć na tył lub bok falangi (najlepiej na tył jeśli atakujesz piechotą)

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra brytami

    Falanga jest słabo opancerzona. Tłucz ją procarzami, a jak już osłabnie, atakuj piechotą.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra brytami

    Myślę że łatwiej jest na początku zaatakować Galię zamiast Germanii, a przynajmniej 2 osady na północy.

  5. #5
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Gra brytami

    Trzeba pamiętać o 1 rzeczy: falanga jest mało ruchliwa, należy manewrować włócznikami bo na początku ich mamy oraz pamiętać o krzyku wojennym. germanie na początku dysponują dość duża armia i dobrymi gienkami, wiec nie ma co czekać najpierw łupimy ich a potem Galów
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra brytami

    A jak walczycie rydwanami? bo jak wjeżdżam we wroga to po niedługim czasie większość się rozwala(generał również) a i tak bardzo mało szkód wyrządzają

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Gra brytami

    Ja "na szaleńca".
    To było kilka lat temu... vh/vh... starcia z Germanami. Cholernie ciężkie...
    Lecz mając do dyspozycji łuczników na rydwanach... i te bardzo szybkie szarże od tyłu, potem kolejnym oddziałem od przodu... szyk się łamał, morale spadało i na to uderzałem ciężkozbrojną piechotą...

    Grunt to uderzać szybko rydwanami.

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    141
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Gra brytami

    Cytat Zamieszczone przez kemot1
    A jak walczycie rydwanami? bo jak wjeżdżam we wroga to po niedługim czasie większość się rozwala(generał również) a i tak bardzo mało szkód wyrządzają
    Rydwany wydają się dobre i może takie są lecz trzeba dobrze nimi manewrować. Sam zacząłem grać Brytami i nie angażuje się na razie w żadną wojnę, powoli podbijam barbarzyńskie wioski a później chyba przyjdzie czas na Galie bo to ona jest najsłabsza z tej trójki (Brytania, Galia, Germania) przez wojny z Iberami i Juliuszami.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2011
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra brytami

    Przy okazji gry Brytami doszedłem do wniosku, że ZAWSZE należy rekrutować/adoptować/przekupywać generałów. Gra jest znacznie prostsza, gdy w armii posiadam po 3-4 takie jednostki - nie dość, że są silniejsze niż standardowe rydwany to dodatkowo same się regenerują. Z mojej strony koniec z ostrożnym dobieraniem dowódców: zgarniam każdego jak leci. Jeden minus: trzeba mocno uważać, gdyż gdy ginie dowódca po bitwie znika cały oddział...

  10. #10
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Gra brytami

    a skąd weźmiesz kasę na przekupienie? zapomniałeś o minusie gdy zginie generał nie ma już tej jednostki, normalny rydwan ma ten plus, że nie dość, że zdobywa doświadczenie to jeszcze można uzupełnić, tracąc nawet połowę oddziału jest szansa na ich ponowne przeszkolenie
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra Icenami
    By Ituriel32 in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 08:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •