Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Żałosne oblężenia w Napoleonie

  1. #1
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    Żałosne oblężenia w Napoleonie

    Doprawdy beznadziejne oblężenia zaoferowano nam w Napoleonie.to już w Kingdoms było więcej rozmachu, przynajmniej cytadela coś znaczyła i wyglądała jak należy.A co w Napoleonie?Ano żałosny forcik,który niemal wcale nie daje osłony.Co komu po murach i armatach na nich skoro obracają się w ruinę po kilku salwach armatnich?Przecież to kretynizm,a nie realizm,a tego ostatniego oczekujemy chyba od najnowszego dziecka Total war....Z perspektywy stoczonej już niejednej bitwy dochodzę do wniosku,że często fort utrudnia obronę,bo nie można skutecznie wykorzystać manewru ani armat,nie wystawiając ich poza mury(co naturalnie powoduje,że kawaleria wroga je rozdeptuje),a piechota ustawiona na murach ginie pod gruzami z powodu ostrzału artyleryjskiego.Forty stanowiły struktury obronne szalenie trudne do zdobycia przez szturm,trzeba je było długo oblegać i poświęcić wielu żołnierzy aby umocnienia zdobyć.Tak tez powinno być w grze.Nie wspominając już o wyglądzie fortu i jego wielkości(a raczej maleńkości).Po kazdym oblężeniu trzeba też fort odbudować z ruin,co słono kosztuje.Doprawdy wkurzające to wszystko....Naprawdę oczekiwałem po tej grze dużo więcej.Zainstalowałem już wiele modów,które poprawiły między innymi nierealistyczną marynarkę wojenną i powiększyły ilość dostępnych jednostek,dorzuciłem też sobie bardziej agresywne AI kompa i jeszcze parę innych smaczków.Wszystko to sprawiło,że gra się dużo przyjemniej.Niestety oblężenia wciąż są mi solą w oku.Czy ktoś wie jak wzmocnić wartości obronne fortu,tak aby nie obracał się błyskawicznie w perzynę?Będę wdzięczny za wszelkie opinie i porady.

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    214
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    po pierwsze czasy napoleonskie to dominacja artylerii wiec rozwalenie murow nie bylo juz zadnym problemem, dlatego rezygnowano z otaczania miast gdyz kosztownosc ich utrzymania nie byla adekwatna do ich wartosci obronnej...to tyle...a jesli chodzi o twoje pytanie to w medivalu tudziez krolestwach mozna bylo zwiekszyc punkty wytrzymalosci murow, tak tez zrobilem w TATW aby zniszczenie murow i bram trwalo dluzej i ludzie na murach troche ze soba powalczyli. nie bardzo sie orientuję jak to wyglada w napoleonie bo jeszcze go nie mam, ale sprobuj samemu poingerowac w statystyki gry- zwieksz punkty wytrzymalosci murow i bram , na tym forum powinienes znalezc odpowiedz jak to zrobic, innego wyjscia nie widze.
    ,,Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo.'' - Józef Piłsudski.

  3. #3
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    Co do murów to zgoda,wiadomo,że nie mogły długo oprzeć się artylerii.Ale przecież forty miały wały ziemne i okopy,z których niełatwo było obrońców wyłuskać.Szkoda,że nie ma ich w Napoleonie.Ps.Z edycją plików gry mam solidnego ćwieka,nie wiem jak się do tego zabrać.Pobrałem już kilka programów,które miały służyć do edycji plików gry.Żaden nie działa.

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    217
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    No nie do końca bym się z tym zgodził, że łatwo było zdobyć dobrze zaopatrzony i obwarowany fort. Przykładem może być Gdańsk, który trochę się bronił przed wojskami napoleońskimi.
    Wśród niewidomych jednooki królem.

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    214
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    no tak skuteczne byly waly naziemne ale kamienne mury czy palisady swoja obronna role stracily wobec armat...
    ,,Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo.'' - Józef Piłsudski.

  6. #6
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    Niestety,te cieniuchne fory zmusiły mnie do zmiany taktyki.Już nie da się wykrwawiać armii wroga broniąc się w twierdzy,co z lubością czyniłem w kingdoms,by potem uderzyć i zmiażdżyć osłabionego przeciwnika.Teraz trzeba atakować w polu.Zresztą cała gra jest nastawiona na agresywne parcie do przodu,bo kampania jest o wiele(jak dla mnie) za krótka.Do narzekania na forty chciałbym dorzucić narzekanie na miasta.Otóż na mapie bitewnej wielkie metropolie wyglądają jak zapadłe pipidówy z paroma domkami na krzyż.Jasne,że nie da się metropolii przedstawić w grze ale można by dać choćby podobne miasta jak we wcześniejszych Total War.Gdzie jest możliwość obrony na ulicach i placach miast,barykady i wykorzystanie umocnień,budynków?A przecież twórcy mogli to zrobić skoro dali nam możliwość chowania żołnierzy do domów.Ogólnie nadal uważam,że oblężenie są totalnie skopane w Napoleonie.

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    Oblęzenia były nieporozumieniem w każdej części Total War. najbardziej realistyczne chyba w Romie ale bynajmniej nie ze względu jakąś wirtuozerię twórców tylko na specyfike epoki. Jeszcze w medku mozna zrozumieć walące sie mury przy ostrzale armatnim ale w erze armat brak wałów, aproszy, min a przede wszystkim kompletna niegrywalność to coś co miałem nadzieje, że sie zmieni przy nowym tytule. Nie mam Napoleona ale słysze, że nadal dupa?

  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    217
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    Muszę przyznać, że oblężenia miast z murami nie wyglądają powalająco w Napoleonie, ale też rzadko do nich dochodzi. Gram kampanię europejską Francją na vh/vh. Z dużych państw została tylko Wielka Brytania posiadająca Gibraltar i Hiszpania. Mam rok 1808, koniec listopada i jak dotąd nie miałem ani jednego szturmu na mury. Komputer w żadnym ze swoich miast nie wybudował murów. :shock:
    Wśród niewidomych jednooki królem.

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    85
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    Witam.
    Fakt, to trochę denerwójące, że nawet Londyn jest na mapie kampanii miasteczkiem. Identyczna sytuacja była w Empire.
    Pamiętam, że w Rome czy Medievalu oblężenia były naprawdę emocjonujące. Tutaj niestety już tak nie jest.
    W atakowaniu fortów zawszę stosuję ten sam schemat, a to nudzi. Ja uważam, że najgorsze oblężenia były w Empire.
    W Napoleonie jest trochę lepiej. (w moim odczuciu) Czasem zdarzy się jakaś ciekawa sytuacja, ale to nie zawsze.

    Pozdrawiam.


    Szczęście przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem.
    Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, zanim przyniosą.

  10. #10
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    Re: Żałosne oblężenia w Napoleonie

    Czy ktoś wie,który plik muszę zedytować,żeby wzmocnić mury w fortach?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Oblezenia osad
    By Nezahualcoyotl in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 23:03
  2. Oblężenia - o co w tym chodzi?
    By Wujo123 in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 11:41
  3. Błąd podczas oblężenia
    By husaria98 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 15:00
  4. Oblężenia
    By Wojtek7060 in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 19:46
  5. [ROZWIĄZANE] Oblężenia
    By Dekat in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 14:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •