Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 217

Wątek: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

  1. #201
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Riddler Zobacz posta
    Witam!
    Chciałem powrócić do Medka, jednak przestał w ogóle się odpalać. Mam zainstalowany dodatek Viking Invasion. Poza tym to edycja tzw. Battle Collection, nie na Steam. Jednak podobnie miałem z Medkiem II - też mi nie chciał odpalić, dopóty nie aktywowałem go na Steam. Próbowałem to zrobić z jedynką, ale też nic. Czy zna ktoś rozwiązanie?
    We wrześniu zeszłego roku wyszła poprawka KB 3086255 usuwająca z windy (7,8) wsparcie dla SafeDisk'a (taki stary DRM). Z tego powodu nie da się już odpalić wszystkich gier korzystających z drivera secdrv.sys czyli m.in. Medieval: Total War. Odinstalowanie tej poprawki powinno pozwolić nadal grać na starych kopiach Medievala. Można też pogrzebać w rejestrze windy żeby zmienić jedną wartość, która wyłącza secdrv.sys. Oczywiście nie wiem czy jest to jedyny powód dla którego nie możesz odpalić Medka, ale przy tej poprawce nie odpalisz go na pewno.

    Usunąłem część posta. Pewnych słów się na tym forum nie używa. Na razie tylko upomnienie, przy następnej podobnej radzie ban.
    Asuryan.


  2. #202
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No cóż, szkoda Ale dzięki wszystkim za pomoc

  3. #203
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Riddler Zobacz posta
    No cóż, szkoda Ale dzięki wszystkim za pomoc
    Ale co szkoda? Odinstalowujesz poprawkę, zaznaczasz żeby się już więcej się nie ściągała i nie instalowała i możesz znowu grać, więc w czym problem?

  4. #204
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    "Szkoda" dotyczy tej sytuacji, że wypuścili łatkę usuwającą w zasadzie możliwość gry A co do odinstalowania, to nie omieszkam spróbować

  5. #205
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    A u mnie niby wszystko ok, gra uruchamia się ale za to cały czas mruga ekran. Ktoś pomoże ?

  6. #206
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Chyba będę zmuszony się poddać jako nieszczęśliwy posiadacz Windowsa 7 64-bit. Mam Medieval:TW Złotej Edycji. Gra się włącza, widać logo, potem intro i te informacje na żółtym tle, a potem słychać ten charakterystyczny dźwięk towarzyszący pojawieniu się menu (same menu się już nie pojawia) i gra wywala do pulpitu z błędem "Medieval: Total War przestał działać". Próbowałem uruchamiać w trybie zgodności ze wszystkimi starszymi systemami, zmieniać rozdzielczość pulpitu, testowałem Application Compability Manager, instalowałem też XL Mod wraz z Tiberius'em. Nic nie pomaga, po zmodowaniu gra od razu się wysypuje. Próbowałem również tzw. button fix'a - również bez skutku. Gdyby ktoś miał podobny problem i jakoś udało mu się odpalić tę zacną grę to proszę o informację jak tego dokonał.

    Na chwilę obecną pozostaje chyba tylko zabawa z wirtualną maszyną lub złożenie dedykowanego sprzętu pod starego dobrego Windowsa XP.

  7. #207
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    System nie ma tu nic do rzeczy. Sam jadę na Win7-64 i nie mam żadnych problemów. Medieval 1 od zawsze był wrażliwy na karty graficzne. ATI/AMD to prawie 100% pewność, że pójdzie. Nvidia różnie (zależy od konkretnego GPU). Wszelkie wbudowane karty typu Intel i inne wynalazki to odwrotność AMD - prawie 100% pewność, że nie pójdzie. Zmiana driverów na starsze i wszelkie inne triki nie pomagają. Nawet z wirtualną maszyną są problemy w takim przypadku. Nasuwają się więc 2 pytania: jaką masz kartę i jaką wersję Gold? Starą czy tą ze Steama? Wersja ze steama jest nieco poprawiona chociaż nadal ma problemy z niektórymi konfiguracjami (a szczególnie z Win 10).

  8. #208
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam Radeona HD7770, wersja gry pudełkowa, więc ta starsza.

  9. #209
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Spróbuj dodać w katalogu głównym gry pusty plik tekstowy skipcredits.txt Wyłączy on filmiki na starcie bo może coś nie teges z filmikami/kodekami. Możesz też odpalić grę z parametrem W. Gra uruchomi się w oknie co czasami pomaga. Generalnie, to bardzo dziwne, że Ci nie działa. Ja mam w tej chwili Radona 7950 i jest spoko. Wcześniej miałem 6850 i też było ok. Może to coś działającego w tle powoduje wywalanie się gry? Wersja steamowa jest dosyć tania, a jak trafisz na promocje to w ogóle w cenie jednego piwa można wyhaczyć więc warto zainwestować nawet jak masz starą wersję bo do wersji steamowej nadal wychodzą patche (ostatni jakoś na początku maja).

  10. #210
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nic nie pomaga. Może rzeczywiście spróbuję z wersją na steama albo wkrótce postawię system od nowa. Póki co chyba przetestuję Rome: Total War.

Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Third Age Total War 3 - Problemy techniczne
    By Kyuzo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 850
    Ostatni post / autor: 13-06-2020, 18:56
  2. Problemy Techniczne
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 22:25
  3. SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By Pawel in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 21:07
  4. Problemy techniczne
    By Belfalast in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:20
  5. Problemy techniczne?
    By Boniek in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •