Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 217

Wątek: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

  1. #131
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Ja ostatnio słyszałem opinię że
    jak kupować laptop (albo inny sprzęt) w celu posiadania dobrego jakościowo "sprzęta" to kupować w europie zachodniej - broń boże w Polsce.

    Ponoć na polski rynek trafiają bardziej badziewne partie (w ramach tego samego modelu!!!) Więc może faktycznie warto przejechać się do Niemiec? Oczywiście to może oznaczać nieco większy wydatek ... No i nie masz gwarancji że nie trafisz na ten jeden jedyny walnięty egzemplarz w całej produkcji dla rajchu...

    Czy to prawda z laptopami? nie wiem , ale mam znajomych którzy potwierdzają że w zakładach produkcyjnych w Polsce (inne branże), partie towaru na eksport są surowo kontrolowane pod kątem jakości. Odrzuty z tych kontroli to szajs - powinny trafić na przemiał... a trafiają do Polski!

    A potem idziesz do sklepu , bierzesz do ręki "markowy produkt sławnej w świecie polskiej firmy" i pukasz się po głowie: "czym się tu tak zachwycać, co germańcy i brytole w tym widzą, przecież to taki sam badziew jak buble z chin"
    Tyle że do nich trafiają solidnie wykonane egzemplarze, a nam wciska się odpady.

    Inna sprawa to produkowanie "specjalnych serii promocyjnych dla hipermarketów" (czytaj "taniego chłamu żeby ściągnąć dżus od buraków i beretów") - tyle tylko że ten proceder dotyczy głównie spożywczych produktów.

    Zatem czy są tworzone "specjalnie" gorsze partie laptopów - "dla polaczków i innych słowian którzy łykają wszystko"? Nie wiem. Ale wcale bym się nie zdziwił.

    Cokolwiek zdecydujesz nie śpiesz się z kupnem i pamiętaj że sporo zależy też od tego jak użytkownik obchodzi się z urządzeniem.

    Udanych zakupów i miłej gry!
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  2. #132
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Witam wszystkich serdecznie
    Mój problem był podobny do tych które zostały opisane, tzn wyrzucanie do windy w momencie rozpoczynania kampanii.Po instalacji opisanego fix'a udało mi się rozpocząć grę.Niestety mapa bitewna ma rozdzielczość 640x480 i generalnie grafika jest skandaliczna.Jednostki są poobcinane,budynki przeźroczyste.Dodam tylko że Med TW to moja ulubiona gierka,człowiek ma już swoje lata i postanawia wrócić do ulubionego tytułu a tu takie coś.Gra jest oryginalna a problem dotyczy laptopa I7 2630QM z kartą intelHD + karta gt540M i 8gb RAM.Mam nadzieję że bardziej doświadczeni użytkownicy znajdą na to jakąś poradę.Dzięki za pomoc!

  3. #133
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Uuuu, nvidia. Marne szanse ale spróbujmy. Możliwe rozwiązania ale bez żadnej gwarancji:
    - Przede wszystkim popróbuj różnych trybów zgodności (prawy klik na Medieval_TW.exe i wybierasz). Najlepsze to Win 2000 lub XP ale jak nie zadziała to sprawdź inne.
    - Rozdzielczość 800x600 najlepiej dla obu map.
    - Spróbuj wymusić anti-aliasing w sterowniku karty graficznej. 2x powinno wystarczyć (jeśli w ogóle da jakiś efekt).
    - Nie używaj "widescreen" w opcjach gry.
    - Na mapie bitewnej spróbuj wcisnąć F3/F4.
    - Start > uruchom > dxdiag > zakładka Ekran > "Przyspieszenie teksturowania AGP" ma być wyłączone

    Teraz po angielsku (za dużo żeby tłumaczyć). Rzuć okiem na ten temat

    8gb ramu to dużo jak na MTW. Gra zaczyna się gubić gdy masz powyżej 2gb. Można to zmniejszyć w opcjach windy ale na grafikę to raczej nie wpłynie. Czasem pomaga jeśli gra b. długo się wczytuje (niektórym nawet 2-3 min).

    To tyle co pamiętam. Szczęścia życzę. Oj, będziesz go potrzebował.

  4. #134
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    Ja ostatnio słyszałem opinię że
    jak kupować laptop (albo inny sprzęt) w celu posiadania dobrego jakościowo "sprzęta" to kupować w europie zachodniej - broń boże w Polsce.

    Ponoć na polski rynek trafiają bardziej badziewne partie (w ramach tego samego modelu!!!) Więc może faktycznie warto przejechać się do Niemiec? Oczywiście to może oznaczać nieco większy wydatek ... No i nie masz gwarancji że nie trafisz na ten jeden jedyny walnięty egzemplarz w całej produkcji dla rajchu...

    Czy to prawda z laptopami? nie wiem , ale mam znajomych którzy potwierdzają że w zakładach produkcyjnych w Polsce (inne branże), partie towaru na eksport są surowo kontrolowane pod kątem jakości. Odrzuty z tych kontroli to szajs - powinny trafić na przemiał... a trafiają do Polski!

    A potem idziesz do sklepu , bierzesz do ręki "markowy produkt sławnej w świecie polskiej firmy" i pukasz się po głowie: "czym się tu tak zachwycać, co germańcy i brytole w tym widzą, przecież to taki sam badziew jak buble z chin"
    Tyle że do nich trafiają solidnie wykonane egzemplarze, a nam wciska się odpady.

    Inna sprawa to produkowanie "specjalnych serii promocyjnych dla hipermarketów" (czytaj "taniego chłamu żeby ściągnąć dżus od buraków i beretów") - tyle tylko że ten proceder dotyczy głównie spożywczych produktów.

    Zatem czy są tworzone "specjalnie" gorsze partie laptopów - "dla polaczków i innych słowian którzy łykają wszystko"? Nie wiem. Ale wcale bym się nie zdziwił.

    Cokolwiek zdecydujesz nie śpiesz się z kupnem i pamiętaj że sporo zależy też od tego jak użytkownik obchodzi się z urządzeniem.

    Udanych zakupów i miłej gry!
    troszkę OT, ale oczywiście, że gorsze jakościowo rzeczy idą do nas. Na pewno tak jest z samochodami - lepiej się przejechać po markę do Niemiec, niż kupować u nas w PL, podobno to czasem dużo taniej wychodzi. Podobnie inne rzeczy, aparaty, kamery. Tylko, że ja właśnie uzmysłowiłem sobie, że nie mogę wypstrykać się z kasy na zakup laptopa jednorazowo, czyli raty u mnie wchodzą w grę, a jeśli tak to nie pojadę do Reichu po lapika. Jak najbardziej masz rację, życie na zachodzie przebija nas nie tylko większymi zarobkami, ale "jakością w przystępnej cenie", u nas wciąż "tanio" się liczy.

  5. #135
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    odświeżam wątek wraz z pytaniem co sądzicie o Radeonie hd 6490m w kontekście pierwszej części MTW?

  6. #136
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    No jak Radeon to sądzimy, że będzie ok. Niestety gwarancji nikt Ci nie da (chyba, ze trafisz kogoś z takim samym laptopem/kartą). Przygotuj się jednak na to, że gra może mieć długie loadingi. Wg mnie związane jest to głównie z dużą ilością ramu (szczególnie na karcie) no ale z tym to raczej nic nie zrobisz.

  7. #137
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    ok, dzięki za odpowiedź. Kartę to wybrałem specjalnie pod jedynkę

  8. #138
    Gość

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    ok, dzięki za odpowiedź. Kartę to wybrałem specjalnie pod jedynkę
    Na pewno dobry wybór na stare gry? Ale to twój wybór

  9. #139
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    no wiesz kierowałem się jednak przede wszystkim pod normalne użytkowanie
    potem tylko tak sobie pomyślałem, że może radeon, żeby jedynka chodziła
    a co? jakieś sugestie? jeszcze nie odebrany

  10. #140
    Gość

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Widocznie pod laptopami inaczej te karty się zachowują niż pod stacjonarne. Wolę Ci nie namieszać
    pozdrawiam

Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Third Age Total War 3 - Problemy techniczne
    By Kyuzo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 850
    Ostatni post / autor: 13-06-2020, 18:56
  2. Problemy Techniczne
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 22:25
  3. SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By Pawel in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 21:07
  4. Problemy techniczne
    By Belfalast in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:20
  5. Problemy techniczne?
    By Boniek in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •