Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 217

Wątek: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

  1. #41
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Problem z włączeniem gry

    Ciekawe propozycje? , bardziej szczegółowo?
    OK!
    a)
    - ((dla win xp , bodajże wisty i o ole pamiętam milenium))
    START>ustawienia>panel sterowania> dodaj lub usuń programy>dodaj / usuń składniki systemu windows
    - ((dla win 98, 95, NT))
    podobnie z tym że panel sterowania znajdziesz w trochę inny sposób i będzie w nim nieco inna zawartość
    na przykład w win98 można o ile pamiętam całkiem wywalić "ułatwienia dostępu" - właśnie w panelu sterowania i "pomoc windows"

    *******************
    co wywalić?

    propozycje - najpierw sprawdź czy przypadkiem nie są jednak potrzebne
    w części akcesoria:
    < podgląd schowka (zauważ: podgląd a nie możliwość stosowania schowka wogóle!)
    < szablony dokumentów (no to już jest moim zdaniem 100% badziew)
    < tablica znaków (jak nie wstawiasz w teksty "paragrafów" symbolu "Pi" "stopni" i takich tam - to odinstaluj)
    inne rzeczy - przykłady
    < MSN Explorer
    < usługa faksowania (wysyła ktoś faksy kompem?)
    < windows messenger
    < outlok express - jeśli korzystasz z np thunderbirda to po co outlook
    < usługi drukowania dla systemu unix
    < rozszerzenia serwera programu Frontpage - nawet jak budujesz www we Frontpage to sie średnio przydaje
    < gry systemowe - jak nikt nie łupie pasjansa albo sapera
    < tapety - tu mogą być protesty rodziny
    < INTERNET EXPLORER - pokaż rodzinie że są też inne przeglądarki byc może fajniejsze i bezpieczniejsze
    *****************
    no cóż muszę przyznać że z tymi "pomocnikami" trochę się zapędziłem, a trochę zbyt mocno uogólniłem:
    latami korzystałem z WIN 98 a wnim można wywalić naprawdę wiele (skopano to bodajże już w milenium
    a potem tylko pogarszano sytuację - ubezwłasnowaolnianie użytkownika)
    ----------------
    - "pomocnicy" - myślałem też o tych z office tyle że ich usunięcie daje cokolwiek (w sensie oszczędności RAM-u) tylko gdy masz odpalony którykolwiek ze składników (np Word)-
    jeśli jednak chcesz uzyskać ciut cennego miejsca na twardzielu to wywalasz następująco:
    panel sterowania> dodaj lub usuń programy> zmień lub usuń programy> microsoft office > zmień
    jak odpali się "instalator" to wybierasz zmianę funkcji - zależnie od wersji trzeba przejśc odpowiednio głęboko w szczegóły
    przy okazji: wywal officea i co się tylko da z folderu "AUTOSTART" -
    (czyli to czego nie używasz ZA KAŻDYM razem zaraz po odpaleniu kompa - a nawet jak używasz to też wywal,
    będziesz ciut dłużej czekał na uruchomienie tej rzeczy , a może być tak że będziesz musiał zawsze odpalać po 2 razy żeby uruchomić ((ja tak odpalam kontroler skanera)),
    ale odciążysz system w czasie gdy nie korzystasz z danego programu)
    w XP-ku jest to folder C:\Documents and Settings\Piotr\Menu Start\Programy\Autostart - "Piotr" to login użytkownika któremu odciążasz system
    niestety nie pamiętam czy dla rzeczywistego efektu trzeba powtórzyć operację w folderze C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart
    ------------------------
    inne

    usuń i/ lub wyłącz "pomoc zdalną windows" - niestety nie pmiętam gdzie to było

    wywal fajerwerki z właściwości menu i właściwości pulpitu

    ********************
    CZCIONKI
    &&&&&
    najpierw ostrzeżenie -
    zbyt szaleńcze wywalanie czcionek może spowodować że niektóre dokumenty będą nieładnie wyglądały
    - brakująca czionka (czasem pojedyncze litery) zostanie zastąpiona inną wedle gustu komputera w miare podobną
    - nie zawsze ładnie to wygląda - zwłaszcza jak zastąpi zasadniczo czcionką "xyz" a brkujące polskie litery czcionką np arial
    ładną ale nie podobną do kroju "xyz"
    &&&&&
    - wywalasz poprzez panel sterowania
    - żeby nie palnąć byka odpal najpierw worda / albo jego odpowiednika i przejrzyj czcionki (po prostu "czcionka" na pasku formatowanie i masz: listę nazw czcionek z podglądem ich kroju jednocześnie
    - z 25 albo i 125 podróbek ariala (np , Fruiger) zrób na kartce listę 2-3 najładniejszych
    - na liście "ładnych czcionek" warto też moim zdaniem zamieścić "główne" czcionki w pełni obsługujące język polski:
    Arial, Monotype Corsiva, Times new roman, Tahoma, Curier i na pewno też "comic sans ms"
    - do listy dopisz też 1-2 czcionki "gotyckie" i 3 - 4 "czcionki" znaczkowe (np buisness&govelnment , buildings, webdinds)
    - dopisz inne czcionki jeśli często ich używasz albo rzadko ale są dla ciebie ważne
    - przepisz listę - alfabetycznie (to za chwilę bardzo pomoże)
    mozolna robota? to jeszcze nic ! teraz się dopiero zacznie (ale jak skończysz ty i system poczujecie różnicę (i gierek)
    &&&&&&&&
    z alfabetyczną listą "dobrych czionek" w ręku otwórz panel sterowania >czcionki
    teraz "tylko" pousuwaj wszystko (albo większość) tego co nie masz na liście
    ********************
    PODSUMOWANIE
    wybierz programy których używasz resztę usuń (np 2 edytory grafiki zamiast 6)
    NIGDY nie wyrywaj plików programów na dziko (to raczej nie odciąży tak mocno jak powinno a beda mrugać komunikaty, ostrzeżenia i takie tam)
    używaj deinstalatorów z panelu sterowania albo z menu danego programu -
    (system albo deinstalator uwzględni (powinien) zmiany w rejestrze systemu
    przy okazji zmniejszy rozmiar pliku rejestru - i o to właśnie chodzi w uwalnianiu RAMu od zbędnych zadań)
    ================
    *************
    b) "serwery"
    - wspomniane wyżej dotatki serwerowe do Frontpage
    - rozszerzenia serwera microsoftu
    - server apache, "emulator" apple , wirualne serwery i inne cuda
    ale uwaga - jeśli masz programy księgujące, magazynowe,
    albo testujesz skrypty php lub tój komp służy jako serwer w sieci lokalnej - możesz bardzo potrzebować funkcji serwera

    EDYCJA - 2 sierpnia 2011
    Autopoprawka
    Uwaga!: z tego co wiem W TEJ chwili:
    jeśli uzywasz Qick-time Playera powinieneś pozostawić Appla w spokoju


    c)
    ""Każda instalacja nowego programu widocznie coś mieszała może nawet nie w kodekach a bibliotekach dll""
    no cóż instalatory też nie są idealne
    - do tego dołóż rosnący rozmiar pliku rejestru - tu kilka kilo tam kilka a nawet się nie obejrzysz i rejestr rośnie o całe megabajty!
    - jeśli problem narasta nawet bez nowych instalacji to ja po pierwsze sprawdził bym "fizycznie" dysk czy nie ma uszkodzeń
    =================
    i jeszcze jedno - niektóre windowsy (zwłaszcza NT) i niektóre pakiety bezpieczeństwa "histeryzują"
    - jak coś nie jest "systemem" albo powszechnie znanym "użytkiem" (np word) albo jest miesiąc starsze niż aktualna wersja windowsa
    to już doszukują się zagrożenia , niekompatybilności albo utraty stabilności systemu - i masz czarny ekran potem powrót do systemu.
    ale kwestia jak je tego oduczyć to już zupełnie inny temat
    (już i tak mam poczucie dłużyzny tego posta :? ops: )
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  2. #42
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    dzięki wielkie za informacje, zawsze to człowiek może się czegoś dowiedzieć.
    Ja myślę, że w tym dziale jest to nawet konieczne, bo czasem MTW nie działa z niewiadomych powodów (kiedyś pamiętam była to niekompatybilna karta graficzna HP, do której nie wymyślono rozwiązania, bo są nowe gry TW).
    Ogólnie większość rzeczy, o których piszesz mam zrobione, rodzinka się dokształca, ale nie we wszystkich aspektach.
    Może trochę pobawię się rejestrem, bo w sumie tu mogło się nagromadzić trochę syfu.
    Dzięki jeszcze raz.

  3. #43
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Ja mam dziwny problem. Wszystko działa ok, ale jak włącze obojętnie jaką bitwę to jednostki na mapie prześwitują przez interfejs i idą w kompletnie innym kierunku niż im każe. Nic sie nieda na tej mapie ogarnąć. Mam GF 9800 GT, 4 GB ram DDR2, INTEL CORE DUO, i windows XP home. WERSJA GRY: ZŁOTA EDYCJA Z DODATKIEM WIKING ver.2.01. POMOCY

  4. #44
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Bardzo, bardzo dobijająca sprawa i od razu dodam, że nie ma za bardzo jak na to poradzić
    Ewentualnie można włączyć tz. trybie sprzętowym. W Shogunie się tak dało (choć powodowało to sporo kłopotów), nie pamiętam czy w Medku też tak można.
    Zawsze można jeszcze wejść we właściwości ekranu/zaawansowane/rozwiązywanie problemów i pobawić się suwakiem
    Tak czy inaczej baaaardzo spowalnia to grę...

  5. #45
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    Hej-ktoś tu wcześniej opisał podobny problem ale postaram się nie zanudzić i krótko opisać wszystko:

    mam Złotą Edycję MTW+VIn-w losowych przypadkach(tzn bez różnicy na rok gry) po naciśnięciu esc wyrzuca mnie do windowsa

    pożyczyłem inną MTW+VIn od kolegi ale sytuacja się powtórzyła-ten sam problem
    zainstalowałem na laptopie-niby nie z nie najnowszym oprogramowaniem bo sprzed 2 lat ale sytuacja ta sama

    Mam dwa/trzy pytania:

    Czy jest sposób na sejwowanie gry nie naciskając esc
    być może nie doczytałem w instrukcji więc dziś to sam sprawdzę ale bez tego losowe sejwowanie gry może mnie cofnąć o kilka ładnych tur po wyrzuceniu z gry gdzie mogę stracić kluczową pozycję na mapie-sami wiecie..

    Czy jest jakaś łatka naprawiająca ten problem?
    szukałem po necie ale nie znalazłem

    Czy ktoś wie od czego jest taki problem?
    W kompie mam radeona 9200 więc nie sądzę by to karta graficzna była, aczkolwiek moja wiedza jest podstawowa i mogę się mylić

    pomóżcie bo uwielbiam ta grę a jeszcze NIGDY NIE DOKOŃCZYŁEM ŻADNEJ KAMPANII BO MNIE WYRZUCAŁO KILKAKROTNIE i traciłem chęci na tą grę...

    bardzo dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam wszystkich Maniaków serii Total War

  6. #46
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    przecież co 4 lata masz autosave'a...także można dokończyć kampanię...

  7. #47
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    No powiem szczerze, że nie wiedziałem ale byłem przekonany , ze nie jest to 4 ale przynajmniej różnica 8 lat w stanie faktycznym..nie zmienia to faktu , ze wracanie do stanu poprzedniego nie jest przyjemne.

    Rozumiem , że nie ma wyjścia z takiej sytuacji tylko pogodzenie się z faktem
    dzięki za info i odpoowiedź

  8. #48
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    nie wiem, pewnie jest rozwiązanie, np. wspomniane wcześniej powracanie do ostatniej bezpiecznej konfiguracji, reinstalka gry...
    może ktoś bardziej kompetentny w tych klockach się wypowie...
    mi tez się tak zdarza, ale to raz na jakiś czas i często robię sejwa co turę jak coś ważnego się dzieje na mapie.
    Wiem, że dziko jest wracać do wcześniejszych spraw na mapie, przegrywać te same bitwy jeszcze raz...

  9. #49
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    no tak ale dziwne , że coś takiego występuje i że twórca nie postarał się o naprawę..chyba, że to wina graczy, że nie upomnieli się o coś takiego a twórca gry może nie wiedzieć o problemie...

    ale z drugiej strony świadomość, że tracisz tylko 4 tury to też swego rodzaju pociecha-teraz gram Bizancjum(szkoda, że przez dwa stulecia podstawową jednostką jest ta sama piechota, trochę nudne ale skuteczne ) i z jednej strony krucjaty z drugiej cały muzułmański świat...ale jak to mówią "jest ryzyko, jest przyjemność"

    w temacie ze screenami postaram się zamieścić jakiś ciekawy obrazek z tej kampanii

    save robisz poprzez esc i zapis?
    pozdrawiam

  10. #50
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: MEDIEVAL TOTAL WAR - Problemy techniczne

    twórca olał sprawę, bo wyszły nowsze gierki, które większy sukces osiągnęły...
    tak w telegraficznym skrócie.
    bodajże możesz zgadzać się na przemarsz krucjaty, także jako prawosławny; tak mi się wydaje.
    save robisz esc i zapisz, automatyczny save wrzucasz poprzez load game i ostatni autozapis, jakoś tak

Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Third Age Total War 3 - Problemy techniczne
    By Kyuzo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 850
    Ostatni post / autor: 13-06-2020, 18:56
  2. Problemy Techniczne
    By Salvo in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 22:25
  3. SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne
    By Pawel in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 21:07
  4. Problemy techniczne
    By Belfalast in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:20
  5. Problemy techniczne?
    By Boniek in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •