Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Kolczuga

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    69
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kolczuga

    Widze że każdy odbiega od początkowego pytania

    Ja zawsze nawijam drut na pręt 10 albo 12, kiedy sprężyna będzie prawie cała, wtedy ją zdejmuję, rozciągam i ręcznie dziubię cążkami. Może i trochę czasochłonne, ale całkiem niezła zabawa, a jaka satysfakcja....

    Gorzej z cięciem maszynowym, sam szukam sposobu na cięcie maszynowe, jednak zależy mi tylko na tym by krawędzie były w miarę gładkie (a nie poszarpane jak przy ręcznym) Kończę "budować" małe urządzenie dzięki czemu będę mógł taką sprężynę umieścić sztywno, po czym równiutko piłować brzeszczotem do metalu, mam nadzieję że coś w tego wyniknie, bo ciąć fleksem albo wiertarką z tarczą mi się nie uśmiecha, chcę jeszcze pożyć szczególnie że nie mam imadła

    Co do sposobu wytwarzania, każdy woli cos innego. Ja osobiście zużywam całą sprężynę na prostokąty, i tak po kolei, na końcu je połączę, dorobię na wymiar i będzie glanc


    Nie rozmawiaj z idiotą, bo najpierw zniży cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

    "Hito wa mikake ni yoranu mono"

  2. #12
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Kolczuga

    Mozna zrobic maszynke do nawijania, czyli precik, pokretlo i jazda Mozna nawijac na wiertarke ale nie polecam samemu bo na koncu drut zawsze odskakuje i moze pociac rece Ciecie tylko i wylacznie samemu, tzn. nacinay i rozrywamy obcegami. Dluga to robota, ale kolka pierwsza klasa, niewyszczerbione i mocne

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •