Strona 102 z 102 PierwszyPierwszy ... 25292100101102
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1020

Wątek: Gospodarka Polski i innych krajów UE

  1. #1011
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Miaaaaałem miałem, i moim zdaniem, obiektywnych artykułów to tam szukać jak świnia grzmotu.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  2. #1012
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Ale to jest twoje zdanie. Inni mogą mieć inne zdanie (i mają). I czymś niewłaściwym jest ich obrażać. Niby tylko pośrednio ale jednak. Wpadło Ci to do głowy?
    I jeszcze jedna uwaga - "obiektywne artykuły" to niekoniecznie takie, które są zbieżne z twoimi poglądami.

  3. #1013
    Pampa
    Gość
    Obrażać? Wyborcza to dla mnie szmatławiec, nie nadający się nawet do palenia w piecu (próbowałem, dym z tej gazety jest tak wielki że gasi wszystko wewnątrz). Z gazet czytam tylko sport, tam jest w miarę obiektywnie. Reszta to propaganda i pic na wodę, z jednej i z drugiej strony.

  4. #1014
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Pampa, powiedz mi więc dlaczego w ten sposób piszesz mając świadomość, że mnie obrażasz? Bo chyba przeczytałeś to co napisałem? Czy ktoś nauczył Cię czegoś takiego jak zasad dobrego wychowania? Które zakłada, że możesz dyskutować, możesz się nie zgadzać z poglądami innych osób, ale w dyskusji należy unikać zwrotów obraźliwych. Więc skoro napisałem wcześniej to co napisałem (że takie określenia kierowane wobec takiego czy innego czasopisma, stacji RTV itd. pośrednio obrażają ich czytelników/widzów/słuchaczy) a tu to przeczytałeś, to czy koniecznie chcesz mnie obrazić? I uważasz, że tak należy prowadzić dyskusję? Czy po prostu zależy Ci tylko na wzajemnym obrzucaniu się obelgami? Zastanów się nad tym.

  5. #1015
    Pampa
    Gość
    Przperaszam, ale co?

  6. #1016
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Widocznie nigdy tej 'Wybiórczej' w ręku nie miałeś tylko klepiesz za Przemkami,Maxiami itp demagogami,populistami jakie to Złoooo
    O widzisz a ja miałem, ba swego czasu sporo tego szmatławca czytałem. Jest to obok Newsweeka najgorsze bagno na rynku. I od razu zanim mi ktoś pociśnie tekstem "poczytaj se gazetki związane z Pisem " odpowiadam, że nie zamierzam czytać takich gazetek bo nie po to wyrzucam śmieci, żeby później taplać się w śmieciarce.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  7. Użytkownicy którzy uznali post Shay Ruan za przydatny:


  8. #1017
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    @ odpowiadam, że nie zamierzam czytać takich gazetek @
    I nikt ci nie każe czytać. Tyle tylko, że wiele osób te pisma czyta - GW jest najpoczytniejsza w grupie dzienników, Newsweek drugi po Polityce w grupie tygodników. To oczywiście o niczym świadczyć nie musi, ale warto o tym pamiętać. I jest rzeczą zdecydowanie w złym guście aby przy dyskusji zaczynać od stwierdzenia, że takie czy inne pismo to "szmatławiec" itp. Możesz stwierdzić, że ci się nie podoba, możesz nie zgodzić się z linią pisma, to jest naturalne. Nie jest jednak czymś naturalnym stosowanie na wejściu takich epitetów - to kwestia i dobrego wychowania i zdrowego rozsądku. Bo jeżeli chcesz merytorycznie podyskutować, to jest to najlepszy sposób by taką dyskusję zarżnąć i zmienić ją w wymianę epitetów i wyzwisk.
    To jest kwestia kultury dyskusji. I dziwię się, że muszę to tłumaczyć.

    Jest stwierdzone, że ludzie najczęściej czytają pisma mniej więcej odpowiadające ich światopoglądowi. Jeżeli więc pismo które czytają nazywasz jakimiś niewybrednymi epitetami, to pośrednio mówisz danej osobie co myślisz o jej poglądach (też w niewybredny sposób). I dyskusja jest niemożliwa. Tu zaś należy zadać sobie pytanie po co jesteśmy na tym portalu (a w zasadzie na tym forum): czy po to by dyskutować czy obrzucać się inwektywami?

  9. #1018
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Wiadomo, że GW bardziej sympatyzuję i bliżej jej do PO, ale wiele razy była dość krytyczna wobec tejże partii, ostatnia afera reprywatyzacyjna w Warszawie, która uderza przede wszystkim w PO też została upubliczniona przez GW.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  10. #1019
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Robert Gwiazdowski (Centrum im. Adama Smitha) pisze jak jest.
    "Twierdzenie że kapitalizm się w Polsce nie sprawdza, jest tak samo rozsądne jak zapewnienia przedszkolaka, że nie zje zupy, której wcześniej nigdy nie próbował, bo mu nie smakuje. Nie mamy w Polsce kapitalizmu, i nigdy nie mieliśmy (...) Jesteśmy państwem o bardzo dużym stopniu ingerencji rządu w gospodarkę, wysokim poziomie udziału wydatków publicznych w dochodzie narodowym i szerzącym się fiskalizmie. "
    Artykuł został opublikowany po raz pierwszy w kwietniu 2003 roku. Do dziś jednak pozostaje wyjątkowo aktualny.
    Roberta Gwiazdowskiego w sprawach gospodarki zawsze warto posłuchać

  11. #1020
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    @ Roberta Gwiazdowskiego w sprawach gospodarki zawsze warto posłuchać@
    Moim zdaniem bzdury. Bo w takim razie nie ma czegoś takiego na świecie co pan Gwiazdowski uznałby za "kapitalizm". Państwo ZAWSZE ingeruje w gospodarkę. Na szczęście. choć kwestią otwartą jest skala tej ingerencji. Z tym, że mam wrażenie iż autorowi tych słów jakakolwiek ingerencja państwa by przeszkadzała.

Strona 102 z 102 PierwszyPierwszy ... 25292100101102

Podobne wątki

  1. Gospodarka
    By Burn. in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 15:54
  2. odblokowanie legionow polskich i innych jednostek polski
    By creative2 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 16:08
  3. Czy można miec więcej krajów?
    By in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 17:57
  4. Gospodarka w NTW
    By McGregor in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 06:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •