Strona 3 z 102 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1020

Wątek: Gospodarka Polski i innych krajów UE

  1. #21
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    Cytuj:
    Czym innym jest kwestia metod naliczania podatku, a czym innym od czego te podatki są naliczane. W tym wypadku jasno stwierdzono że podatki zostały naliczone bo prostytutka nie przekonała kontrolerów że wyciąga takie dochody ze swojej profesji.


    No właśnie. To nie kontroler musi udowodnić lewe źródło dochodu. To obywatel musi udowadniać, że zdobył je legalnie i się tłumaczyć. Prawdziwe państwo prawa i domniemania niewinności
    No i z tak postawionym zarzutem polemizować zasadniczo nie mam zamiaru.

    Prostytutki od dochodu zdobytego ciałem nie płacą.
    Jeśli uznamy każdy podatek płacony przez prostytutkę, jak wynikałoby z Twojego toku myślenia, za podatek od nierządu to owszem płacą - w postaci Vatu, Citu, akcyzy itp. Mnie natomiast chodziło o to że prostytucja bezpośrednio opodatkowana nie jest, i też nie o prostytucję poszło w tym konkretnym wypadku.

    Tylko jak widać każdy przepis da się obejść przy odrobinie inwencji
    Oskarżenia urzędników fiskusa o kłamstwo, najpierw należałoby dowieść zgodnie z Twoimi własnymi postulatami...
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

  2. #22
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    No i z tak postawionym zarzutem polemizować zasadniczo nie mam zamiaru.
    To niestety smutna rzeczywistość naszych urzędowo-skarbowych realiów...

    Jeśli uznamy każdy podatek płacony przez prostytutkę, jak wynikałoby z Twojego toku myślenia, za podatek od nierządu to owszem płacą - w postaci Vatu, Citu, akcyzy itp. Mnie natomiast chodziło o to że prostytucja bezpośrednio opodatkowana nie jest, i też nie o prostytucję poszło w tym konkretnym wypadku.
    Opodatkowany został dochód. Bo urzędnicy stwierdzili, że "za dużo zarobiła". Ja nie twierdzę, że ona ma pieniądze legalne, ale w państwie prawa wypadałoby udowodnić obywatelowi nielegalne źródło dochodu, a nie je sobie domniemywać i stwierdzić, że "tyle się zarobić nie da". Swoją drogą - pewien polityk mógł kasę ".

    Oskarżenia urzędników fiskusa o kłamstwo, najpierw należałoby dowieść zgodnie z Twoimi własnymi postulatami...
    Ja ich o żadne kłamstwo nie oskarżam. Ja ich oskarżam, że się zabawili w alfonsa
    Przypominają mi się też tutaj podwójne standardy, bo gdyby pani zamiast prostytucji wybrała podobny fach, czyli naszą "demokratyczną politykę", to by jej mogli skoczyć, tylko to już materiał na inną dyskusję...
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    Cytat Zamieszczone przez Elrond
    Cytuj:
    Oskarżenia urzędników fiskusa o kłamstwo, najpierw należałoby dowieść zgodnie z Twoimi własnymi postulatami...


    Ja ich o żadne kłamstwo nie oskarżam. Ja ich oskarżam, że się zabawili w alfonsa
    Przypominają mi się też tutaj podwójne standardy, bo gdyby pani zamiast prostytucji wybrała podobny fach, czyli naszą "demokratyczną politykę", to by jej mogli skoczyć, tylko to już materiał na inną dyskusję...
    Sugerujesz że urzędników nie interesowało realne źródło dochodów, a jedynie wyciśnięcie od kobiety kasy, do czego poddanie w wątpliwość jej tłumaczeń posłużyło im za pretekst. Nie jesteś jednak w stanie tego udowodnić, bo równie dobrze urzędnicy mogli mieć szczere intencje opodatkowania lewego dochodu osiąganego przez kobietę pełniącą rolę słupa dla jakiegoś gangstera czy biznesmena. Alternatywnie możesz oburzać się o to, że w ogóle nałożono podatek na kogoś parającego się prostytucją, ale w sprawie absurdalności takiego zarzutu patrz na wcześniejsze moje wypowiedzi.
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

  4. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    Sugerujesz że urzędników nie interesowało realne źródło dochodów, a jedynie wyciśnięcie od kobiety kasy, do czego poddanie w wątpliwość jej tłumaczeń posłużyło im za pretekst.
    Sugeruję, że urzędnicy wiernie służą III RP i jak łupić mogą, to łupią. Jak dobrze łupią, to nawet premie dostają. Ciekawe ile dostaną za tą prostytutkę Ich motyw mnie mniej interesuje, może nawet połączyli przyjemne z pożytecznym, czyli służbę ze szczytnymi ideami

    Nie jesteś jednak w stanie tego udowodnić, bo równie dobrze urzędnicy mogli mieć szczere intencje opodatkowania lewego dochodu osiąganego przez kobietę pełniącą rolę słupa dla jakiegoś gangstera czy biznesmena.
    Czyli "grab nagrabljennoje" czy jak to szło Ależ ja szczerze wierzę w szczere i czyste intencje urzędników oraz ich chęć zbawiania świata od "złodziei" niepłacących podatków Niezbyt mi się tylko podoba mechanizm działania służb skarbowych. Co do samej kobiety - najprawdopodobniej właśnie robiła to "na słupa". Tylko w państwie prawa takie rzeczy trzeba udowodnić, a nie wyrokować na podstawie własnego widzi mi się. Jak spece z CBŚ są tacy "pewni" źródeł jej dochodów, to niech się zajmą pracą operacyjną i nakryją złego mafiosę, co pierze pieniądze przez podstawione osoby. Nic prostszego, razem z wywiadem skarbowym to nawet bez zgody sądu prześwietlą tą panią tak, że będą ją znać lepiej od niej samej. Jak pracownicy US mają fachowe procedury i metody wyceny, ile można w III RP zarobić dawaniem d*py, to niech się nimi pochwalą, a nie wróżą z fusów.

    Alternatywnie możesz oburzać się o to, że w ogóle nałożono podatek na kogoś parającego się prostytucją, ale w sprawie absurdalności takiego zarzutu patrz na wcześniejsze moje wypowiedzi.
    Podatek nałożono nie inny, jak DOCHODOWY, więc państwo właśnie stało się alfonsem. Tak trudno to zrozumieć :roll: :?:
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    Czyli "grab nagrabljennoje" czy jak to szło Ależ ja szczerze wierzę w szczere i czyste intencje urzędników oraz ich chęć zbawiania świata od "złodziei" niepłacących podatków Niezbyt mi się tylko podoba mechanizm działania służb skarbowych. Co do samej kobiety - najprawdopodobniej właśnie robiła to "na słupa". Tylko w państwie prawa takie rzeczy trzeba udowodnić, a nie wyrokować na podstawie własnego widzi mi się. Jak spece z CBŚ są tacy "pewni" źródeł jej dochodów, to niech się zajmą pracą operacyjną i nakryją złego mafiosę, co pierze pieniądze przez podstawione osoby. Nic prostszego, razem z wywiadem skarbowym to nawet bez zgody sądu prześwietlą tą panią tak, że będą ją znać lepiej od niej samej. Jak pracownicy US mają fachowe procedury i metody wyceny, ile można w III RP zarobić dawaniem d*py, to niech się nimi pochwalą, a nie wróżą z fusów.
    No i fajnie, jak już pisałem, nie zamierzam polemizować na temat tego co Ci sie podoba a co nie, polemizuję z absurdalnym stwierdzeniem że :

    Podatek nałożono nie inny, jak DOCHODOWY, więc państwo właśnie stało się alfonsem.
    Bo opiera się ono na idiotycznej definicji zgodnie z którą państwo naliczające vat i akcyzę prostytukom kupującym pety, bułki i srajtaśmę alfonsem nie jest, natomiast państwo naliczające podatek dochodowy nierządnicom nagle alfonsem się staje.
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

  6. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    Bo opiera się ono na idiotycznej definicji zgodnie z którą państwo naliczające vat i akcyzę prostytukom kupującym pety, bułki i srajtaśmę alfonsem nie jest, natomiast państwo naliczające podatek dochodowy nierządnicom nagle alfonsem się staje.
    Bo podatek dochodowy to coś troszkę innego, niż podatki pośrednie Cóż taką mamy śmieszną wykładnię III RP-owego prawa, ale jak widać państwo i tutaj potrafi być "kreatywne"
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  7. #27
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    Każdy podatek jest "dochodowy", w tym sensie że jest haraczem które pobiera państwo z pieniędzy zarabianych przez każdego obywatela. I teraz po prostu idiotyczne jest twierdzenie że kiedy państwo ustanawia vat i akcyzę którą płaci praktycznie każdy, to jest cacy, ale jak już ustanowi podatek który jest haraczem bezpośrednio od tego co kto zarobi niezależnie co potem z tymi pieniędzmi zrobi, to staje się alfonsem jeśli zacznie pobierać go od prostytutek.
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    Każdy podatek jest "dochodowy", w tym sensie że jest haraczem które pobiera państwo z pieniędzy zarabianych przez każdego obywatela.
    Ale w sensie sposobu pobierania itp. już nie każdy

    I teraz po prostu idiotyczne jest twierdzenie że kiedy państwo ustanawia vat i akcyzę którą płaci praktycznie każdy, to jest cacy, ale jak już ustanowi podatek który jest haraczem bezpośrednio od tego co kto zarobi niezależnie co potem z tymi pieniędzmi zrobi, to staje się alfonsem jeśli zacznie pobierać go od prostytutek.
    Bo jak coś kupujesz(płacąc VAT i akcyzę), to nie wiadomo, skąd masz na to pieniądze. Może prostytutka robi zakupy za kieszonkowe od babci :?: A może gdzieś dorobiła :?: A może znalazła na ulicy :?: Tego się nie da sprawdzić i kontrolować. Przy kontroli dochodów i podatku dochodowym jest już całkiem inaczej.

    http://biznes.onet.pl/elektrownia-kulcz ... rasa-detal - bo w Polsce przez durne limity emisji CO2 się nie opłaca Lud chciał do Mumii, to niech teraz ma wyższe bezrobocie i wyższe rachunki za energię...
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    http://biznes.onet.pl/kolejny-kraj-z-ue ... news-detal - socjalizm powoli się kończy, pytanie co przyjdzie po...
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  10. #30
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gospodarka Polski i innych krajów UE

    http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,753 ... ozwoj.html - no no, tak "oszołomski" artykuł w "GW" Faktycznie w USA nie mają takich wynalazków, jak VAT czy kasy fiskalne nawet u babć klozetowych. A u nas to "wyznacznik postępu"...

    Pamiętam "twarde negocjacje", "wielkie sukcesy" naszych polityków w Brukseli, opowieści, jak to zaleje nas deszcz fiurosów, jak dzięki temu dokonamy "skoku cywilizacyjnego", "dogonimy zachód", wybudujemy drogi, stadiony, może nawet kosmodrom O co cały hałas :?:
    http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,W ... caid=19a5e

    Wielki hałas o średnio około 15 mld zł rocznie i to wg oficjalnych, upudrowanych danych. Zakładając, że PKB III RP to jakieś 500 mld USD nominalnie i 650 mld USD PPP, to w najlepszym wypadku jest to około 1%(!!!) naszego rocznego PKB(przy czym realnie jest to zapewne dużo mniej, ale bądźmy tu hura-optymistami) :roll: Rozdzielanego do tego przez urzędników, czyli niekoniecznie efektywnie.
    Swoją drogą - rocznie biurokracja, którą musimy u nas utrzymywać, durnowate unijne regulacje(łączny dorobek prawny UE to kilkadziesiąt tysięcy stron maszynopisu, zawierający nawet partyjne porady, jakie oparcia mają mieć krzesła, jak kisić ogórki, jakie banany wolno jeść) i cała uniopolityka, kosztują nas kilkukrotnie więcej. A wraz z "postępem" jest coraz drożej - obecnie sam "handlu powietrzem" będzie nas kosztować rocznie kilka razy tyle, co pieniądze, jakie otrzymujemy z UE, a to jest przecież tylko jeden z wielu pomysłów Brukseli.
    Tyle tytułem naszych "wielkich korzyści" z członkostwa w UE...
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

Strona 3 z 102 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gospodarka
    By Burn. in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 15:54
  2. odblokowanie legionow polskich i innych jednostek polski
    By creative2 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 16:08
  3. Czy można miec więcej krajów?
    By in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 17:57
  4. Gospodarka w NTW
    By McGregor in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 06:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •