Strona 3 z 80 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 793

Wątek: Rock

  1. #21
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    a czy rockowa brac grala kiedys w Frets on Fire jesli nie to poleca mozna bardzo fajnie sie bawic sluchajac swojej ulubionej muzyki


  2. #22
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Rock

    Chyba wolę tradycyjne wiosełko

  3. #23
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    Cytat Zamieszczone przez Iron_Marcin
    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Też ubóstwiam Jefferson Airplane, tyle że słuchanie ich ma jedną wadę - za każdym razem ja słyszę White Rabbit to mam ochotę brać dragi, ale to jeszcze nic, jak słyszę Heroin genialnego The Velvet Underground, to cieszę się że ten narkotyk nie jest powszechnie dostępny
    jak słucham "Have you seen the saucer?", to nie muszę brać - ta piosenka jest wystarczająco schizująca. czy ktoś wie, czy wydano ją na jakimś LP?
    Jeszcze tego nie słyszałem, ale wyobrażam sobie efekt
    Cytat Zamieszczone przez jan_boruta
    Ja się do tego długo nie mogłem przekonać, ale wystarczyło przesłuchać każdą płytę po trzy razy i wpadłem Suita "Atom Heart Mother" za każdym razem niszczy mnie na kawałki, ale "Echoes" słuchałem trochę za dużo razy Polecam mało znaną płytę "Obscured By Clouds", właściwie soundtrack do jakiegoś miernego filmu. Jest na niej trochę więcej piosenek niż poważnych utworów, ale kilka niezłych pomysłów jest.

    @Limon: niestety King Crimsona nie miałem kiedy słuchać, ale przyrzekam, że naprawię swoje przewiny
    Ja za to Dark Side nigdy za bardzo nie potrafiłem przesłuchać w całości, zasypiałem w połowie Przez tą suitę też się jeszcze nie przebiłem, długość mnie trochę odstraszała, mimo że lubię dłuższe kawałki. Dzięki za rekomendacje, ja za to również polecam King Crimson, począwszy od znakomitego debiutu (21st Century Schizoid Man to arcydzieło) po genalne Red, Islands też jest w porządku, więcej nie znam
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  4. #24
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    Tylko i wyłącznie Pink Floyd Słucham ich od tak dawna że zaczynam podejrzewać u siebie jakieś uzależnienie.

  5. #25
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Opoczno
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    od zawsze najbardziej pasjonowal mnie rock z epoki dinozaurów(deep purple) no i nie zapomnijmy o rac'u ktory ma w sobie to cos;]
    "Nie potrzeba mi wiele
    Przyjaciele, holenderskie ziele
    Głębokie fotele
    I konsola na czele
    Z telewizorem o płaskim kineskopie..."

  6. #26
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    Generalnie mam u siebie dwa nurty gustowe, jeden się obraca wokół Seattle z lat 90, czyli Pearl Jam, Alice in Chains, Mother Love Bone, Temple of the Dog, Mad Season, trochę Soundgarden (Nirvana jakoś do mnie nigdy nie trafiała). Drugi to progresja i szeroko pojęta alternatywa (prog metalem się tutaj nie będę zachwycał, bo inny temat jest od tego ), czyli Porcupine Tree (któe notabene gra pod koniec października we Wrocku ), Radiohead, Muse, Riverside (polska kapela, polecam ), w ogóle ja mogę nie pić, nie jeść, ale muzykę musze mieć

  7. #27
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    Ja też nie za bardzo lubię Nirvanę, za to z tego "około-Seattle" najlepiej podchodzi mi zdecydowanie Alice In Chains. Alternatywa to tak pojęte określenie, że np. Muse cz Radiohead nie toleruję, ale już Riverside cenię, a jak już o takiej alternatywie piszemy to bardzo polecam Nicka Cave'a, szczególnie Let Love In i Murder Ballads, chociaż inne płyty też są bardzo w porządku. Mała próbka: http://www.youtube.com/watch?v=kAnO3CMr ... re=related i nagrany z jego ówczesną partnerką, PJ Harvey http://www.youtube.com/watch?v=1ZsfpQP7SPw
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  8. #28
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Rock

    Mnie śmieszy obecne użycia słowa "alternatywa" w stosunku do Radiohead i różnych popularnych britrockowych zespołów. Wszyscy ich słuchają, wszyscy grają podobną muzykę to co to kurna za alternatywa, do czego, skoro wszystko brzmi tak samo? Prawdziwa alternatywa to muzyka mało znana, a dobra - czyli zjawisko które jest dosyć częste na dzisiejszym rynku, ale nie zalewa go jak Muse czy Blur.

    Z mniej znanej muzyki polecam Chroma Key, solowy projekt Kevina Moore, niegdyś klawiszowca Dream Theater. Nie wiem jak wiele osób to zna, ale w moim otoczeniu jestem jedyny, a i w Trójce jeszcze się tego nie słyszy. Bardzo fajne, klimatyczne, trochę kameralne progresywne granie z elementami lżejszego jazzu.
    Próbki:
    Get Back In The Car - http://www.youtube.com/watch?v=Ho1rg36sjxE
    Lunar - http://www.youtube.com/watch?v=QEM59KwB ... 06&index=0
    When You Drive - http://www.youtube.com/watch?v=cw0YcR9B ... 06&index=1
    Undertow - http://www.youtube.com/watch?v=gNIjZ_2jxeU
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  9. #29
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    Mnie śmieszy obecne użycia słowa "alternatywa" w stosunku do Radiohead i różnych popularnych britrockowych zespołów.
    Akurat Radiohead ma niewiele wspólnego z britpopem (Oasis jest (a raczej było bo się Noelowi odeszło z zespołu ostatnio ) sztandarowym zespołem tego gatunku), zwłaszcza od płyty OK Computer. Na Kid A śmiało można nazwać ich muzykę alternatywną. A co do alternatywności Muse, to polecam album Origins of Simmetry.

  10. #30
    Witia
    Gość

    Re: Rock

    Nie o to chodziło Borucie.

    Ja też zauważyłem opisany proces. Teraz alternatywa stała się wyświechtanym standardem wśród nowoczesnej młodzieży. Ciekawe czy ktoś odważ się zmienić nazwę gatunku

Strona 3 z 80 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •