Strona 4 z 80 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 793

Wątek: Rock

  1. #31
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Rock

    A to się nie nazywa teraz 'indie', czy jakoś tak..? samo klasyfikowanie tego modnego ostatnimi laty 'gatunku' jest ciężkie, ale pewnie wiecie, o co mi chodzi - masa nowopowstałych (głównie brytyjskich) zespołów, grających na jedno kopyto, bez polotu i jaj, niezwykle 'głębokie' teksty, trzy akordy na krzyż, itd... chodzi mi o zespoły w stylu Kooksów, Klaxonsów, i całej masy innych, których zresztą nie rozróżniam (da się?).

  2. #32
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Rock

    ktoś nawet porównał indie do numetalu. trudno się nie zgodzić. tak samo miałka treść i forma pod płaszczykiem ambitności.

  3. #33
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    Chodzi o te wszystkie zespoły składające się z grzecznych chłopczyków bez jaj, których widzę ciągle na MTV2? Żenada. Tak samo nie lubię Coldplay, tym bardziej odkąd usłyszałem że ich wokalista nie pije, nie pali, nie ćpa i w ogóle nic mu nie można zarzucić... to co to za rockman?
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  4. #34
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Rock

    Forum jak zwykle silne, zwarte, gotowe, zgodne!

    Z ostatnich nowości z Wysp spodobało mi się tylko The White Lies, ale alternatywą bym tego nie nazwał, britrock generalnie bardziej mi pasuje. "Farewell To The Fairground" to świetny kawałek muzyki, reszta ich pierwszego albumu też niezgorsza. Ale całej reszty brytyjskiej nowej muzyki nie trawię.

    Dla przykładu Placebo - mają świetną nazwę. Gdy ich słyszę w radio, mam efekt placebo, znaczy wydaje mi się, że to dobra muzyka
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  5. #35
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    Aaaa to wam chodzi o kapele z serii "The Cośtams"? A to faktycznie zgadzam się, że ciężko to czymś alternatywnym, czy ambitnym nazwać, skoro jest tego na pęczki I tej ostatniej fali brytyjskiego grania nie za bardzo trawię.

    (a mr. John Boruta zahaczył w wyrażaniu swych wątpliwości o muzyce spoza tzw. mainstreamu o Radiohead, stąd moja reakcja, bo możmna ich muzykę lubić albo nie, ale mówienie że idą za trendami jest nieprawdą )

  6. #36
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Festung Tarnau
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Rock

    Cytat Zamieszczone przez Demand
    (a mr. John Boruta zahaczył w wyrażaniu swych wątpliwości o muzyce spoza tzw. mainstreamu o Radiohead, stąd moja reakcja, bo możmna ich muzykę lubić albo nie, ale mówienie że idą za trendami jest nieprawdą )
    Rozbijamy się o semantykę i brak czytania ze zrozumieniem Nie pisałem nigdzie, że Radiohead idzie za trendami, ale że na wyrost nazywa się ich muzykę "alternatywną". "Alternatywa" to ucieczka od mainstreamu w jakieś nieznane rejony, gdzie trudno o wierną publikę, ba! W ogóle o jakąś publikę. A Radiohead.. cóż, w pierwszej piątce najpopularniejszych zespołów minionych lat
    Nie jestem rasistą, mam kolorowy telewizor!

  7. #37
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Rock

    Z ostatnich nowości z Wysp spodobało mi się tylko The White Lies, ale alternatywą bym tego nie nazwał, britrock generalnie bardziej mi pasuje. "Farewell To The Fairground" to świetny kawałek muzyki,
    koniec świata... zgadzam sie z hipisem w sprawie muzyki
    ten kawałek to numer jeden poprzedniego tygodnia na moim plejerze!
    Tak samo nie lubię Coldplay, tym bardziej odkąd usłyszałem że ich wokalista nie pije, nie pali, nie ćpa i w ogóle nic mu nie można zarzucić... to co to za rockman?
    taa... w hardkorze to akurat norma hehe. ale nie latanie na koncert 'world aid' prywatnym odrzutowcem. nigga plizz ;]

  8. #38
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    @jan_boruta: Akurat radiogłowi to dosyć specyficzny przypadek, bo na pierwszej płycie od razu trafił im się hicior (Creep), więc siłą rzeczy ich następne albumy wzbudzały zainteresowanie. Ale prześledź swą pamięć - czy przed ostatnim albumem In Rainbows (o którym było głośno bardziej z powodu nietypowej dystrybucji, a nie samej muzyki, skądinąd świetnej ) i niedawnym koncertem w Polsce słyszałeś jakieś doniesienia w mediach na ich temat, jak to można zaobserwować przy jakiś Coldplayach czy innych Kings of Leonach? Ale fakt, że są bardzo znani, właściwie zasługują na oksymoron - ikona alternatywy Ale w sumie czy to ważne, jak nazwiemy tę czy inną muzykę, ważne, żeby jej twórca nie ku*wił się żeby ją sprzedać, jak niegdyś niezwykle przeze mnie szanowany Chris Cornell.

  9. #39
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Rock

    Ale w sumie czy to ważne, jak nazwiemy tę czy inną muzykę, ważne, żeby jej twórca nie ku*wił się żeby ją sprzedać, jak niegdyś niezwykle przeze mnie szanowany Chris Cornell.
    Co masz do Cornella? Ze nagral popowa plytke? Jak dla mnie jest fajna, lekka i latwa i sobie od czasu do czasu jej slucham. Jak sam powiedzial, jakby mial robic skok na kase to by Soundgarden reaktywowal.

  10. #40
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rock

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Co masz do Cornella? Ze nagral popowa plytke?
    Dokładnie to mam do Cornella Jeszcze jakby wniósł coś do tego popu, a to co wypuścił to właściwie wypociny Timbalanda, identyczne jak inne produkty tego gościa.
    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Jak dla mnie jest fajna, lekka i latwa
    I uważasz, że takie określenia charakteryzują dobrą płytę człowieka o jednym z mocniejszych głosów rockowych, wokalistę Soundgarden, Temple of the Dog i Audioslave? Ja w sumie nie wiem co on chciał tym albumem osiągnąć, przecież wiedział jaka będzie reakcja dotychczasowych fanów, a wielbiciele popu mają miliardy innych takich gwiazdeczek do posłuchania...

Strona 4 z 80 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •