Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Chodzenie po górach

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Chodzenie po górach

    Jako miłośnik wspinaczek i wędrówek górskich, w tym roku mam zamiar wreszcie zdobyć Rysy

    I mam pytanie. Bo zastanawiam się, czy wchodzić od strony Czarnego Stawu, czy może od strony słowackiej?
    Jak uważacie? W tym roku zaliczyłem swój pierwszy dwutysięcznik i jestem gotów na kolejne wyzwanie.
    Słyszałem, że wejście od Czarnego Stawu jest trudniejsze, szczególnie gdy zaczynamy wspinaczkę, po obejściu CS.

    I jeszcze mam jedno pytanko. Znacie może jeszcze jakieś szczyty w Tatrach, szczególnie warte do zdobycia?

    edit: Aha, i wiecie może czy pod Morskie Oko można podjechać samochodem, te kilka kilometrów?

  2. #2
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Chodzenie po górach

    Jeśli szukasz wyzwania wybierz się na Orlą Perć. Z Czarnego Stawu Gąsienicowego na Zawrat, potem na Kozi Wierch i dalej powodzenia.

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Chodzenie po górach

    Hehe... Ja się wybieram na Orlą jakoś w sierpniu bo chcemy z kumplem przejść całą w jednodniowym wypadzie. Jak chcesz to się możesz z nami zabrać. Rysy są w porządku od strony Stawu, od słowackiej nie wchodziłem... Jeśli szukasz wyzwań to zdecydowanie Orla, ale to już jest raczej opcja hardkorowa, więc musisz być przygotowany i na pewno nie idź sam-w góry w ogóle nie powinno się chodzić samemu a na Orlą już na pewno nie... Polecam Kościelec, Świnice... Na początku maja byłem na Ornaku i też było w sumie spoko. Generalnie warto troszkę połazić

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Chodzenie po górach

    Słowackie Rysy są dużo łatwiejsze, sam nie wchodziłem ale znajomi weszli podczas bardzo dużej mgły i mówili że nie było jakoś strasznie trudno i niebezpiecznie. A na Morskie Oko jak nie można wjeżdżać, chyba że konikiem...

  5. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Chodzenie po górach

    Heh, czytałem o tej Orlej Perci, ale na razie jestem zbyt mało doświadczony aby podjąć się tego wyzwania.

    Póki co zaliczę Rysy, a później zobaczę co dalej

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Chodzenie po górach

    Cytat Zamieszczone przez Brave
    Jako miłośnik wspinaczek i wędrówek górskich, w tym roku mam zamiar wreszcie zdobyć Rysy

    I mam pytanie. Bo zastanawiam się, czy wchodzić od strony Czarnego Stawu, czy może od strony słowackiej?
    Jak uważacie? W tym roku zaliczyłem swój pierwszy dwutysięcznik i jestem gotów na kolejne wyzwanie.
    Słyszałem, że wejście od Czarnego Stawu jest trudniejsze, szczególnie gdy zaczynamy wspinaczkę, po obejściu CS.

    I jeszcze mam jedno pytanko. Znacie może jeszcze jakieś szczyty w Tatrach, szczególnie warte do zdobycia?

    edit: Aha, i wiecie może czy pod Morskie Oko można podjechać samochodem, te kilka kilometrów?
    Tak z ciekawości: jaki był Twój pierwszy dwutysięcznik?
    Jeśli była to np. Świnica, to nie będziesz miał problemów z wejściem na Rysy od polskiej strony. Od słowackiej jest dużo prościej, prawie nie ma łańcuchów i nie tak daleko od szczytu jest Chata Pod Rysami, gdzie możesz odpocząć, coś zjeść i wypić specjalną gorącą czekoladę. Z Rysami jest taki problem że zwykle po ok. 12-13 szczyt zaczynają zakrywać chmury, a nawet jak go nie zakryją to znacznie ograniczają widok. Raz udało mi się być po 14 i na szczęście nie było za dużo chmur, więc mogłem podziwiać najpiękniejszą w polskich Tatrach panoramę

    Pod Morskie Oko nie podjedziesz samochodem, najbliżej dojedziesz 9 km przed Okiem na Polanę Palenicę. Możesz ten dystans przejechać na bryczce za kilkanaście dutków

    Jest bardzo wiele ciekawych szczytów/przełęczy na które można wejść, z takich nie aż tak zadeptanych jak Giewont poleciłbym np. Kościelec, Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, Szpiglasową Przełęcz/Wierch.

    Co do Orlej Perci to mam pecha, wybieram się tam od 6 lat i najczęściej przeszkadzała pogoda, czasem też problemy zdrowotne, ostatnio strach osoby która miała ze mną iść, ale w tym roku musi mi się udać

    Polecam też Tatry Słowackie, są wyższe i ładniejsze od polskich, a na szlakach nie ma takiego tłoku. Minusem jest to, że jest tam mniej wyznaczonych szlaków.
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    306
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Chodzenie po górach

    Przeglądam sobie zdjęcia i swietnie to wygląda, chyba sam się tam kiedys wybiorę.

  8. #8
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Chodzenie po górach

    Polecam Mont Blanc na początek, a potem coś azjatyckiego.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    306
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Chodzenie po górach

    No nie wiem, przeciętnie sprawna osoba powinna tam wejść bez problemu :roll: Zreszta wystarczy popatrzeć na kolejki.

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Chodzenie po górach

    Ja w wieku 10 lat weszłem od samego dołu na Rysy polską stroną noale już chodze od 3 latka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •