Strona 131 z 160 PierwszyPierwszy ... 3181121129130131132133141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 301 do 1 310 z 1593

Wątek: Seriale

  1. #1301
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Czytałem ww. skasowany post Marata. Moim zdaniem był bardzo merytoryczny i związany z tym tematem. Zawierał pewne osobiste odniesienie do postu Caothriego, ale wg mnie nie były one takiej wagi aby kasować post. Co najwyżej upomnienie i prośba o skorygowanie pewnych zapisów przez Autora postu czyli Marata.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Araven za przydatny:


  3. #1302
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Wikiński watażka wysyła posła do frankijskiego księcia (więzy krwi tutaj są drugoplanowe) z prośbą o militarną pomoc którą oczywiście otrzymuje .Ludzieeee chrześcijańskie królestwo wspierające bandę pogan w walce przeciwko innej bandzie pogan ...
    No i ta przysięga biskupa-wojownika złożona przed pogańską królową.Po prostu brak słów czego może dokonać w psychice religijnego fanatyka jeden gorący "numerek".

    ***********************************************

    Zwiastun robi klimat ale dopiero za dwa miesiące zobaczymy jak to wygląda bez retuszu:



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  5. #1303
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    A co złego w chrześcijańskim królestwie wspomagającym pogan w walce z poganami? Problem by był gdyby wspomagali pogan w walce z chrześcijanami, chociaż z tego co pamiętam to i takie przypadki się zdarzały ;]

    PS nie oglądałem jeszcze tego odcinka, także odnoszę się do samej wypowiedzi :]

    PS2 Terror może być ciekawy.
    Si vis pacem, para bellum

  6. #1304
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Tego postu Marata ja nie zgłaszałem jakby ktoś miał takie podejrzenia, ale z tego co widzę nie został usunięty (lub go przywrócili) bo u mnie się wyświetla normalnie. Tak czy siak nie odpisałem na niego bo uznałem, że nie ma sensu ciągnąć dalej tej dyskusji, no i w jego wpisie było mało konkretów dot wydarzeń w serialu do których można by się odnieść.

    Najnowszego odcinka jeszcze nie oglądałem, więc nie wiem co się tam odwaliło, ale z tego co piszecie brzmi ciekawie. Serio wysłano jakieś poselstwo do Franków? Do Rollo? Po pomoc militarną? Muszę to zobaczyć.

  7. #1305
    Pampa
    Gość
    Wikingowie skończyli się na 3 sezonie. Potem dziecinada, sztampa i odcinanie kuponów. Próbowałem dać im drugą szansę, ale się nie da.

  8. #1306
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Wikingowie to się w sumie nigdy nawet nie zaczeli Byli słabym serialem, który trochę polepszał się wraz z sezonami (co nie znaczy że był dobry), a po 3 sezonie stał się aoglądalny.

  9. #1307
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach
    Chyba oficjalnie zakończę moją przygodę z Wikingami. Ledwo przetrzymałem ten psychologiczno/metafizyczno/moralny finał i mam dosyć
    Popraw podpis

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało Aztec za ten post:


  11. #1308
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach
    Ale przynajmniej dzięki tym filozoficzno-kiczowatym scenom, uniknęliśmy większej liczby absurdów Przedostatni odcinek najlepszy - obie armie zaległy obozem po bitwie, Hvitserk wysłany do Rollo, wraca "za 15 minut" już z wojskami chrześcijańskimi - a Lagerta cały czas w lasku, daje "pieroga" Henrykowi VIII .
    Ostatnio edytowane przez Marat ; 26-01-2018 o 08:12
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  12. Użytkownicy którzy uznali post Marat za przydatny:


  13. #1309
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Twórcy myśleli że poprzez ukazanie portretów psychologicznych poszczególnych postaci dadzą widzom coś wyjątkowego a w ostatecznym rozrachunku otrzymaliśmy najnudniejszy epizod tego sezonu przy którym ćpanie Ragnara u boku Chinki to rollercoaster.
    Wygląda na to że wszyscy przed bitwą oddawali się metafizycznym uniesieniom olewając kompletnie rozpoznanie ruchów przeciwnika...No chociaż przy tak błyskawicznym przemieszczaniu się floty Franków to zwiadowcy Lagrety i tak by niczego nie zauważyli.
    Jedynie szkoda że w kolejnych odsłonach nie zobaczymy już Aethelwulfa którego postać jako jedna z niewielu nabrała interesującego kolorytu.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  14. Następujących 2 użytkowników podziękowało Nezahualcoyotl za ten post:


  15. #1310
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Odcinek finałowy to tragedia, że skomentować się nie da, bo trzeba by pisać o każdej minucie... W ogóle nic nie trzyma się logiki i jeszcze te ckliwe wstawki. Bardzo mi się nie podoba prowadzenie postaci biskupa. Nic nie wynikło z jego wątku.

    Patrząc na promo 5b muszę rzec: nareszcie! albo: lepiej późno niż wcale. Wikingowie mają okularowe hełmy, które powinni mieć od początku.

    Gwardziści Ivara otrzymali hełm Gjermundbu:
    https://thornews.files.wordpress.com...met-norway.jpg


    Jednak na długo przed akcją serialu noszon w Skandynawii hełmy typu Vendel:
    https://i.pinimg.com/736x/42/6b/3b/4...viking-age.jpg


    https://periklisdeligiannis.files.wo...1-vendel-1.jpg


    Po wojownikach z Wessex, którzy mają hełmy typu burgonet z renesansu, rzymskich legionistach z czasów Tyberiusza w Watykanie i innych wytworach fantasy to miła niespodzianka i jakiś element historycznych kostiumów


    Cytat Zamieszczone przez Marat Zobacz posta
    Ale przynajmniej dzięki tym filozoficzno-kiczowatym scenom, uniknęliśmy większej liczby absurdów Przedostatni odcinek najlepszy - obie armie zaległy obozem po bitwie, Hvitserk wysłany do Rollo, wraca "za 15 minut" już z wojskami chrześcijańskimi - a Lagerta cały czas w lasku, daje "pieroga" Henrykowi VIII .
    Takich teleportacji było mnóstwo w tym sezonie. Podobnie jak z Hvitserkiem wysłanym do Rollo i Bjornem cudownie uciekającym z nieznanej pustyni były jeszcze akcje z Flokim, który z Islandii dostał się nagle do Kattegat i za jakiś czas równie szybko się tam dostał z ludźmi, a w Kattegat niewiele się wydarzyło.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  16. Użytkownicy którzy uznali post KLAssurbanipal za przydatny:


Strona 131 z 160 PierwszyPierwszy ... 3181121129130131132133141 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 14:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •