Strona 160 z 160 PierwszyPierwszy ... 60110150158159160
Pokaż wyniki od 1 591 do 1 597 z 1597

Wątek: Seriale

  1. #1591
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Mini serial SAS: Rogue Heroes
    Rockowa muzyka, kilka znanych twarzy i efektownych akcji. Są i rzeczy irytujące (jak rezydentka wywiadu Wolnej Francji która oznajmia kim jest w drugim zdaniu wszystkim z którymi się spotyka czy bezsensowne otwarcie spadochronu w porcie Tobruk). Na plus bardzo mocny akcent z Long Range Desert Group i wpływu jaki wywarł na Stirlingu. Niezłe role trójki najważniejszych bohaterów i wciąż zjawiskowa Boutella. Być może konwencja kina awanturniczo-przygodowego nie powinna być aż tak mocno rozbudowana, ale serial oceniam pozytywnie.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #1592
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Odtrutka po Ahsoka - Peacemaker. Jak już oglądać głupotki, to w tym rodzaju. Co prawda to nie poziom The Boys, lecz to właśnie ten klimat. No i blondi Harcourt. Mniam!
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #1593
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Detektyw sezon 4. Mimo takiej a nie innej "prasy" obejrzałem i ten sezon jednak z przyjemnością. Klimat jak z Archiwum X mógł trochę straszyć potencjalnym rozwiązaniem zagadki nie z tej ziemi. Na szczęście wszystko było "po bożemu", choć faktycznie ostatni odcinek sprawił, że "witki człowiekowi opadły". I ten skowyt zewsząd ma mocne podstawy. Foster i (o dziwo) Reis plus polarno-nocny klimat dawał szansę na więcej. Koniec końców, daję jakieś 5/10.
    Spoiler: 


    Angielka. Blunt to kobieta o urodzie miłej sąsiadki. Człowiek szuka "tej jedynej" po świecie, a ma skarb na wyciągnięcie ręki (oczywiście to rzecz gustu, wpis czysto subiektywny). I głównie dla niej zacząłem oglądać, lecz serial i tak obronił się i bez tego. Choć ostateczne starcie zupełnie rozczarowuje. Mimo tego dla mnie mocna 8. Gorąco polecam
    Spoiler: 


    The Bear sezon 2. Cóż, wróciłem do serialu wcześniej niż sam sądziłem. Trochę poznawszy bohaterów, nowy sezon wydaje się lepszy, choć opinii o pracy w kuchni jako piekle nie zmienię (nawet po 15 latach pracy w korpo)
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #1594
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Gajusz Mariusz
    Detektyw sezon 4. Mimo takiej a nie innej "prasy" obejrzałem i ten sezon jednak z przyjemnością. Klimat jak z Archiwum X mógł trochę straszyć potencjalnym rozwiązaniem zagadki nie z tej ziemi. Na szczęście wszystko było "po bożemu", choć faktycznie ostatni odcinek sprawił, że "witki człowiekowi opadły". I ten skowyt zewsząd ma mocne podstawy. Foster i (o dziwo) Reis plus polarno-nocny klimat dawał szansę na więcej. Koniec końców, daję jakieś 5/10.

    Cieszy mnie , że choć raz zgadzamy się z oceną. Pierwszy sezon obejrzałem, choć nie olśnił mnie jak zjadaczy hamburgerów, bo to historia dla usmenów, a nie dla kogoś znad Wisły. Drugi sezon, to zaskoczenie, że nikt ze służb usmeńskich nie protestował, bo w wymowie bardzo mocny, niedoceniony trochę sezon. Trzeci sezon sobie darowałem, bo martyrologia rasizmu i apartheidu mnie nie rusza, to ich problem, że w kraju, co niby jest chrześcijański, ludzie o innym kolorze skóry musza udowadniać, że są ludźmi. Podobnie 4ty sezon, mógł być megahit, bo poza Indianami, to Eskimosów też eksterminowali, wiem, wiem jakoby teraz to Indianie są^^. Wyszło, co wyszło. Można było zrobić, coś na wzór Archiwum X i Twin Peaks, a jakbym był Inuitą, to bym się wnerwił. No i Jodie Foster, absolutnie nie pasująca do roli. W innych filmach, jak najbardziej a tutaj, no cóż.

    Ze swojej strony polecam serial, co rzadko się zdarza jest adaptacją powieści, zrobiony po bardzo fajnym filmie, także bazującym na powieści i spokojnie daje radę.
    Ma to miejsce tylko wtedy gdy pisarz w przeciwieństwie do naszego Sapkowskiego nie daje artystycznej upy dla kasy.

    Prawnik z lincolna.
    Sezon 1

    Sezon2


    Kolejny, też bazujący na cyklowym literackim pierwowzorze i tego samego autora. Najciekawsze, że znajomośc powieści nie przeszkadza w oglądaniu, a odtwórca jest bardzo dobrym aktorem, można rzec, że to jego rola
    Sezonów jest już kilka, sezon skończony.
    Bosch
    sezon 1
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  5. #1595
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Mare z Easttown. Krótki serial wart polecenia. Sporo się dzieje wokół naszej pani detektyw, bo jak wiemy z każdego (prawie) obrazu o policjancie - życie rodzinne gliniarza to istny dramat. Kryminalne wodzenie za nos także odhaczone. Mimo tych klisz, warto poświęcić 7h
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #1596
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Powrót do twórczości Vegusia a więc miniserial Small World. Oczywiście ciężka tematyka była kluczowa, aktorzy dali radę (Adamczyk wiadomo, ale nawet Wieniawa zagrała dość wiarygodnie). Niestety wszystko psuł scenariusz, szczególnie absurdalna scena (pierwsza) w pałacyku w Londynie. Koniec końców mogło być gorzej.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #1597
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Morderca z Pembroke. Nie męczący 3 odcinkowy kryminał (obejrzeliśmy na raz), oparty na faktach. Jak komuś podobał się Mare z Easttown, nie powinien zawieść się i tutaj.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 160 z 160 PierwszyPierwszy ... 60110150158159160

Podobne wątki

  1. Filmy, seriale, książki, muzyka w 'shogunowych' klimatach
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 13:16
  2. Seriale sensacyjne lat 80.
    By KLAssurbanipal in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •