Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Niebieksi ekran

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Niebieksi ekran

    Witam ! Wiem, że kiedyś taki temat był, ale po przejściach na forum gdzieś się zapodział, więc zakładam go jeszcze raz.

    Ten problem pojawił się u mnie dopiero teraz po ponownym zainstalowaniu Medievala II. Z początku wszystko działało niby dobrze. postanowiłem zwyczajnie podnieść wersję gry do 1.3 i tu zaczęły się schody. Z każdym następnym patchem sytuacja wyglądała coraz lepiej, ale nie zmienia to faktu, że w tej chwili, gdy próbuję rozpocząć kampanię obojętnie którą nacją, tuż po filmiku początkowym w momencie, gdy zaczyna mówić nasza doradczyni gra się zawiesza i wyskakuje niebieski ekran. Już chyba z 2 razy przeinstalowywałem, grę ale to nic nie dało !

    Bardzo Proszę o Pomoc !

  2. #2
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Niebieksi ekran

    nie mam M 2 TW :? - więc opieram się na "objawach" i ogólnych zasadach powstawania takich awarii - ale może pomogę :roll: - zatem:
    najpierw kilka pytanek - jak odpowiesz postaram się konkretniej podpowiedzieć,
    :?: Co znaczy "niebieski"? - tylko błękit czy jednak są jakieś ślady "napisów" choćby przez ułamek sekundy?
    :?: a "biper" ? masz jakiś sygnał dźwiękowy ze skrzynki? albo z głośników?
    ...........................
    - jak na razie po tym co napisałeś mam poniższe przemyślenia:
    możliwe że uszkodzony jest plik związany z grafiką (sterownik , albo biblioteka / "filmik" może dźwięk- jakby coś zawieszało grafikę albo dźwięk)
    1) możliwe że przyczyną powyższego jest fizyczne uszkodzenie twardziela - SCANDISC załatwi sprawę, a POTEM ponowna instalka gry
    2) - ale raczej obstawiam że masz palnięty "oryginał" na krążku - spróbuj skopiować pliki graficzne i dźwiękowe , biblioteki itp. z kompa (nie z krążka instalacyjnego) od kogoś kto ma działającą dobrze wersję gry - zastąp nimi te u ciebie
    3) albo konflikt sprzętowy / namieszane w ustawieniach grafiki i / lub dźwięku (zwłaszcza jeśli instalowałeś coś w międzyczasie) - kilka eksperymentów z ustawieniami grafiki i dźwięku, a może nawet sama kontrola i coś wypłynie
    4) twój antywirus histeryzuje po którejś z aktualizacji - spróbuj na czasowo go wyłączyć albo
    zainstalować inny lub zmień mu ustawienia (raczej nie to - ale sprawdzić warto)
    5) znajdź pliki "intro" i je na jakiś czas wywal do kosza (nie wiem czy moment w którym ci wywala to kolejna część intro czy już "w grze w grze" - ale spróbuj , najwyżej stracisz 15 sekund na przywrócenie pliku z kosza) - podobno to czasem pomaga
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

Podobne wątki

  1. Czarny ekran
    By kroku in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 01:02
  2. ekran
    By Marcin0538 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 13:24
  3. Ekran
    By Alamir in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 20:00
  4. Migajacy ekran
    By ArnoldB in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 10:09
  5. Biały Ekran
    By Danielos in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 01:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •