Strona 5 z 113 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1122

Wątek: Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE

  1. #41
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Adamsky, nie czuj sie urazony. Mowilem do osob, ktore chcialyby z Total War zrobic gre fantasy. Chiny, Korea, moze jeszcze srodziemie ? Opanujcie sie - takiej sytuacji historycznej nie bylo o jakij mowicie aby Japonia napadla na Chiny.
    Nie było również sytuacji w której Polska napadała na Francję, czy Partowie na Galów, a mimo to w poprzednich odsłonach było to coś normalnego, więc przytocozny przez Ciebie przykład nie byłby czymś nowym w serii.

    Momencik. Wszyscy tu rozpisują jakieś bzdury o tym, jaki to ograniczony obszar, jaki to zawężona skala działań i tym podobnie brednie.
    A nie jest? Ograniczenie gry do jednego narodu nie jest wg ciebie zawężaniem świata przedstawionego? To tak jakby z każdej kampanii z Medieval 2: Królestwa tworzyć osobną grę i liczyć na to, że szeroka grupa osób zainteresuje się konfliktem polsko-krzyżacko-litewskim.

    Czy jest tu ktoś kto ma blade pojęcie, jak wyglądała 16 i 17to wieczna Japonia ? Jakie było tam zaludnienie, jaka była tam sytuacja polityczna - co tam sie wogole dzialo ? Bo z tego co czytam to większości wydaje sie ze to jakas odosobniona wysepka haiti na ktorej walczyly ze soba dwie czy trzy bandy po kilkadziesiat osob i to byla cala wojna.
    Nie chodzi tu o skalę działań, lecz różnorodność i bogatość stron konfliktu. Podobną porażką byłby Total War ograniczny do wojen pomiędzy greckimi polis, falanga vs falanga.
    I jeszcze jedna kwestia, ale to już moje prywatne zdanie: niewiele mnie obchodzi konflikt na powtarzam, odizolowanej wyspie na drugim końcu świata. Z pewnością jest grupa osób, którą to interesuje, co całkowicie rozumiem, ale dlaczego CA nie bierze pod uwagę, że większość ich gier sprzedaje się w Europie i Stanach Zjednoczonych? Śmiem wysówać tezę, że podobne odczucia jak ja ma większość np. Europejczyków, tym bardziej, że większość z nich nie jest jakoś szczególnie zainteresowana historią i chciałaby pograć w coś "swojskiego". Jak powiedziałem - na pewno wiele osób się Shogunem 2 zainteresuje, ale nie tak wiele jak np. Rome 2, co dobitnie pokazały ankiety na różnorakich forach.

    Tam jedna bitwa o stolice Kioto toczona była przez 100 tysiecy żołnierzy. A była to jedna z wielu bitew w wojnie domowej ! Takie liczby w Europie były nierealne. Tamtejsza Japonia była większa i bogatsza i bardziej zaludniona niż Europa w erze Medieval Total War czy tez nie mowiac juz o Rzymie starozytnym.
    O rly? Obawiam się, że do liczby żołnierzy podczas konfliktów starożytnych trochę im jednak daleko, a i w poźniejszych dziejach Europy można coś wygrzebać.

    Shogun pozatym to zamknięcie pewnego koła. Pewnej dekady pewnej epoki. Do tego opórcz samej rozgrywki neisie ze sobą pewnego ducha. Wiem ze pełno tu dzieciaków wychowanych na grach - gniotach ale Total War uchwyca zenistycznego ducha prostoty wojny. To wrecz ziemia swieta total war. Proponuje wiecej szacunku dla tego dziela.
    Widze, że jest dokładnie tak jak myślałem - sam gram w TW od początku, ale az nadto widze, jaki sentyment ma do pierwszej części duża grupa użytkowników i to tym kierujecie się przy peanach na cześć nowej części serii. Podobne odczucia mam do kilku innych gier strategicznych z "przełomu wieków", ale za nic nie chciałbym, żeby tworozne ich remake'i, bo dziś byłyby najzwyczajniej w świecie słabe. Zdaję sobie sprawę, że mit "wspaniałej gry" bierze się u mnie stąd, iż były to pierwszy gry komputerowe w jakie grałem jeszcze jako dzieciak.

    EDIT: osoba niżej dobrze opisała pierwszego Shoguna jako "kultową nowość" i stąd właśnie ten sentyment o którym wspominałem.

  2. #42
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Dla mnie to bedzie bieda poprostu. Juz nawet pomijam to, ze okres mnie totalnie nie interesuje. Ten caly Shogun, to pasowalby na jakis dodatek, albo jakas mala, samodzielna gre w stylu Krolestw. A duza gra? Jak dla mnie to totalny krok w tyl. To jak robic gre o rozbicu dzielnicowym Polski. Mala mapa, malo mozliwosci strategicznych. Male zroznicowanie armii, malo smaczkow itd. Shogun 1 byl gra kultowa, ale z innego wzgledu. Byl pierwszy, byl czyms nowym. Polaczenie strategii turowej z rtsem. Wszystko na zasadach sun tzu. A co teraz? Bo Romie, Medku 1&2, Empire, Napoleonie, panowie z CA cofaja sie, i to nawet do pierwszego medka. Nie zdziwie sie jak nawet ten medek bedzie bardziej rozbudowany od tej Japonii.
    Moge miec tylko nadzieje, ze Shogun 2 bedzie tylko szybko zrobiona i wydana gra, a panowie z CA skupia sie na czyms porzadniejszym, czyli np Romie2 na ktorego tak wiekszosc czekala...

  3. #43
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Świetna wiadomość, wspaniały powrót do korzeni w zapewne pięknej grafice 3d.Najbardziej klimatyczna część serii.Ja nie wiem co wy się ludzie tak uparliście na tego RTW.Rzym jest przeniesiony w 3D ma pełno modów i jeszcze się tak nie zestarzał.Wiadomym jest że po Shogunie będzie Rome 2 potem zapewne Medieval 3 i nie wiem skąd to zdziwienie.W ogóle jeśli zrobią trochę mniejszą grę to może wyjdzie nam to na dobre i nie będzie wersji beta jak w przypadku Empire.

  4. #44
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    ja tu widze że administracja nawet nowy dział już zrobiła
    Ja nie wiem co wy się ludzie tak uparliście na tego RTW
    rome? niewielu mówiło teksty typu "ja chce RoMAAA!!!" ja tam bym chcial tylko jeszcze gre o renesansie i niech se robią shoguna II
    jestem też ciekaw jakie to jednostki bede w tym shogunie...oby nie samuraje jacys lucznicy chlopi ninja itd nie jestem znawcą japoni wiec tylko to mi przychodzi do glowy ale panowie z Ca nigdy zabardzo z historycznych formacji az tak bardzo... wiec nie zdziwie sie jak zobacze gole frakcje...i tylko tyle mam do shoguna nawet chetnie zagram o ile nie bedzie to klapa

  5. #45
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    I jeszcze jedna kwestia, ale to już moje prywatne zdanie: niewiele mnie obchodzi konflikt na powtarzam, odizolowanej wyspie na drugim końcu świata. Z pewnością jest grupa osób, którą to interesuje, co całkowicie rozumiem, ale dlaczego CA nie bierze pod uwagę, że większość ich gier sprzedaje się w Europie i Stanach Zjednoczonych?
    Dlatego też od początku pisze że myślę iż oni robią grę którą chcą zrobić. Przecież nie będą w kółko wydawali tego samego Europejczycy i USA dostało Empire później Europejczycy Napoleona to teraz zrobią coś nowego i dadzą Shoguna. Zauważcie ze MedkaII wydawało niemalże inne studio dlatego CA to prawidłowe podaje taką listę TW Shogun-Medievall-Rome-Empire-Napoleon-Shogun II może więc po prostu myślą ze za prędko na Rome II albo chcą przetestować nowe techniki, pomysły żeby wydać lepszego Rome II (bo pewnie mimo iż to nie oni robili MedkaII to nie zrobią zaraz MedkaIII).

    Moge miec tylko nadzieje, ze Shogun 2 bedzie tylko szybko zrobiona i wydana gra, a panowie z CA skupia sie na czyms porzadniejszym, czyli np Romie2 na ktorego tak wiekszosc czekala...
    Pozostaje mieć nadzieję że Shogun będzie grą dopracowaną i porządną a później wydadzą na jego silniku Rome II... Nie no nie chcę tego no ale niefajny jest tekst polegający na pragnieniu zęby wydali lipną grę żeby później wydali dobrą. Może po Shogunie II wydadzą coś osadzonego w Renesansie? Albo w Chinach.

    Edit. Może by zrobić ankietę?

  6. #46
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Dlatego - jak już wspomniałem - przed twórcami TW jest olbrzymie wyzwanie. Muszą tak urozmaicić grę, żeby przytrzymała graczy przed monitorami przez dłuższy okres czasu. A więc co na pewno muszą zrobić:
    - zróżnicowanie jednostek - a więc oddział samurajów różny pomiędzy klanami, i nie mam tu na myśli jedynie barwy. Napoleon dał nadzieję, że w tej kwestii można liczyć na kontynuowanie tej innowacyjności. Podobieństwo chłopskich oddziałów da się przełknąć, ale mam też nadzieję, że w samych oddziałach ujrzymy więcej niż 2-3 twarze czy jedyną różnicą w wyposażeniu nie będzie obecność opaski na czole/brak opaski
    - pory roku, większy udział warunków pogodowych (deszcz, mgły, śnieg) na los bitew czy gospodarki (trzęsienia ziemi? Tsunami?)
    - sama wyspa mam nadzieję, że będzie pokaźnych rozmiarów. Na mapie strategicznej nie ma być nudno
    - co do odkrywania technologii, to liczę, że broń palna w późniejszym etapie się pojawi
    - będą "bohaterowie". Mam nadzieję, że nie będą to "herosi".
    - również zaznaczenie obecności kilku religii
    - handel - tu nie mam pojęcia. Znów miejsca z kotwicami na obrzeżach mapy w stylu Napoleon?
    - bitwy morskie - tu może być ciekawie
    - oryginalny mówiący język japoński w czasie bitewnego zgiełku i na mapie kampanii. Nie zdzierżę angielskich "welcome sire" czy "attack"
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  7. #47
    Pampa
    Gość

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Ale kiepścizna, nie specjalnie lubie te klimaty. No nic może się przekonam jak dostaniemy garść informacji.

  8. #48
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    168
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    chantholly, dzięki za rzeczowe wypowiedzi w morzu marud, i tak im jeszcze wszystkim szczęka opadnie i grzecznie pójdą do sklepu wydać ostatnie pieniądze. Sam już próbowałem w wątku na głównej walczyć z tym ignoranctwem, ale chyba daremnie, bo ciągle widzę jakieś bzdury o rozszerzeniu na Chiny, Mongolię, itd.

    Mam sentyment do jedynki, ale nie zmienia to faktu, że Japonia jest parszywie ciekawym tematem na grę wojenną. W logo Total War zawsze był samuraj na koniu i teraz powstaje flagowa produkcja całej serii.

    P.S. Niech moderatorzy trochę postarają się okiełznać produkcję spamu adamskiego.

  9. #49
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Cytat Zamieszczone przez chantholly
    Momencik. Wszyscy tu rozpisują jakieś bzdury o tym, jaki to ograniczony obszar, jaki to zawężona skala działań i tym podobnie brednie.

    Czy jest tu ktoś kto ma blade pojęcie, jak wyglądała 16 i 17to wieczna Japonia ? Jakie było tam zaludnienie, jaka była tam sytuacja polityczna - co tam sie wogole dzialo ? Bo z tego co czytam to większości wydaje sie ze to jakas odosobniona wysepka haiti na ktorej walczyly ze soba dwie czy trzy bandy po kilkadziesiat osob i to byla cala wojna.

    Otoz siegnijcie do źródeł historycznych i poczytajcie chwilke - mowie to do tych dyletantow ktorzy nie wiedza o czym jest shogun. Tym bardziej ci którzy nie mieli stycznosci z pierwszą czśćią gry. Tam jedna bitwa o stolice Kioto toczona była przez 100 tysiecy żołnierzy. A była to jedna z wielu bitew w wojnie domowej ! Takie liczby w Europie były nierealne. Tamtejsza Japonia była większa i bogatsza i bardziej zaludniona niż Europa w erze Medieval Total War czy tez nie mowiac juz o Rzymie starozytnym.

    Od charakteru tego epizodu historycznego, Sengoku Yidai wziela swą nazwę cała seria - Total War. Gdyż to był jeden z prototypowych przykładów w dziejach wojny totalnej. Zachwiala sie struktura spoleczna i formowal sie nowy porzadek. Walka toczyla sie o to, kto bedzie niewolnikiem a kto Panem w tym nowym spoleczenstwie na wiele stuleci w przod. Powstawaly i upadaly sojusze - wspaniale srodowisko do idzwierciedlenia w grze takiej jak Total War, gdyz dyanamika i rezulat dzialan byl trudny do ogarniecia i przewidzeania. Jakas mafia zdobywala kontrole nad prawie cała Japonią po czym padała przed metą i znowu był chaos i zabaw od nowa. Jakbym iał pwoiedzieć , który epizod historyczny najlepiej przeniesc w realia gry to na pewno ten. Nie tylko ale jako jeden z nielicznych.

    Shogun pozatym to zamknięcie pewnego koła. Pewnej dekady pewnej epoki. Do tego opórcz samej rozgrywki neisie ze sobą pewnego ducha. Wiem ze pełno tu dzieciaków wychowanych na grach - gniotach ale Total War uchwyca zenistycznego ducha prostoty wojny. To wrecz ziemia swieta total war. Proponuje wiecej szacunku dla tego dziela.

    W pełni popieram. Za dużo tu dzieciaków. . . Shogun to klasyk. Tak naprawdę były w historii 4 okresy, które można nazwać Wojną Totalną. To jest druga wojna swiatowa, pierwsza wojna światowa, wojny napoleońskie i Sengoku Jidai Naprawdę cieszę się, że wracamy do Japonii. Shogun był jest najlepszą częścią serii. To gra, której niczego nie brakuje. . . no może poza trybem multi, dodanym w ETW i NTW. Sama gra jest perfekcyjna. Niczego jej nie brakuje - nawet dziś. Gra w Shoguna to sama przyjemnośc i gdy czasem do niego wracam to za każdym razem utwierdzam się w przekonaniu, ze jest zdecydowanie trudniejszy niż kolejne odsłony. Komp potrafił zaskoczyć i był zdecydowanie inteligentniejszy ! np. gdy bronił mostu to gdy podchodziliśmy strzelaczami, cofał się tak aby być poz zasięgiem. Gdy wkraczaliśmy na most, podchodził - ale dopiero wtedy. Poza tym całkiem dobrze flankował. . . mam wrażenie, ze od czasów Rome takie sprawy są dla kompa nie do ogarnięcia W Romie miałem kiedyś bitwę, w której jedną germanska falangą ustawioną między budynkami, wybiłem 1500 Rzymian. . . a wystarczyło wysłać jeden oddzial na około domku i z tyłu zaatakowac. A z kolei w Shogunie, czasem ciśnienie naprawdę komp potrafił podnoeść kiedy nagle przesuwał 4 pełne armie na naszą jedną

    I zrozumcie jedno moje DZIECI. Ograniczenie tematu do Japonii, wcale nie oznacza ze gra będzie uboższa, tak samo jak rozszerzenie tematu nie oznacza, że gra będzie bogatsza.

    Rome był bogaty, a obejmował tylko Europe. W Empire dostaliśmy cały cywilizowany świat, Europe, Afryke Pólnocną, Bliski Wschód, Indie, Amerykę, rozległe morza i czy gra była bogatsza ? Nie. Była raczej biedna. . . Francja na 1 prowincje, armie klonów. . . potem dostaliśmy NTW. Tylko EUropa mapa mniejsza iż w Rome nawet. Mniej krajów niż w ETW, mniejsza mapa niż w ETW. I czy gra jest przez to biedniejsza ? NIe. Wprost przeciwnie. Jest bogatsza. Francja ma chyba z 8 razy więcej prowincji, każda głowna nacja ma własne unikalne unity i naprawdę - każdym gra się zupełnie inaczej. . . to tak jak z lupą. Wszystko jest kwestią tego jak bardzo chcemy uszczegółowić temat. Gdyby np. Japonia występowała w Empire Total War, mialaby pewnie od 1 do 3 prowincji. Gdyby zrobić gre obejmującą cały Daleki Wschód w okresie samurajów to Japonia miałaby pewnie z maks 10 prowów. Ale gdy zrobimy samą Japonie to prowincji będzie z 50. Podobnie z unitami.

    Ktoś kto mówi, żeby dodać jeszcze troche Azji bo Japonia jest za mała niech się zastanowi. Japonia w tamtym okresie miała swój własny świat Była krajem zamkniętym na obce wpływy, bogatym, epickim, targanym wojnami domowymi, buntami roninów i asgiaru, krwawymi bataliami. . . niech to będzie gra o tym świecie, ale o niech go dobrze przedstawi. Jeśli ktoś chce rozszerzenia gry o Azje tzn. że nie czaji klimatu i w tej kwestii jest IGNORANTEM.

    Acha. I mam złą wiadomosć dla wszystkich tych któzy cieszą się że nie bezie broni palnej BĘDZIE BROŃ PALNA. . . w Shogunie arkebuzy można było kupić od portugaliskich kupców o ile nawróciliśmy się na chrześcijaństwo, a troche później od holendrów

    Mały bonus:
    http://www.dajmio.w8w.pl/

    Spróbujcie wejść w klimat

  10. #50
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Shogun 2: Total War oficjalnie!

    Chcialem Rome 2, ale tez jestem zadowolony. Nie gralem w Shoguna i tym chetniej sprobuje remake tej gry.

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

Strona 5 z 113 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 833
    Ostatni post / autor: 23-12-2020, 22:58
  2. ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 16:51
  3. NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 847
    Ostatni post / autor: 31-05-2018, 23:17
  4. Shogun z MI - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24-12-2015, 08:48
  5. EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 675
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 09:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •