Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 192

Wątek: Rise of the Nations - Prelude to War

  1. #111
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War



    ja tam jakoś lubię te przyklejone oszczepy. skoro o estetyce, to mie jakoś zawsze uwierało w receptory, że oni wyczarowują te oszczepy. ale to kwestia gustu. zawsze możecie wejść do edytora grafiki i zamalować kanał alpha tego obiektu na czarno. już się nie pojawią. to samo z piórami

    reform można zzrobic bardzo dużo. warunkować je można na wiele sposobów. w RotN kżda frakcja ma reformy. powyższy prodromoi przeksztąłci się w sarissoforoi jeżeli gracz tak zadecyduje. jezli jednak uzna, że chce odnowić świetnośc armii aleksandra macedońskiego zamiast polegac na najemnikach i żołnierzach z zewnątrz, będzie mógł zchować prodromoi i sarissoforoi lub tylko prodromoi i na miejsce sarissoforoi zatrudniać tesalów albo traków.

    prawdą jest że od juliańskiego proncepsa to ten legionista ma tylko inny model hełmu i tarczy. ale to celowy zabieg. to jeszcze nie muł mariusza. ma stary typ kolczugi i chce by był ewidentnie wymuszona ewolucyjnie zmianą (po prostu w pewnym momencie nie będzie się dało rekrutować hastati i princepsów). jak macie fajne propozycje to wrzucajcie je tu fotki i opisy mile widziane trochę ubolewam że na polskim TWForum odwiedzający nie współtworzą moda swoimi życzeniami tak jak na TWC. pokażcie, ze przecież nie mamy tu gorszych obyczajów. wtracajcie się w moda ile się da zapraszam

    no to teraz coś kontrowersyjnego bardzo:


    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  2. #112
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Mi tam oszczepy nie przeszkadzają, przynajmniej będzie realistycznie. Cieszy mnie, że staracie się o historyczność, naprawdę zwiększa to radość z gry Reformy rzymskiego legionu były stopniowe - w początkowym okresie po prostu ujednolicono armię, pancerze i uzbrojenie dalej było to samo (choć teraz fundowało je państwo). Pomysł z powolnym przedstawianiem zmian w rzymskiej armii uważam za świetny pomysł od strony graficznej również wszystko jest ok. Jedynie przyczepię się do mieczy - wyglądają na niedorobione. Mają zbyt długie rękojeści i klingi, tekstury są za bardzo "rysunkowe" - zwłaszcza widać to u Numidii i właśnie Rzymu. Nie każde państwo używało takich samych - barbarzyńcy preferowali dłuższe ostrza, Rzymianie (w późniejszym okresie gladiusy) itd. Natomiast całkiem udały się wam kopisy

    - ile będzie kampanii? Jedna duża czy parę mniejszych?
    - mają się pojawić postacie historyczne. Na jakiej zasadzie będą pojawiać się na mapie?
    - czy zamierzacie dodać nowe budynki?
    - miasta barbarzyńców na mapie bitewnej będą miały nowe modele? (można by spytać się o zgodę ekipę EB)
    - co będzie miało większy wpływ na wynik walki - siła jednostki, liczebność, formacja czy morale? A może efekt będzie pośrodku?
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  3. #113
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Witam,może nie będę oryginalny.Ale ja bym chciał zobaczyć takiego "muła Mariusza" (na drugiej stronie jest Centurion) http://deallas.ovh.org/armia02.html Pozdrawiam

  4. #114
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ Biniu

    1. kampania będzie jedna duża + przynajmniej 3 jako update (jeżeli będzie potrzeba wydania patch'ów będą wychodzić razem z minikampaniami)
    na 100% planowane to wojna punicka (będą inne jednostki i nowa mapa i w ogóle chcemy podjąć temat RTR7oE, który paru z nas chciało przerobić już dawno temu) wojna galijska (możliwe że z Salvorem Hardinem albo na bazie jego dokonań, jeśli nie znajdzie czasu) oraz niespodzianka.
    2. postacie historyczne pojawią się za pomocą skryptów (większość tych, którymi nie kieruje gracz, jak spartakus, pyrrhus, etc.) i normalnie (się urodzą, więc trzeba pilnować "rodzinki") i będą nominowani przez gracza na zasadzie adopcji (np. oktawian). część z nich będzie miała swoje własne modele i tekstury
    3. o tak. w zasadzie wymienimy ich sporo. część budynków zastąpią "zmiany administracyjne" cześć reformy a część inne cudactwa. samych budowli raczej ubędzie (np. nie rozumiem systemu baraków, skoro armię się "zbiera" ale rozumiem system jej lokowania w garnizonach, które będą ze skrytpu "powoływać" obrońców w razie zagrożenia (0 tur, słabsze jednostki ale za to "garnizon" pełny ) jest już parę modeli sprawdzonych. będą oj będą zmiany...
    4. nie ma potrzeby prosić EB o zgodę. za tydzień robię preview macedonii i nowych elementów mapy są już modele i są wymapowane tekstury. jeszcze tylko wrzut na mapę i bedzie
    5. na wynik starcia będzie miało dowodzenie. to stawia graczy rozumiejących taktyke w uprzywilejowanej pozycji, ale AI to nie głupol, bo rozumie te zależności i chętnie pokrzyżuje szyki gracza. problem w tym, że czasem AI po prostu chce graczowi zrobić na złość - zamiast go pokonać chce go za wszelką cenę osłabić, by dobić go kolejną armią. pracujemy nad tym.
    co do parametrów to każdy jest decydujący. to gra, więc troszeczke idziemy w kierunku rozstrzygania bitew za pomocą różnorodnych właściwości formacji. każda oferuje coś innego, nie ma takiej co posprząta pole walki sama. grecy bez taktyki połączonych broni raczej zawsze dostaną łomot. wyjątek będą stanowić w pewnym sensie legiony, ale i one bez urozmaicenia armii poniosą potwornie wysokie straty w starciu z konkretniejszą armią (nie mówię, że zawsze wygrywają!).

    @ BlackWood

    nieogolony? a to będzie fustuarum jak go takiego centurion zobaczy. da się zrobić ale legiony w RotN będą trochę jak w RS2 - rekrutowalne na wyznaczonych obszarach i historyczne (o tyle o ile ). nie będzie wojen klonów w RotN (pominąwszy właściwości silnika).

    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  5. #115
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    To sie go ogoli.Jednak zarost,tworzy wrażenie długiej kampanii,przebytych dni ciężkiego marszu, lat służby(jak wojsku,koty nie noszą zarostu ).Wracając do centuriona,też może być nieogolony.Gdzieś widziałem ilustracje,takiego pana w brodzie .Pozdrawiam

  6. #116
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ Haer

    Skoro to ma być koncert życzeń to proszę bardzo

    Przede wszystkim chciałbym aby odpowiednio zostala potraktowana kwestia wszelakich ludów barbarzyńskich – pamiętajmy, że w czasach rzymskiej ekspansji potencjał "dzikusów" nijak się miał do zorganizowanego rzymskiego monolitu, który niczym młyńskie koło miażdżył kolejne plemiona stające na drodze do pax romana. Jednak to w końcu zalew barbażyńców ostatecznie wykończył cesarstwo zmuszając je nie tylko do ustąpienia ale również wielu upokorzeń w oczach całego świata – i tutaj otwiera się furtka do fajnego zbalansowania tychże nacji. Na początku wszystkich Galów, Germanów itd itp widziałbym jako bardzo słabo rozwinięte ludy (niemalże pierwotne ;P), które po przejściu odpowiednich reform patrząc zazdrosnym okiem na swojego potężnego sąsiada (Cesarstwo) i chcąc nie chcąc naśladując oraz czerpiąc pełnymi garściami z kultury łacińskiej oraz tejże sztuki bojowej stawały by się równorzędnym rywalem dla Imperium.
    Polecam Ci książkę Peter'a Haether'a "Imperia i Barbarzyńcy" – 65 zł w księgarniach. Doskonale jest tam przedstawiony model społeczeństw o kulturze i zwyczajach z pewnością bardziej zbliżonych do głupawego Neandertalczyka niż rzymskiego polityka jednak nie mniej fascynujących. Tak samo zadziwiająca jest ich zdolność do przetrwania wszystkiego i dostosowywania się do nowej sytuacji – w efekcie, tryumfu jakim jest ewolucja antyku w zalążki średniowiecznej Europy. Nie wiem czy da się jakoś oskryptować grę abym miał przyjemność w pewnym momencie stanąć w obliczu zagrożenia od strony Bałtyku – ale byłoby to z pewnością emocjonujące Napewno moglibyście w przeciwieństwie do innych modów pomysleć nad wyglądem tych "zreformowanych" (a więc późnych) barbażyńców – myślę, że w późnym okresie uzbrojenie i sposób walki było podobne jak w wojskach rzymskich (analogicznie oczywiście – żeby mi Blackwood nie wypomniał, że przecież nie byli uzbrojeni identycznie ;P), tak więc można się pokusić o naprawdę fajne modele z pełną zbroją itd – z pewnością trzeba odnieść się do własnej fantazji i np. Odwzorować to wszystko na jakąś wczesną formę Karolingów (bo przecież z racji ekspansji innych nie wiemy jak niektóre ludy by się rozwinęły gdyby nie zostały zdominowane przez inne – a więc trzeba to wydedukować! Troszkę jak seria filmów "Jak by świat wyglądał dziś gdyby człowiek się w ogóle nie pijawił"). Taka sama kwestia ma się wszystkich Hellenów – grając Macedonią nie chciałbym aby reformy zatrzymały mi się na tych na których się istotnie zatrzymały – to tak jakby grać dalej Hastati w momencie zdobycia przez Turków Konstantynopola ;P Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi

    Kolejna sprawa to Wschód – tutaj poważnie powinno się potraktować Partię a już szczytem marzeń byłoby jej przekształcenie w Persję Sasanidów (skoro da się tak zrobić z Brytanią w BI to z Partią pewnie też by się dało) – i tutaj dalej będę nalegał aby przesunąć okres historyczny jeszcze chociaż troszkę – pozwólcie nam zobaczyć okres schyłkowy i początkowy w jednym modzie! Zróbcie tę ostatnią reformę wojskową na sam koniec! Wracając do tematu – chciałbym zobaczyć Wschód jako bogatą, tętniącą życiem krainę, w której miesza się kultura łacińska z arabską – można o tym poczytać w książkach Judith Herrin "Bizancjum" oraz Michel'a Balard'a "Łaciński Wschód". Pozycje, co prawda, dotyczą czasów "lekko" późniejszych jednak dla wzbogacenia własnej wiedzy i świadomości warto się z nimi zapoznać gdyż doskonale oddają tamtejszy klimat, który po odpowiednich modyfikacjach dotyczy z całą pewnością również sytuacji w starożytności. Jestem również zwolennikiem teorii, że zasłonięte twarze u wszystkich "arabskich" wojowników to bzdura – być może na jakiś ścianach, rycinach tak jednak podczas bitwy było to zapewne dalece niepraktyczne a więc i nierealne.

    Wzbogaciłem sobie dzisiaj swoją wiedzę o tych wczesnych legionach książką Ross'a Covan'a "Rzymska Sztuka Wojenna" – mała broszura za 19.90 zł w empiku ale cieszy!
    I czytam tam o tym mule Mariusza mniej więcej:

    "Hełm odlany zazwyczaj z brązu z wysokim czołem i ochraniaczem na szyję (...) tarcza owalna (ukłony dla Blackwood'a), ochraniacz odsłoniętą rękę"

  7. #117
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    @ jokerzbawca

    no to co do germanów rozumujey tak samo. co do galów, to w RotN jest jeszcze widoczny na pierwszych projektach wpływ kultury lateńskiej. poza oficerami, wodzami, kawalerią nobilów etc. nie ma jednostek, które nie wygladaja jak stadlo ryczacych dzikusów, malujących ciała i niedomywających sie mimo wynalezienia mydła (bo jakoś tak się składa, że to galowie wymyślili). prymitywizm będzie aż ział z jednostek tej skądinąd wysoko rowiniętej kultury (myślenie i sztuka dochodząca już z symbolizmu w abstrakt! - dla innych "wysokich" kultur antyku to niewyobrażalne a dla nas dzisiaj norma ). ładne to będa miecze. pancerze niemal nie istnieją (prócz wspomnianych "wodzów"). nawet w galii cezara będzie raczj ciżba niz zorganizowana armia, ale nie zabraknie paru jednostek wyżej uspołecznionych - kasty wojowników zawodowych (skoro heathera czytasz, to się zrozumiemy). żadnyh tam "Arverni Swodsmen" w rogatych hełmach samnickich i pancerzach jakby splądrowali zbrojownię legionu. w RotN jednostki mają swój RoR (właśnie barbarzyńskie) i jest dość bogaty. będzie pozwalał rekrutować "hołote" w oparciu o multijednostki - niby włócznik byle jaki, ale zawsze będzie widać, że z innego szczepu dzięki wyglądowi.

    co do germanów, to chcieliśmy ich nawet wywlić, z powodu nikłego wpływu na świat antyczny przedstawiony w modzie (przedzial czasowy). będą jednak frakcja grywalną. dzić do potęgi. raczej neie będzie jedostek do trzymania wrogiej armii wi miejscu by pozwolić litarnym rozsztrzygaczom bitew na śmiałe manewry. będzie masa harcowników, luźno biegających furiatów ale pawie wcale nie będzie ciężkiej piechoty. zato świetna konnica, choc niemal wyłącznie średnia i lekka. malowane czerniami i bielami ciała (kult smierci - zob. teutoborski las) prosta broń i nieokiełznana furia, która grający rzymem od czasu do czasu będa musieli profilaktycznie ujarzmic poprzez wycięcie paru krnabrnych plemion. frakcja o sile numidii ale dużo większej liczebności. będa stać i ginąć raczej ze względu na wysokie morale niż umiejętności bojowe

    co do perypetii uzbrojenia i reform, będą reformy. od latene do lekkiej romanizacji (a gdzieniegdzie hellenizacji) poza tym każda frakcja bedzie miała okazje rekrutować jednostki regionalne (ROR) naznaczone kulturą najeźdźców (zob. massylski hoplita z wpływami różnych kultur). dla tego opracowujemy tyle rodzajów wyglądu dla każdej jednostki.

    swoją droga neandertalczyk miał większa puszkee mózgową i byl lepiej wykształcony tam w "górze" niż nasi homoi-praojcowie. ale przegrał, bo byl mniej społeczny, miał większe potrzeby energetyczne (duży mózg żre dużo energii) i ogólnie to chyba nawet "nasi" mimo współistnienia gatunków i krzyżowania się (śladowe ilości DNA wśród wszstkch "ras" współczesnych prócz afrykanów) to chyba pomogli mu sapiensi zejść z tego swiata (chocby zajmując tereny lowieckie).

    z germanami będzie straszne fantazjowanie. na szczęście wykładowca Hamshy to gemanofil i mialem już w łapach parę książek. póki co jestem nadal w macedonii. w sumie to macie tu cąly czas przedpremierowe pokazy w stosunku do TWC


    http://www.twcenter.net/forums/forum...897&styleid=35
    ...it is 280BC and mankind is once again at war...

  8. #118
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    No i znowu cisza i nic się nie dzieje

  9. #119
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    Po pierwsze to jestem bardzo świeżym użytkownikiem forum,choć przeglądam je od dawna,więc chciałbym się z wami przywitać i pozdrowić wszystkich

    Kolego Haeressiarch chyba na pierwszej stronie wspomniałeś o tym ,że staracie się sprawić by mod był grywalny także na słabszych maszynach zagłady .
    Czy zatem mogę mieć nadzieję ,że uda mi się pograć na laptopie nie pierwszej świeżości którego konfiguracja to:
    *Proc wedle wskazań systemu 1.7 Ghz( część programów wskazuje,że ma on jedynie 799 Mhz )
    *864 Mb ramu
    *Jakaś zintegrowana karta graficzna.
    Jest to niestety najmocniejszy sprzęt w domu ponieważ od paru lat nie mogę się doprosić rodzicieli o kupno sprzętu

    PS: Tak konkretniej to jest to Dell Inspiron 1501...Tak wiem, maszynka biurowa...Ale ja na tym gram

  10. #120
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/Bytom
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Rise of the Nations - Prelude to War

    No, oby to była prawda, bo ja z kompem też mam, cienko. A chciałbym pograć sobie chociaż na średniej grafice bez "zacinania". Ale z tego co widzę, to jednostki zapowiadają się niesamowicie i chyba będzie lipa z wymagań I tak zagram jak wyjdzie, choćbym miał podkręcić specjalnie kompa ;] bo mod się super zapowiada i strasznie kibicuje waszej ekipie. Pozdro.

Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis IV: Wealth of Nations
    By makskus in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 20:50
  2. Nations at War -Modern Combat [ETW]
    By Salvo in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •