Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 149

Wątek: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

  1. #131
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 012
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Ja miałem zazwyczaj stosunek 1:1. Z tym, że lotniskowców to max 2 a sporo krążowników i zwykle 1 pancernik albo krążownik liniowy i okręty eskorty do tego. Floty raczej miały wielkość nie przekraczającą 18 okrętów. Przeciwko USA to trzeba budować sporo lotniskowców i mieć specjalne, wydzielone floty, które np mają w swoim składzie 6, 7 lotniskowców + jakieś krążowniki
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  2. #132
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    504
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 7 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    A które okręty eskorty preferujecie?

  3. #133
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 012
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Raczej po równo - niszczycieli i lekkich krążowników. Niszczyciele ciut tańsze a krążowniki bardziej efektywne. Generalnie staram się mieć floty o podobnych składach. Grając w moda d day było masę różnych okrętów ( 3 rodzaje niszczycieli, 2x, krążowników lekkich etc ), więc tam było jeszcze bardziej kolorowo.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  4. #134
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    101
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Gdzieś czytałem, żeby nie łączyć BB z CV bo chodzi chyba o zasięg ich rażenia. Łączenie ich jest nieefektywne.

  5. #135
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Hej! Wie ktoś może jak udostępnić ministrów i dowódców wcześniej niż jest to przewidziane w grze? Sporo czasu spędziłem na HoI I ale minęło już trochę czasu.

  6. #136
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Siema wszyscy! Na tym forum jestem nowy, ale w HOI 2 chwilkę pykam.
    Moje pytanko nr 1 - próbował ktoś kiedyś zabawy w tworzenie własnego scenariusza lub państwa? Jeśli tak, to niech mi powie gdzie mogę znaleźć folder z informacjami o państwach występujących w grze? Bo chciałbym stworzyć własne państwo które nie byłoby zawarte w żadnym ze scenariuszów aczkolwiek aby dało się taki twór ogłosić niepodległym, coś na kształt Polski w roku 1941. Bo gdzieś to musi być zawarte skoro można stworzyć taką Rosję w miejsce ZSRR.
    Pytanie nr 2 - czy event własnoręcznie stworzony nie zawierający błędów może być przyczyną niepoprawnego funkcjonowania programu? Bo stworzyłem parę i niektóre się "przyjęły" a inne nie, blokując grę i wywalając do windy, nie pokazując jaki błąd mógłby takowy event zawierać.

    Mam zainstalowane osobno HoI2 Armageddon z Platynowej Edycji oraz osobno Doomsday i na obu wersjach było tak samo.

    Pytanie nr 3 - przypuśćmy scenariusz - Niemcy w '39 zaczynają wojnę podbijają Polskę, wszystko toczy się historycznie z tym, że do Warszawy wkraczają oddziały brytyjsko-amerykańskie a nie sowieckie. Jak stworzyć Polskę z granicami sprzed wojny? Bo dostępna jest już niestety tylko opcja granic "piastowskich". Można to jakoś zmienić?

    Pytanie nr 4 - Co zrobić, żeby czas, który się zatrzymał sam, bez robienia pauzy, włączania statystyk czy pokazywania się eventu ruszył?

    Edit:
    Problemy nr 1 oraz nr 3 rozwiązane - odpowiedzi na te pytania znajdują się w folderze revolt.txt (db --> revolt.txt) gdzie można zmienić to, których prowincji potrzebuje dane państwo aby zostać wyzwolonym, a także jego prowincje narodowe po wyzwoleniu. Jeśli chcemy się cieszyć własnym państwem w grze, to trzeba stworzyć jeszcze pliki z informacjami o ministrach i dowódcach ( db --> ministers, db --> leaders ). W przypadku Polski (czyli moim zajęciem) chcąc rozróżnić w grze II RP oraz PRL, wystarczy skopiować pliki dla Polski oraz pousuwać ministrów czy dowódców nie-lewicowych w przypadku PRL oraz lewicowych w przypadku IIRP., a następnie we wspomnianym już pliku revolt.txt dopisać pod informacjami o PRL komendy:
    regular_id = POL
    intrinsic_gov_type = leninist

    Wszystkie informacje o PRL wyglądają mniej więcej tak:
    U00 = {
    date = { day = 1 month = january year = 1941 }
    expirydate = { day = 30 month = december year = 1964 }
    minimum = {
    485 484 480 487 488 489
    }
    extra = { 303 302 308 473 482 306 307 483 481 480 479 305 304 486 }
    capital = 485
    regular_id = POL
    # intrinsic_gov_type = leninist
    }

    a o IIRP tak:
    POL = {
    date = { day = 1 month = january year = 1936 }
    expirydate = { day = 30 month = december year = 1964 }
    minimum = {
    485 484 480 487 488 489
    }
    extra = { 303 306 307 479 481 483 305 486 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 209 208 213 211 210 222
    229 562 214 212 221 225 226 227 228 231 218 }
    capital = 485
    }


    Problem nr 2 nie został rozwiązany - po prostu zacząłem kopiować oryginalne eventy i zmieniać warunki, daty oraz skutki na potrzeby własnych. Na razie działa.
    Problem nr 4 - myślę że jest to skutek słabego RAM-u oraz roku '46 w grze, gdzie każdy następny rok spowalnia czas w grze.

  7. #137
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Hej, mam taki oto problem: grając Chinami pokonałem Japonie a następnie po zjednoczeniu kraju przyłączyłem się do sojuszu WB i USA etc. Oddali mi pod dowództwo chyba 80% dywizji jaki mieli od granicy z Tajlandią do Afryki włącznie, bezsens kompletny dla mnie, co z tym zrobić?

  8. #138
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam - nie wiem czy to forum jeszcze żyje, ale może trafi się ktoś zorientowany, aby odpowiedzieć mi na pytania:

    Problem z lotnictwem po roku: maj 1949 – czy to data graniczna do której ma sens gra – potem część opcji nie działa

    W ogóle waszym zdaniem do którego roku da się sensownie grać w tą grę?

    Jak produkować energię – tylko nowe prowincje zdobywać z tym „dobrem” i rozwój technologii (jakich?)– czy jest jeszcze jakaś opcja ?
    Co zużywa energię tylko pp, czy jeszcze jakiś inny czynnik ?

    Jaka jest najlepsza do grania konfiguracja pl - ja mam złotą edycję cenegi z dodatkiem SF – jest jakaś lepsza konfiguracja z pl ? (chodzi mi o stabilne granie – a nie brak możliwości dociągnięcia do końca lub wywalanie co 10 min)

  9. #139
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    nie wiem czy to forum jeszcze żyje
    ...
    Pozostawię bez szerszego komentarza.

    W ogóle waszym zdaniem do którego roku da się sensownie grać w tą grę?
    Do końca.


    Jak produkować energię – tylko nowe prowincje zdobywać z tym „dobrem” i rozwój technologii (jakich?)– czy jest jeszcze jakaś opcja ?
    Co zużywa energię tylko pp, czy jeszcze jakiś inny czynnik ?
    Import.



  10. #140
    Podstoli Awatar arcyżużel
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    360
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Maciek69 Zobacz posta
    Problem z lotnictwem po roku: maj 1949 – czy to data graniczna do której ma sens gra – potem część opcji nie działa
    tzn jaki problem ?

    Cytat Zamieszczone przez Maciek69 Zobacz posta
    W ogóle waszym zdaniem do którego roku da się sensownie grać w tą grę?
    eventy kończą się coś koło roku 1950, ewentualnie jest jeszcze parę niewiele wnoszących, ai tez nie jest pisane na 30 lat do przodu i się raczej psuje, z resztą do 1947 spokojnie da się zrobić WC.
    Cytat Zamieszczone przez Maciek69 Zobacz posta
    Jak produkować energię – tylko nowe prowincje zdobywać z tym „dobrem” i rozwój technologii (jakich?)– czy jest jeszcze jakaś opcja ?
    Co zużywa energię tylko pp, czy jeszcze jakiś inny czynnik ?
    tylko pp zużywa prund mozna kupić, można zając stolice i zabrać zapasy przeciwnikowi, ewentulanie cos zajac, jak grasz hoi3 bo jak wyskakujesz sf to chyba tą część masz, to są techy które wpływają in plus na produkowane zasoby w kraju.
    Cytat Zamieszczone przez Maciek69 Zobacz posta
    Jaka jest najlepsza do grania konfiguracja pl - ja mam złotą edycję cenegi z dodatkiem SF – jest jakaś lepsza konfiguracja z pl ? (chodzi mi o stabilne granie – a nie brak możliwości dociągnięcia do końca lub wywalanie co 10 min)
    Synek zdecyduj się czy masz hoi2 czy hoi3, jak masz hoi3 z sf to masz przestarzałą grę, załatw se jeszcze dwa dodatki for the motherland i the finest hour i jak nie znasz języka angolsasów to ściągnij sobie ludowe spolszczenie z eufi
    "Wielka Rzeczpospolita jest w stanie prowadzić 17 konfliktów światowych jednocześnie. Ale według nas, świat to za mało, dlatego słupki graniczne z Orłem Zwycięskim stoją już na Plutonie."

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Hearts of Iron IV
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:56
  2. Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne
    By jon_snow in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 22:09
  3. Hearts of Iron III - Partyzantka
    By questorek2 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 17:50
  4. Hearts of Iron - Własna muzyka
    By Bulbozaur277 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 10:41
  5. Darkest Hour - Hearts of Iron 2
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •