Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: łucznicy vs. procarze

  1. #21
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: łucznicy vs. procarze

    Wiesz, dlaczego powstały zasady w stylu cwb? Głównie po to, żeby utrzymać w ryzach Egipt (który od zawsze był niesamowitą nacją - żeby nie wspomnieć pustynnej jazdy z czasów 1.1, 1.2 - ludzi w oddziale tyle co piechota, statystyki nieco wyższe niż obecnie, cena 540, do tego łucznicy zwykli o liczebności falangitów) - spróbuj zawalczyć z Egiptem na 10 cav i 10 łuczników.

    Łucznicy są po prostu przepakowani. Jak ktoś gra dla zabawy, to wtedy żadne zasady nie są potrzebne, tylko zdrowy rozsądek, ale przyznaj - niewielu jest takich ludzi.

  2. #22
    Witia
    Gość

    Re: łucznicy vs. procarze

    Wierze na słowo wiesz, że ( a co będę skromny ) mimo postępów, jestem dopiero Romowym świeżakiem

  3. #23
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: łucznicy vs. procarze

    JA rzadko kupuje oddziały dystansowe w miastach, tam kupuje piechotę.
    Ale jak muszę to łuczników bo strzelają ognistymi strzałami co jest nie zbędne do niszczenia sprzętu oblężniczego.
    Moje oddziały dystansowe to najemnicy i używam wszystkich i łuczników i procarzy i harcowników, Każdy się do czegoś przydaje na polu bitwy. Procarzami i Harcownikami atakuję falangi. a łucznikami za pomocą ognistych strzał oddziały o słabym morale.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: łucznicy vs. procarze

    Odświeżam ;-)
    Zdecydowanie używam łuczników.Dlaczego?
    A no już tłumaczę:
    -Zazwyczaj oddziały dystansowe stawiam w drugiej linii. Z procarzami jest ten problem że ,,zahaczają" o głowy swoich kolegów z pierwszego rzędu.
    -Procarze to raczej oddziały harcownicze, typu ,,biegnij, strzelaj uciekaj. biegnij strzelaj..." Zaś łuczników postawię w jednym miejscu i mam zapewniony obstrzał na wroga.
    -Łucznicy maja płonące strzały - efekt psychologiczny, a procarze mają małe kamulce, większe kamulce i duże kamulce -.-
    -Z tego co zauważyłem (wyłącznie moje spostrzeżenie) łucznicy lepiej walczą. gdy już dojdzie do walki w zwarciu procarze mają małe szanse na to, żeby wyjść z tej masakry cało. Łucznicy zaś, mają tą malutką umiejętność walki wręcz i z trudem, ale sobie poradzą.

    Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam

  5. #25
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: łucznicy vs. procarze

    -Zazwyczaj oddziały dystansowe stawiam w drugiej linii. Z procarzami jest ten problem że ,,zahaczają" o głowy swoich kolegów z pierwszego rzędu.
    Ja przywykłem do stawiania ich rozproszonych z przodu szeregu piechoty.

    -Procarze to raczej oddziały harcownicze, typu ,,biegnij, strzelaj uciekaj. biegnij strzelaj..." Zaś łuczników postawię w jednym miejscu i mam zapewniony obstrzał na wroga.
    Łucznicy też mają standardowo włączony system walki podjazdowej - uderz i uciekaj. Kwestia tego czy wróg podejdzie.

    -Z tego co zauważyłem (wyłącznie moje spostrzeżenie) łucznicy lepiej walczą. gdy już dojdzie do walki w zwarciu procarze mają małe szanse na to, żeby wyjść z tej masakry cało. Łucznicy zaś, mają tą malutką umiejętność walki wręcz i z trudem, ale sobie poradzą.
    Fakt, zwłaszcza elitarni, ale to i tak jest nic. Obie jednostki nie mają szans w starciu z kawaleria czy lepszą piechota wroga.

    Tez preferuje łuczników za większy zasięg i większe obrażenia. Mimo wszystko walka procarzami (zwłaszcza na singlu) tez ma swoje fajne strony. lepiej nadają się do oskrzydlania jednostek bo szybciej strzelają. Przydaje się gdy jednostka jest ścigana, albo zabiegła za plecy wroga i zaczyna taniec łucznik nie zdołałby wystrzelić pewnie ani razu zanim tamci się odwrócą procarz machnie dwa razy
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #26
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: łucznicy vs. procarze

    -Zazwyczaj oddziały dystansowe stawiam w drugiej linii. Z procarzami jest ten problem że ,,zahaczają" o głowy swoich kolegów z pierwszego rzędu.
    Bodaj w 1.2 albo 1.3 został poprawiony ten bug. Chociaż oczywiście też się nadal zdarza, że padnie żołnierz lub dwóch, ale już nie wykosisz 90% swojej piechoty stawiając procarzy z tyłu.

    Łucznicy też mają standardowo włączony system walki podjazdowej - uderz i uciekaj. Kwestia tego czy wróg podejdzie.
    Chyba chodzi o to, że zwykli procarze (ci za 150) mają krótszy zasięg od łuczników (tych za 190). Muszą podejść bliżej, a jak przeciwnik idzie w twoją stronę, to po oddaniu jednej salwy (czy tam dwóch) już uciekają.

    Cytat Zamieszczone przez Furiusz
    Tez preferuje łuczników za większy zasięg i większe obrażenia. Mimo wszystko walka procarzami (zwłaszcza na singlu) tez ma swoje fajne strony. lepiej nadają się do oskrzydlania jednostek bo szybciej strzelają. Przydaje się gdy jednostka jest ścigana, albo zabiegła za plecy wroga i zaczyna taniec łucznik nie zdołałby wystrzelić pewnie ani razu zanim tamci się odwrócą procarz machnie dwa razy
    To jest bug, że jak rozkażesz atakować oddział i będzie on w momencie kliknięcia w zasięgu, to łucznicy i tak wystrzelą. W przypadku gdy np chcesz ustrzelić jazdę arabską to może być to salwa nawet dwu-, trzykrotnie dalsza od podstawowego zasięgu. Jedna salwa, ale zawsze coś, zwłaszcza w przypadku lekkich jednostek. U procarzy z tego co pamiętam też tak jest.

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: łucznicy vs. procarze

    hmm...

    jedno mnie dziwi jak dotad nikt nie wspomnial o szybszym "przeladowaniu" procarzy. Czy to moze ja mam omamy...?

    Generalnie z broni dystansowej stawian na lucznikow ale konnych...

    Jesli chodzi o piechote to tez raczej lucznicy (z powodu wygody - dobrze ustaw i zapomnij) ale jak atakuje szybka nieopancerzona jednostka to wg mnie nie podejdzie pod 2 jednostki procarzy rodyjskich a pod lucznikow raczej tak - roznica srednio 2 salw czesto jest decydujaca dla morale. To tak z moich obserwacji.
    SomeBodyElse

  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: łucznicy vs. procarze

    Cytat Zamieszczone przez somebodyelse
    /cut/
    Ale salwy ognistymi strzałami mają na morale znacznie większy wpływ niż jakieś tam kamyki no i przy zasięgu łuczników kreteńskich to uuummm...

    A.K.A. Askorti

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Łucznicy rzymscy - podstawka i CiG
    By maxcezar5 in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 15:48
  2. [ROZWIĄZANE] Łucznicy i chrzest
    By Ethis in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 19:15
  3. Najlepsi Łucznicy
    By EPh in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 14:28
  4. [ROZWIĄZANE] Gdzie sĄ Łucznicy ??
    By gdziesalucznicy in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •