Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 216

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #31
    Wojski
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    70
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NTW3 by Lordz

    Gdy pisałem o przejeżdżaniu konnicy przez piechotę miałem na myśli sytuację gdy chcemy przypuścić atak na wroga ale na drodze stoi nam własna piechota: w normalnej wersji konnica przejedzie jakby tej piechoty właściwie nie było natomiast w ntw3 piechota ją przyblokuje chodzi w tym o to by uniknąć niespodziewanych szarż zza linii uformowanej piechoty co niestety dość często zdarza się w podstawowej wersji ntw.

    O jakim angielskim forum piszesz? Chyba chodzi o to, że administracja forum jako mechanizm przeciwko botom wprowadziła wymóg odpowiedzi na proste pytanie

    Zmianami wersji językowych się nie bawiłem.

    Aby grać w zwykłego ntw wystarczy w menu startowym (tym z wkurzająca muzyką) zaznaczyć kwadrat po lewej i nacisnąć NTW3 MP. Restore Vanilla Files powinno przywrócić twoja grę do stanu pierwotnego, taka jest przynajmniej idea jak to działa nie wiem bo nie potrzebowałem z tego korzystać.

  2. #32
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach

    Re: NTW3 by Lordz

    Tak testore vanilias przywraca NTW

    A w tym pytaniu każą Ci wpisać Empire w odpowiedzi ;]

    Co do cavy to owszem jest zle zrobina podczas szarży no ale cóż przynajmniej nasza piechota ją blokuje;]
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  3. #33
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: NTW3 by Lordz

    Tak sobie przeglądałem forum tego moda (ujrzałem mundury zimowe) i zobaczyłem to:

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=454716

    Na pojedynczym polu bitwy 160 oddziałów na każdą stronę, 33 tyś. chłopa... :shock:

  4. #34
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NTW3 by Lordz

    nawet przez własne wojska jest realistyczne jeśli kawaleria w szarży tratuje ją, jeśli został wydany rozkaz to tak musi być, nie bacząc na straty, ile to w historii było żeby ogień skierować na własne pozycje bądź wydać rozkaż szarży własnej kawalerii by uratować sytuacje. Jest to jak najbardziej realistyczne, zresztą kawaleria poruszając się wolno nie tratuje własnego wojska tylko w galopie. Zniechęca to jeśli lansjerzy idą do ataku i odbijają się od piechoty. Jeśli trwa walka wręcz miedzy dwoma regimentami piechoty, i wydałem rozkaz lansjerom że mają szarżować i zgnieść wszystko co znajdzie się przed nimi, bez względu na straty,to tak powinno być. Mam nadzieje że to naprawią, bo tak gra zniechęca. gdy kawaleria uważana jak dziś czołgi nie może zwykłej piechoty rozbić.

  5. #35
    Wojski
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    70
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NTW3 by Lordz

    Widzisz problem dość wąsko. Silnik gry narzuca pewne ograniczenia co oznacza, że nie da się wszystkiego wykonać tak jak było realnie. Traktowania własnych jednostek nie przewidzieli autorzy gry więc tego zwyczajnie w grze nie ma.

    Autorzy moda zredukowali parametr szarży i dlatego nie jest ona wizualnie tak efektowna jak zwykłym ntw ale dzięki tej redukcji walka konnicy trwa nieco dłużej i nie jest zdominowana wyłącznie przez jednostki lansjerów. Teraz rola ciężkiej konnicy np kirasjerów jest istotniejsza niż w podstawowej wersji. Pomimo tego, że szarża nie wygląda może efektownie jej oddziaływanie na piechotę nadal jest bardzo silne. Grałem w multiplayer niejedną bitwę gdzie uderzenia konnicy rozstrzygały o losach armii. Zachęcam do przetestowania.

    NTW3 jest modem ukierunkowanym na multiplayer zagraj kilka bitew w tym trybie wtedy będziesz mógł porównać realizm rozgrywki w ntw3 do bitew z podstawowej wersji. Wolę słabiej wyglądającą szarże od np śmiesznych cienkich szyków piechoty formowanych w ten sposób ponieważ w podstawowej wersji może strzelać wyłącznie pierwszy szereg.

  6. #36
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NTW3 by Lordz

    Ale w tej grze Lansjer to nie dominuje tylko jako kawaleria, bawię się w grupę rekonstrukcyjną od 7 lat z okresu napoleońskiego o troszkę orientuje się w historii i Lansjer to była przeciwwaga na kirasjerów i inna ciężka kawalerię dlatego posiadali lance, choć to była lekka kawaleria. Grałem w mulit wszytko jest ok , ale jeśli widzę że ciężką kawaleria odbija się od piechota to realizmu brak. Panie kolego proponuje ubrać mundur chwycić muszkiet i stanąć w szeregu naprzeciw szarżującej kawalerii, zobaczysz jaki to efekt, niejeden z szeregu uciekł bo nie wytrzymała nerwowo, jest to potężna siła uderzenia konia w żołnierza z piechoty, wiekszość właśnie takim uderzeniem potrafiło regiment zniszczyć nie używając przez kawalerzystę białej broni. W tamtym okresie nawet czworobok miał 50/50 % szans że nie zostanie zgnieciony pod kopytami koni. Służę w piechocie pruskiej okres 1806 i niestety regulamin przewidywał strzelanie pierwszym szeregiem choć później był także regulamin który mówił o 2 szeregach ale nie 4 czy wieloma liniami bo by sie pozabijali. Rozumiem że twórcy moda troche zmniejszyli siłe szarży, ale nie do przesady że nie potrafi ona paru żołnierzy przewrócić jak to ma miejsce w oryginalnej grze.

  7. #37
    Wojski
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    70
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NTW3 by Lordz

    Czy ty czytasz co wyżej napisałem czy tylko wrzucasz kolejne komentarze zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem narzekania?

  8. #38
    Ensis
    Gość

    Re: NTW3 by Lordz

    Napolitans coming + 15 new maps
    [spoiler:3k3h12nb][/spoiler:3k3h12nb]

  9. #39
    Gość

    Napoleonic Total War

    Mam pytanie jest może Spolszczony Napoleonic Total War 3 ?

  10. #40
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Barbados
    Postów
    929
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Napoleonic Total War

    Po co zakładasz nowy temat skoro już istnieje o Napoleonicu.
    viewtopic.php?f=230&t=5720
    Co do spolszczenia to nie ma.

    Pozwoliłem sobie połączyć te dwa tematy. Mam nadzieję iż nikt się za to nie pogniewa - Martin von Carstein.



    Rock 'n' roll is the only religion that will never let you down
    Profil Steam
    Forum klanu Sacred Band

Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •