Jak dodać istniejącą jednostkę do danej narodowości

"Napisałem ten tutorial ponieważ nie mogłem znaleźć żadnego który poruszałby ten problem...
Dodałem Francji Spieszonych Konkwistadorów(dla zabawy i sprawdzenia)

1) Rozpakuj folder units_models.
2) Skopiuj rozpakowany folder units_models do C:\"folder instalacji"\Medieval II Total War\data
3) Utwórz plik bat z tym wpisem: medieval2.exe @mymod.cfg --io.file_first
4) Wejdź do folderu mymod\data i wyedytuj plik export_descr_unit.txt
5) Znajdź wpis Dismounted Conquistadores (Spieszeni konkwistadorzy) i dodaj Francję do ownership(przynależność) za Portugalią (Powinno to wyglądać tak: "ownership spain, portugal, france")
6) Zapisz plik i przejdź do folderu Medieval II Total War\data\units_models i otwórz plik battle_models.modeldb notatnikiem
7) użyj funkcji "szukaj" (Ctrl+F) i wstaw w okienku to: 25 dismounted_conquistadores
żebyś miał pewność że znalazłeś dobry fragment
8 ) To jest oryginalny kod:


-0.090000004 0 0 -0.34999999 0.80000001 0.60000002 25 dismounted_conquistadores
1 4 71 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/dismounted_conquistadores_lod0.mesh
121 71 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/dismounted_conquistadores_lod1.mesh
900 71 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/dismounted_conquistadores_lod2.mesh
2500 71 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/dismounted_conquistadores_lod3.mesh
6400 2 5 spain 75 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures
/rn_half_3q_plate_spain.texture 76 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures
/rn_half_3q_plate_normal.texture 55
unit_sprites/spain_Dismounted_Conquistadores_sprite.spr 8 portugal 78
unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures/rn_half_3q_plate_portugal.texture 76
unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures/rn_half_3q_plate_normal.texture 58 unit_sprites/portugal_Dismounted_Conquistadores_sprite.spr 2 5 spain 59
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_spain_diff.texture 59
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_spain_norm.texture 0 8 portugal 62
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_portugal_diff.texture 62
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_portugal_norm.texture 0 1 4 None 14
MTW2_Swordsman 0 2 18 MTW2_Sword_Primary 14 fs_test_shield 0 16
9) Dodaj te linie(na Niebiesko to co zmieniasz, na czerwono to co dodajesz(Edytuj plik przy pomocy klawiatury, nie myszy):

-0.090000004 0 0 -0.34999999 0.80000001 0.60000002 25 dismounted_conquistadores
1 4 71 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/dismounted_conquistadores_lod0.mesh
121 71 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/dismounted_conquistadores_lod1.mesh
900 71 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/dismounted_conquistadores_lod2.mesh
2500 71 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/dismounted_conquistadores_lod3.mesh
6400 3 5 spain 75 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures
/rn_half_3q_plate_spain.texture 76 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures
/rn_half_3q_plate_normal.texture 55
unit_sprites/spain_Dismounted_Conquistadores_sprite.spr 6 france 75
unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures/rn_half_3q_plate_spain.texture 76
unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures/rn_half_3q_plate_normal.texture 55 unit_sprites/spain_Dismounted_Conquistadores_sprite.spr
8 portugal 78
unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures/rn_half_3q_plate_portugal.texture 76
unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures/rn_half_3q_plate_normal.texture 58 unit_sprites/portugal_Dismounted_Conquistadores_sprite.spr 3 5 spain 59
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_spain_diff.texture 59
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_spain_norm.texture 0 6 france 59
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_spain_diff.texture 59
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_spain_norm.texture 0
8 portugal 62
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_portugal_diff.texture 62
unit_models/AttachmentSets/Final Iberian_portugal_norm.texture 0 1 4 None 14
MTW2_Swordsman 0 2 18 MTW2_Sword_Primary 14 fs_test_shield 0 16

10) Upewnij się że popełniłeś żadnego błędu, w przeciwnym razie gra się nie uruchomi a system.log nie wygeneruje raportu błędów...

10.5) Jeśli ciągle nie rozumiesz kodu to spójrz tutaj: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=77323

11) - (Opcjonalnie) Jeśli chcesz dodać kolory Francji do tej jednostki to zmień pierwszą linię którą DODAŁEŚ

6 france 75 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures/rn_half_3q_plate_spain.texture
na

6 france 76 unit_models/_Units/RN_Half_3Q_Plate/textures/rn_half_3q_plate_france.texture

NB! Upewnij się że plik z texturami znajduje się we właściwym folderze ponieważ CA nie zrobiła wszystkich tekstur dostępnych dla wszystkich nacji

12) Jeśli chcesz by Dismounted Conquistadores mieli ikonę(kartę) oraz kartę informacji wtedy przejdź do Medieval II Total War\data\ui\units\spain lub portugal i skopiuj #dismounted_conquistadores do Medieval II Total War\data\ui\units\france

NB! Możesz edytować ikonę jednostki jak tylko Ci się podoba... Pokolorowałem ją w photoshopie i zmieniłem wygląd na bardziej francuski...


13) Teraz zdjęcie jednostki w karcie info:
przejdź do Medieval II Total War\data\ui\unit_info\spain lub portugal i skopiuj dismounted_conquistadores_info do Medieval II Total War\data\ui\unit_info\france

NB! Również ten obrazek możesz wyedytować żeby wyglądał bardziej z francuska


14) Żeby dodać nową jednostkę do mapy kampanii wyedytuj plik export_descr_buildings znajdujący się w folderze Medieval II Total War\mymod\data

Zajdź wszystkie wpisy Dismounted Conquistadores:

recruit_pool "Dismounted Conquistadores" 1 0.4 3 0 requires factions { spain, portugal, } and hidden_resource america
I dodaj do nich Francję np takNie wciskaj kopiuj/wklej bezmyślnie we wszystkich liniach ponieważ niektóre liczby są różne dla różnych budynków)

recruit_pool "Dismounted Conquistadores" 1 0.4 3 0 requires factions { spain, portugal, france, } and hidden_resource america

Opcjonalnie: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=75791

Special Thanks to:
kleemann
RTR Fan
DukeofSerbia
Zorgrath
KnightErrant

NB!!!
1) Niebieskie 3 - Wskazuje ile frakcji posiada daną jednostkę
2) Liczba przed nazwą frakcji pokazuje liczbę liter w nazwie, to oznacza że jeśli dodałeś HRE to musisz dopisać "3 HRE" lub np "7 england"
3) Liczba przed całym wyrażeniem także pokazuje całkowitą liczbę liter w wyrażeniu (PAMIĘTAJ!!! jeśli zmieniłeś pierwsze wyrażenie (linię kodu) by dostosować kolory frakcji to zapamiętaj ile liter dodałeś/usunąłeś i odpowiednio zmień daną liczbę)
4) Jeśli gdzieś wpisane jest 0 wtedy musisz zachować odstęp dwóch spacji po cyfrze (np tak: "0__2")
NB!!!! POZA ostatnimi dwiema liczbami i mam na myśli to: "fs_test_shield 0 16" <-- Tu nie wolno dodawać dwóch spacji

FAQ:

Q: Dodałem jednostkę do frakcji ale ciągle jest niewidzialna?
A1: Standardowy problem to ten że zapomniałeś utworzyć plik bat z wpisem --io.file_first np: medieval2.exe @mymod.cfg --io.file_first
A2: Albo przypadkowo skopiowałeś plik battle_models.modeldb do folderu mymod. Plik battle_models.modeldb musi znajdować się tu: C:\"folder instalacji"\Medieval II Total War\data

Q: Dodałem jednostkę kawaleryjską do frakcji, żołnierz jest na miejscu ale konia nie widać?
A: na początku pliku battle_models.modeldb są mounts (jeźdźcy). Jeżeli koń jednostki jest niewidoczny, odnajdź wpis dotyczący konia którego jednostka powinna używać i dodaj konia do frakcji tak samo jakbyś dodawał jednostkę.

Q: Wszystko świetnie wyedytowałem ale gra mi się wykrzacza do systemu?
A: brak plików (nie rozpakowałeś wszystkiego co potrzeba albo nie skopiowałeś tam gdzie trzeba).

Q: Próbowałem stworzyć nową jednostką już z istniejących tekstur i siatek (szkieletów) i chciałem przerobić tarczowników żeby mieli na wyposażeniu miecze, ale ich broń się nie zmienia?
A: Broń i tarcze jednostek są na stałe wpisane w siatkę (szkielet) jednostki a nie jako odrębny obiekt (przypisek tłumacza: nie da się, dopóki CA nie wypuści narzędzi do edycji szkieletu to zapomnij)

Q: Jak przerobić jednostki jeździeckie na spieszone?
A: Patrz tu: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=78236
"
Copyright M3rcury15
oryginał znajduje się tu http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=74945

Autor: me99