Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe FrakcjE - PORADNIK

  1. #1
    Salvo
    Gość

    Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe FrakcjE - PORADNIK

    W tym poradniku opisałem proces zmiany właściciela danej prowincji, co również umożliwi nam udostępnienie „buntowniczej” frakcji, typu Szkocja, lub Grecja do gry na mapie kampanii.

    Na starcie chciałbym dodać, że jest to zaawansowane modowanie i z początku na pewno nie będzie łatwo.

    Krok 1 – Narzędzia
    Jak zwykle, przy modowaniu mapy potrzebny nam jest potrzebny nam jest ESF EDITOR, dostępny pod tym linkiem:
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=242353


    Krok 2 – Kopia pliku
    Musimy również pamiętać o stworzeniu pliku zapasowego?
    Znajdziemy go w Empire TW/Data/Campaigns. Tutaj też należy wybrać kampanię, którą będziemy chcieli modyfikować.

    Krok 3 – CAMPAIGN_PREOPEN_MAP_INFO

    Pora wziąć się do roboty. W poniższych krokach będę opisywał jak stworzyć nową frakcję na mapie kampanii, ponieważ proces zmiany właściciela prowincji jest identyczny.

    Pierwszy dział, który zamierzamy modować to CAMPAIGN_PREOPEN_MAP_INFO. Odpowiada on za dane które gra czyta przy rozpoczęciu gry (kto posiada dany region).
    Najpierw zabieramy się za CAMPAIGN_PLAYERS_SETUP. Znajdź frakcję, którą chcesz udostępnić na mapie. Wejdź w wybrany, przez siebie plik PLAYERS_ARRAY, w oknie po prawej zobaczysz nazwę frakcji, a pod nią trzy szeregi. Żeby frakcja była dostępna do wyboru przed rozpoczęciem gry, należy zmienić False w pierwszym szeregu na True.

    Krok 3 – FACTION_INFOS
    Następnie udajemy się do pliku FACTION_INFOS, znajdujemy swoją frakcję i w ostatnim rzędzie zamieniamy 0 na 1,lub jeśli chcesz dać swojej frakcji więcej prowincji wybraną liczbę.

    Krok 4 – REGION_OWNERSHIPS_BY_THEATRE
    Udajemy się do tego pliku, w którym znajdujemy trzy poddziały. Każdy z nich odpowiada za poszczególny obszar na mapie – Europę, Amerykę i Indie. Wybierz ten, w którym ma leżeć prowincję Twojej frakcji i znajdź ją. Teraz musisz zmienić właściciela regionu, na frakcję której chcesz przekazać prowincję. W plikach są dwa rzędy, pierwszy to nazwa prowincji, a drugi odnosi się do frakcji.

    Krok 5 – CAMPAIGN_ENV
    Ten plik bezpośrednio odpowiada za pierwszą turę, czyli stan początkowy gry.

    W folderze CAMPAIGN_PLAYERS_SETUP musimy wykonać dokładnie ten sam proce zamieniania False na True, co w kroku trzecim.


    Nastepnie udajemy się do World w Campaign_Model, tu znajdziemy dwa ostatnie pliki, które musimy modyfikować, są to FACTION_ARRAY i REGION_MANAGER.

    Najpierw zabierzemy się za FACTION_ARRAY. Znajdź w nim frakcję, której pragniesz przekazać region.
    Klikając na znalezionym folderze Faction w prawym oknie znajdziemy długą listę danych. Nasi koledzy z twc rozszyfrowali część z nich, oto ich lista:
    Kod:
    faction_id - int
    faction_db_name - uft16
    faction_display_name - utf16
    unknown - Boolean
    unknown - Boolean
    Is Major Faction? - Boolean
    unknown - Binary Data
    Official Religion - utf16
    unknown - Boolean
    capitol_region_id - Int
    capitol_region_id - Int
    unknown - Boolean
    Is Emergent? - Boolean
    unknown -Uint
    unknown - Binary Data
    unknown - int
    unknown - int
    Main AI mode - utf16 (FULL or MAINTAINANCE)
    AI Personality - utf16
    protector faction_id - int
    Trochę namieszałem ta listą?
    Na razie musicie ją potraktować głównie jako ciekawostkę, choć zabawa nią nie jest zabroniona. Ze swojej strony obiecuję, że jej pełne wyjaśnienie zamieszczę jesteśmy jednym jesteśmy moich późniejszych poradników, razem wielona innymi interesującymi rzeczami?

    Jeśli jesteśmy w trakcie przekazywania prowincji frakcji “buntowniczej” interesuje nas Is Emergent? – Boolean. Dla ułatwienia dodam, że jest to trzynasta linijka. Określa ona czy frakcja jest buntownicza, czy też nie. Naszym zadaniem jest wpisać tam False.


    Teraz kolej na REGION_MANAGER . Szukamy w nim naszej prowincji, co może zabrać trochę czasu, ponieważ regionów jest 205 W takich chwilach „mała” liczba prowincji zrobionych, przez CA aż tak bardzo nie przeszkadza?
    Gdy już znajdziemy naszą prowincję, analogicznie jak wcześniej przyglądamy się okienku po prawej stronie. Pora na kolejną serię danych z których wyjaśnioną część zamieszczam poniżej:

    Kod:
    region_db_name - utf16
    region_id - int
    (skip past 13 unknowns)
    owner faction_id - uint
    owner theater_id - uint
    theater_name - utf16
    main_rebels - uft16 (Can be any Faction or just a rebels type)
    base rebels type - utf16 (This can only be a rebels type of faction)
    coastal climate? - utf16
    Teraz potrzebujemy znaleźć numer id naszej frakcji i wstawić go do owner faction_id. Numery id frakcji znajdziemy w dziale db/faction w folderze data, który otwieramy za pomocą dbeditora.
    li udostępniamy buntowniczą frakcję będziemy musieli również wrócić do działu FACTION_ARRAY i zmienić capitol_region_ids.

    Teraz pora na dalszą podróż do foldera REGION_MANAGER i zająć się plikami REGION_SLOT_MANAGER i SETTLEMENT.

    Bierzemy się za REGION_SLOT_MANAGER. Pora na trochę męczącą robotę. Musimy poznajdować pliki BUILDING i w każdym z nich (w okienku po prawej) zmienić właściciela na naszą frakcję. Oprócz tego trzeba zmienić typ rządów na ten, który ma mieć nasza frakcja (chyba, że prowincja już taki ma, wtedy zmieniamy tylko nazwę właściciela).
    Oto kilka przykładów, gdzie możemy znaleźć BUILDING:
    Kod:
    REGION_SLOT_ARRAY/REGION_SLOT/BUILDING_MANAGER/BUILDING
    
    ROAD_SLOT/REGION_SLOT/BUILDING_MANAGER/BUILDING
    pamiętajcie, że jest tego więcej!

    Dodatkowo dla każdego REGION_SLOT musisz zmienić:
    W SEIGABLE_GARRISON_RESIDENCE/GARRISON_RESIDENCE, w prawym oknie, w pierwszym rzędzie numer id frakcji. To samo się tyczy region_slotów w sekcjach Road… i Fort Slots.


    Teraz w SETTLEMENT robimy to samo dla:
    SEIGABLE_GARRISON_RESIDENCE/GARRISON_RESIDENCE.


    Jeśli dobrze wykonałeś powyższe zadania – brawo. Prowincja gotowa?

    WAŻNE:
    Jeśli odblokowałeś frakcję buntowniczą będziesz mógł grać tylko nią, nie dotyczy to zmiany właściciela prowincji dla istniejących frakcji.

    Jeśli grasz frakcją buntowniczą, również zobaczysz, że armia wcześniejszego właściciela stacjonuje na naszym terytorium, w większości przypadków szybko jednak znika.

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    Mam pewien problem z esf editorem

    Nie chce mi zapisywać niektórych zmian (wszystkich z folderu CAMPAIGN_ENV) gdy chcę przekazać prowincję innej frakcji.
    Czym to moze byc spowodowane?

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    Trochę może nie na temat, ale widzę, że się na tym znasz i może mi coś doradzisz (np. gdzie znaleźć odpowiedź, byłbym wdzięczny):

    Próbuję wprowadzić na razie drobne modyfikacje do zdolności oryginalnych jednostek. Rozpakowałem sobie folder data, pozmieniałem trochę dane liczbowe w export_descr_units, bo wydaje mi się, że np. pikinierzy są za słabi, a katapulty za wolno i za blisko strzelają, ale po zapisie tych zmian odpaliłem grę i widzę, że wszystko jest po staremu - przynajmniej w kartach jednostek. Gdzie zrobiłem błąd?
    A wiesz może, jak zmienić zachowanie AI, bo bez sensu jest nawet na najwyższym poziomie, kiedy komputer nie ma jednostek strzelających, a ja tak, to zamiast atakować wręcz albo uciekać, całe wojsko stoi i czeka, aż ich powystrzelam. W którym z gotowych modów to jest poprawione? Bo sam chyba też nie będę umiał tego pozmieniać.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    kolego chyba pomyliles gry bo katapult w empire to nie ma

  5. #5
    Salvo
    Gość

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    Jaszcz - to na pewno E:TW?
    jarmkow - a jak zapisujesz? Przed wyjściem należy zapisać opcją save, wychodząć i zapisująć gdy wyskoczy okienko z propozycją traci się część plików.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    zapisywalem w normalny sposob, nawet zapisując jako nowy plik

  7. #7
    Salvo
    Gość

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    Masz Frameworka?

    Spróbuj całkowiciwe od nowa wszystko sprawdzając dwa razy. Zazwyczaj są to jakieś głupie błędy
    Pierwszy raz jest najtrudniejszy, potem jak się załapie to żaden problem.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    mam frameworka
    ale co ciekawe udalo mi sie przekazać jakies indianskie terytorium wielkiej brytanii, zapisało sie i wszystko dobrze dzialalo
    ale jak chcialem to samo terytorium przekazac np francji to juz nie chcialo zapisać ...

  9. #9
    Salvo
    Gość

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    To dobra wiadomość! Oznacza, że nie robisz błędu.
    Niestety poza zachętą do drugiej próby nie mogę nic zrobić. Daj znać jak pójdzie i jeśli znajdziesz błąd napisz jaki. Byćmoże jakoś źle wpisujesz nazwę, lub gdzieś jakąś spację przed nazwą wstawiłeś.
    Powodzenia

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Konin
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Zmiana Właściciela Prowincji/ Nowe Frakcji - PORADNIK

    Cytat Zamieszczone przez Salvo
    Numery id frakcji znajdziemy w dziale db/faction w folderze data
    Nie rozumiem tego zdania. Db to jeden z plików pack? Jeżeli tak to nie ma go w folderze Data. A jeżeli to katalog w jednym z plików, to w którym?

    Proszę o pomoc!
    Dulce et decorum est pro patria mori.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poradnik dodawania prowincji.
    By Rapsod in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 12:56
  2. Tworzenie prowincji
    By gorgian in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 21:14
  3. Jak Dodać Nowe Budynki - PORADNIK
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 08:28
  4. Zmiana Liczby Tur - PORADNIK
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 08:27
  5. [Poradnik] Jak dodać nowe rebelianckie frakcje!
    By in forum Poradniki do Rome: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •