Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Wątek: Sztuki walki

  1. #1
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Sztuki walki

    Takie tematu chyba jeszcze nie bylo w kazdym badz razie, trenujecie jakies sztuki walki? Tak mnie to interesuje, bo rozwazam czy w tym roku akademickim na cos sie nie zapisac, ku chwale samorozwoju oczywiscie, no i zeby beerceps przez zime nie zrobil sie za duzy. Co polecacie? I chodzi mi tez o to, ze jak bede trenowac, to niech ta wiedza sie przyda w samoobronie, a nie w celach sportowych Z tego co patrzylem, to na chwile obecna zainteresowala mnie:
    - krav maga
    - taekwondo ale tutaj czytalem, ze ciezko o cos co nie jest nastawione na sport
    - systema i to mnie najbardziej interesuje, ale w Poznaniu chyba nikt tego nie uczy...
    No wlasnie, bo fajnie by bylo jakby jeszcze ktos tego dobrze uczyl w Poznaniu No i nie interesuje mnie karate i capoiera... Za duzo tanczenia jak dla mnie, ale zeby nikt nie poczul sie urazony to dodam, ze sie nie znam

  2. #2
    voitek
    Gość

    Re: Sztuki walki

    Ja trenuje Kyokushin Karate od 11 lat, mam brazowy pasior

    Nie wiem gdzie ty w karate masz tanczenie, ale ok

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sztuki walki

    Jak chcesz się umieć bronić, to kickboxing, muay thai, bjj, zapasy, mma bądź boks

  4. #4
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraina Siedmiu Bogów Ogdru-Jahad
    Postów
    428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sztuki walki

    ja zaś uważam, że sambo jest dość proste, efektywne, nie trzeba mieć fantastycznej sportowej kondycji, siły też nie trzeba mieć za dużo, a i nauczysz się tego w poznaniu.
    Na tym forum praktycznie nic się nie zmienia.

  5. #5
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Podlaskie
    Postów
    1 058
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Sztuki walki

    ja osobiście polecam to co napisał Dragonit, a najbardziej muay thai, najlepiej idź na coś na jeden trening jako widz i zobacz jak to wygląda, wtedy ogólnie zobaczysz czy to dla ciebie i czy dasz wogóle radę
    "Gdy z polskich stadionów zniknie wszelki blask nadejdzie czas ze docenicie nas"
    "Jestem Kibolem, nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją"

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Sztuki walki

    Jeśli chodzi o obronę to przede wszystkim krav maga ;] Założę się Volomirze, że sam już trochę co nieco dowiedziałeś się o tej sztuce więc chyba będzie zbędne opisywanie tej sztuki walki ;] Można tak na szybko napisać, że jest to dość prosty system walki, ale niezwykle skuteczny.

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sztuki walki

    Polecam to samo, co Dragonit. Sprawdź jakie są sekcje, pójdź i obejrzyj treningi, wybierz to, co najbardziej Tobie podpasuje. Wszystko zależy od tego, ile razy w tygodniu chcesz trenować. Z początku to więcej niż 2 treningi w tygodniu nie wytrzymasz(chyba że już masz dobrą kondycję), ale z czasem 3 to luz, a można nawet więcej. Fajnie jak klub, który wybierzesz oferuje w jednej cenie pełną ofertę i możesz wybierać kilka rzeczy, np. 2 razy w tygodniu chodzisz na coś uderzanego(boks, kickboxing, muay thai), a z raz na coś chwytanego(bjj, judo, zapasy, mma). Wtedy będziesz bardziej wszechstronny.

    ja zaś uważam, że sambo jest dość proste, efektywne, nie trzeba mieć fantastycznej sportowej kondycji, siły też nie trzeba mieć za dużo, a i nauczysz się tego w poznaniu.
    Interesująca propozycja - trenowałeś :?: Bo ja się osobiście z sambo nigdy nie zetknąłem.

    Jeśli chodzi o obronę to przede wszystkim krav maga ;]
    Dobre jako dodatek, jak już masz jakieś podstawy, a chcesz się nauczyć kilku tricków "na ulicę" Na początek i jako podstawę - nie polecam.
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  8. #8
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Sztuki walki

    ja zaś uważam, że sambo jest dość proste, efektywne, nie trzeba mieć fantastycznej sportowej kondycji, siły też nie trzeba mieć za dużo, a i nauczysz się tego w poznaniu.
    Tylko ze od samego sambo, bardziej podoba mi sie systema, a o to podobno trudno :roll:

    http://www.youtube.com/watch?v=O7_dzu4TQDs

    Polecam szczegolnie od 4.00 i piekne polozenie po ciosie w splot słoneczny.

    Fajnie jak klub, który wybierzesz oferuje w jednej cenie pełną ofertę i możesz wybierać kilka rzeczy, np. 2 razy w tygodniu chodzisz na coś uderzanego(boks, kickboxing, muay thai), a z raz na coś chwytanego(bjj, judo, zapasy, mma). Wtedy będziesz bardziej wszechstronny.
    No pewnie ze by fajnie bylo, tylko ciekawe jak moj portfel to by zniosl Ale na pewno warto sie rozejrzec w kazdym badz razie dzieki za rady, bede cos kombinowac od wrzesnia/pazdziernika

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sztuki walki

    http://www.sfd.pl/ Polecam te forum, można się sporo dowiedzieć. Ogólnie to chyba jednak polecałbym style chwytane.

  10. #10
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraina Siedmiu Bogów Ogdru-Jahad
    Postów
    428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sztuki walki

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    systema
    :shock:
    po prostu szok, nie wiedziałem i istnieniu tego systemu, bo sztuką bym tego nie nazwał (sztuka dla mnie to np. wu-szu). nawet wu-szu wymaga większej ilości ruchów, żeby powalić przeciwnika. wygląda na fenomenalną sztukę unieszkodliwiania przeciwnika niezbyt wyszkolonego, znającego tylko podstawy np. boksu, lub przygotowanego na walkę z bardzo łatwym przeciwnikiem. czyli w polskich warunkach: idzie na mnie grupa karków, ja jednego kładę w magiczny wręcz sposób, reszta nie wie OCB i ich kładę także.

    muszę się poobracać w tym temacie.
    Na tym forum praktycznie nic się nie zmienia.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czysty debilizm AI bądz automatycznej walki
    By ILoveItaly in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 22:47
  2. Armie i taktyka walki w XVIII w.
    By maxcezar5 in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 20:44
  3. Kampania MP- Wyłączenie auto. walki z SI
    By Cirmius in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 16:55
  4. Sterowanie podczas walki!
    By darkFalcon in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •