Strona 33 z 34 PierwszyPierwszy ... 2331323334 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 332

Wątek: Crusader Kings II - Dyskusje Ogólne

  1. #321
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Nowe, raczej kosmetyczne, poprawki dotyczące plemion bałtyckich. Komentarze dość mieszane. Zwraca się uwagę na mało poprawne granice w Prusach... Osobiście mnie razi "Marienburg" - w czasach przedkrzyżackich... Jak już dodają małe rzeki, to przydałaby się jeszcze Pregoła,Narew. Daliby też dokładniej przebieg Niemna...

    https://forum.paradoxplaza.com/forum...ltics.1070374/
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  2. #322
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Rzeczywiście, trochę to razi. Ale co do tych granic w Prusach, to devsi niby chcieli odwzorować podziały plemienne w czasach przed-krzyżackich, więc może jakieś pokrycie z niegdysiejszym stanem rzeczywistym to ma.

    Ciekawe czy przy okazji tych zmian, w nowym dodatku dojdą do gry Kawalerowie Mieczowi?

  3. #323
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Ciekawe czy przy okazji tych zmian, w nowym dodatku dojdą do gry Kawalerowie Mieczowi?
    Piszą o możliwości utworzenia królestwa Estoniioraz, że to są wczesne przymiarki co do tego regionu. Może więc Kawalerowie będą... Ja też bym się z nich ucieszył.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  4. #324
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Piszą o możliwości utworzenia królestwa Estoniioraz, że to są wczesne przymiarki co do tego regionu. Może więc Kawalerowie będą... Ja też bym się z nich ucieszył.
    W sumie to się cieszę, więcej królestw do utworzenia to potencjalnie ciekawsza rozgrywka Nawet takie mikro, jak istniejące już Walia, Bretania czy Nawarra - ot większe wyzwanie dla gracza aby poprowadzić je do wielkości

    Co zaś do Zakonu Inflanckiego, może nie widzę w nim jakiegoś super potencjału, ale zawsze lepszy nowy zakon rycerski naniesiony na mapę, niż jakiś place-holder w jego miejsce. Gdyby jeszcze zrobili jakiś łańcuszek skryptów imitujący zainteresowanie niemieckich krzyżowców walką z poganami to byłbym bardzo ucieszony - zawsze większa presja do chrystianizacji.

    W następnym dev diary dostaniemy poprawioną Afrykę Północną albo Trację - tak przynajmniej można wnioskować z reakcji jednego z devsów (o ile dobrze rozumiem):
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/...#post-23844162

    Już chyba kiedyś wspominałem, że bardzo chciałbym aby dodali brakujące kultury: Albańczyków na Bałkanach, Czerkiesów czy Gotów Krymskich (których niedobitki ponoć dotrwały do czasów Chanatu Krymskiego) i Tuaregów - jeżeli dostaniemy jakieś tereny na Saharze. A zmiany na mapie dają nadzieję, że ich wprowadzą, tym bardziej że przy okazji Jade Dragona na mapę trafiła taka drobnica jak Asyryjczycy i Sakowie (choć dawniej wydawało mi się, że w epoce Charlemagne i The Old Gods powinni być już rozmyci i wchłonięci przez Sogdów).

  5. #325
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Próbowałem zrozumieć mechanikę tej gry - niestety po 31 godzinach z gry, niczego w zasadzie nie opanowałem, zupełnie nie zrozumiałem jak na siebie "współczynniki" oddziałowują (wszystkie te cyferki po tylu godzinach gry nic mi nie mówią - chociaż sam nie wiem czy nie mylę tej gry teraz z Europą Universalis 4). Ta gra jest tylko dla masochistów. I mimo że to chyba najprostsza gra Paradoxu to dalej jej totalnie nie kumam. Przyznaję jednak że gra jest bardzo pociągająca, 10 godzin zajęło mi zachwycanie się mapami i śledzenie rodowodów, więc można powiedzieć, że grałem tylko 21 godzin.
    Ogólnie jednak więcej zachwytów wywołał mod do Europa Universalis IV, Extended Timelines -mapy z lat 0-2018 - 70 godzin przesiedziałem w tej grze w ogóle w nią nie grając tylko przeglądając mapy - naprawdę prawdziwa przygoda i ekstra lekcja historii

  6. #326
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    Cytat Zamieszczone przez Apocryficum Zobacz posta
    Próbowałem zrozumieć mechanikę tej gry - niestety po 31 godzinach z gry, niczego w zasadzie nie opanowałem
    Ja, podobnie mam z EU4 Co do CK2, polecam obejrzeć parę odcinków

    https://www.youtube.com/watch?v=5VKw...S83sd7cjZy9jLL

    Tam jest przystępnie wytłumaczone co i jak.
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  7. Użytkownicy którzy uznali post szwejk za przydatny:


  8. #327
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    W nowym dodatku całkowicie przebudowany zostanie system krucjat W skrócie: nowe krucjaty będą bardziej kolektywne i zostaną podzielone na dwie fazy - "przygotowawczą" i właściwą krucjatę. Co ciekawe, mając odpowiednio dużo pobożności, będzie można również wpłynąć na zmianę celu (ciekawe czy będzie można wymusić atak na "schizmatyków" z Konstantynopola, jak to zrobiła przebiegła Wenecja?)

    Więcej tutaj: https://forum.paradoxplaza.com/forum...ls-it.1097740/

  9. #328
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    No i nowym dodatkiem będą Krucjaty Północne

    https://store.steampowered.com/app/756660/

  10. #329
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Hm... Patrzę na ilość DLC, których nie kupiłem i zaczyna boleć mnie portfel. Wziąłem tabletkę "brak czasu na granie" i ból złagodniał.

    Granie w okolicach Polski znowu się zmieni, więc warto będzie odświeżyć sobie wspomnienia z gry.



  11. #330
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Ja już odkładam pieniądze, więc chętnie podzielę się wrażeniami gdy już wyjdzie

    Ciekawe czy to już ostatni dodatek od Paradoxu? Przy premierze "Monks&Mystics" albo "Jade Dragon" wspominali, że wyjdą jeszcze 1 lub 2 rozszerzenia

Strona 33 z 34 PierwszyPierwszy ... 2331323334 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Crusader Kings - Modyfikacje
    By Salvo in forum Crusader Kings
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-07-2017, 11:08
  2. Crusader Kings 2 - AARy
    By Salvo in forum Crusader Kings
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 16:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •