Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Porady dla nowego

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Porady dla nowego

    Jest to mój pierwszy post więc witam Was wszystkich serdecznie


    Z zawodu i zamiłowania jestem związany z ratownictwem, komputery to dla mnie czarna magia. Format komputera jest dla mnie wyczynem - udaje mi się dzięki ściądze jaką mam napisaną na karteczce :roll: dlaczego o tym piszę? Chce Wam nakreślić mój poziom (a raczej jego brak) wiedzy na temat komputerów i tematów podobnych.

    Mało czasu poświęcam na gry. Ba w zasadzie nie gram ale jakiś czas temu zainteresowałem się tytułem Empire: Total War. Dźgnął mnie w oko i tak jakoś mi zostało. Niestety opinie i recenzje do jakich dotarłem były bardzo negatywne i tu moje szczęście w nieszczęściu - mam zbyt stary komputer aby ten tytuł na mojej maszynie ruszył.

    Zastanawiam się jednak nad zakupem nowej maszyny na której m. in. owa gra ruszy. I tu pojawiają się moje pytania:

    Jakiej klasy to musi być komputer (parametry?) aby taki i podobne tytuły ruszyły? Zaznaczę że komputer jest mi bardziej potrzebny dla rozrywki muzyka, film, net czasem gra niż do pracy i innych ambitnych celów.

    Stacjonarny czy lepiej laptopa? I czy ma to wpływ na koszt?

    Czy jest dostępna na rynku wersja gry która już ma wszystkie łatki w sobie? Czy trzeba kupić po prostu grę a następnie łatki ściągać z internetu?

    Czy taki laik jak ja poradzi sobie z instalacją gry plus tymi wszystkimi łatkami, patchami itd itp?

    Co to jest STEAM? Co oznaczają sktóry AI SI? - mam problem ze zrozumieniem niektórych postów z racji tego że nie wiem co oznaczają te skróty ops:

    Czy pacht 1.4 zawiera to samo co 1.2 i 1.3 plus dodatki czy trzeba ewentualnie wszystko po kolei ściągać?

    Na obecną chwilę mam takie pytanka - na pewno z czasem pojawią się kolejne.

    Z góry dziękuję wszystkim życzliwym za pomoc i porady

    Pozdrawiam Serdecznie

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady dla nowego

    dokładnie nie odpowiem ale ogólnie wygląda to tak:
    - empire potrzebuje niestety dobrego komputera
    - ale za to uaktualnia się zupełnie sam (właśnie przez system STEAM)
    - nie warto się męczyć z tą grą na laptopie
    - SI i AI to "sztuczna inteligencja" co jest nazwą bardzo na wyrost...
    - negatywne opinie (zresztą uzasadnione) wynikają częściowo z dużych oczekiwań wobec tej gry, jeżeli nie grałeś - może ci się spodobać
    - mając już komputer można sobie zciągnąć (bezpłatnie) grywalne demo i sprawdzić ...

  3. #3
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady dla nowego

    sprubuje odpowiedzieć przynajmniej na część pytań
    Jakiej klasy to musi być komputer (parametry?) aby taki i podobne tytuły ruszyły? Zaznaczę że komputer jest mi bardziej potrzebny dla rozrywki muzyka, film, net czasem gra niż do pracy i innych ambitnych celów.

    Stacjonarny czy lepiej laptopa? I czy ma to wpływ na koszt?
    No cóż musisz mieć już lepszego sprzęta. Wszystko zależy ile masz kasy. Osobiscie polecam stacionarny. Prz grach kompy nie zle sie grzeją, a laptopy jednak są bardziej do pracy. Tosą moje osobiste, subjektywne poglądy.

    Jeśli chcesz kupować kompa z przyszłością to 4 rdzeniowe, lub 2 rdzeniowe ale z 3. mHz na zegarah
    z 2 G ramu najlepiej dual
    zasilacz ok 500 W
    Ostatnio jankier mi podrzucił pomysł AMD jest tańszy 2 krotnie od Intela. Nie wiem jak z jakością. Intel i AMD to marki procesorów i płyt głównych.

    Czy jest dostępna na rynku wersja gry która już ma wszystkie łatki w sobie? Czy trzeba kupić po prostu grę a następnie łatki ściągać z internetu?

    Czy taki laik jak ja poradzi sobie z instalacją gry plus tymi wszystkimi łatkami, patchami itd itp?

    Co to jest STEAM? Co oznaczają sktóry AI SI? - mam problem ze zrozumieniem niektórych postów z racji tego że nie wiem co oznaczają te skróty
    Steam to takie coś co wkurza większą część graczy na poważnie to taki "Intranet" dla użytkowników gier. Po pierwsze weryfikuje czy masz orginała, po drugie automatycznie wgrywa do gry kolejne łatki. Gra potrzebuje internetu byś mógł zweryfikować swoją gre i ją zainstalować. Myśle że w skrucie to jest właśnie STEAM. Wiec wszystko i tak bedziesz miał spachowane chcesz tego czy nie!! No chyba ze zaraz po uruchomieniu gry będziesz wyciągał kabel internetowy


    Na początek zagraj sobie w ROME lub MedivalII i dodatki. Mniejsze wymagania, mniej nerwów lepsza rozgrywka.

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady dla nowego

    AI kojarzyła mi się ze sztuczną inteligencją ale czemu raz pojawia się skrót AI a raz SI? Czy to się stosuje zamiennie?


    Grałem w medieval total war oraz rome total war. Drugi tytuł jako tako śmigał na moim kompie który lata świetności ma daleko za sobą. Podobają mi się tego typu strategie. Fajny odstresowywacz przy którym chociaż trochę trzeba pomyśleć a nie napieprzać klawiaturę na czas

    Może ktoś z Was podrzuci mi link (przykładowy) do sprzętu który wystarczyłby do takiej gry i podobnej rozrywki?
    Ja od kilku dni buszuje po stronach komputronik ale jakoś nic mi nie wpadło w oko. Wiadomo jak każdy Polak chce dobrze a tanio

    Pozdrawiam

    PS czy taki sprzęt można uznać za wystarczający: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 01%5D.html ?

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady dla nowego

    Ja ze swej strony mogę dodać, że w obsłudze komputera jestem nie lepszy od Ciebie, a z obsługą Steama, instalacją gry i aktualizacjami poradziłem sobie chociaż po dwóch dniach grania pojawiły się kłopoty, których dowodem jest jeden z tematów które założyłem na tym forum.

    Co do sprzętu - zdecydowanie stacjonarny. Gra ma duże wymagania i laptop który ją bez problemu pociągnie kosztowałby pewnie fortunę. Ja w Empire zacząłem grać dopiero teraz (chociaż grałem we wszystkie poprzednie części Total War oprócz Shoguna) ponieważ niecałe dwa tyg. temu kupiłem komputer który grę obsłuży. Stary by nawet nie "zipnął". Sprzęt który kupiłem to:
    - procesor - Intel Core 2 Duo E-8400 (3GHz)
    - karta graf. - Ge Force GTX-275
    - RAM - 4 GB DDR-3 1333Mhz
    - płyta główna P5Q3
    - zasilacz 550 W (jakiejś dobrej marki bo sukinsyn był nieprzyzwoicie drogi)

    Całość "skrzynki" kosztowała ok. 3400 zł, ale gra chodzi płynnie na mieszaninie ustawień grafiki "wysokie" i "ultra", a co chwila podnoszę kolejne ustawienie na ultra i gra nadal chodzi bez zacięć.

    Co do bugów to owszem są - jak w każdej części Total War ale nie jest aż tak źle jak piszą na necie. Z tym, że ja gram dopiero od wersji 1,3 i nigdy nie grałem w podstawową (a może taki niewybredny jestem). Dla mnie najbardziej uciążliwe jest wywalanie do Windowsa jakie zdarza się od czasu do czasu. Na stronie CD projektu piszą, że występuje to w układzie kart InVidii i Windowsa Visty. Każą ściągnąć jakieś aktualizacje do Visty czego ja nie potrafię (mam po prostu wszystkie które Vista ściągnęła automatycznie).

    Tak więc mogę ci polecić Empire tak jak każą poprzednią część Total War. Ta seria jest po prostu jedyna w swoim rodzaju i moim skromnym zdaniem najlepsza w historii gier komputerowych.

    Nie jestem specjalistą, ale sprzęt który przedstawiłeś z Komputronika powinien pociągnąć Empire'a bez większych problemów chociaż RAM-u przydałoby się 2x więcej (szczególnie przy Windows Vista).

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady dla nowego

    Odpowiem trochę przewrotnie. Jeśli chcesz zagrać w naprawdę dobrą grę z serii Total War to polecam Rome (ewentualnie Medeival II ale w moim przekonaniu jest on trochę gorszy - zależy to tez od tego jaki okres w historii cię interesuje). Dlaczego?
    - odpalisz to na każdym złomie podłączonym do prądu
    - kosztuje ponad 2 razy mniej od Empire
    - wydane jest w bardzo dobrej antologii z dwoma dodatkami i wszystkimi łatkami, nie musisz nic ściągać http://www.ultima.pl/Rome_Total_War_Ant ... cja/i5189/
    - biblioteka modyfikacji pod Rome jest wręcz gigantyczna a np. takie Europa Barbarorum czy Total Realism to istne arcydzieła
    - przyjemność z rozgrywki jest nieporównywalnie większa od tego co ma do zaoferowania Empire
    Polecam z całego serca!
    Jeśli jednak chcesz koniecznie zagrać w Empire to musisz być przygotowany na:
    - zakup sprzętu z górnej półki
    -fakt że Empire jest grą niedokończoną, według mnie jest to wadliwy produkt który w warunkach każdego innego rynku podlegał by natychmiastowemu zwrotowi
    - system STEAM który jest irytujący jak wrzód na dupie
    - Napoleon Total War czyli zapowiedziany przez twórców dodatek który ma naprawić ten szajs za ... 140 zł :shock:
    Jak dla mnie sprawa jest jasna. Radze nie pakuj się w Empire bo ci gry obrzydną na całe życie.

    Jak coś to pisałem ten post zanim się przyznałeś do Rome i Medka

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Jaworzno
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady dla nowego

    Cytat Zamieszczone przez ratownik

    PS czy taki sprzęt można uznać za wystarczający: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 01%5D.html ?

    Na tym sprzęcie ETW będzie śmigać aż miło.
    Osobiście polecam AMD, pół roku temu specjalnie pod ETW wymieniłem kompa (tak, tak - skąd miałem wiedzieć, że to taki gniot) i w PROLINE zapłaciłem z phenoma 3-rdzeniowego, radeona 4830, 4 GB Ramu 800 i resztę sprzętu 2000 zł netto.
    Śmiga na ultra. Polecam AMD i zobacz ofertę PROLINE - najtaniej na rynku i nie ma problemu z serwisem.
    A co do STEAMA nie mam zastrzeżeń - no może czasami wywala na MP
    Kula głupia, bagnet zuch!

  8. #8
    Salvo
    Gość

    Re: Porady dla nowego

    Cytat Zamieszczone przez conrad
    dokładnie nie odpowiem ale ogólnie wygląda to tak:
    - empire potrzebuje niestety dobrego komputera
    - ale za to uaktualnia się zupełnie sam (właśnie przez system STEAM)
    - nie warto się męczyć z tą grą na laptopie
    - SI i AI to "sztuczna inteligencja" co jest nazwą bardzo na wyrost...
    - negatywne opinie (zresztą uzasadnione) wynikają częściowo z dużych oczekiwań wobec tej gry, jeżeli nie grałeś - może ci się spodobać
    - mając już komputer można sobie zciągnąć (bezpłatnie) grywalne demo i sprawdzić ...
    Tu brakuje jednego...
    Są mody!! To co czyni takie gry nieśmiertelnymi!

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady dla nowego

    Mody czyli co

    Proszę do mnie pisać dużymi literami świat komputerów to dla mnie zagadka


    Możecie mi orientacyjnie napisać parametry komputera który wystarczy na tego typu rozrywkę i posłuży jeszcze parę lat?

    Pozdrawiam

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Porady dla nowego

    Mody czyli fanowskie modyfikacje. Zbiera się grupa kompetentnych osób która przy pomocy dostępnych/wymyślonych narzędzi przerabia podstawową grę na pełnowartościowy produkt(całkowicie za darmo i w wolnym czasie). Efekty pracy umieszczają np. na tym forum aby każdy chętny mógł z nich skorzystać. Ściągasz ten pliczek, instalujesz i cieszysz się grą 10265987 razy lepszą niż na początku. Gdyby nie te modyfikacje to ta seria dawno by zdechła pod ciężarem niekompetencji jej twórców z CA.

Podobne wątki

  1. Szczęśliwego Nowego Roku :)
    By Ensis in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 20:18
  2. Porady dla nowego gracza
    By szczepan25 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 22:04
  3. Porady
    By Filiip10 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •