Strona 50 z 101 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1006

Wątek: Prawo i Sprawiedliwość

  1. #491
    Pampa
    Gość
    Kto tu jest zacietrzewiony? Bo z nas dwóch na pewno nie ja.

    https://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w - Polecam Ci jeszcze raz to obejrzeć. Tylko Ty zarzucasz nam zaciwetrzewienie i wmawiasz że tylko przy Tobie jest racja. Także posłuchaj sobie o racji, a ja wypadam z dyskusji, bo mam dość.

  2. #492
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Raczej dno i wodorosty. Jest za co rozliczać PO i dlatego jakoś nie boli mnie ich wyautowanie. Ale chociaż jak robili interesy kolesi to są na to paragrafy bo nie zmieniali prawo pod siebie. Teraz PiS jawnie, po daniu łapówki narodowi, a przynajmniej jej części, po przymykaniu oczu na "pięć piw proszę" etc żeby kręcić swoje lody i nie być posuniętym w przyszłości do odpowiedzialności zaczął od zmieniania prawa by pracownicy apteki i noszący teczkę za Antonim zasiadali w radach nadzorczych w zbrojeniówce nie mając nawet licencjatu. Zmiany w ustawie o służbie cywilnej by kolesiostwo było oficjalnie najwyższą kompetencją to szczyt bagna jaki słyszałem. I dlatego te rządy są tak groźne bo nie mam złudzeń że następcy będą się ociągać ze zmianą tych standardów, bo "oni mogli, my nie?" A pycha zaprezentowana przez Jakiego jest tylko dowodem na co się zanosi dalej. Polacy to nie Szwajcarzy gdzie w referendum odrzucono emeryturę "od urodzenia". Można nas przekupić bo "co mnie interesuje jakiś trybunał, czy Konstytucja, przecież te jeść mi nie dają". Do momentu aż nam eksport spadnie a ludzie zaczną się zastanawiać gdzie jest różnica pomiędzy PO-wskim zamykaniem kopalń a PiS-owskim "wygaszaniem". Nawet szef Solidarności coś się mało tematem interesuje i zaczął się wypowiadać tylko o handlu weekendowym.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


  4. #493
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wonsz Zobacz posta
    (nasze autostrady dziwnym trafem kosztują dużo więcej niż te w innch krajach, no jakim cudem?)

    Wspaniałe Węgry Orbana budowały autostrady drożej niż my, tak samo Holandia,Norwegia,Austria,Irlandia.......
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    PO robiło dokładnie to samo, ale teraz jest szum, bo teraz się boją że PiS dobierze im się do tyłków.
    Coś cieniutko im idzie to dobieranie się do tyłków, nawet Ziobro(z władzą absolutną w prokuraturze) lubujący się w medialnych pokazówkach nic nie może zrobić, a po audycie tyleee spraw miało zostać zgłoszonych do prokuratury
    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Tak uważasz? PO do władzy doszło w 2007 roku - czy tak? Czołowe stanowiska w TVP nominanci PiS tracili do 2010 roku - kłamię? I głównie dlatego, że kończyły im się kadencje. Tak było ze wszystkim. Tego już nikt nie pamięta, bo dla przeciwników PO taka pamięć jest niewygodna. .
    Warto też wspomnieć, że taki Jancio Pospieszalski miał swój program do samego końca rządów PO-PSL i jechał po rządzie ile wlezie,i takich samych gości zapraszał jak np plagiator i notoryczny kłamca Wojciech Sumliński.Nie kojarzę, żeby dziś w mediach publicznych opozycja miała taką tubę.
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 12-09-2016 o 18:19
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  5. Użytkownicy którzy uznali post PaskudnyPludrak za przydatny:


  6. #494
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Bo widać to na bieżąco, jak przebierają nóżkami do korytka wygłodniali pochlebcy Jarka i zakonu PC. A partia jest już taką siłą że chwila moment i 10 wiceprezesów będzie mało.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #495
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Raczej dno i wodorosty. Jest za co rozliczać PO i dlatego jakoś nie boli mnie ich wyautowanie. Ale chociaż jak robili interesy kolesi to są na to paragrafy bo nie zmieniali prawo pod siebie. Teraz PiS jawnie, po daniu łapówki narodowi, a przynajmniej jej części, po przymykaniu oczu na "pięć piw proszę" etc żeby kręcić swoje lody i nie być posuniętym w przyszłości do odpowiedzialności zaczął od zmieniania prawa by pracownicy apteki i noszący teczkę za Antonim zasiadali w radach nadzorczych w zbrojeniówce nie mając nawet licencjatu. Zmiany w ustawie o służbie cywilnej by kolesiostwo było oficjalnie najwyższą kompetencją to szczyt bagna jaki słyszałem. I dlatego te rządy są tak groźne bo nie mam złudzeń że następcy będą się ociągać ze zmianą tych standardów, bo "oni mogli, my nie?" A pycha zaprezentowana przez Jakiego jest tylko dowodem na co się zanosi dalej. Polacy to nie Szwajcarzy gdzie w referendum odrzucono emeryturę "od urodzenia". Można nas przekupić bo "co mnie interesuje jakiś trybunał, czy Konstytucja, przecież te jeść mi nie dają". Do momentu aż nam eksport spadnie a ludzie zaczną się zastanawiać gdzie jest różnica pomiędzy PO-wskim zamykaniem kopalń a PiS-owskim "wygaszaniem". Nawet szef Solidarności coś się mało tematem interesuje i zaczął się wypowiadać tylko o handlu weekendowym.
    Mnie zastanawia, co ma wspólnego "Solidarność" i otwarte w niedzielę sklepy ciężko jest mi uwierzyć, że osoby, które choćby pracują w supermarketach lub też w butikach w galeriach/centrach handlowych mają coś z nimi wspólnego. Węgry zamknęły sklepy w niedzielę i bodajże po roku cofnęły ten przepis. Tymczasem u nas chcą go wprowadzić i to nawet rozciągnąć na internet
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...e-projekt.html

    Pewnym evenementem ( w sensie pozytywnym) jest poseł Kazimierz Michał Ujazdowski, który postulował, aby zatwierdzić sędziów wybranych przez poprzedni rząd, opublikować wyroki TK za, co nie wszedł do komitetu politycznego:
    http://wyborcza.pl/1,75398,20679928,....html#BoxGWImg
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

    Panu marszałkowi nie wolno przeszkadzać w konferencji
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...-przez.html#MT
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. #496
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    "Swego czasu zadałem zwolennikom PiS pytanie jak można popierać tę partię wobec takich oczywistych nadużyć z jej strony i kłamstw? Nie doczekałem się odpowiedzi, ale czekam nadal". - I nie doczekasz, bo tu chyba nie ma zwolenników PIS'u.

    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  9. #497
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    @ Ale chociaż jak robili interesy kolesi to są na to paragrafy bo nie zmieniali prawo pod siebie. @
    Zastanawiam się gdzie te ciemne interesy? Nie zaprzeczysz, że PiS kontroluje teraz prokuraturę więc sporządzenie stosownych aktów oskarżenia (skoro podobno robienie tych ciemnych interesów było powszechne) nie powinno stanowić dla nich problemu? A te akty oskarżenia są czy ich nie ma? Bo może mi coś umknęło uwadze? Powtarzasz jak mantrę propagandowe hasła PiS, które z prawdą nie mają nic wspólnego. Wonsz pisze, że tu na forum zwolenników PiS nie ma - myli się. Są. I jest ich dużo. Tak naprawdę to wszyscy Ci, którzy myślą tak jak Ty - że PO "kręciło lody", że jest warte PiS, że ostatnie 8 lat to była dla Polski tragedia itd. Obiektywnie jesteście zwolennikami PiS bo "łykacie" ich propagandę, mówicie ich językiem i przyjmujecie ich narrację. Więcej Kaczyńskiemu nie potrzeba - takimi ludźmi bowiem PiS może rządzić i manipulować jak chce. Wciśnie Wam, że TK to samo zło, że opozycja oczernia Polskę za granicą, że ta demokracja zakrawa na anarchię i trzeba z nią coś zrobić, na koniec wciśnie Wam, że ta UE jest mocno przereklamowana i trzeba się zastanowić czy czasem jej nie opuścić (ale to dopiero po 2020 roku kiedy skończą się dopłaty). Jeżeli jest w stanie wcisnąć takie bzdury, to jest w stanie wcisnąć wszystko. I to PiS wystarczy.
    Ja wiem, że po przeczytaniu tego będziecie się czuli oburzeni, ale taka jest prawda. I nie jestem przy tym żadnym fanatykiem tudzież osobą zacietrzewioną, jak sugeruje Pampa (który sam powinien z namysłem przysłuchać się temu fragmentowi). Co ciekawe, jestem odbierany jako apologeta PO, choć wielokrotnie wspominam iż jest dla mnie sprawą drugorzędną kwestia poparcia dla tej partii. Istotne jest utrzymanie demokracji i istniejącego do tej pory ładu społecznego bez którego grozi nam katastrofa. Jeżeli chcecie, możecie głosować na PO ale i N, PSL czy lewice. Albo inne "cywilizowane" ugrupowania. Tłumaczę tylko, że zabójcze są dla nas pomysły głoszone przez ugrupowania antysystemowe (czyli PiS ale i Kukiz czy narodowcy z ONR na czele), które chcą nam zafundować autorytaryzm i wszystko to co już historia wielokrotnie pokazała iż jest po prostu złe.
    Gdzie tu zacietrzewienie? Gdzie fanatyzm? Czy za mało przedstawiam argumentów? Mogę więcej. Mogę poszczególne kwestie omawiać dokładniej.

    @ Pewnym evenementem ( w sensie pozytywnym) jest poseł Kazimierz Michał Ujazdowski @
    1. Ujazdowski to jeszcze "stary sort" który ma kręgosłup moralny. Choć nie brakowało mu naiwności.
    2. Ujazdowski jako europoseł jest niezależny finansowo. I to na długo = praktycznie do końca życia. Może to rzecz banalna, ale w tej sytuacji ma znaczenie.
    Tymczasem większość ludzi PiS to nuworysze, którzy wszystko zawdzięczają partii. A mówiąc "wszystko" mam na myśli przede wszystkim sytuację materialną. Co można zrobić by utrzymać posadę za kilkanaście tysięcy miesięcznie lub więcej?

  10. #498
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Rozumiem, że PO przez dwie kadencje mało co dobrego zrobiła, a zrobiła sporo be. Do tego miała całkiem sporo afer. To było bagno - fakt autentyczny. Ale teraz, drodzy państwo, jesteśmy bagnie po pas! PiS to jeszcze gorsza wersja PO. Banda ludzi bez pomysłu na Polskę - reformy, które wprowadzają ruinę w budżecie, albo dążą do oddania większej władzy władzy. Mamy nabiajanie defictyu większe niż PO robiło. Mamy w rządzie albo figurantów - bo ani premier ani prezydent nie myśli samodzielnie. Cała władza w rękach szalonego dziadka. Mamy ludzi którzy niszczą stabilność naszej polityki zagranicznej - Waszczykowski mistrz... Mamy Macierewicza. Mamy rząd, podobno dla Polaków, a mamy dzielenie na gorszych i lepszych - wprawdzie to tylko słowa, ale coś takiego, na takim poziomie, szczeblu nie powinno miec miejsca. Może miec miejsca na grillu, u znajomych ale nie w rządzie, w stosunku do ludzi. I mamy w końcu podcieranie sobie tyłka patriotyzmem, Smoleńskiem i konstytucją. O ile uważam, ze ważniejsza jest wysokość podatków niż spór o trybunał to i tak coś takiego nie powinno miec miejsca. Mamy propagandowe media - i owszem PO też wymieniało ludzi, ale normalnym była krytyka rządu czy obecność doświadczonych dziennikarzy. A dziś? Dziś mamy tubę propagandową godną komuny. Także nie, PiS jest gorsze! Zdecydowanie i te miesiące dobitnie to pokazały. Siedzimy w bagnie wypełnionymi fekaliami w postaci polityków PiSu.

  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało Volomir za ten post:


  12. #499
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Wonsz Zobacz posta
    "Swego czasu zadałem zwolennikom PiS pytanie jak można popierać tę partię wobec takich oczywistych nadużyć z jej strony i kłamstw? Nie doczekałem się odpowiedzi, ale czekam nadal". - I nie doczekasz, bo tu chyba nie ma zwolenników PIS'u.
    Może kilku się znajdzie. Za to jest sporo przeciwników PO, co nie oznacza że popierają akurat PiS.

  13. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  14. #500
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Asuryan ma rację. Sam jestem przekonany że PIS i PO to tak źle i tak niedobrze. O ile cześć pozytywów w PO umiem znaleźć to żadnego nie znajduję w PIS.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  15. Następujących 3 użytkowników podziękowało Piner za ten post:


Strona 50 z 101 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prawo Naturalne
    By pulchram in forum Agora
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 19:37
  2. Mecz o prawo walki do SL:Scooter{SB} 2:1 Deathlord{IPL}
    By piterus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 22:25
  3. Prawo Jazdy
    By Aro137 in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 09:10
  4. Prawo do wolności osbistej.
    By Witold in forum Agora
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 14:44
  5. Prawo do podsłuchu.
    By Witold in forum Agora
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 10:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •