Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Sprzęt do NTW

  1. #11
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Sprzęt do NTW

    Dzięki. To najpewniej wina przegrzewającego się lapka... wyłączyłem azi i mam pełną płynność... po kilku godzinach jednak trza go wyłączyć i odczekać...

    Sprawdzę też system pod kątem wirusów.

  2. #12
    Pampa
    Gość

    Re: Sprzęt do NTW

    jest przecież temat o sprzęcie, tylko że na Empire, ale mają takie same wymagania.

  3. #13
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach

    Re: Sprzęt do NTW

    Cytat Zamieszczone przez pawelK
    Po trzecie nie ma znaczenia czy karta ma 128bit czy 256, 1Gb pamięci czy 512Mb ważne jest jaki ma procesor graficzny.
    Nie ma różnicy
    Przykład - Radeon 4890 256 bit i Radeon 5770 128 bit. Jeden ma przepustowość pamięci 122GB/s drugi 76,8GB/s - Jeśli to nie ma wpływu na wydajność to.........tak jakby pamięci DDR5 były mniej wydajne od DDR3.

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprzęt do NTW

    Cytat Zamieszczone przez DonVega
    Cytat Zamieszczone przez pawelK
    Po trzecie nie ma znaczenia czy karta ma 128bit czy 256, 1Gb pamięci czy 512Mb ważne jest jaki ma procesor graficzny.
    Nie ma różnicy
    Przykład - Radeon 4890 256 bit i Radeon 5770 128 bit. Jeden ma przepustowość pamięci 122GB/s drugi 76,8GB/s - Jeśli to nie ma wpływu na wydajność to.........tak jakby pamięci DDR5 były mniej wydajne od DDR3.
    Kłania sie czytanie ze zrozumieniem!!!!!!!!!!!!!
    Czy twoim zdaniem 4890 i 5770 to te same procesory? Jeśli tak to nie mamy o czym gadać.
    Co do pamięci to co wolisz: 4890 z 512MB czy 4650 z 1GB?
    To samo z interfejsem: starego 7950 z szyną 512 czy nowego 4890 z "wąską" szyną zaledwie 256?
    Kiedyś gdy robiono dwie wersje kart z różnymi szynami miało znaczenie jaką bierzesz. teraz liczy sie tylko jaki masz procesor.
    BFG NVIDIA GeForce GTX 280 OCX 1GB
    Core2Duo5200@3,7
    4x1GB Patriot Extreme Performance LLK
    Asus P5B Delux

  5. #15
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach

    Re: Sprzęt do NTW

    Cytat Zamieszczone przez pawelK
    Czy twoim zdaniem 4890 i 5770 to te same procesory? Jeśli tak to nie mamy o czym gadać.
    A gdzie ja napisałem że to są dwa takie samy procesory. 4890 jest starszy technologicznie od 5770 - a mimo to jest szybszy - dlaczego - odpowiedź - wystarczy porównać parametry techniczne

    Co do pamięci to co wolisz: 4890 z 512MB czy 4650 z 1GB?
    Kiepskie porównanie ze względu na różnice w parametrach - lepsze by było porównanie 4890 512 a 4890 1GB
    To samo z interfejsem: starego 7950 z szyną 512 czy nowego 4890 z "wąską" szyną zaledwie 256?
    Kolejne dziwne po równie kart których klasa się różni o 3 generacje. 7950 ma 512bit ale w wersji GX2 ( dwa procesory graficzne ) tak dla ścisłości
    Kiedyś gdy robiono dwie wersje kart z różnymi szynami miało znaczenie jaką bierzesz. teraz liczy się tylko jaki masz procesor.
    Co rozumiesz pod pojęciem procesor - jego szybkość czy model rdzenia danej serii ( np:R700 ma kilka rodzajów rdzeni procesorów od R710 do R770) bo to różnica jest diametralna

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sprzęt do NTW

    Nie dogadamy się chyba.
    Co do 7950 to właśnie GX2 miałem na myśli zapomniało mi się że była wersja nie kanapkowa.
    Co do naszej małej różnicy zdań to zawsze staram się pomagać niedoświadczonym użytkownikom i wboć im do głowy żeby nie ufali cyferkom (a ty to właśnie robisz). To zabieg czysto marketingowy ludzie myślą że karta z 1GB pamięci jest lepsza niż ta z 512MB a taka karta z 256 to musi być już kompletny kicz. Jak pójdziesz do kiepskiego sklepu z częściami to właśnie takimi cyferkami będą cię obrzucać i do domu wrócisz z kiepską kartą za duże pieniądze. Trzeba być świadomym tego czego się potrzebuje. Jeśli masz mały ekran nie musisz kupować najdroższej karty bo i tak jej nie wykorzystasz itp itde.
    Polecam wszystkim niezorientowanym czasopismo Chip. Tam znajdziecie rzetelne i sprawdzone informacje a słupki z wydajnością pomogą ocenić co dana karta ma do zaoferowania.
    BFG NVIDIA GeForce GTX 280 OCX 1GB
    Core2Duo5200@3,7
    4x1GB Patriot Extreme Performance LLK
    Asus P5B Delux

  7. #17
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach

    Re: Sprzęt do NTW

    Najwidoczniej inaczej postrzegamy aspekty techniczne kart graficznych. Ja nigdzie nie napisałem żeby się sugerować numerkami kart. Przytoczę tu przykład RADEONÓW. U mnie w pierwszej kolejności znaczeni dla mnie ma szyna pamięci. Zazwyczaj wszystkie karty 128 bit są kartami okrojonymi - liczba jednostek teksturujących, szybkość zegarów itp. Karty 256bit dla mnie są już kartami pełnymi. różnice są już na poziomie modelu rdzenia i jego prędkości. Zaznaczam że takie porównanie stosuje w obrębie danej serii lub kart różniących się o jedną generacje ale w szczególnych przypadkach.

    W przypadku wymieniony przeze mnie chodziło mi właśnie ze mimo ze Radek 5770 jest nowsza kartą niż 4890 ale po zagłębieniu się w szczegóły techniczne jego przewaga w wydajności ( nowszy model procesora) która by była sugerowana cyferka nie jest już taka oczywista. Zazwyczaj karty nowszej generacji które ukazują się z niskimi numerami są zazwyczaj słabsze lub równe wydajnościowo od kart poprzedniej generacji które są z wyższego zakresu serii. Oczywiście w przypadku różnicy na poziome 2 lub 3 generacji coś takiego zazwyczaj się nie sprawdza. Oczywiście decyzja jaką kartę zależy głownie od finansów, płyty głównej i mocy zasilacza - no i w jakie gry się będzie grało . Bo niekiedy nie opłaca się reanimowac "trupa" tylko kartą graficzną

    Nie miej mi tego za złe ale ja nie lubię męczyć się grą której nie mogę odpalić w pełnych detalach. Jak mnie stać zawsze kupie kartę mocniejszą żeby później się nie stresować . I dla tego mając Radeona 4500 kupiłem 4890 zamiast 5770. Bo mimo że nie ważne jaka bym kupił i tak była by szybsza od 4500 to jednak różnica miedzy 4890 a 5770 była na korzyść 4890 i o to mi od początku chodziło
    Pozdrawiam

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  8. #18
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Sprzęt do NTW

    Na jakich ustawieniach zagram w napka na
    AMD athlon x 2 3Ghz
    4 gb ram
    GPU gt 520 1gb/56bit

  9. #19
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Sprzęt do NTW

    Ściągnąłem demo.Samo wykryło mi wysokie.Ale strasznie się tnie.Słyszałem że można zrobić coś (w plikach gry) aby lepiej chodziła na kartach z 1 gb).Jak to zrobić?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Sprzęt przenośny
    By Krzyżak2 in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 14:01
  2. Sprzęt pod Fots
    By seba225 in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 19:30
  3. Sprzęt pod Napoleona
    By bart945 in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 23:06
  4. Sprzęt do gry w M2TW
    By Orzello in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 20:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •