Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Wątek: Wegetarianizm i pochodne

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    306
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Wegetarianizm i pochodne

    Od pewnego czasu zanoszę się na odstawienie pokarmu zbędnego dla ludzkiego organizmu. Przyznam, że w naszej strefie klimatycznej jest to dość problemowe, zwłaszcza dla kogoś przyzwyczajonego do jedzenia zwłok i tym podobnych.

    Po części robię to dla własnego dobra, a po części dla ideologii. Dość mam hipokryzji osób które reagują oburzeniem na próbę zabicia kota w celu konsumpcji. Dzizas, samemu nie można upolować jedzonka, ale kontynuować nazistowską ideologie samemu to już jest cacy. Trzymanie bydła (ludzi) w masarniach (obozach zagłady) w celu pozyskania mięsa, skór (mydło, poduszki, tania siłą robocza) przez wyższy gatunek (Hail fuhrer!) jest czymś chorym jeśli służy tylko zaspokojeniu własnych zachcianek.

    Jak dla mnie jest to stricte przedłużenie pomysłów III Rzeszy. Z tym że zamiast podludzi trzymane są zwierzęta, które również uważane są za podgatunek.

    Ale mniejsza z etyką, Ci co powinni sami wysuną wnioski.

    Ludzki organizm nie jest przystosowany do przyswajania takiej ilości białek zwierzęcych. Owszem, w trudnych chwilach jest to swoista bomba żywieniowa, ale.... kiedyś polowano na zwierzynę biegają za nią kilometrami, a mięsiwo z jednego mamuta wystarczało dla całej grupy na długi czas.... Nasi przodkowie nie chodzili 100 metrów po 0.5 kg zwłok.

    Idźmy dalej, nasze uzębienie, układ pokarmowy, enzymy obecne podczas trawienia, są charakterystyczne dla owocożerców. Nie spotkałem jeszcze mięsożercy z zębami innymi niż kły. Z naszymi trzonowcami bliżej nam do dzików i mastodontów.

    Na razie tyle, zobaczmy co wyniknie z dyskusji, o ile będzie mowa o konstruktywnej krytyce. (już możecie mnie linczowac )

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Tak jestem hipokrytom i jem zwłoki. Roślinki przecież tez mają swoje uczucia

    ahahaha mydło ze zwierząt

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    306
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Cytat Zamieszczone przez Aquila
    Tak jestem hipokrytom i jem zwłoki. Roślinki przecież tez mają swoje uczucia

    ahahaha mydło ze zwierząt
    hmmmm....nie zrozumiałeś aluzji?

  4. #4
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Idźmy dalej, nasze uzębienie, układ pokarmowy, enzymy obecne podczas trawienia, są charakterystyczne dla owocożerców. Nie spotkałem jeszcze mięsożercy z zębami innymi niż kły. Z naszymi trzonowcami bliżej nam do dzików i mastodontów.
    No nie wiem, moze sie nie znam, ale mnie zawsze uczono ze nasz zoladek, uzebieni i enzymy sa charakterystyczne dla miesozercow :roll: roslinozercy nie maja klow, ktore sluza rozrywaniu kawalkow miesa. A poza tym co to jest owocozerca? No i bialka zwierzecego nie da sie zastapic innym i przynajmniej na pewnym poziomie rozwoju jest niezbedne. Zreszta fakt ze trawimy mieso wystarcz by stwierdzic na czym powinna sie nasza dieta opierac. A ze lubie mieso to inna sprawa 8-)
    Inna sprawa jest to jak sie zwierzeta zabija i traktuje. No ale tu przyznaje sie bez bicia, ze nic nie robie, zeby to zmienic i troche mnie to boli.

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    306
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Idźmy dalej, nasze uzębienie, układ pokarmowy, enzymy obecne podczas trawienia, są charakterystyczne dla owocożerców. Nie spotkałem jeszcze mięsożercy z zębami innymi niż kły. Z naszymi trzonowcami bliżej nam do dzików i mastodontów.
    No nie wiem, moze sie nie znam, ale mnie zawsze uczono ze nasz zoladek, uzebieni i enzymy sa charakterystyczne dla miesozercow :roll: roslinozercy nie maja klow, ktore sluza rozrywaniu kawalkow miesa. A poza tym co to jest owocozerca? No i bialka zwierzecego nie da sie zastapic innym i przynajmniej na pewnym poziomie rozwoju jest niezbedne. Zreszta fakt ze trawimy mieso wystarcz by stwierdzic na czym powinna sie nasza dieta opierac. A ze lubie mieso to inna sprawa 8-)
    Inna sprawa jest to jak sie zwierzeta zabija i traktuje. No ale tu przyznaje sie bez bicia, ze nic nie robie, zeby to zmienic i troche mnie to boli.
    Głęboko się mylisz

    Nie będe nic przepisywał, więc dam link ogólnie podsumowujący przystosowanie pokarmowe.

    klik

  6. #6
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Widać, że już od dobrobytu się w dupach poprzewracało. No cóż może powrót czasy kolejek i gołych haków w mięsnym albo kary więzienia za zabicie o jedną sztukę krowy/prosiaczka więcej tak żeby rodzinę wyżywić, dałyby jakąś lekcję.

  7. #7
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    gorąco polecam i życzę wytrwałości !

  8. #8
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Przypominam, że rośliny również są istotami żyjącymi i ich zabijanie na pokarm jest morderstwem. Prawdziwi bojownicy pokoju winni jeść takie produkty jak tynk czy zaprawa murarska. To jest jedzenie przyszłości.
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Mmm, dobre zwłoki, dobre.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Prawdziwi wegetarianie powinni także kupować ubrania i buty z tworzyw sztucznych. Przecież żeby kupić butki skórzane, trzeba zabić zwierzę czyli idąc tokiem rozumowania kolegi stajesz się faszystą. A kupując produkty z tworzyw sztucznych napędzasz fabryki trujące środowisko, co powoduje globalne ocieplenie tak więc ogłaszając się wegetarianinem wcale nie uciekniesz od bycia mordercą. Kupując kartki choćby do drukarki czy zeszyty przyczyniasz się to wyrębu drzew więc pośrednio zabijasz drzewa i zabierasz dom leśnym zwierzątkom. To tyle z mojej strony.
    "Jest napisane" nauczcie się


Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •