Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Najbardziej emocjonujące bitwy

  1. #11
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    N 54° 17.13' E 18° 5.40' - współrzędne geograficzne mojego pokoju ;)
    Postów
    144
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej emocjonujące bitwy

    Najbardziej emocjonująca może nie była... Ale na pewno wygrana dała mi najwiecej satysfakcji, chociaż nie do końca bo był to pewniak ze strony komputera i tylko totalny kretynizm AI pozwolił mi się wybronić. Ja - Mediolan ONI - Hiszpania. Oblężenie Aleppo (Edit: Tfu! Wróć!! Ajaccio :roll: ), świeżo przeze mnie zdobytego.

    Drewniany fort, w nim moi dzielni wojacy. Jeden oddział milicji genueńskich kuszników, 2x milicja włócznicza, 1x spieszeni feudale 1x pancerna straż, 3x konnica z czego 1 rycerze w zbrojach i 2 konnicy zbrojnej.

    ONI...jakoś 7x różne puszki i 1x kusznicy i 1x balista. Chyba.. łącznie na obrazku jest 1093, ale mniej więcej w takich proporcjach to było..

    Na początek genueńscy z murów już zaczęli radośnie ostrzeliwać puszki przeciwnika, piechota została w środku a konnica wybiegła z fortu i zaczęła sobie, z jeszcze większa od kuszników satysfakcją, prowadzić partyzantkę. Szarża i odwrót, raz z lewej, raz z prawej, raz z dwóch stron naraz. Oczywiście komputer zgłupiał bo przecież powinienem siedziec za murami i, za przeproszeniem, srać w portki.

    No więc trwało to tak dopóki Latynoskie puszki nie wybiły mi 90% konnicy, w międzyczasie drabiny, taran i wieża kręciły się wkoło, nie bardzo wiedząc co ze sobą zrobić, a kusznicy mieli czas na wystrzelenie wszystkiego co mieli. Balista wybiła dziury w murze po obu stronach bramy, gdzie od razu ustawili się w kręgu włócznicy. Centralnie w dziurze. Kusznikom skończyła się amunicja, więc poszli sobie z murów, w międzyczasie wieża oblężnicza została porzucona, taran podbiegł do bramy a drabinki dość daleko od bramy gdzie wysłałem jeden oddział włóczników a w ich miejsce w dziurze w murze wstawiłem pancerną straż.

    Moi feudale stanęli w bramie, kiedy brama padła, puszki latynoskie rzuciły się w nią jak mrówki, zapominając o dziurach po bokach. Tak więc w bramie mamy 6 niepełnych oddziałów rycerzy (jeden z drabinkami pobiegł i gnębi moją milicję na murze), blokują ich moi feudale a tymczasem włócznicy z dziur w murze wybiegli na zewnątrz i skoczyli im na plecy. Bitwa rozegrała się między kapitanami więc o premiach z dowodzenia nie ma mowy.. Do tego ONI mojego kapitana zabili jako pierwsi. Ale i tak ok 450-500 rycerzy spanikowało kiedy zaatakowali ich dużo gorzej wyszkoleni i wyposażeni włócznicy, których było dwa razy mniej, moich feudalów w bramie już nie liczę, bo zostało ich dwudziestu. Ale szczerze.. gdybym nie miał tego jednego oddziału kuszników i gdyby AI od razu ruszyło na mury, nie miałbym żadnych szans.

    W tej samej turze od razu po przegranym oblężeniu przypełzł dyplomata z prośba o rozejm.

    Screen:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...098dd6736.html







    Nie da się zmienić tej głupiej rangi na coś w stylu Wasz Kolega Michaś

  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    317
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Słynne bitwy

    Dzisiaj doświadczyłem ciekawej rzeczy w Medku, mianowicie stoczyłem po raz pierwszy bitwę, która zaraz po chwili dostała status słynnej. Nie widząc na forum jeszcze takiego tematu postanowiłem takowy założyć. Więc pytanie, czy mieliście kiedyś słynną bitwę? Gdzie, w jakich czasach, kto walczył, wygrał, jak wyglądała bitwa?

  3. #13
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Słynne bitwy

    Piękna bitwa. Wenecją coś około 1160 roku z Cesarstwem niemieckim. Narobili Niemcy rycerzy że aż głowa boli. Ja byle milicją (nie włóczniczą tylko zwykłą) broniłem się zażarcie ale moi padli. Pozostała generalska straż przyboczna przywódcy frakcji która dzielnie walczyła z kawalerią wroga. W końcu kiedy zostało mi ze 26 czy 28 (dawno było to nie pamiętam) rycerzy musiałem pokonać 4 oddziały spieszonych feudalnych o jeden rycerzy w zbrojach. Konni chcieli zaszarżować ale ja swoich wycofałem, w końcu Niemcy opuścili kopie i ja zaszarżowałem. Uporu nie można im odmówić, pokonali mi ze 4 a tylko kilku z nich przeżyło. Głupio zrobili bo mieli nieskoordynowane ataki i piechota została sama. Hehe, szarża i odwrót aż moich kilku zostało. Ostatnia szarża rycerstwa! Przeżył sam przywódca frakcji i ze 3 towarzyszy. Walczyli jak lwy! W końcu Niemcy uciekli a ja odniosłem heroiczne zwycięstwo. Pojawił się napis słynna bitwa niedaleko na południe od Hamburga. A podobno Włosi są mało waleczni Kocham te bitwy przepełnione heroizmem. Tą bitwę pamiętam doskonale.

    Niech żyje Gwardia!

  4. #14
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Słynne bitwy

    Cytat Zamieszczone przez Mizutsu
    Nie widząc na forum jeszcze takiego tematu postanowiłem takowy założyć
    Slabo cos szukal
    viewtopic.php?f=21&t=633

    Zamknac i nie zasmiecac :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. #15
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    317
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Słynne bitwy

    Czy ktoś mówił, że najbardziej emocjonujące = sławne?

  6. #16
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Słynne bitwy

    Zaczyna sie spamowanko...ponawiam prosbe
    P.S.Gra jasno okresla ze Heroic battle to...heroic battle i kropka


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #17
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Słynne bitwy

    Temat nie wnosi w sumie nic, a najlepsze bitwy i tak się pamięta. To czy zostały jakoś wyróżnione na mapie kampanii, już nie. Werdykt: tematy zostają połączone.



  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej emocjonujące bitwy

    Ja nigdy nie zapomnę jak grając Anglią zdobyłem Aleppo od Egiptu. Niestety pech chciał że chwilę później przyszli mongołowie. W ciągu około 40 tur oblegali mnie chyba 15 razy. Na początku było fajnie ale później nie było nawet kiedy rekrutować jednostek bo ciągle się broniłem.

  9. #19
    Łowczy Awatar Grost
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 10 podziękowań w 4 postach

    Re: Najbardziej emocjonujące bitwy

    Medek podstawka. Portugalia vs Timurudzi. Bitwa na moście pod Antiochią. Tura coś 220-230. Moja armia: Gienek, 8 najemnych arkebuzerów, trebusz, 2 katapulty, wielka bombarda i 2 najemnych włóczników. Kontra 2 armie Timurydów: 1 ze słoniami, kupą jazdy i piechoty, druga z chanem, garstką jazdy i kupą piechoty (bez słoników). Ustawienie: włócznicy przy moście, arkebuzerzy łukiem za włócznikami na wzgórzach, katapulty za włócznikami, trebusz i wlk. bombarda na wzgórzu za plecami włóczników. Teren idealny do obrony, bo most w dolince a wylot mostu wychodzi pod górkę, więc pole ostrzału idealne.
    No i sru: Timurydzi się ładują na most, wszystko, słoniki, jazda piechota, jedynie łucznicy się zatrzymali. Pierwszy strzał artylerii (chyba katapulty) i słoniki wpadły w popłoch, a że były na samym przedzie - stratowały nieco swoich kompanów salwa 480 arkebuzerów też robi swoje O dziwo 2 jednostki włóczników wytrzymały uderzenie, a arkebuzerzy zrobili swoje wybijając Timurydów przy włócznikach, artyleria w tym czasie dziesiątkowała łuczników. Wkrótce wpadli w popłoch i odwrót totalny. Druga armia (z chanem) wpadła na most i podobny scenariusz. Chan padł na włócznikach, ale w końcu mi ich rozbili i się przedarli za most. Na szczęście byli już mocno poobijani. Mimo to, ku mojemu zdziwieniu, arkebuzerzy spokojnie powystrzelali resztki piechoty Timurydzkiej (jazda już się rozsypała) i do spółki z szarżą straży przybocznej dokończyli dzieła zniszczenia.
    Ostatnio edytowane przez Grost ; 09-09-2015 o 07:49

  10. #20
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Najbardziej emocjonujące bitwy

    Ależ dzisiaj bitwę stoczyłem podczas mojej francuskiej kampanii.
    Francja vs Cesarstwo niemieckie
    Moje siły :
    Generalska straż przyboczna z księciem Quidinem na czele, 2 oddziały konnych możnowładców, 2 oddziały rycerzy frankońskich. Jak widać armia w całości rycersko-kawaleryjska. W sumie 190 ludzi. 30 rycerzy księcia a reszta w oddziałach po 40.
    Siły cesarstwa:
    Oj dokładnie nie powiem ale wiem że kilka oddziałów pancernej straży, cesarz z gwardią, 1 czy 2 oddziały rycerzy w zbrojach, ze 2 spieszonych feudalnych, kilka kuszników i milicji miejskiej. W sumie około 1000 ludzi.
    Nie dziwcie sie że pamiętam liczby bo to było godzinę temu.
    A więc cesarscy wystawili na przedzie kuszników a tuż za nimi pancerną straż. Wszystkim kazałem szarżować na pancerne straże a w rezultacie rycerze kosili kuszników którzy byli na drodze szarży. Jak łatwo się domyślić niemieccy kusznicy zostali wycięci w pień, kilku moich się nadziało na włócznie. Wycofałem się szybko bo pancerna straż zaczęła na mnie szarżować. Wszystkich rycerzy frankońskich (wtedy już było ich około 70 max 75) skierowałem na rycerzy w zbrojach. Ci zaczeli szarżować a ja jak zwykle wycofałem swoich i okrążyłem Niemców. Możnowładcy i książę odpoczywali przez ten czas. Jak jakiś oddział pancernej straży się oddalał od reszty natychmiast go okrążałem i wycinałem. Podczas jednej takiej akcji cesarz z gwardią wparował na moich i straciłem z 15. Szybko wycofałem swoich. Ale cesarz na swoje nieszczęście ścigał moich rycerzy których po oddaleniu się otoczyłem i po sprawie. Resztę pancernej straży wybiłem atakując pojedyncze oddziały ze wszystkich stron. Fajnie się zaczęło gdy została im sama milicja. Kiedy zaszarżowałem na pierwszą grupę, od razu nakazałem na drugą będącą kawałek dalej za pierwszą co sprawiło że rycerze cały czas byli w szarży i niszczyli wszystko naokoło. Reszta to czysta formalność czyli wybicie uciekających. Heroiczne zwycięstwo, straciłem około 80 ludzi a Niemcy prawie wszystkich.

    Jak widzicie zastosowałem ciekawy trick w walce z milicją. To się przydaje szczególnie w walce z pieszymi rycerzami od których konni w walce wrecz obrywają. Ale jak nakazać szarżować na oddziały za wrogą piechotą ta piechota zostanie zniszczona przy naszych małych stratach. Ot cała sztuka moich błyskotliwych kawaleryjskich zwycięstw

    Niech żyje Gwardia!

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najbardziej Upierdliwa Frakcja
    By Fallen in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 270
    Ostatni post / autor: 16-03-2020, 18:09
  2. Najbardziej surowy moderator
    By Ensis in forum Nagrody forumowe 2013
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2014, 00:43
  3. Najbardziej ofensywna armia
    By Witia in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 20:48
  4. Najbardziej historyczny mod
    By Bajbars in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 13:48
  5. Najbardziej upierdiwa frakcja
    By Pop517 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 23:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •