Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 848

Wątek: NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Dyskusje ogólne na temat najnowszego dziecka serii.

    http://www.totalwar.com/
    http://shoguntotalwar.yuku.com/

    Dodatek (samodzielny) czy nowa samodzielna gra?

    Więcej logicznych argumentów by był to dodatek:
    - za szybko na nową część (NTW ma być wydany w niecały rok od premiery ETW a zapowiedziany 6 mies. od premiery ETW; na premierę ETW czekaliśmy 2 lata od zapowiedzi),
    - każda poprzednia gra z serii miała dodatek,
    - przybliżony okres do ETW,
    - zbyt wąski temat na samodzielną grę,
    - ta sama grafika co widać na screenach (pewne elemnty modeli skopiowane z ETW)

    Są też 'logiczne' argumenty za samodzielną grą:
    - cena wyższa od ETW... (139,90 zł)
    - ostatnia polityka CA nieznana nam z poprzednich części: płatne 3 pojedyncze jednostki, droższa edycja specjalna z 6 nowymi jednostkami, a na początku tego lata płatne DLC z 14 nowymi jednostkami (wszystkie te jednostki powinny być w grze od początku, biorąc pod uwagę małe zróżnicowanie podstawki ETW)
    - brak jednoznacznej odpowiedzi ze strony CA: ''będzie to samodzielna nowa gra wymagająca podstawki ETW do uruchomienia.''
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Chłop Awatar Kaspar Rogue
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Witajcie,

    Czterdzieści godzin spędzonych w świecie Napoleona pozwoliło mi wyrobić sobie pewne zdanie na jego temat. Na początku muszę stwierdzić, że jest to dopiero moja trzecia odsłona serii TW, w którą grałem dłużej niż nic. W tym gronie znajduje się także Empire:TW, do którego najbardziej odpowiada mi określenie bety Napoleona:TW. Tak więc potraktowałem N:TW jako całkiem nową grę, kolejną (dla mnie po Medievalu 2) z serii, z którą przyszło się zmierzyć.

    Na początek mocne strony.
    Pierwszą rzeczą są pomysły, których mi brakowało wcześniej: technologie, uzupełnienia, budynki rozsiane po całych prowincjach, lepsza dyplomacja, jednoczesne budowanie w miastach, etc. Jest tego naprawdę dużo, jednak przyznaję, że to wszystko blaknie w konfrontacji z tym, co mnie od kilku dni... frustruje.

    Poniższa opinia dotyczy tylko singla. Na multi nie mam niestety czasu. Tak więc gram Kampanie Napoleońskie. Aby wdrożyć się w grę stopniuję sobie poziom trudności po każdej udanej kampanii. W końcu wyszło mi granie w "Rosję" (1805-1812) na vh/vh i dzieją się rzeczy nieprawdopodobne.
    Po pierwsze, mapa świata. Przeciwnik jest mocny, myślący, uważny, przewidujący - to mi się bardzo podoba. Niestety! Mieć tyle wojska, co Prusy, Austria, Wielka Brytania i Rosja - dla normalnego człowieka jest to nieprawdopodobne. Już po pierwszych 2-3 turach głowiłem się, co tu zrobić, żeby uderzyć na Prusaka, który blokuje każdy most do swej prowincji pełną armią. Z tego, co udało mi się wywnioskować, to różnica jest taka w AI, że komputer ma mniejsze koszty utrzymania jednostek w poziomie trudności vh. Czy to się zgadza? Niestety poziom trudny nie stanowi w tej kwestii aż takiego wyzwania. Za to poziom bardzo trudny jest pod tym względem nienormalny.


    To jednak nic w porównaniu z bitwami. Fakt, nie jestem drugim Napoleonem i nigdy nie będę. Jednak widziałem kilka akcji, które nie dają mi spokoju. Postaram się je przybliżyć.
    Pierwsze doświadczenie, starcie piechoty w deszczu. Występuje duże ryzyko niewypałów.
    Po mojej stronie 10 jednostek Fizylierów po 120 osób (maks., wielkość jednostek Duża). (1200 ludzi)
    Po stronie pruskiej 6 jednostek Piechoty Liniowej, 2 jednostki Milicji (Landwery bodajże) oraz 2 jednostki Fizylierów Pruskich. (1140 ludzi)

    Wynik: wygrana Prus.
    Straty po stronie francuskiej: 1200
    Straty po stronie pruskiej: 40

    To była ważna bitwa (jak każda w tej grze ), ale po kilku pierwszych salwach chciałem zobaczyć, co się święci, ciągle zapytywałem się: czy oni (moi ludzie) w ogóle strzelają?


    Drugie starcie. Zanim Wielka Brytania zdążyła zareagować na to, co się dzieje, w moich rękach była już Dublin oraz Edynburg. Osadziłem wojsko w tym drugim i czekałem na odparcie ataku. Byłem oblegany i wyszedłem naprzeciw agresorowi (a może i obrońcy?). Standardowa armia przeciwnika, czyli piechota (10 jednostek, mieszana Milicja z Muszkieterami), działa i konnica do ich obrony.
    Dzięki manewrom swojej lekkiej konnicy wyeliminowałem działa, konnicę wroga, a niemiły generał zginął od przypadkowej kuli armatniej. Piechota nie miała nic do stracenia, więc ruszyła na moje pozycje.
    Moje wojsko to Fizylierzy liniowi w sile 4 jednostek, 3 oddziały Milicji oraz 2 oddziały uzbrojonych mieszkańców poprzetykane 5 oddziałami artylerii (w sumie 20 dział, 2x 8-funtowe, 3x 6-funtowe). Szyk tak rozciągnięty, aby był dopasowany do ilości wrażego woja w formacji: piechota - artyleria - piechota - artyleria - piechota...
    Rezultat tego starcia jest taki, że ci nacierający Brytyjczycy bez generała, bez wsparcia idący pod stałym ostrzałem armat, idący na lekkie wzniesienie, idący wprost na lufy muszkietów i armat prawie wygrywają w tym starciu: zanim ich przepędzę (tak, przepędzę - nie wybiję do nogi), zostaje mi 20 Fizylierów, 50 milicjantów i 2 jednostki sprawnych dział.
    Przeciwnik strzela i strzela. Po jego salwach ginie nawet do 20 moich żołnierzy naraz, kiedy Francuzi potrafią za jednym zamachem (w tym starciu) powalić do 10 chłopów jednocześnie. Z fartem. Nie wspominając o wsparciu artylerii. Lub jego faktycznym braku. W pewnym momencie doszło do rękoczynu. Wysłałem jednych Fizylierów i jedną Milicję na jedną Milicję Brytyjską, która miała obniżone morale (tak na 40%). Przyglądałem się temu i w pewnym momencie wróg dostał zastrzyk morale taki, że podniosło się ono na 90%. A był to przedostatni oddział, jaki im został.
    Uważam, że nie jest to wyzywające. To raczej frustrujące.

    I jeszcze jeden drobny przykład. Podobna bitwa jak powyżej, też wyjście naprzeciw oblężenia. Piechota wroga przepędzona. Zostają 3 oddziały wrogiej artylerii. Przeciw mojej prawie nienaruszonej armii (morale spadło zanim doszli na odległość strzału z muszkietu). Zanim okrążyłem tę artylerię, skończył się czas na bitwę. Bitwa przegrana...

    Nie uważam swoich umiejętności za specjalnie wysokie, ale w takich przypadkach jak wyżej stwierdzam, że kilka rzeczy jest mocno przesadzonych. Jeśli istnieją sposoby na zniwelowanie tego wrażenia (może w Wielkiej Kampanii inną nacją będzie lepiej?), dajcie znać.

  3. #3
    Asuryan
    Gość
    Sposób jest jeden - zmniejszyć trudność samych bitew.

    NTW ma dla mnie jedną, za to bardzo dużą wadę - za małą ilość grywalnych nacji w kampanii single.

  4. #4
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Tu zgadzam się. Mogło być więcej nacji np. Turcję, Hiszpanię i ze dwie małe, a tak to trochę słabo jest bo tylko pięć krajów. Gram na odblokowanych wszystkich nacjach ale tam Muzułmanie są zabugowani.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #5
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Ogólnie strasznie szkoda, że nie dostaliśmy narzędzi do edycji mapy jak to miało miejsce w przypadku Shogun 2 bo moglibyśmy liczyć na naprawdę epickie modyfikacje.. Bo kilku latach grania mapka wydaje się dosyć mała Co do nacji to twórcy wybrali te najważniejsze.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  6. #6
    Chłop Awatar Narayan
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam mam 2 pytania:
    1)Czy komp który pociągnął bez problemu Empire TW, pociągnie Napoleona?
    Asus Aspire v5 131
    Intel Celeron 1017U (2 rdzenie, 1.60 GHz, 2 MB cache)
    4GB Ram
    500GB HD
    Windows 7 64bit
    Grafika: Intel HD Graphics
    2)Jaką wersję gry trzeba mieć żeby zadziałał mod Total Factions?

  7. #7
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Chyba pociągnie. A co do drugiego to nie możesz sobie wybrać wersji gry. Steam automatycznie aktualizuje ją do najnowszej wersji.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  8. #8
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Witam, chciałbym serdecznie zaprosić na cotygodniowe spotkania społeczności polskiej w grze Napoleon Total War. Spotkania te zaczynają się w każdą sobotę o 20. Każdy jest mile widziany, zarówno gracz, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z multi jak i weterani. Tutaj troszkę więcej info:
    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...ja-og%C3%B3lna
    W każdą drugą sobotę miesiąca odbywa się Turniej o tytuł Marszałka. W tą sobotę rozegramy go na zasadach no art max 5 100/125 na trawiastych równinach i dużych funduszach. Żeby wziąć udział w turnieju wystarczy przyjść na TS netck.pl:1500 i/lub napisać do mnie na steamie. Przygotowania do turnieju zaczynają się od 19:30 żeby około 20:00 zacząć, wtedy należy potwierdzić swoją obecność i gotowość na wzięcie udziału w turnieju. Ci, którzy odpadną lub się spóźnią będą mogli rozegrać sobie bitwy we własnym gronie lub obserwować poczynania kolegów. Marszałek w nagrodę dostaje złote kalesony (+ 5 do obrony przed generałem mrozem), możliwość wybierania bitew scenariuszowych jakie będziemy rozgrywać oraz ustalania zasad i map na normalnych bitwach.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  9. #9
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Panowie przepraszam że piszę nie w tym wątku co trzeba ale nie mogę się odnaleśc ,poszukuję coś żeby odblokować nacje a zwłaszcza Polskę w NTW
    Proszę o pomoc i jeszcze raz przepraszam

  10. #10
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Możesz zagrać na modzie LME w jednej z kampanii jest Polska
    http://forum.totalwar.org.pl/forumdi...9e-de-l-Empire

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 06:58
  2. MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 833
    Ostatni post / autor: 23-12-2020, 23:58
  3. ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 17:51
  4. MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 08:51
  5. EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 675
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •