Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Spis Rolny 2010

  1. #1
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Spis Rolny 2010

    Tak tak! Rolny! wyszukiwarka nie znalazła więc zaczynam wątek!
    Czemu rolny?
    1) bo akurat trwa,
    2) a BEZPOŚREDNIO dotyczy znacznie większej części społeczeństwa niż się niektórym zadaje (wystarczy mieć 1 000 m2 = 10 arów ziemi pod podatkiem rolnym użytkowanej choćby jako źródło karmy dla kopytnego zwierzaka na działce za miastem, albo trochę większy sad niż sąsiad działkowiec)
    3) wykonywany z pieniędzy publicznych więc naszych obywatelskich, a o takich sprawach tutaj w agorze sie dyskutyuje
    4) głośno się nie mówi ale ja wiem od samych pracowników urzędu statystycznego że to poligon doświadczalny przed spisem powszechnym 2011
    ===================
    No to jakie wrażenia / przemyślenia?
    Ja swoje podam później (z perspektywy rachmistrza & krewnego rolników).
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  2. #2
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Spis Rolny 2010

    dobra sprawa dla urzędników z gminy i ich rodziny: potomstwa i innych jako ankieterów - trzy dyszki od łebka piechotą nie chodzi.
    czy wypelnienie w internecie formularza pozbawi ich tej sumki?

  3. #3
    Gość

    Re: Spis Rolny 2010

    Cytat Zamieszczone przez kirlan
    Tak tak! Rolny! wyszukiwarka nie znalazła więc zaczynam wątek!
    Czemu rolny?
    1) bo akurat trwa,
    2) a BEZPOŚREDNIO dotyczy znacznie większej części społeczeństwa niż się niektórym zadaje (wystarczy mieć 1 000 m2 = 10 arów ziemi pod podatkiem rolnym użytkowanej choćby jako źródło karmy dla kopytnego zwierzaka na działce za miastem, albo trochę większy sad niż sąsiad działkowiec)
    3) wykonywany z pieniędzy publicznych więc naszych obywatelskich, a o takich sprawach tutaj w agorze sie dyskutyuje
    4) głośno się nie mówi ale ja wiem od samych pracowników urzędu statystycznego że to poligon doświadczalny przed spisem powszechnym 2011
    ===================
    No to jakie wrażenia / przemyślenia?
    Ja swoje podam później (z perspektywy rachmistrza & krewnego rolników).
    Nauczony, naumiany polską rzeczywistością, mam nieodparte wrażenie, że następne nasze pieniądze, jak wodospad Niagara wyciekną w kierunku tzw. funkcyjnych itd...Armia ludzi zarobi pieniądze, a jak możliwość kombinacji hmmm....Mam nadzieję, że się mylę, i ma to jakiś pożytek na przyszłość...A, chodzący rachmistrze, od domu do domu, jak Świadkowie Jehowych..., ja najprawdopodobniej nie wpuszczę
    A, że mają chodzić, to by z tego wynikało:
    http://www.stat.gov.pl/gus/psr_PLK_HTML.htm
    Gospodarstwa rolne, które nie dokonały samospisu lub nie zostały spisane w wywiadzie telefonicznym, odwiedzą rachmistrze spisowi.

    Ważna informacja!
    Rachmistrz spisowy musi nosić w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego i podpisem dyrektora urzędu.

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spis Rolny 2010

    Cytat Zamieszczone przez glaca
    dobra sprawa dla urzędników z gminy i ich rodziny: potomstwa i innych jako ankieterów - trzy dyszki od łebka piechotą nie chodzi.
    czy wypelnienie w internecie formularza pozbawi ich tej sumki?
    Pewnie ich pozbawi. Zamiast na nich narzekać, trzeba było samemu zostać ankieterem i zarobić tę kasę
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  5. #5
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraina Siedmiu Bogów Ogdru-Jahad
    Postów
    428
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Spis Rolny 2010

    moim zdaniem to świetny pomysł, gdyż pokaże jak ma się nasza gospodarka rolna. jeżeli okaże się, że jest lepiej, niż myśleliśmy, być może sprowadzi to jakichś inwestorów z zachodu? duńczycy pewnie szczerzą kły na wyniki tej imprezy.
    Na tym forum praktycznie nic się nie zmienia.

  6. #6
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Spis Rolny 2010

    Cytat Zamieszczone przez glaca
    dobra sprawa dla urzędników z gminy i ich rodziny: potomstwa i innych jako ankieterów - trzy dyszki od łebka piechotą nie chodzi.
    czy wypelnienie w internecie formularza pozbawi ich tej sumki?
    Tak. Wielu synalków i samych urzędników startowało. Ale 90% z nich odpadło w już przedbiegach, a niemal wszyscy pozostali odpadli na szkoleniu. To z powodu metody spisu.
    A)
    HTC Touch Pro 2 + oprogramowanie SOFTLINE,
    przez urzędników GUS zwane "hand held'em"
    przez rachmistrzów "hande hohem" (bo w końcu rozbraja każdego, nawet najtwardsze jednostki i bo musisz trzymać go wysoko żeby sygnału nie zgubił)
    przez rodziny rachmistrzów po obchodzie przedspisowym ochrzczony jako "pieprznij o'beton ten szajs bo se zdrowie zrujnujesz"
    Oprogramowanie ma mnóstwo wad w dodatku na szkoleniu w lipcu nie było jego ostatecznej wersji! Nawet dla biegłego użytkownika licznych aplikacji oprogramowanie spisowe jest zawiłe i niełatwe do opanowania, w SOFTLINE chyba nikt nie słyszał o ergonomii

    B) pytania są naprawdę rozbudowane i szczegółowe (u większości rolników i tak padnie ich max 60%) ale rachmistrz musi biegle znać całość a wierzcie mi jest to ostro zaplątane nawet dla kogos kogo uczono metodologii badań statystycznych :shock: (o błędach metodologicznych innym razem)
    -----------------------------

    co do reszty:
    1) tak na prawdę to NAJPIERW trzeba było za śmieszne 500 PLN BRUTTO biegać przez niepełne 2 tygodnie i sprawdzać adresy - "obchód przedspisowy", po 12 godzin dziennie żeby nadrobić te 3 dni obsuwy które GUS (a właściwie któraś z firm współobsługujących) zafundowało rachmistrzom oraz fatalne działanie sprzętu. + w co drugim gospodarstwie wysłuchiwać / tłumaczyć "po jaką w ogóle &*^%$# jest ten spis". A to wszystko przy tak skonstruowanej bazie punktów do zweryfikowania że daną wioskę przechodziło się 2 albo i 3 razy wiecznie błądząc między domami. Baza była tak skopana że nawet ja miejscowy nie raz wątpiłem kto gdzie mieszka, albo szukałem gospodarstw widm - nieistniejących od 10 lat!
    2) te trzy dychy to BRUTTO (czyli zostają ze dwie)
    3) nie od "łebka" tylko od gospodarstwa a to znacznie komplikuje sprawę (dużo pytań dotyczy domowników i pracowników - już czuję jak trzeba będzie tłumaczyć się za ustawodawców czemu tyle pytań i czemu o struckturę dochodów - momo że rachmistrz NIE zapyta o kwoty dochodów tylko o bardzo przybliżone % z poszczególnych źródeł)
    4) w niektórych gospodarstwach będzie i 50 PLN BRUTTO ale tam ilość pytań będzie dużo większa a co za tym idzie dodatkowy kwadrans wysłuchiwania wyzwisk i tłumaczenia że to nie rachmistrz wybiera gospodarstwa do poszerzonej ankiety
    -------------------------
    Jak chcesz pozbawiaj rachmistrzów 20 pln (którzy w 98 % mieszkają albo pochodzą z twoich stron)
    Ale jakoś nie wydaje mi się byś tą metodą zaoszczędził choć 1 publiczny grosz. Nim twój internetowy formularz wejdzie do systemu to zdaje się że I TAK KTOŚ BĘDZIE MUSIAŁ GO SPRAWDZIĆ, tyle że to będzie osoba gdzieś z centrali a nie z twojej okolicy. No i nie przypadkiem masz bodajże 14 dni czasu od rozpoczęcia wypełniania na zakończenie i wysłanie. Metodologia jest rozbudowana i miejscami pokręcona na maxa. Możesz też dać się spisać telefonicznie ( tu juz na pewno kasę zgarnie ktoś z centralki telefonicznej zamiast twój ziomek.)
    =====================
    Ps
    Jeszcze jedno:
    Naprawdę grubą kase to zgarnęły firmy dostarczające sprzęt, oprogramowanie, serwery itd.
    Nawet cała pula wynagrodzeń rachmistrzów w całym kraju to niewielka część kosztów spisu.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

Podobne wątki

  1. Spis switch modów pod MTW2 i Kingodms
    By Samick in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 16:27
  2. Spis Submodów do Third Age 3.2
    By mustafaga in forum Third Age
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 11:33
  3. Spis modów, typu - switch mod.
    By Furiusz in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 07:01
  4. Oskary 2010
    By vlad77 in forum Filmy i seriale
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •