Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Społeczeństwo II RP, a III RP

  1. #1
    Tribunus Plebis Awatar Maximus XI
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    259
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Społeczeństwo II RP, a III RP

    Tak od ostatniego czasu nachodzi mnie ta myśl. Czy różnica między nami, a naszymi przodkami z II RP była tak znaczna? Mam na myśli zachowanie, stosunek do innych ludzi, wartości w życiu itp.

    Nie ma wątpliwości, że tamci ludzie byli bardziej patriotyczni, mieli większy szacunek do państwa itd. Ciekawi mnie zwłaszcza, czy współczesne warcholstwo/cwaniactwo jest "cechą narodową", a może to tylko wynik komuny?
    "Dimidium facti, qui coepit, habet - kto zaczął, już zrobił połowę" - Horacy

  2. #2
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    Cytat Zamieszczone przez Maximus XI
    Ciekawi mnie zwłaszcza, czy współczesne warcholstwo/cwaniactwo jest "cechą narodową", a może to tylko wynik komuny?
    Wg mnie , zawsze w większości byliśmy "warchołami" i wybitnie żarliśmy się między sobą ,tak jak i dziś ,jak dla mnie to już tak nasza "cecha narodowa".
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  3. #3
    Tribunus Plebis Awatar Maximus XI
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    259
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    W polityce to chyba zawsze się żarliśmy. Mi bardziej chodzi o stosunki międzyludzkie.
    "Dimidium facti, qui coepit, habet - kto zaczął, już zrobił połowę" - Horacy

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    W stosunkach międzyludzkich w II RP uważam że było o wiele lepiej, nasi żołnierze potrafili dzielnie walczyć i umierać za siebie a dziś... wysadzają na koszt podatnika chałupy w Afganistanie, również o dobrych stosunkach w II Rp świadczy to że społeczeństwo wiele razy robiło zbiórki pieniędzy i zakupywało sprzęt dla armii, po za tym w tamtych czasach gdy uzbrajano armię liczono się z zdaniem społeczeństwa, ostatnio czytałem że ludzie w II RP nie byli zadowoleni jak nasz rząd sprzedawał broń innym krajom np: działka plot. firmy Bofors kaliber 40 mm gdy w każdej chwili Szwaby mogły zaatakować.


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  5. #5
    Tribunus Plebis Awatar Maximus XI
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    259
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    K, ale to też temat około polityczny i trochę inna sytuacja.

    Mi chodzi o to, czy panowała w II RP zawiść między ludźmi, co teraz jest często odczuwalne np. historia typu ktoś zakłada restaurację, a wszyscy mu robią na złość itd. Krótko mówiąc, czy mieliśmy zdrowe społeczeństwo, a nie tylko naród?

    PS. Cytując Marszałka: "Naród wspaniały tylko ludzie chuje".
    "Dimidium facti, qui coepit, habet - kto zaczął, już zrobił połowę" - Horacy

  6. #6
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Lokalizacja
    Szamotuły
    Postów
    473
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    wg mnie społeczeństwo w II RP było bardzo tradycjonalistyczne i miało przynajmniej "zasady postępowania".

    Było mało subkultur, porównując dzisiejsze to strach pomyśleć w jaką stronę to wszystko idzie.

    W tamtym czasach nie istniała poprawność polityczna, która dzisiaj więcej szkodzi niż naprawia.

    "Naród wspaniały tylko ludzie chuje"
    zle zacytowałeś

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak
    Cytat Zamieszczone przez Maximus XI
    Ciekawi mnie zwłaszcza, czy współczesne warcholstwo/cwaniactwo jest "cechą narodową", a może to tylko wynik komuny?
    Wg mnie , zawsze w większości byliśmy "warchołami" i wybitnie żarliśmy się między sobą ,tak jak i dziś ,jak dla mnie to już tak nasza "cecha narodowa".
    Coś w tym jest, ponieważ mamy nowe twarze Dyzmy, a w TV Trędowate, a Znachorów (człowiek, który pomaga, nie mylić z szarlatanem) nikt nie uważa. "Gówniarz z Zakopanego" takich ludzi jakoś mniej widzę na ulicach miast chyba dlatego, że mamy plazmy na ścianach. A wolność? Po co nam wolność mamy tv i neta. W sumie nic się nie zmieniło, tylko więcej pacholąt i cieląt włóczy się od budki z zapiekanką do budki z hamburgerem, tzn. od koryta do koryta. Generacja X, tzn. ludzie, którzy osiągnęli lat 18 w roku 1989(pierwsze wybory) zamienili ideały za promocje. Konsumujemy marzenia, a to szkodliwe dla zdrowia psychicznego.

  8. #8
    Tribunus Plebis Awatar Maximus XI
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    259
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    Cytat Zamieszczone przez Witold
    "Naród wspaniały tylko ludzie chuje"
    zle zacytowałeś
    A nie masz racji. Krążą 2 wersje: z kurwami i chujami.
    "Dimidium facti, qui coepit, habet - kto zaczął, już zrobił połowę" - Horacy

  9. #9
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Lokalizacja
    Szamotuły
    Postów
    473
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    i właśnie kurwy są wersją oficjalną.

  10. #10
    Tribunus Plebis Awatar Maximus XI
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    259
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Społeczeństwo II RP, a III RP

    To, że częściej się używa kurw nie znaczy, że wersja z chujami jest zła, skoro również ją się podaje w tym w "poważnych" publikacjach. Powróćmy jednak do głównego wątku.
    "Dimidium facti, qui coepit, habet - kto zaczął, już zrobił połowę" - Horacy

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Społeczeństwo wielokulturowe
    By Dagorad in forum Agora
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •