Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Victoria 2

  1. #21
    Salvo
    Gość

    Re: Victoria 2

    http://forum.paradoxplaza.com/forum/...rt-of-Darkness

    Jądro Ciemności będzie chyba najlepszym dodatkiem w historii Paradoxu! Nigdy nie było aż tylu nowości, nowy system kolonialny wydaje się świetny!

  2. #22
    Salvo
    Gość

    Re: Victoria 2

    Część nowych opcji w filmowej pigułce
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/...Diary-Released

  3. #23
    Raf Awatar Raferti
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    341
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 44 podziękowań w 25 postach

    Re: Victoria 2

    Sądzę, że zainteresuje Was recenzja najnowszego dodatku Victoria II: Heart of Darkness, dostępna na eufigames.com / wayofwar.org
    http://eufigames.com/review/victoria-ii ... -darkness/

  4. #24
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Victoria 2

    Trochę już w Viki gram i gram, więc powiem coś bardzo kontrowersyjnego ;P Nie ma gry spod szyldu Paradoxu nad Victorią 2 z dodatkiem

  5. #25
    Raf Awatar Raferti
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    341
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 44 podziękowań w 25 postach

    Re: Victoria 2

    Tu się zgadzam... o ile eu2, no i trochę 3ka była mocna w mp, to jednak w sp gorzej wychodzą, a znowu seria hoi jakoś nigdy mnie "nie brała" (chociaż moi koledzy z forum twierdzą, że hoi3 po najnowszym dodatku także ok jest... jednak dla mnie zdecydowanie nie ten okres historyczny ).

    Tutaj w sp mam podobną opinie jak Ty, z tym że do tego dokładam jeszcze do puli dobrych tytułów single player jeszcze CK2... zwłaszcza oba tytuły są "mocne" po dodatkach.

    Niestety w przypadku obu tytułów troszeczkę niektórych odstrasza tak zwane "skomplikowanie rozgrywki" - chyba najbardziej w viki to jest odczuwalne... no ale nikt nie powiedział, że gry zawsze muszą być proste i dobrze że swego czasu Paradox to wydał, jak i zdecydował sie na kontynuacje w postaci 2ki, oraz poprawia rozgrywkę dodatkami mimo, że chyba sprzedaż "nie idzie" tego tytułu tak jak pozostałych (viki w sumie jest bardzo niszowym tytułem w kwestii ilości sprzedanych egzemplarzy).
    Znowu CK2 stosunku do 1ki stało się takimi "Pradoxowymi simsami" trochę i 2ka w stosunku do ck1 jest popularna... ale ogólnie rozgrywka jest ok.

    Osobiście akurat bardziej cieszyłem się z zapowiedzi swego czasu kontynuacji ck i viki, niż eu.

  6. #26
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Victoria 2

    Dodatek tchnął nowego ducha w Victorie a gra w nią w końcu sprawia przyjemność i, o ile system kolonizacje można tak naprawdę olać(choć jest lepsza) to system kryzysów zdecydowanie poprawia jakość gry w końcu nie trzeba się nudzić banując wpływy pozostałych mocarstw
    no i po pierwszej grze polską uwolnioną z Austrii(próbna Egiptem zdecydowanie mi nie wyszła to i nawet nie kończyłem)
    [spoiler:1uv8z82x]


    RPA, Formoza i Kongo należą do mnie choć dużo o morzu powiedzieć nie mogę bo RPA zająłem cichaczem, a do wielkich bitew morskich z udziałem moich drednotów nie doszło[/spoiler:1uv8z82x]
    pomagałem sobie trochę jak widać, inaczej nie dało by się zrobić cieszących oko granic
    system kryzysów bardzo ładnie działa na mapkę, o ile mocarstwa nie dodają chorych żądań od siebie jak Rosja na Sycylii którą pożegnałem konsolą
    gra od nowego dodatku jest zdecydowanie bardziej dynamiczna i w końcu chce się w nią grać. Nie ingerowałem nigdzie poza Europą i jak widać USA w końcu zajęło kawałek meksyku, a nawet Alaskę czego bez dodatku nie miałem okazji ujrzeć z kolei Francja jak widać zdominowała grę zajmując niemal całą Afrykę i Arabie
    Gra ma jeszcze parę wad, których można się dopatrzyć na mapie takie jak zbyt szybka asymilacja, Anglia zajmująca tereny, które powinna mieć Kanada, Australia i Nowa Zelandia czy uber potężna Francja, a także te nieszczęsne Indie, na które moim zdaniem twórcy nie mieli pomysłu nie mniej jest to zdecydowanie inna gra od vanilli i pierwszego dodatku

    Ps.wyszło dość chaotycznie, ale to miało być raczej pochwalenie się rozgrywką niż jakaś uboga recenzja i tak to traktujmy
    Ostatnio edytowane przez Pop517 ; 14-07-2014 o 00:16

  7. #27
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: Victoria 2

    Czy nagłe okresy kryzysu gospodarki to norma czy nie?
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  8. #28
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Victoria 2

    Raczej nie a jak dochodzi do załamania ceny jakiegoś surowca, to jest o tym informacja w gazecie i można to jakoś sprawnie opanować.
    Od tej odsłony trzeba też interesować się przemysłem i nie dawać wolnej ręki kapitalistom, bo może się to skończyć wielkim minusem albo podatkami na 100%.

  9. #29
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: Victoria 2

    Dodatku nie mam, ale czasem zauważam nagły spadek dochodów do minus 2000. Jest to stan długi, trwa ok. 10-15 lat, a potem sytuacja wraca do normy.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  10. #30
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Victoria 2

    w podstwce gospodarka to był pikuś(chyba że coś pozmieniali od jakkiegoś patcha) i raczej nie zwracałem na nią większej uwagi gdy już kapitaliści zaczęli szaleć

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Victoria II - polityka gospodarcza
    By adriankowaty in forum Inne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 21:46
  2. Szukam towarzysza do gry (EU III, Victoria II, EU: Rome)
    By adriankowaty in forum Seria gier Paradoxu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 19:23
  3. Victoria: Revolutions
    By Cirion in forum Inne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 17:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •