Strona 3 z 68 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 676

Wątek: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

  1. #21
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Świebodzin
    Postów
    98
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez Ronin
    Cytat Zamieszczone przez BlackKuma
    Powiem szczerze, żen ie grałem w Empire i nie zamierzam. Nie interesuje mnie ten okres historyczny. Najbardziej pasuja mi od późnego średniowiecza w dół
    Moim zdaniem Medek stracił swój klimat przenosząc go do tego okresu historycznego. Jeżeli zrobią jeszcze medka II Wojna Światowa to się całkiem na to wypnę:/ To nie to samo. Średniowiecze i starożytność ewentualnie to okresy najwłaściwsze dla Medka.
    Moja wiedza na temat tego tytułu opiera się tylko na obserwacjach, a mianowicie mój kuzyn grał w Empire.
    Popatrzałem jak to wszystko wygląda i owszem jest parę fajnych smaczków, ale oprócz tego to już nie ten sam Medieval.
    Najbardziej z detali zadziwił mnie ten szczególik: wszystkie jednostki w oddziale mają te same twarze. To już takiej chały nawet w M2 nie robili. Jestem czuły na szczegóły, a ten jest bardzo rażący. Nie wspominając już, że jakieś polskie jednostki w angielskich mundurach zapierdzielały

    no to nie wiesz wszystkiego najbliższy tytuł ma to zmienić Napoleon będzie miał pod tym względem większą różnorodność. A seria Total War nie zaczęła się od Medka ani od Medka II tylko od Shoguna Total War. Okres historyczny to umowna sprawa. Mnie też nie pasuję okres Historyczny Empire za to Napoleon to już inna rozmowa. Miedek II nie był taki zły zabrakło według mnie większęj różnorodności jednostek i może ram historycznych bo naprawdę nie rozumiem dlaczego gra kończy się w XVI wieku (1530). Wystarczyło zrobić tury co rok a nie co dwa lata i wtedy taka sama długość rozgrywki mogłaby się kończyć w bardziej historycznej dacie tj 1453 ,1493 lub względnie 1517
    Wiem, że prekursorem Medka był Szogun Nie grałem w niego po prostu.
    A tak poza tym mam wątpliwości, czy ten dodatek zmieni grę chociaż w połowie tak jakbyśmy chcieli.
    M2 najbardziej moim zdaniem brakowało różnorodności jednostek i prowincji.
    Na koniec co do długości rozgrywki to jak wypełni sie misję w M2 to możesz potem grać praktycznie w nieskończoność bo tury lecą, ale bez żadnego limitu.

  2. #22
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    110
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez BlackKuma
    Moim zdaniem Medek stracił swój klimat przenosząc go do tego okresu historycznego. Jeżeli zrobią jeszcze medka II Wojna Światowa to się całkiem na to wypnę:/ To nie to samo. Średniowiecze i starożytność ewentualnie to okresy najwłaściwsze dla Medka.
    Nie ma Medka, jest Total War... Jak Medieval moze sie przenieść do II Wojny Swiatowej, XVIIIw, starożytności ?
    Mnie sie zdawalo ze "Medek" to jest zmiękczenie wyrazu Medieval, a nie nazwa calej serii...

  3. #23
    Pampa
    Gość

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Właśnie się tak wpieniłem na Empire że usunąłem i nie wiem kiedy powrócę...a oto powód

    gram gram gram już imperium jest i nagle j*b white screen i dupa włączam grę a tam sava nie ma ;/ Napoleon na 100% też będzie awaryjny.

  4. #24
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    110
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez Pampalinex
    Napoleon na 100% też będzie awaryjny.
    Czy ja wiem, czy na 100%? Nie koniecznie tez musi tak być... Zawsze istnieje jakaś szansa że zrobią grą mniej, lub wogule nie awaryjną. Jak przeprowadzą porządne beta testy, to może w NTW bedzie dalo sie grac...

  5. #25
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 309
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Ciekawe swoją drogą dlaczego CA nie może naprawdę przysiedzieć nad tymi tytułami i zrobić bezawaryjny produkt. To coraz bardziej przypomina ich strategię marketingową robią wersję Beta wypuszczają na rynek gracz kupuje i jest w d... musi czekać kilka miesięcy na ostatecznego patcha przeważnie jest ich ok pięciu. Przecież przez taką politykę to wkrótce nikt nie będzie kupował tych gier mając na uwadze że trzeba płacić za produkt który nie jest produktem kompletnym. Notabene to chyba nawet jest złamanie prawa nie znam się ale na "chłopski rozum" klient zawierając tranzakcję kupna sprzedaży w zamian za pieniądze oczekuje sprawnego produktu tak jest w każdej innej branży czy to branża obuwnicza RTV czy AGD a tutaj mamy jawne pogwałcenie tych zasad i w zasadzie nic się nie dzieje. Troszkę to dziwne. Co więcej za poprawki trzeba teraz słono płacić. Sami ludzie CA mówią że Napoleon i jego mechanika miała znaleść się już w Empire i tak naprawdę będzie to Empire tylko w wersji Alpfa. Więc zupełnie nie rozumiem dlaczego mam za to jeszcze dawać grubą kasę. :shock:

  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    58
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Kasa, kasa, kasa.
    Jeżeli prezes CA zobaczy spore zarobki (za Medka II na pewno były spore), to zacznie poganiać pracowników, aby szybko stworzyli grę dla kolejnych zarobków.
    Tak powstał np ET na Atari i pogrążył całkowicie tą konsolę.

  7. #27
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    NA youtube oglądam filmiki o ETW i jestem pod wrażeniem grafiki. Gra wydaje się byś super a tym czasem prawie wszyscy tutaj na nią narzekają.

    Co konkretnie możecie zarzucić tej grze?

    Wyczytałem że jednym oddziałem można obronić fort przed komputerem - komp wysyła odziały po kolei a nie wszystkich na raz to prawda? czy może odosobnione przypadki.
    Nawet w pierwszym medku takich jajec nie ma a komp kusi się nawet o manewry oskrzydlające, stara się uderzyć z lewej, prawej i centrum w tym samym momencie, szuka i wykorzystuje rzeźbę terenu - ciężko mi uwierzyć że w ETW wysyła po jednym odziale...to było by zupełnie bez sensu...

    Nie mam jeszcze tej gry ale zastanawiam się nad jej zakupem dlatego proszę opiszcie konkretne sytuacje które według Was świadczą o tym że gra jest niedopracowana.
    Może to po prostu wygórowane oczekiwania graczy?

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    17
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez ratownik
    NA youtube oglądam filmiki o ETW i jestem pod wrażeniem grafiki. Gra wydaje się byś super a tym czasem prawie wszyscy tutaj na nią narzekają.

    Co konkretnie możecie zarzucić tej grze?

    Wyczytałem że jednym oddziałem można obronić fort przed komputerem - komp wysyła odziały po kolei a nie wszystkich na raz to prawda? czy może odosobnione przypadki.
    Nawet w pierwszym medku takich jajec nie ma a komp kusi się nawet o manewry oskrzydlające, stara się uderzyć z lewej, prawej i centrum w tym samym momencie, szuka i wykorzystuje rzeźbę terenu - ciężko mi uwierzyć że w ETW wysyła po jednym odziale...to było by zupełnie bez sensu...

    Nie mam jeszcze tej gry ale zastanawiam się nad jej zakupem dlatego proszę opiszcie konkretne sytuacje które według Was świadczą o tym że gra jest niedopracowana.
    Może to po prostu wygórowane oczekiwania graczy?
    Ściągnij demko

  9. #29
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Jaworzno
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez ratownik
    NA youtube oglądam filmiki o ETW i jestem pod wrażeniem grafiki. Gra wydaje się byś super a tym czasem prawie wszyscy tutaj na nią narzekają.

    Co konkretnie możecie zarzucić tej grze?

    Wyczytałem że jednym oddziałem można obronić fort przed komputerem - komp wysyła odziały po kolei a nie wszystkich na raz to prawda? czy może odosobnione przypadki.
    Nawet w pierwszym medku takich jajec nie ma a komp kusi się nawet o manewry oskrzydlające, stara się uderzyć z lewej, prawej i centrum w tym samym momencie, szuka i wykorzystuje rzeźbę terenu - ciężko mi uwierzyć że w ETW wysyła po jednym odziale...to było by zupełnie bez sensu...

    Nie mam jeszcze tej gry ale zastanawiam się nad jej zakupem dlatego proszę opiszcie konkretne sytuacje które według Was świadczą o tym że gra jest niedopracowana.
    Może to po prostu wygórowane oczekiwania graczy?
    Co do obron fortu to niedawno obroniłem fort 3 oddziałami piechoty i 3 mieszkańców z rusznicami na 14 oddziałową armię. Komp atakował po kolei i zupełnie bez ładu a ja bez wielkich manewrów (budynki + plac) wygrałem bitwę.

    Co można zarzucić grze? Moja subiektywne odczucia:
    + grafika (faktycznie super)
    + nowe pomysły w kampanii (kwestia miasteczek, rządów, wynalazków to istotne novum wprowadzające świeży powiew do serii)
    + bitwy morskie (przypominają mi stare dobre Pirates)
    + plusem dla mnie jest także MP ze względu na łatwość dostępu (może dlatego, że dopiero w ETW próbuje swoich sił w MP)
    - niestabilność gry w single i MP (duży regres w porównaniu do MedII)
    - armia klonów (wielu forumowiczów o tym pisało, nie będe się rozpisywał)
    - debilizm kompa (o ile w bitwach w wersji 1.3 jest już jest nie najgorzej to w kampanii można rwać włosy z głowy. Twórcy walcząc ze swoją BETĄ w wersji 1.3 udostępniają nam średnio od 5-10 tury Wielką Wojnę. Dyplomacja praktycznie nie istnieje od poziomu normal. Handel zamiera, porty są blokowane. Nadzieja w tym, że wersja 1.4 coś w tym zakresie poprawi.
    Generalnie jak zawsze są plusy i minusy, w tej chwili głównie gram w MP. Kampanie zarzuciłem czekając na nowy patch, który umożliwi w miarę normalną grę w kampanii.
    Aha. uważam, że sciąganie dema nie ma sensu, to tylko dwie bitwy. Wiele rzeczy jest tam jeszcze niedopracowanych jeśli chodzi o zachowanie jednostek.
    Kula głupia, bagnet zuch!

  10. #30
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez Lesio
    Cytat Zamieszczone przez ratownik
    NA youtube oglądam filmiki o ETW i jestem pod wrażeniem grafiki. Gra wydaje się byś super a tym czasem prawie wszyscy tutaj na nią narzekają.

    Co konkretnie możecie zarzucić tej grze?

    Wyczytałem że jednym oddziałem można obronić fort przed komputerem - komp wysyła odziały po kolei a nie wszystkich na raz to prawda? czy może odosobnione przypadki.
    Nawet w pierwszym medku takich jajec nie ma a komp kusi się nawet o manewry oskrzydlające, stara się uderzyć z lewej, prawej i centrum w tym samym momencie, szuka i wykorzystuje rzeźbę terenu - ciężko mi uwierzyć że w ETW wysyła po jednym odziale...to było by zupełnie bez sensu...

    Nie mam jeszcze tej gry ale zastanawiam się nad jej zakupem dlatego proszę opiszcie konkretne sytuacje które według Was świadczą o tym że gra jest niedopracowana.
    Może to po prostu wygórowane oczekiwania graczy?
    Co do obron fortu to niedawno obroniłem fort 3 oddziałami piechoty i 3 mieszkańców z rusznicami na 14 oddziałową armię. Komp atakował po kolei i zupełnie bez ładu a ja bez wielkich manewrów (budynki + plac) wygrałem bitwę.

    Co można zarzucić grze? Moja subiektywne odczucia:
    + grafika (faktycznie super)
    + nowe pomysły w kampanii (kwestia miasteczek, rządów, wynalazków to istotne novum wprowadzające świeży powiew do serii)
    + bitwy morskie (przypominają mi stare dobre Pirates)
    + plusem dla mnie jest także MP ze względu na łatwość dostępu (może dlatego, że dopiero w ETW próbuje swoich sił w MP)
    - niestabilność gry w single i MP (duży regres w porównaniu do MedII)
    - armia klonów (wielu forumowiczów o tym pisało, nie będe się rozpisywał)
    - debilizm kompa (o ile w bitwach w wersji 1.3 jest już jest nie najgorzej to w kampanii można rwać włosy z głowy. Twórcy walcząc ze swoją BETĄ w wersji 1.3 udostępniają nam średnio od 5-10 tury Wielką Wojnę. Dyplomacja praktycznie nie istnieje od poziomu normal. Handel zamiera, porty są blokowane. Nadzieja w tym, że wersja 1.4 coś w tym zakresie poprawi.
    Generalnie jak zawsze są plusy i minusy, w tej chwili głównie gram w MP. Kampanie zarzuciłem czekając na nowy patch, który umożliwi w miarę normalną grę w kampanii.
    Aha. uważam, że sciąganie dema nie ma sensu, to tylko dwie bitwy. Wiele rzeczy jest tam jeszcze niedopracowanych jeśli chodzi o zachowanie jednostek.

    Co masz na myśli pisząc niestabilność? Wywala do systemu?
    Armia klonów jakoś mnie nie rusza tzn mam tylko medka i grałem też w RTW i tam też chyba były armie klonów - w sumie to nie zwracam na to uwagi
    "Debilizmy kompa" - hmm gram mało i nie spotkałem strategii w której komp mnie zaskoczył zazwyczaj stosuje kilka tych samych manewrów. Chyba że o co innego CI chodziło

    Mimo wszystko chyba się skusze na nową grę o ile będzie czas i pieniądz na zakup nowej maszyny

Strona 3 z 68 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 06:58
  2. MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 833
    Ostatni post / autor: 23-12-2020, 23:58
  3. ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 17:51
  4. NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 847
    Ostatni post / autor: 01-06-2018, 00:17
  5. MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •