Strona 58 z 68 PierwszyPierwszy ... 8485657585960 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 676

Wątek: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

  1. #571
    Łowczy
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    127
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz1
    Husaria w Ameryce/Indiach ? Fuuu! :? Pograj Angolami wtedy dopiero czuć klimat
    A kto powiedział, że nasza nacja nie mogła urosnąć do rangi mocarstwa kolonialnego, pod rządami odpowiedzialn(ego)ych obywatel(a)i?
    Do wakacji okazyjnie na forum.

  2. #572
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    122
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Jak już, to tylko Indie. Ja grając Polską podbijałem właśnie Indie, Ameryk nie ruszając (przynajmniej jeszcze nie będąc arcynumer jeden na mapie) praktycznie w ogóle. Dlaczego? Bo z wszystkich państw niekolonialnych historycznie to właśnie Polska najbardziej zasługuje na wschód. Bo w XVII w. byliśmy praktycznie jedynym w całym ówczesnym świecie państwem tolerancyjnym nie tylko dla innych religii, ale także i kultur. Sarmatyzm był niesamowicie przesiąknięty egzotycznym wschodem, sam Sobieski przed odsieczą wiedeńską kazał naszym wojskom założyć opaski na ramię, żeby siły Rzeszy nie myliły naszych z Turkami. Ja wiem, że w Empire wojska polskie są już nowoczesnoeuropejskie bez wpływów wschodnich, ale mimo wszystko Persja i Indie się nam należą. Bo jesteśmy jedynymi, dla których "logicznie" da się wytłumaczyć brak buntów kulturowych na tamtym obszarze. Jako kontynuowanie dziedzictwa sarmatyzmu. Łączenia bogactwa i egzotyki wschodu z prochem i nowoczesnością zachodu.

    Ja sam specjalnie w podbitych Indiach w stolicach (tylko stolicach) regionu kompletnie nic nie nadbudowywałem, żeby zachować architekturę Indii-wyszło całkiem fajnie.

    Poza tym, po podboju Europy wschodniej specjalnie skierowałem się właśnie na Imperium Osmańskie, Bliski Wschód i Indie. Bo akurat wtedy odblokowała mi się do rekrutowania husaria. Może i husaria w Indiach brzmi nieprawdopodobnie, ale przecież husaria to właśnie jednostka sarmacka! Walka husarią ze staromodnymi wojskami Turków i Maratów jest bardziej realistyczna, niż z nowoczesnymi wojskami europejskimi.


    "Policzym ich, jak ich pobijem."-Jan Karol Chodkiewicz przed bitwą pod Kircholmem, gdy doniesiono mu o "wręcz niezliczonych regimentach szwedzkich"

    "Największym wrogiem dobrego planu jest marzenie o planie doskonałym."-Carl von Clausewitz

  3. #573
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    W XVII wieku RON już nie był państwem tolerancyjnym

    Na początku grając RONem byłem przerażony niewiedzą twórcówBrak portu w Gdańsku, Prusy wschodnie jedną z najbogatszych prowincji w regionie a Śląsk wręcz przeciwnie, rekrutacja husarii dopiero ok 1730 czyli w czasach kiedy już jej nie było.Mogli chociaż dowalić nam ze dwie jednostki na start.Zaskakująca jest też potęga Prus już na samym początku XVIIIw. Król sierżant pracował na to wiele lat a tu odrazu możliwość rekrutacji 8 odziałów na turę i wspomniany wcześniej Królewiec zdecydowanie za mocno dopakowany.Ogólnie grając RONem największym wyzwaniem jest właśnie pokonanie Prus.Jak to się uda to gra dalej staje się sielanką(krwi może jeszcze napsuć Szwecja lub absurdalne wypowiedzenie wojny przez Austrie).

  4. #574
    Wojski Awatar Sapiens
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    53
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Nie zapomnij tylko wymienić Gdańska na owy Królewiec już na początku gry Rzeczpospolitą jeśli pruskie bubki same tego nie zaproponują, na 99% przypadków szybko się zgadzają . O korzyściach płynących z tej wymiany nawet nie trzeba się rozpisywać, dodatkowo chwilę potem można bez problemu agresją Gdańsk odebrać (są tam słabe siły).

    Cytat Zamieszczone przez kubek88
    (...)rekrutacja husarii dopiero ok 1730 czyli w czasach kiedy już jej nie było.
    Husarie oficjalnie zlikwidowano dopiero w 1776 roku.

  5. #575
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Witam! Szukałem wszędzie także na twcenter.net, ale słabo znam ang. i nie chce czegoś sknocić, znalazłem: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=316222 http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=350349 dlatego pytam tutaj czy da się w ETW zagrać innym państwem w kampanii o powstaniu USA (Anglią,Francją) i analogicznie w dodatku warpatch innym państwem niż Indianami Pozdrawiam.
    "Lepiej umrzeć niżeli dać zhańbić honor Wojska Polskiego!" - generał Antoni Paweł Sułkowski, gubernator Malagi, bitwa pod Ocañą, 19 XI 1809 r.

  6. #576
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Bez modow(na czystej wersjii) w kampani o powsatniu USA da sie grac tylko ameryka,a w warpath mozna grac tylko idnianami...
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  7. #577
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    To ju niestety wiem z autopsji...
    "Lepiej umrzeć niżeli dać zhańbić honor Wojska Polskiego!" - generał Antoni Paweł Sułkowski, gubernator Malagi, bitwa pod Ocañą, 19 XI 1809 r.

  8. #578
    Asuryan
    Gość

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    To czemu zadajesz pytanie w niewłaściwym temacie, a nawet w niewłaściwym dziale? Od pytań o mody do ETW jest dział Korpus Inżynieryjny. A swoją drogą tak, ten mod (Empire: Total Factions 2) umożliwia grę każdym państwem w prawie każdej kampanii (oprócz pierwszych 3 rozdziałów amerykańskiej kampanii).

  9. #579
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    A po co zadajesz głupie pytania? Napisałem tutaj więc uszanuj to, a jak tak cie to boli to biegnij zgłosić żeby mnie zbanowali no dalej czekam. Wiedziałem że kwestią czasu jest, aż ktoś wyskoczy z takich tekstem jak Ty To jest FORUM jakbyś nie zauważył skoro temat jest DYSKUSJE OGÓLNE to chyba może zejść na temat moda zapytałem tutaj bo nie wiedziałem że, do tego potrzebny jest mod. Przeszukałem całe 13 stron dyskusji o ETW ale na 10 stronie bodajże jeden z modów cytuje Pana Tadeusza! Jestem na tym forum/stronie (i starym) jak jeszcze nazywało się midgard czyli już jakieś 9 lat. Dzisiejsi modowie na starym forum byli nowicjuszami. Ale tam jak ktoś zadawał pytanie to udzielano mu odpowiedzi. Panowała kultura, a nie pisano nic nie wnoszące wstawki typu a po co a na co. Niestety to forum już dawno umarło część przerzuciła się na twc, gimbaza zrobiła resztę.
    "Lepiej umrzeć niżeli dać zhańbić honor Wojska Polskiego!" - generał Antoni Paweł Sułkowski, gubernator Malagi, bitwa pod Ocañą, 19 XI 1809 r.

  10. #580
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne

    Mam ostatnio problem z Turkami i Ruskimi ruszają się strasznie długo. Aż człowiekowi odechciewa się grać.
    Doszedłem ostatnio do wniosku że nawet podoba mi się dyplomacja w tej części, gdyby tylko dali możliwość wyzwalania nacji z Napoleona.

    W Europie walczy się dobrze. Jest zróżnicowanie. O pozostałych kontynentach lepiej nie wspominać, bo tam jest źle/tragicznie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 58 z 68 PierwszyPierwszy ... 8485657585960 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 05:58
  2. MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 833
    Ostatni post / autor: 23-12-2020, 22:58
  3. ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 16:51
  4. NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 847
    Ostatni post / autor: 31-05-2018, 23:17
  5. MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 07:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •