Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nowe forum międzyklanowe

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Silesia
    Postów
    115
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Nowe forum międzyklanowe

    Wczoraj na steamie napisał do mnie Salmoon Moose z klanu Arcani przedstawiając projekt stworzenia nowego forum międzyklanowego które służyłoby między innymi organizowaniu turniejów, dyskusjach o grach z serii TW oraz integracji całej sceny multiplayerowej. Zgodnie z jego słowami do tego pomysłu przychyla się większość zagranicznych klanów. Z racji tego że miał on problem z skontaktowaniem się z polskimi klanami prosił żebym napisał tu na ten temat oraz zapytał co o tym sądzicie oraz czy któryś klan byłby chętny w pomocy przy tym przedsięwzięciu( projektowanie strony, administracja, nawiązanie współpracy z CA).

    W razie jakiś pytań http://steamcommunity.com/profiles/76561197984684859/ steam id Salmon Moosa.

    P.S. Do SB: nie wiem czy wiecie czy nie , że rozpoczęła się następna runda CWB ale w razie czego informuję.
    "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich."


  2. #2
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Ehrm, przecież jest Clan Community Shield? Po co tworzyć coś już jest i ma działać na tej samej zasadzie. Pomijam obecny stan CCS, ale ta nowa inicjatywa to chyba ma być takim chwilowym impulsem do działania a potem znowu to samo.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Silesia
    Postów
    115
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Cytat Zamieszczone przez Amrod
    Ehrm, przecież jest Clan Community Shield? Po co tworzyć coś już jest i ma działać na tej samej zasadzie.
    Ja tylko przekazuję to o co mnie poproszono. Swoją drogą przy całym szacunku do administracji CCS forum jest praktycznie martwe, nie wiem czy nowe forum będzie inne, czas pokaże...

    Zresztą z tego co zrozumiałem generalnym zamysłem jest ożywienie całej sceny MP bo obecnie jest może z 10-15 aktywnie grających i uczestniczących w turniejach klanów podczas gdy tuż po premierze było ich około 50. Salmon zwrócił również uwagę na słaby poziom integracji graczy.
    "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich."


  4. #4
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Przecież nie mam pretensji o nic, czysta konwersacja Fakt, że scena jest dość słabo zjednoczona, ale i napłynęła ogromna liczba graczy. Powiem szczerze, że nawet nie widzę już ściśle narodowego charakteru klanów. Ale może wprost przeciwnie? Chociaż wcześniej te różnice były bardziej widoczne. Zresztą potwierdzasz to przypuszczałem, ma to być kolejny impuls, zryw jaki od zawsze łączy się z "nowościami". A przecież CCS miało konkretny pomysł, ligę, medale. Motywujące, ale skończyło się może na dwóch sezonach? Clan War Belt, chociaż u podstaw trochę odmienny w założeniach niż CCS, również podobnie się skończył mimo chwilowej reaktywacji. Nawet strony już nie ma z tego co mi wiadomo (a miała bardzo rozbudowany i interaktywny system umawiania się na klanowe rozgrywki).
    Niech próbują, jak coś ciekawego wymyślą byłoby fajnie, ale... przynajmniej na CCS odezwał się z kilka razy ktoś z CA odnośnie multiplayer. Bez rewelacji, ale jakaś wymiana informacji była.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  5. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Też nie widzę sensu, ale ważne że przynajmniej ktoś coś robi dla multiplayera. Okres świetności zakończył się na Medievalu 2, później aktywność się zrobiła słabsza. Może wynikało to z tego, że multiplayer w Medievala był prosty, po prostu wchodzisz do kuluarów i grasz, a z nadejściem ETW oraz Steama, niektórych mogło to przerosnąć.

    Nie wydaję mi się, żeby ta inicjatywa miała jakąś świetlaną przyszłość, ale kto wie. Na MP NTW nazbieraliśmy 45 graczy i czy to dużo czy mało - można by dyskutować. Mam nadzieję, że z nadejściem Shoguna aktywność na scenie multi wzrośnie, ponieważ powróci medievalowy styl walki w zwarciu.

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Włocławek
    Postów
    860
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Okres świetności zakończył się na Medievalu 2, później aktywność się zrobiła słabsza. Może wynikało to z tego, że multiplayer w Medievala był prosty, po prostu wchodzisz do kuluarów i grasz, a z nadejściem ETW oraz Steama, niektórych mogło to przerosnąć.
    Wybacz ale chyba nie wiesz co mówisz. Okres świetności zakończyl sie na Rome, MP medievala nie zdobyło juz takiej popularnosci, co widac nawet teraz - 6 lat po premierze na GS w Rome siedzi w danej chwili kilkadziesiąt osób, na GS w MTW 4 lata po premierze siedzi kilkanaście. A wraz z nadejściem ETW i NTW przybyły nowe fale "młodych" graczy, którzy przypuśćmy w RTW i Medka pograli tylko na single i za bardzo te gry im nie przypadły do gustu. Za przykłady mogą służyć nowe klany, jak chociażby K4Fun czy G.E. którzy chyba powstali dopiero po premierze ETW, zgadza się?
    Nie pomagam na pw

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Silesia
    Postów
    115
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Cytat Zamieszczone przez Amrod
    Przecież nie mam pretensji o nic, czysta konwersacja
    Chodziło mi o to że sam nie jestem do końca przekonany czy to nowe forum coś zmieni.

    Cytat Zamieszczone przez Brave
    Też nie widzę sensu, ale ważne że przynajmniej ktoś coś robi dla multiplayera. Okres świetności zakończył się na Medievalu 2, później aktywność się zrobiła słabsza. Może wynikało to z tego, że multiplayer w Medievala był prosty, po prostu wchodzisz do kuluarów i grasz, a z nadejściem ETW oraz Steama, niektórych mogło to przerosnąć.

    Nie wydaję mi się, żeby ta inicjatywa miała jakąś świetlaną przyszłość, ale kto wie. Na MP NTW nazbieraliśmy 45 graczy i czy to dużo czy mało - można by dyskutować. Mam nadzieję, że z nadejściem Shoguna aktywność na scenie multi wzrośnie, ponieważ powróci medievalowy styl walki w zwarciu.

    Co czasów świetności to nie mam za bardzo porównania do czasów przed emparejowych ale wydaje mi się że ogólnie co raz więcej ludzi gra , mimo to jest co raz mniej klanów , turniejów a kontakty między istniejącymi klanami zanikają.
    "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich."


  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Cytat Zamieszczone przez Rafi
    Okres świetności zakończył się na Medievalu 2, później aktywność się zrobiła słabsza. Może wynikało to z tego, że multiplayer w Medievala był prosty, po prostu wchodzisz do kuluarów i grasz, a z nadejściem ETW oraz Steama, niektórych mogło to przerosnąć.
    Wybacz ale chyba nie wiesz co mówisz. Okres świetności zakończyl sie na Rome, MP medievala nie zdobyło juz takiej popularnosci, co widac nawet teraz - 6 lat po premierze na GS w Rome siedzi w danej chwili kilkadziesiąt osób, na GS w MTW 4 lata po premierze siedzi kilkanaście. A wraz z nadejściem ETW i NTW przybyły nowe fale "młodych" graczy, którzy przypuśćmy w RTW i Medka pograli tylko na single i za bardzo te gry im nie przypadły do gustu. Za przykłady mogą służyć nowe klany, jak chociażby K4Fun czy G.E. którzy chyba powstali dopiero po premierze ETW, zgadza się?
    Owszem, na Rome jest teraz aktualnie więcej ludzi na multi niż na Medku. Okres świetności zakończył się na Rome? Wiesz ciężko porównywać np. aktywność która była po premierze Medievala 2, a ta np. przy ETW. Medieval II stanowił punkt kulminacyjny w całej serii. Spójrz choćby na daty premiery. ETW wyszło trzy lata po Medku. Przez te 3 lata ludzie grali tylko na Medku (no i na Rome), ale to Medieval stanowił podstawę. Nagle po premierze ETW, ludzi na GS-ie nie ma, scena jakby zamarła. Dlatego twierdzenie, że Rome zakończył dobrobyt jest zupełnie błędne.

    Na Rome siedzi teraz więcej ludzi z prostego powodu. Z dnia na dzień kuluary w Medku opustoszały, ludzie przychodzili w weekend wieczorem, a tam parę osób. A zwolennicy Rome grali zawsze, dlatego multi utrzymuje się do dnia dzisiejszego.

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Włocławek
    Postów
    860
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Przez te 3 lata ludzie grali tylko na Medku
    A ja kupiłem Medka rok po premierze i juz wtedy żaden z polskich klanów(nie mówie o pojedynczych graczach z danych klanów) nie grywał na nim regularnie
    Nie pomagam na pw

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Nowe forum międzyklanowe

    Cytat Zamieszczone przez Brave
    Medieval II stanowił punkt kulminacyjny w całej serii. Spójrz choćby na daty premiery. ETW wyszło trzy lata po Medku. Przez te 3 lata ludzie grali tylko na Medku (no i na Rome), ale to Medieval stanowił podstawę. Nagle po premierze ETW, ludzi na GS-ie nie ma, scena jakby zamarła. Dlatego twierdzenie, że Rome zakończył dobrobyt jest zupełnie błędne.
    Tere fere, Medieval stanowił podstawę i pewnie dlatego klany typu Invictus (dawne BK) oraz parę innych wpadło na parę gier i wróciło na RTW? W Medka ludzie grali moze z rok, szybko odpadli bo gra nie przypasowywała każdemu (zresztą nie ma takiej która przypasi każdemu, ale akurat w Medku widać to było bardzo jaskrawie). Przez pewien czas oczywiście był boom na turnieje Medkowe i popularność była dość spora (o wiele większa niż w analogicznym okresie Empire czy Napoleona), ale w porównaniu do tego, co działo się swego czasu na RTW... jak dla mnie temat nie istnieje, to tak jakbyś chciał porównać Rysy do K2 RTW przyjął się imho o wiele lepiej, tuż przed premierą Medka ludzie cały czas grali i powstawały nowe turnieje/kolejne edycje istniejących, gdy nadchodził Empire kuluary powoli pustoszały.

Podobne wątki

  1. Forum dla pisarzy
    By Lukas_warrior in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2019, 11:43
  2. Nowe forum - temat główny/pomysły/nowości
    By Riko in forum Forum Totalwar.org.pl
    Odpowiedzi: 487
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •