Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 141

Wątek: Wargaming - ogólnie

  1. #11
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    To zależy. Mi generalnie nie podoba mi się większość starych figurek... zbyt klockowate... beczułkowate... ale taki Nekromanta z 4 edycji (którego miałem zaszczyt oglądać) to jednak swój klimat ma. Teraz wyszła ta 8 edycja i prezentuje się cacy (tak wnioskuję z filmików). Wszystko wygląda o wiele delikatniej, płynniej... a jednocześnie ma być wytrzymałe, że nie pęknie. Ja mam prawdopodobnie muzyka z 6 edycji, a nie mogę się nadziwić pewnym elementom jak np. chorągiewka przy flecie. Mam nadzieję, że opanuję dostatecznie żółć... a niebawem, jak Bozia da, do mego domostwa zawita 16 rycerzy Reiksgwardii. Do Przemalowania (i tutaj myślę nad własną inwencją twórczą, poprzez stworzenie własnego zakonu z własnymi barwami a'la Averland...). Trochę się męczę z tym cieniowaniem, wiadomo pierwsza figurka, ale w internecie znalazłem kilka porządnych zdjęć Averlandu w przyzwoitej jakości, gdzie mogę sobie podpatrzeć co i gdzie.

    WFB zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Raz coś wzmacniają drugi raz obcinają... przykładowo w 7 edycji wielką furorę miała robić np. Bretonia. Ta ich silna, tania kawaleria. Teraz Rycerzyki dostały w pysk od GW, która to wzmocniła piechotę (tutaj też się łasi na forsę... im więcej figurek pieszych zejdzie tym lepiej). Mnie tam nigdy PG nie pociągał... wolę grać klimatycznie, chociażbym dostał baty.
    Faktycznie słyszałem ,że figurki z najnowszej edycji są najładniejsze od dłuższego czasu ,ja jednak, jak i wielu graczy pamiętających starsze edycje mam sentyment do starych modeli GW ,ehh jak pomyśle za jaki bezcen sprzedałem (ok 10lat temu )swoje figurki do WH -armię Orków i goblinów ,Wood elfów i Bretonie to szału dostaję ,biorąc pod uwagę jaką dziś mają wartość (nie tylko materialną)
    Z GW dziś mnie jeszcze tylko trochę ciągnie do Mordheim ,może kiedyś złoże sobie jakąś bandę ,ale na pewno nie tylko z modeli GW.
    A widziałeś jakie figurtaski robią dziś bracia Perry ,którzy kiedyś rzeźbili dla GW ,poszli w historyki ,co ciekawe jeden z nich jeszcze jak pracował w GW ,stracił dłoń (przy zabawie w rekonstrukcję ,przy dziale)GW zafundowało mu jakąś super protezę ,dzięki czemu dalej mógł rzeźbić.
    http://www.perry-miniatures.com/index.php
    Ty nie lubisz PG ale na turniejach WH jest masa dzieciaków którzy lubią ,do tego albo w ogóle nie mają pomalowanych figurek ,albo byle jak popaćkane farbą ,na turniejach historycznych bitewniaków, graczy z niepomalowanymi armiami w ogóle się nie dopuszcza i zazwyczaj figurki są bardzo fajnie pomalowane ,do tego wszystko jest fachowo przygotowane ,tereny etc ,poza tym systemy historyczne nie za bardzo dają możliwość PG np wspomniany przez mnie 'Ogniem i Mieczem' tu możesz grać z przeciwnikiem armią znacznie słabszą w punktach i ciągle masz spore szanse na zwycięstwo.No i oczywiście nie ma żadnych przegiętych jednostek typu magowie ,smoki itp
    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Nawet jeżeli nie będziesz często grał to dochodzi jedna fajna rzecz - malowanie. Z figurką, jedną, można się męczyć szmat czasu (im większa wprawa i doświadczenie to tym szybciej, ale prawdopodobnie krócej niż godzinę nie będzie, a jak będziesz się bawił w ich konwertowanie). Malowanie raz jest dość odprężające (chyba, że spaprasz) dwa... ma się satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Ot, taka przypadłość majsterkowicza. A jak ładnie ci wyjdzie to i na półeczce dasz.
    Ładne pomalowanie jednej figurki(nawet w skali 15mm) to przynajmniej kilka godz pracy ,im figurka ma więcej szczegółów tym więcej czasu/pracy trzeba poświęcić.
    Martin ,jesteś z Krakowa ? jak tak to możemy się kiedyś umówić na granie w DBA lub w Ogniem i Mieczem (w krk dość sporo graczy jest) gramy najczęściej w weekendy ,w różnych miejscach ,czasem na UJ na Gołębiej ,albo po sklepach z figurkami itp.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  2. #12
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Ty nie lubisz PG ale na turniejach WH jest masa dzieciaków którzy lubią ,do tego albo w ogóle nie mają pomalowanych figurek ,albo byle jak popaćkane farbą
    W temacie turniejów jestem raczej zielony. PG mogę odpuścić, ostatecznie kupno jednego czy dwóch dział jakoś przeżyję (jeżeli będę w jakimś turnieju brał udział. Jak bozia da to będę miał za jakiś czas własny zakon rycerski, a i regiment [obowiązkowo!] 7 kirasjerów się znajdzie... jeżeli będzie mi starczyło sił... nie ukrywam, że jestem człekiem raczkującym w kwestii farb i będę musiał pewnych ludzi często pytać o porady. Ale 50mm rycerz, konny... całe zgrupowanie... to się będzie chociażby sensownie prezentować na mej skromnej półeczce Fantasy). Ale co ja... aha... ostatnio przeglądałem nieco internet... miałem natchnienie odlania sobie 30 halabardników/ muszkieterów z jednego... ale zapoznałem się nieco z tematem (zakazane, a raczej zakazane kopiowanie... a raczej organizatorzy turniejów jak i sami gracze najprędzej cię zwyzywają i odprawią z kwitkiem za takie coś... i jeszcze koszta takiej zabawy w odlewnika-hutnika też nie fajne)... tam była jakaś wzmianka o turniejach i niemalowanych figurkach, że nie i w ogóle... ale na turniejach się nie znam, zresztą mam nadzieję wciągnąć wciągającego kolegę, który ma kilkunastu orków i goblinów i który mi mówi teraz co i jak...

    16 rycerzy... będę miał malowania na bardzo, bardzo długi czas... a pewnie będę ich jeszcze przemalowywał jak uznam, że mogę lepiej... chociaż wolałbym 16 kirasjerów. Mimo wszystko, z racji mego zainteresowania to miło by było mieć ich, mieć malutkie zgrupowanie na własność. Armatka, trochę piechurów, trochę jazdy (na to wychodzi, że tej będzie dużo stosunkowo dużo... jak bozia da), czarodziej.

    ehh jak pomyśle za jaki bezcen sprzedałem (ok 10lat temu )swoje figurki do WH -armię Orków i goblinów ,Wood elfów i Bretonie to szału dostaję ,biorąc pod uwagę jaką dziś mają wartość (nie tylko materialną)
    To była 4/5 edycja? Istotnie, to byłyby (materialnie) kokosy na dzień dzisiejszy. Wszystko metal... niektórzy jednak nie znają ich wartości i tak - na allegro straszy mnie (pewnie podpucha) jak ktoś chce 61 takich figurek (piechota, łucznicy i kusznicy imperium) puścić za 80 złotych... już ktoś chyba dostrzegł okazje co prawda i korzystając z mechanizmów licytacyjnych się zabezpieczył (a ja ostrożnie podbijałem złośliwie mu cenę... samemu nie na te figurki nie korci, bo postur bojowych za mało, a i kłóci się ta piechota z moją wizją regimentu pieszego... z drobnymi konwersjami...)

    Tu zresztą za aukcyja http://allegro.pl/62-figurek-empire-...065164698.html

    Człowiek się zastanawia czy ktoś jaj sobie nie robi z tą ceną... przecież to jest kradzież... jakby wnuczęta znalazły u zmarłego dziadziusia na strychu tajemniczy, podniszczony obrazek, puściły go na jakiejś wyprzedaży za grosze... a to był Rembrandt.

    Sam ostro się zastanawiam nad zakupem tego nekromanty 4 ed (taki ze stojącą, tubą na łbie... a z tej tuby włosy), albo chociaż inżyniera metalowego (imperium)... mała inwestycyja, za kilka lat w razie czego można spróbować sprzedać z przebiciem. Antyki.

    Nie powiem, poznaję grenadierów. To jest talent, który budzi mój respekt. Pocieszam się myślą, że skoro wampiry (Banshee, Upiory... kotomordy nieumarły smok) wyszły im tak dobrze to i letnie Imperium gorsze nie będzie. Może wrócą do tych "trzewiczków" z 6 edycji... żeby tak Kislev powrócił na salony ze swymi skrzydlatymi lansjerami (wzorowanymi na naszej i moskiewskiej Husarii) to by było coś.

    Czy tam przegięte... pewnie zdarza się. Pocieszam się iż smoki kwalifikują się jako "Duży cel". Papcio Inżynier, imperialna armata... trochę szczęścia przy rzucie kośćmi...

    Ja na OiM poczekam, aż wydadzą Kurlandczyków. To się im przyjrzę.


    Martin ,jesteś z Krakowa ? jak tak to możemy się kiedyś umówić na granie w DBA lub w Ogniem i Mieczem (w krk dość sporo graczy jest) gramy najczęściej w weekendy ,w różnych miejscach ,czasem na UJ na Gołębiej ,albo po sklepach z figurkami itp
    .

    Jestem w tygodniu w Krakowie zazwyczaj, bo studiuję na UJocie Historyję... ale mieszkam w Niepodległej Dolinie Dunajca, niedaleko (wychodzę na balkon, patrzę i widzę... 1,5-2h marszu) Twierdzy Szlachetnego Spycimira Melsztyńskiego, który to bił złego Oleśnickiego, biskupa krakowskiego, pies mu mordę lizał. Pewnie kiedyś będzie się można umówić na spotkanie...

  3. #13
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    W temacie turniejów jestem raczej zielony. PG mogę odpuścić, ostatecznie kupno jednego czy dwóch dział jakoś przeżyję (jeżeli będę w jakimś turnieju brał udział. Jak bozia da to będę miał za jakiś czas własny zakon rycerski, a i regiment [obowiązkowo!] 7 kirasjerów się znajdzie... jeżeli będzie mi starczyło sił... nie ukrywam, że jestem człekiem raczkującym w kwestii farb i będę musiał pewnych ludzi często pytać o porady. Ale 50mm rycerz, konny... całe zgrupowanie... to się będzie chociażby sensownie prezentować na mej skromnej półeczce Fantasy). Ale co ja... aha... ostatnio przeglądałem nieco internet... miałem natchnienie odlania sobie 30 halabardników/ muszkieterów z jednego... ale zapoznałem się nieco z tematem (zakazane, a raczej zakazane kopiowanie... a raczej organizatorzy turniejów jak i sami gracze najprędzej cię zwyzywają i odprawią z kwitkiem za takie coś... i jeszcze koszta takiej zabawy w odlewnika-hutnika też nie fajne)... tam była jakaś wzmianka o turniejach i niemalowanych figurkach, że nie i w ogóle... ale na turniejach się nie znam, zresztą mam nadzieję wciągnąć wciągającego kolegę, który ma kilkunastu orków i goblinów i który mi mówi teraz co i jak...
    Mam kilku znajomych którzy ciągle pogrywają w WFB ale bardziej w swoim gronie (starzy wyjadacze ,mistrzowie pędzla dobrze znani w środowisku ,często malują na zamówienie) bo twierdzą ,że na turniejach czy w klubach/sklepach dominuję dzieciarnia z pg armiami ,do tego niepomalowanymi ,poza tym nie podoba im się polityka GW ,a wielu znam też takich którzy całkowicie porzucili gry GW na rzecz 'historyków' bądź innych systemów fantasy/sf.Ale żeby nie było ,ja cię nie chce zniechęcić do WH ,a jedynie zachęcić też do jakiegoś systemu historycznego
    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein

    To była 4/5 edycja? Istotnie, to byłyby (materialnie) kokosy na dzień dzisiejszy. Wszystko metal...
    Nie pamiętam dokładnie która to była edycja ,chyba 5ta ,pamiętam ,że to była ta podstawka z Brettonią i Lizardmenami ,ale miałem też sporo modeli z poprzednich edycji ,właśnie głównie metale które jeszcze były w blistrach z logo 'citadel miniatures' a nie GW
    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein

    Ja na OiM poczekam, aż wydadzą Kurlandczyków. To się im przyjrzę.
    Z tego co się orientuję ,to do Kurlandii nie będzie chyba dodatkowych modeli ,a jedynie rozpiska ,Kurlandczycy nosili się po pludracku ,bądź po naszemu,wystarczy przemieszać już dostępne modele Szwedów,Polaków,można dodać jakiegoś Moskala dla smaczku ,ewentualnie trochę konwersji i i Kurlandczycy gotowi.
    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein

    Jestem w tygodniu w Krakowie zazwyczaj, bo studiuję na UJocie Historyję... ale mieszkam w Niepodległej Dolinie Dunajca, niedaleko (wychodzę na balkon, patrzę i widzę... 1,5-2h marszu) Twierdzy Szlachetnego Spycimira Melsztyńskiego, który to bił złego Oleśnickiego, biskupa krakowskiego, pies mu mordę lizał. Pewnie kiedyś będzie się można umówić na spotkanie...
    Szkoda ,że nie weekendy bo w tyg jestem zagoniony ,w każdym bądź razie jak kiedyś byś miał ochote zagrać i będziesz w Krakowie w weekend , daj znać ,to jakoś się umówimy ,i zagramy w OIM bądź w DBA.
    Trochę moich figurek















    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  4. #14
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Bardzo fajnie ci cieniowanie wychodzi. Żebym ja kiedyś taki poziom osiągnął to będzie dobrze (a droga daleka). Zwłaszcza moi ulubieni Rajtarzy fajnie ci wyszli.

    Mam kilku znajomych którzy ciągle pogrywają w WFB ale bardziej w swoim gronie (starzy wyjadacze ,mistrzowie pędzla dobrze znani w środowisku ,często malują na zamówienie) bo twierdzą ,że na turniejach to sama dzieciarnia z pg armiami ,do tego niepomalowanymi ,poza tym nie podoba im się polityka GW ,a wielu znam też takich którzy całkowicie porzucili gry GW na rzecz 'historyków' bądź innych systemów fantasy/sf.Ale żeby nie było ,ja cię nie chce zniechęcić do WH ,a jedynie zachęcić też do jakiegoś systemu historycznego
    Zdziczenie obyczajów wśród młodzieży. Ja się tam na turnieje mimo wszystko psychologicznie nie nastawiam... ale mimo wszystko cieszy mnie względna taniość Imperium (mam jeszcze szkieleta-składaka, ale raczej na VC się nie nastawiam z racji tych cen). Kilka wielkich dział na drugiej linii i jakoś to by pewnie było.
    Polityka GW potrafi faktycznie zbulwersować człowieka... WFRP byli oburzeni np. porządkami, jakie zaszły w wyniku powstania 7 edycji, którą stworzyli niejako gracze WFB tocząc serię kilkuset bitew... teraz chociażby gracze WFB (przynajmniej znam takiego) są oburzeni tym, że GW rzekł iż Burza Chaosu nigdy nie miała miejsce i tak dalej i tak dalej. Mnie tam głównie drażni polityka cenowa, a z racji tego iż planuję zgromadzić gromadkę Imperialnych to jestem spokojny... bo GW najpewniej nie zniszczy podpory Warhammera.

    Musiałbym obejrzeć te wszelkie historyczne gry bitewne. Nawet są ciekawe te figurki, chociaż mikroskopijne jak na mój gust. Może znaleźliby się jacyś chłopcy cesarza Maksymiliana Habsburga... ale zastanowię się nad tymi kurlandczykami (może i zbroja 3/4 by się nawet znalazła)

  5. #15
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Bardzo fajnie ci cieniowanie wychodzi. Żebym ja kiedyś taki poziom osiągnął to będzie dobrze (a droga daleka). Zwłaszcza moi ulubieni Rajtarzy fajnie ci wyszli.
    No nawet jakoś mi idzie malowanie 15tek (gorzej z większą skalą) ,choć to ciągle taki tabletop ,czyli raczej nie na konkursy malowania ale pochwalę się ,że w konkursie malowania na forum OIM moje figurki zajęły 4 miejsce ,jednak na to miejsce zasłużyłem sobie tym ,że moje modele były pomalowane najbardziej koszernie ,bo technicznie wielu uczestników mnie przewyższało ,aczkolwiek gdyby była oceniana tylko koszerność historyczna byłoby to miejsce 1.
    Moje cieniowanie to najprostszy ze sposobów czyli wash ,potem suchy pędzel,troszkę poprawek i tyle,spokojnie osiągniesz taki poziom jak będziesz dużo malował ,z tym ,że tak jak pisałem w 28mm o dobre cieniowanie o wiele trudniej niż w 15mm ,tu już trzeba się posługiwać bardziej wyszukanymi technikami żeby to fajnie wyglądało Przyznam ,że ja choć maluję figurki dobrych kilka lat ,to jak ze swoich 15tek jestem w miarę zadowolony ,tak z 28ek już niekoniecznie
    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Musiałbym obejrzeć te wszelkie historyczne gry bitewne. Nawet są ciekawe te figurki, chociaż mikroskopijne jak na mój gust. Może znaleźliby się jacyś chłopcy cesarza Maksymiliana Habsburga... ale zastanowię się nad tymi kurlandczykami (może i zbroja 3/4 by się nawet znalazła)
    Najlepsza okazja na zapoznanie się z bitewniakami historycznymi na większą skalę , w naszym rejonie to 'Pola Chwały' w Niepołomicach ,gdzie zjeżdzają się miłośnicy wargamingu z całego kraju(jak i zagranicy)można zapoznać się z wieloma systemami ,samemu zagrać ,tyle ,że to dopiero Wrzesień .W Krakowie jest sporo ludzi grających w OIM ,kilka osób z armiami do DBA ,najwięcej graczy zajmujących się 'historykami' jest jednak w Warszawie.Natomiast jeśli idzie o WH to przypuszczam ,że w KR gra masa ludzi.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  6. #16
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Postaram się nie zapomnieć o tych Niepołomicach i jak nic mi ważnego nie wypadnie (i znajdę to to miejsce) to pewnie zajrzę.
    Mnie strasznie ostatnimi czasy (przez Warhammera) kręcą klimaty landsknechtowskie.

  7. #17
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    Postaram się nie zapomnieć o tych Niepołomicach i jak nic mi ważnego nie wypadnie (i znajdę to to miejsce) to pewnie zajrzę.
    Mnie strasznie ostatnimi czasy (przez Warhammera) kręcą klimaty landsknechtowskie.
    Mnie też to kręci (choć nie mam jeszcze żadnej armii w tych klimatach) i do tego najlepsze właśnie 'Field of glory -renaissance' , w Wawie jest kilku graczy z fajnymi armiami ,którzy zresztą robią pokazy na 'Polach chwały' właśnie.
    Tu kilka ich raportów w tych klimatach
    http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132
    http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132
    http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132
    http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132
    Jakże waść królewskiego zamku w Niepołomicach nie znajdziesz :?: jak będą się zbliżały Pola chwały to ci przypomnę poza wargamingiem jest masa atrakcji -rekonstrukcje ,wykłady różnych historyków(autorów popularnych opracowań,powieści)m.in Radosława Sikory ,Marcina Gawędy(zapalonego fana bitewniaków) Jacka Komudy etc ,spotkania z kombatantami ,weteranami AK,LWP,targ,pokazy filmów,wieczorem koncert zazwyczaj Jacka Kowalskiego ,a potem wielka biesiada ,którą zawsze kończę w fatalnym stanie :roll:
    Tu filmiki na YT z Pól chwały ,trochę o historii imprezy ,rekonstruktorzy jak zwykle pierdzielą kocopoły
    http://www.youtube.com/watch?v=a4m-kq0BktQ
    http://www.youtube.com/watch?v=0povn7E_L2c
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  8. #18
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Wojnicz k. Tarnowa
    Postów
    57
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Bracia radujcie się! Imperator nas wysłuchał. Będziemy mieli sklep GW w Wawie!

    http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =20400026a

    For the Emperor and Sanguinius! Death! DEATH!

  9. #19
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Bądź pozdrowiony Synu Imperatora z Wojnicza, do którego 541 Valhallański Regiment Gwardii Imperialnej z Zakliczynus Primus ma kilka godzin marszu pieszego / 30 min. jazdy pojazdem mechanicznym.

    Kto ma w Wawie ten ma... ja nie burżuj, robię zapasy na Allegrosze.

    Bardzo fajni te Armie Pludrak, to muszę przyznać. Szczególnie na zbliżeniach. Szkoda, że same Francuzy z domieszką LK kontra Hiszpańce. Ale jednak przyzwoicie się to wszystko prezentuje. Zwłaszcza ta informacja o salwie Arkebuzerów.

    Ja dzisiaj w przypływie emocji zakupiłem zalążek Regimentu Kirasjerów. Już mam dla niego przewidzianą paletę barw... tylko trzeba będzie poczyścić, więc trochę to zejdzie. Najpierw ten muzyk (którego czyściłem z 2 razy i teraz staram się wdrażać metodę "8 warstw"... to w przypadku żółci, nad czernią się jeszcze głowię, a Averland (http://www.google.pl/imgres?q=Averla...w=1333&bih=603) trochę tej barwy zużywa. Mimo wszystko jestem na dobrej drodze wykonanie przyzwoitego malowania w 28mm.

  10. #20
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Wojnicz k. Tarnowa
    Postów
    57
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer Fanstasy Battle Gra Bitewna

    Niech Imperator i Sanguinius udzielą ci swego błogosławieństwa szlachetny gwardzisto.

    No w wawie to się jest raczej raz na ruski rok. Chodzi raczej o to że oferta mail order będzie łatwiej dostępna.
    Poza tym człowiek zawsze się cieszy jak widzi że takie fajne hobby jak bitewniaki zdobywa coraz więcej zwolleników w naszym kraju.

    Moze jak skończysz to zarzucisz jakieś fotki tego muzyka Ja sam to się ostatnio przez pół roku męczę z 5 scoutami SM

    For the Emperor and Sanguinius! Death! DEATH!

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Siatkówa - Ogólnie
    By in forum Sport
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 16-10-2019, 04:10
  2. Dyskusje - Ogólnie
    By Marat in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 1137
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •