Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wasze strategie w kampanii Aleksandra

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Wasze strategie w kampanii Aleksandra

    Niedawno powróciłem do gry w Rome: Total War po dobrych kilku latach przerwy. Przeszedłem po raz drugi kampanię w podstawce, następnie kilka miesięcy męczyłem się, aby utrzymać na powierzchni Cesarstwo Zachodniorzymskie - udało się. Teraz po raz pierwszy zaczynam kampanię w dodatku Alexander i mam pytanie o proponowane przez was strategie. Wiadomo, że czas jest bardzo ograniczony i niemal każdy ruch na mapie może mieć kluczowe znaczenie dla powodzenia kampanii. Co w waszym przypadku okazało się skuteczne? Czy najpierw starać się opanować wszystkie miasta na Półwyspie Bałkańskim, czy może od razu ruszać na Azję Mniejszą? W dalszej kolejności podbijać miasta u wybrzeży Morza Śródziemnego, jak sugeruje narrator we wstępie, czy może od razu ruszać w głąb Imperium Perskiego?

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Londyn
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze strategie w kampanii Aleksandra

    Najpierw zajmij się barbarzyńcami w Grecji. Jeśli już to zrobisz rusz na Turcję i podbijam wszystkie miasta po drodze. Oczywiście w każdej turze werbuj armię w całym królestwie i wysyłaj do walki z Persami. Ważne będzie również flota bo możesz przetransportować swoje jednostki do Egiptu i tym sposobem wróg będzie miał z tobą więcej problemów bo będzie musiał skupiać się w kilku regionach naraz (oczywiście to zmniejszy twoją efektywność ponieważ nie będziesz miał do dyspozycji dużo armii w innych regionach) Podbij Egipt i okoliczne tereny (dzisiejszy Irak, Syrię, i te inne tam) i ruszaj dalej :] Nie marnuj tur w miastach na szkolenie żołnierzy i czekanie z całą armią w mieście na rekrutów po prostu do przodu. Zrób kilka punktów obrony, najlepiej w Turcji gdzie twoje jednostki będę mogły się bronić w razie problemów. Mam nadzieję, że ci pomogłem

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Kingston Town
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze strategie w kampanii Aleksandra

    Ja grając w Alexandra grałem mniej-więcej tak jak doradza Achilleus. Najpierw zająłem się Ilyrami i Trakami (wycofałem w tym celu armię stacjonującą w Turcji do Europy), jednowcześnie szkoląc armię i flotę. Następnie jedną pełną armię wpakowałem na statki i zająłem Scytię (północne i wschodnie wybrzerze Morza Czarnego), natomiast drugą i wyszkoloną w międzyczasie trzecią wysłałem do Turcji. Armię którą zająłem Scytię wysadziłem w północnej Turcji. Po zajęciu Turcji rozdzieliłem armię. Część poszła na południe w kierunku Jerozolimy, a część na wschód ku Babilonowi. Gdy perska flota była już mocno przetrzebiona wysłałem wojsko morzem z Grecji do Egiptu. Gdy zająłem Babilon zostałem tam na kilka tur by doszkolić wojsko. Armia, która zajęła Jerozolimę i miasta po drodze dzięki temu dogoniła tą w Babilonie. Razem wysłałem je na wschód, by zajmować kolejne miasta. W międzyczasie w Babilonie i Suzie powstały kolejne armię, które wysłałem na północ przeciw Dahom. Nie lekcewarz ich. Mają bardzo silną armię i do tego skoncentrowaną na małym obszarze. W zasadzie po pokonaniu Dahów było już z górki. Zginął ostatni perski generał i Persja stała się rebeliantami. I jakoś się udało. Skończyłem ok. 80 tury.
    Uwagi:
    1.Wszystkie zajęte miasta paliłem
    2.Jak najczęściej adoptuj-w podbitych miastach przydadzą się zarządcy.
    3.Nie bój się najmować najemników.
    4.Uważaj na bunty.
    5.Mojej armii było troche więcej niż tu napisałem. Uogólniłem by uprościć i ze względu na braki w pamięci.
    To chyba tyle. Miłej gry.
    "Jeden waleczny król wymazany został z rzędu panujących"-Tabula regnum Poloniae

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze strategie w kampanii Aleksandra

    A jak sobie radzić finansowo? Już na wstępie masz do dyspozycji większą liczbę jednostek, niż są w stanie utrzymać Twoje dwa miasta. Tak na pierwszy rzut oka wydaje się, że bardzo szybki podbój i palenie miast to jedyne rozwiązanie.

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Kingston Town
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze strategie w kampanii Aleksandra

    Cytat Zamieszczone przez Achilleus
    A jak sobie radzić finansowo? Już na wstępie masz do dyspozycji większą liczbę jednostek, niż są w stanie utrzymać Twoje dwa miasta. Tak na pierwszy rzut oka wydaje się, że bardzo szybki podbój i palenie miast to jedyne rozwiązanie.
    Dokładnie. Palenie miast to najlepsze i chyba jedyne rozwiązanie.
    "Jeden waleczny król wymazany został z rzędu panujących"-Tabula regnum Poloniae

Podobne wątki

  1. KLA's 'Dziedzictwo Aleksandra' - SKINPACK HELLENISTYCZNY
    By KLAssurbanipal in forum KLAssurbanipal Unit Packs - Rome 2
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-01-2014, 09:15
  2. Przywrócone ces. Aleksandra (Grecja-Macedonia)
    By Krzywousty in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 14:16
  3. Strategie o klimacie napoleońskim
    By koszters in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 12:08
  4. Konkurs historyczny Forum Strategie - XI ed.
    By Raleen in forum Dyskusje historyczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •